abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  zaterdag 25 oktober 2014 @ 01:09:00 #26
376125 CapnIzzy
Geef aye voor de kapitein
pi_145914255
quote:
0s.gif Op zaterdag 25 oktober 2014 00:26 schreef imikethat het volgende:
Dan ben je niet slim maar werk je er gewoon keihard voor. De echt slimme studenten zitten tot 4 uur in het cafe de dag voor een tentamen en halen nog voldoende ;)
Sterk verhaal :') 14.gif
Onoverwinnelijk/Rotterdam/Zeerover
https://www.playgwent.com/en/ - Official beta of Gwent: The Witcher Gard Game
  zaterdag 25 oktober 2014 @ 01:19:52 #27
351921 CruellaDeVil
Incognito Dierenliefhebster
pi_145914519
Overcompenserende whbo'er gespot. Het is zoiets als een bekeerde gelovige. Een eindeloze mentale inhaalslag. Je heidense verleden zal je levenslang blijven achtervolgen.
pi_145914538
quote:
0s.gif Op zaterdag 25 oktober 2014 00:26 schreef imikethat het volgende:
Dan ben je niet slim maar werk je er gewoon keihard voor. De echt slimme studenten zitten tot 4 uur in het cafe de dag voor een tentamen en halen nog voldoende ;)
Misschien als je advocaat, econoom of manager wilt worden. Anders is het vaak niet slim.
pi_145915031
Ligt een beetje aan de opleiding denk ik. Nadat ik hbo heb gedaan ging ik een master doen en dat was inderdaad veel verschil. Verder wel herkenbaar.

Hbo is inhoudelijk beperkt omdat je opgeleid wordt tot uitvoerende en management functies. De achterliggende gedachte is vaak niet van belang. De focus is meer op hoe je al die zooi kan toepassen d.m.v communicatie en management vakjes.

De "studenten" zijn inderdaad zwaar kut op het hbo. Of ze zijn lui en minimalistisch of ze zijn arrogant. Met hbo start je gewoon met een heel bescheiden salaris en op z'n meest ¤2200-2300 bruto met sommige technische opleidingen. Ze denken dat ze al binnen zijn maar het is gewoon onderaan beginnen. Uiteindelijk springen ze van blijdschap als ze überhaupt een baan vinden.

Maar ja het feit is gewoon dat je met veel hbo opleidingen uiteindelijk gewoon niks kan. Gewoon veel algemene kennis maar je kan eigenlijk geen reet. Gewoon lekker naar de uni
pi_145915460
quote:
0s.gif Op zaterdag 25 oktober 2014 00:26 schreef imikethat het volgende:
Dan ben je niet slim maar werk je er gewoon keihard voor. De echt slimme studenten zitten tot 4 uur in het cafe de dag voor een tentamen en halen nog voldoende ;)
Ik denk niet dat jij ooit een wetenschappelijke studie hebt gedaan. Ik heb er nooit hard aan moeten trekken en werkte gemiddeld zo'n 18 uur per week aan mijn studie (incl colleges), maar voor een tentamen moet je gewoon blokken. Zeker bij de echt methodische vakken krijg je nooit voldoende informatie van alleen maar de hoorcolleges. Je hebt zeker rechten gestudeerd?
buitenlanders zijn lui! en, ze nemen al onze banen in !!!!
pi_145915805
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 oktober 2014 23:52 schreef GoldenHeart het volgende:
Goedennacht allen,

Ik ben een hbo student geweest. Nadat ik mijn propedeuse gehaald had (Bedrijfseco), ben ik direct gevlucht naar de universiteit en ik ben op dit moment een eerstejaars wo student.
Welke studie? Welke universiteit?

quote:
Het niveauverschil is bizar groot. Ik heb er gelukkig geen moeite mee en alles gaat tot nu toe prima, evenals de tentamens. In eerste instantie, toen ik nog op de middelbare school zat, had ik altijd een hoge pet op van zowel het hbo en het wo. Toen ik naar het hbo ging, was ik bijzonder blij! Ik was zo trots op mijzelf, omdat ik in deze tijd (waar 60 procent van de jongeren kansloos zijn) de kans krijg om te studeren.
Dit verschilt dus enorm per opleiding. HBO Informatica, Bedrijfswiskunde of Werktuigbouwkunde is over het algemeen moeilijker dan WO psychologie of WO Rechten.

quote:
Nu ik inmiddels op de universiteit zit, blijkt niets zoals ik had verwacht. Het hbo is het nieuwe mbo. De materie die daar,in welgeteld het hele propedeuse studiejaar behandeld werd, wordt bij mijn wo opleiding in 7 weken behandeld.
Een opmerking als deze klinkt toch redelijk arrogant. Ik heb voor de lol ook een aantal lessen van mijn vakgebied gevolgd op de Hogeschool, het is inderdaad zo dat ze bijvoorbeeld een heel college (90 minuten) besteden aan iets wat op de universiteit destijds in vijf slides werd uitgelegd. Maar wat dan nog? Niet iedereen kan de stof even snel bevatten, zolang ze uiteindelijk maar wel de grote lijnen door hebben.
quote:
Op het hbo werd bijvoorbeeld 3 tot 4 weken stilgestaan bij onderwerpen als:

-het verschil is tussen beginvoorraad, eindvoorraad en voorraad onderhanden.

-wat is winst

-wat is verlies

-verschil opbrengsten/inkomsten en uitgaven/kosten.

Op het wo wordt hier recht toe recht aan alle stof behandeld zoals het hoort. De onderwerpen hierboven wordt op het wo hooguit in een kwartier uitgelegd (met nog complexere berekeningen). Op het hbo staan de getallen kant en klaar en is het een invuloefening!
Het tempo op het HBO is een stuk lager ja...en dan?

quote:
Dan nog niet eens gesproken over de mensen daar in dat gehucht... allemaal arrogante over het paard getilde mensen, met name de meiden. Denken de professor te zijn. Er was een meisje die verkondigde dat ze graag een eigen bedrijf zou willen openen na het behalen van haar hbo diplpma (dat is haar droom). Toen de docent, in kwestie, gevraagd had waarom het haar droom is, werd geantwoord: omdat ik dan lekker mensen kan laten werken en ik kan slapen. Alleen maar voor de status...
Praat anders eens met WO studenten die bedrijfskunde studeren, die zijn van hetzelfde laken een pak

quote:
Wat werd ik misselijk ervan zeg. Projecten was ook een hel. Niemand had enigzins motivatie om een project met een zo hoog mogelijke resultaat af te ronden, ondanks de stimulatie van de hbo docenten (goodies bij hoog cijfer).. het draaide bij die hbo studenten maar om 1 ding: een 6 zonder stress.
Die types heb je overal, ook op de universiteit.

quote:
Die hbo mensen zijn (althans die in mijn klas zaten) een stelletje bastards.

-meisjes uit de klas: zware roddelaars, van het paard getild alsof ze diva's zijn of 1 of andere society.

-jongens uit de klas: denken dat ze $$$ gaan 'maken' (zoals hun het zeggen :') ) na een hbo bachelor.

Nog ergere is (meisje of jongen, maakt niet uit) dat ze als malloten nog eens zonnenbrillen dragen IN HET gebouw. IN HET FUCKING GEBOUW. ARE YOU FUCKING KIDDING ME? EEN ZONNEBRIL IN HET GEBOUW!!???
Wat een generalisatie dit

quote:
Nu op het wo zijnde: een verademing en verlossing. De mensen zijn erg leuk in de omgang, sociaal, vriendelijk, behulpzaam en we zitten allen op 1 lijn en er is geen sprake van roddels of wat dan ook. Alleen recht door zee en recht in een ton.
Ik ben oprecht blij dat je het naar je zin hebt in je huidige leeromgeving :)

quote:
Ik vind die crisis op het hbo dan ook niet minder dan terecht (grote werkloosheid voor hbo'ers tot wellicht 2017-2018). Het niveau van het hbo moet worden opgeschroefd en zo snel mogelijk!
Ik vind het jammer dat je het over het gehele HBO hebt in z'n algemeenheid. Zoals ik al aangaf, sommige HBO opleidingen hebben wel degelijk een behoorlijk niveau. Genoeg HBO-studenten die (na een korte pre-master 30 ECTS) succesvol de stap maken naar een WO-master en die met goede cijfers afronden.
Op vrijdag 15 januari 2016 23:58 schreef Ajacied422 het volgende:
Feitelijk heeft Shreyas gewoon gelijk.
pi_145916356
Ik heb zelf ook op het hbo gezeten, maar ik vind de overstap best meevallen. De dingen die je opnoemt over hbo-studenten zijn voor mij ook totaal niet herkenbaar.
  zaterdag 25 oktober 2014 @ 09:27:20 #33
177582 Ryon
Alle neuzen naar rechts
pi_145916939


Tijd voor een zelfde soort campagne maar dan voor het hbo?

Maar dan iets als "Jouw Big Mac was er niet zonder een hbo'er" om het verschil in klasse toch even goed te verduidelijken.
For every complex problem there is an answer that is clear, simple, and wrong.
--
Mijn meningen zijn gewoon feiten. Ik heb gelijk en anderen hebben ongelijk - TB / Ryon
pi_145917204
Ben het met Shreyas eens. Het is een beetje kortzichtig van je dat je het gelijk over het hele hbo hebt. Kom jij maar eens een technische hbo opleiding doen met 30 contacturen en een berg opdrachten voor buiten deze uren. Eens kijken of jij er dan nog zo over denkt.
pi_145918482
quote:
0s.gif Op zaterdag 25 oktober 2014 09:49 schreef MvdB26 het volgende:
Ben het met Shreyas eens. Het is een beetje kortzichtig van je dat je het gelijk over het hele hbo hebt. Kom jij maar eens een technische hbo opleiding doen met 30 contacturen en een berg opdrachten voor buiten deze uren. Eens kijken of jij er dan nog zo over denkt.
Het meest frappante is dat OP slechts het propedeusejaar heeft doorlopen. Doorgaans wordt het eerste jaar je handje nog vastgehouden en het je makkelijk gemaakt door de instelling i.v.m. BSA.
pi_145918709
quote:
0s.gif Op zaterdag 25 oktober 2014 09:49 schreef MvdB26 het volgende:
Ben het met Shreyas eens. Het is een beetje kortzichtig van je dat je het gelijk over het hele hbo hebt. Kom jij maar eens een technische hbo opleiding doen met 30 contacturen en een berg opdrachten voor buiten deze uren. Eens kijken of jij er dan nog zo over denkt.
Technische hbo-opleidingen zijn soms/vaak moeilijker dan de makkelijkste wo-opleidingen.

Maar het niveauverschil tussen technisch hbo-wo is soms nog groter dan tussen alfa hbo-wo.
pi_145918876
Ik heb ook een jaartje hbo gedaan. Echt de tijd van m'n leven gehad. Geen aanwezigheidsplicht, geweldige klas (waarmee ik meer in het cafe zat dan in de les) en een enorm treurig niveau qua stof en docenten. Voelde bij mij daadwerkelijk als een jaartje vakantie. Ik had wel een leuk jaar, dat dan weer wel. Geen haat verder op hbo'ers hoor. het is voor iedereen anders natuurlijk.

en het verschilt ongetwijfeld enorm per opleiding
Feyenoord Rotterdam
pi_145918951
Ik heb zowel een beta- als een alfastudie gedaan. (Hoewel de alfastudie redelijk exact was - voor een alfastudie.) Het niveauverschil was inderdaad schrikbarend. Ik geloof graag dat er technische HBO-opleidingen zijn die moeilijker zijn.

Persoonlijk heb ik die verbazing over het niveau na iedere overstap gehad. PO -> VO -> WO bachelor -> WO master. TS heeft het ook bij de overstap HBO bachelor -> WO bachelor. Iedere keer is het een klap in het gezicht dat wat je de laatste X jaar hebt gedaan eigenlijk niets blijkt voor te stellen.
pi_145921250
quote:
0s.gif Op zaterdag 25 oktober 2014 11:34 schreef GekkeGerrit- het volgende:
Ik heb ook een jaartje hbo gedaan. Echt de tijd van m'n leven gehad. Geen aanwezigheidsplicht, geweldige klas (waarmee ik meer in het cafe zat dan in de les) en een enorm treurig niveau qua stof en docenten. Voelde bij mij daadwerkelijk als een jaartje vakantie. Ik had wel een leuk jaar, dat dan weer wel. Geen haat verder op hbo'ers hoor. het is voor iedereen anders natuurlijk.

en het verschilt ongetwijfeld enorm per opleiding
Op het wo heb je ook geen aanwezigheidsplicht. Bij mij op het hbo destijds wel. Je moest de coach mailen met de reden van afwezigheid, evenals de docent van wie je les had. Je moest een gegronde reden hebben, en eventueel een (dokters)verklaring. :'). Het wo daarentegen heeft de beste mentaliteit: hoorcolleges beschikbaar voor iedereen. Je komt of niet. Zo geef je ook ruimte aan de individualisten die thuis beter en efficiënter kunnen leren dan op een bepaalde dag hoorcollege volgen en dus wel eens overslaan.
pi_145921381
quote:
0s.gif Op zaterdag 25 oktober 2014 11:24 schreef Pandarus het volgende:

[..]

Technische hbo-opleidingen zijn soms/vaak moeilijker dan de makkelijkste wo-opleidingen.

Maar het niveauverschil tussen technisch hbo-wo is soms nog groter dan tussen alfa hbo-wo.
Dat denk ik ook ja als ik zo de toelatingseisen zie van hbo naar technische master. Je hebt al snel 1 jaar premaster + verplichte toetsen van wiskunde en Engels die je moet halen. Bij sommige alfa hbo opleidingen heb je niet eens een premaster nodig om toegelaten te worden tot een alfa master...
pi_145921544
quote:
1s.gif Op zaterdag 25 oktober 2014 13:16 schreef GoldenHeart het volgende:

[..]

Op het wo heb je ook geen aanwezigheidsplicht. Bij mij op het hbo destijds wel. Je moest de coach mailen met de reden van afwezigheid, evenals de docent van wie je les had. Je moest een gegronde reden hebben, en eventueel een (dokters)verklaring. :'). Het wo daarentegen heeft de beste mentaliteit: hoorcolleges beschikbaar voor iedereen. Je komt of niet. Zo geef je ook ruimte aan de individualisten die thuis beter en efficiënter kunnen leren dan op een bepaalde dag hoorcollege volgen en dus wel eens overslaan.
Zouden ze ook op de middelbare school moeten doen. Mensen krijgen uiteindelijk meer verantwoordelijkheden, onderwijs kan stukken goedkoper en uiteindelijk de moeilijkheidsgraad omhoog. Mensen leren hierdoor zelfstandiger te werken en te plannen.
pi_145921640
quote:
0s.gif Op zaterdag 25 oktober 2014 01:48 schreef EdwardNewgate het volgende:
Ligt een beetje aan de opleiding denk ik. Nadat ik hbo heb gedaan ging ik een master doen en dat was inderdaad veel verschil. Verder wel herkenbaar.

Hbo is inhoudelijk beperkt omdat je opgeleid wordt tot uitvoerende en management functies. De achterliggende gedachte is vaak niet van belang. De focus is meer op hoe je al die zooi kan toepassen d.m.v communicatie en management vakjes.

De "studenten" zijn inderdaad zwaar kut op het hbo. Of ze zijn lui en minimalistisch of ze zijn arrogant. Met hbo start je gewoon met een heel bescheiden salaris en op z'n meest ¤2200-2300 bruto met sommige technische opleidingen. Ze denken dat ze al binnen zijn maar het is gewoon onderaan beginnen. Uiteindelijk springen ze van blijdschap als ze überhaupt een baan vinden.

Maar ja het feit is gewoon dat je met veel hbo opleidingen uiteindelijk gewoon niks kan. Gewoon veel algemene kennis maar je kan eigenlijk geen reet. Gewoon lekker naar de uni
Exact! Dat ergert mij nou. Ookal is het een 'lager' niveau, dan nog mogen ze meer inhoudelijk les geven..

Een groot deel van mijn tentamenstof ging simpelweg over het volgende:

Gebudgetteerde prijs - werkelijke prijs = prijsverschil

Gebudgetteerde hoeveelheid - werkelijke hoeveelheid = hoeveelheidsverschil.

Dit was dan zowat het enige qua stof, alleen iets gedetailleerder zoals die formules voor prijsvarianties en hoeveelheidsvarianties (quantity variance).

Dat is toch te belachelijk voor woorden... zo worden hbo scholieren (ja scholieren en geen studenten) niet echt geprikkeld.
pi_145921744
quote:
14s.gif Op zaterdag 25 oktober 2014 13:26 schreef Monopoly het volgende:

[..]

Zouden ze ook op de middelbare school moeten doen. Mensen krijgen uiteindelijk meer verantwoordelijkheden, onderwijs kan stukken goedkoper en uiteindelijk de moeilijkheidsgraad omhoog. Mensen leren hierdoor zelfstandiger te werken en te plannen.
Eens. Waarom erachteraan lopen? Als ze niet komen en denken dat ze goed bezig zijn, moet je ze vooral loslaten. Zo worden kinderen die eigenlijk niet willen leren geëlimineerd worden van het havo/vwo. Zo kun je dus beter onderscheid maken wie waar thuishoort.

Nu is het een geforceerd kenniszooitje waar zelfs luilakken op het vwo terecht kunnen komen, als ik de verhalen moet geloven (later worden die toch geëlimineerd van de uni omdat ze op hun bek gaan op een uni of ze weten zelf dondersgoed dat het hun niet gaat lukken met die mentaliteit, dus gaan ze naar het hbo).
pi_145921753
Waarom zat TS btw niet op het vwo tijdens de middelbare als je havo/hbo zo zit af te zeiken?
pi_145921812
quote:
0s.gif Op zaterdag 25 oktober 2014 11:37 schreef Arthos het volgende:
Ik heb zowel een beta- als een alfastudie gedaan. (Hoewel de alfastudie redelijk exact was - voor een alfastudie.) Het niveauverschil was inderdaad schrikbarend. Ik geloof graag dat er technische HBO-opleidingen zijn die moeilijker zijn.

Persoonlijk heb ik die verbazing over het niveau na iedere overstap gehad. PO -> VO -> WO bachelor -> WO master. TS heeft het ook bij de overstap HBO bachelor -> WO bachelor. Iedere keer is het een klap in het gezicht dat wat je de laatste X jaar hebt gedaan eigenlijk niets blijkt voor te stellen.
Ik geloof niet dat je per se extreem slim (ala einstein) moet zijn om een wo te volgen. Alles heeft met de mentaliteit te maken en daardoor link ik hoogbegaafdheid meestal aan de mentaliteit.

Beta studies 'lijken' moeilijk maar het is het niet. Met de juiste tijdsinvestering en doorzettingvermogen moet het te doen zijn. Er wordt gelijk labels geplakt aan beta studies zoals dat je dan geen leven hebt of een nerd moet zijn, maar degenen die dat zeggen, investeren liever tijd in hun paard of alcoholconsume en daardoor labelen ze het als moeilijk.
pi_145921845
quote:
1s.gif Op zaterdag 25 oktober 2014 13:33 schreef MvdB26 het volgende:
Waarom zat TS btw niet op het vwo tijdens de middelbare als je havo/hbo zo zit af te zeiken?
Ik werd op het verkeerde niveau geplaatst omdat mijn talenten niet werd gezien.

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
pi_145921895
quote:
0s.gif Op zaterdag 25 oktober 2014 00:26 schreef imikethat het volgende:
Dan ben je niet slim maar werk je er gewoon keihard voor. De echt slimme studenten zitten tot 4 uur in het cafe de dag voor een tentamen en halen nog voldoende ;)
Een individu van het kansloze jongeren collectief gespot.
pi_145922147
Bij bèta studies heb je naar mijn idee veel meer tijd en doorzettingsvermogen nodig tov andere soorten studies. Je moet er ook wel aanleg voor hebben en het interessant vinden anders ga je het nooit optijd goed kunnen.

Ik vind wel dat kinderen worden opgegroeid met 'rekenen en wiskunde is moeilijk en voor nerds' waardoor ze het gelijk associëren met moeilijk en stom. Een beetje zoals kleine kinderen die hun groenten niet willen eten omdat het gezond is en dat is niet cool.
pi_145922193
.

[ Bericht 99% gewijzigd door wiskundenoob op 25-10-2014 14:00:13 ]
  zaterdag 25 oktober 2014 @ 14:01:39 #50
177582 Ryon
Alle neuzen naar rechts
pi_145922345
quote:
0s.gif Op zaterdag 25 oktober 2014 13:54 schreef wiskundenoob het volgende:
.
Helaas een edit. Maar wat had het eventueel weggegeven?

Edit: oh, zijn havo achtergrond komt niet overeen. Vandaar.
For every complex problem there is an answer that is clear, simple, and wrong.
--
Mijn meningen zijn gewoon feiten. Ik heb gelijk en anderen hebben ongelijk - TB / Ryon
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')