Wij weten niet wat voor een mes het is... Het had er net zogoed eentje kunnen zijn waarmee je je boterhammen smeert.quote:Op dinsdag 14 oktober 2014 22:05 schreef Humberto-T het volgende:
[..]
Hoe afhankelijk van het type mes? Zoals een verboden type mes wat de aanklacht van doodslag naar moord zou brengen?
http://www.nrc.nl/nieuws/(...)voorwaardelijk-vrij/quote:De tweede verdachte van de steekpartij op het Corbulo College in Voorburg is vrijgelaten, zo heeft de rechter-commissaris besloten. Hij blijft nog wel verdachte en staat onder huisarrest, schrijft RTL Nieuws. Ook wordt de 16-jarige jongen in de gaten gehouden door de jeugdreclassering.
Hij wordt ervan verdacht een mes te hebben gegeven aan de 16-jarige jongen die vorige week vrijdag een mede-scholier (15) op het college in Voorburg neerstak. De jongen overleed ter plekke.
De 16-jarige jongen bekende na zijn aanhouding direct dat hij de scholier had neergestoken. Maandag besloot de rechter dat hij nog minimaal twee weken blijft vastzitten.
Als het een multitool of appelschilmesje is is het waarschijnlijk iets minder makkelijk aan te tonen dat hij het meedroeg om te steken. Als het een stiletto of combat knife is worden andere redenen een stuk minder waarschijnlijk.quote:Op dinsdag 14 oktober 2014 22:05 schreef Humberto-T het volgende:
[..]
Hoe afhankelijk van het type mes? Zoals een verboden type mes wat de aanklacht van doodslag naar moord zou brengen?
Dafuq man, wat is dat voor demon in je signaturequote:Op donderdag 16 oktober 2014 06:18 schreef Dven het volgende:
Heerlijk om te zien hoe traag deze topics lopen. Moet je je eens inbeelden wanneer het een Marokkaan was. Zaten we nu op nummertje 15 ofzo
Met 70% van de posts van MisterCe en confetti. Die nu angstvallig stil zijn.
Genot genot genot genot, enkel redelijk inhoudelijke en relevante informatie ipv afkomstgebrul
Dit was mijn mededeling.
Dat is mijn hontquote:Op donderdag 16 oktober 2014 09:21 schreef eQuaL het volgende:
[..]
Dafuq man, wat is dat voor demon in je signature
Verder een heel triest verhaal. Zelf ook bij vaak gepest in lagere klassen op middelbare school, maar nooit verder gegaan dan fantaseren over hoe ik 'ze' terug zou pakken. Kan me vrij gemakkelijk indenken hoe je je voelt in zo'n situatie.
Triest, maar toch moedig van die jongen dat hij eindelijk voor zichzelf op kwam. Jammer dat hij daarvoor een mes gebruikte.
quote:Van school veranderen omdat een kind gepest wordt, helpt niet. Op de nieuwe school gaat het pesten vaak gewoon door. Dat zeggen het Nederlands Jeugdinstituut (NJi) en de Nederlandse Vereniging van Schooldecanen en Leerlingbegeleiders (NVS-NVL).
Deze deskundigen schatten dat elk jaar honderden kinderen naar een andere school gaan omdat zij ernstig gepest zijn. Hoe groot die groep precies is weet eigenlijk niemand, blijkt uit een rondgang van de NOS.
Aanleiding daarvoor was het incident eind vorige week op een school in Voorburg, waar een middelbare scholier een medeleerling doodstak. Volgens de advocaat van de verdachte was dat het resultaat van jarenlang pesten. De verdachte jongen zou in de loop van de tijd zes keer van school zijn veranderd. Geen van deze scholen pakte het pestgedrag goed aan, zegt de advocaat.
Klopt.quote:Op donderdag 16 oktober 2014 06:18 schreef Dven het volgende:
Heerlijk om te zien hoe traag deze topics lopen. Moet je je eens inbeelden wanneer het een Marokkaan was. Zaten we nu op nummertje 15 ofzo
Met 70% van de posts van MisterCe en confetti. Die nu angstvallig stil zijn.
Genot genot genot genot, enkel redelijk inhoudelijke en relevante informatie ipv afkomstgebrul
Dit was mijn mededeling.
Maakt niet uit, kan gewoon een gevalletje verkeerde plaats, verkeerde tijd zijn ivm de bekende druppel.quote:Op woensdag 22 oktober 2014 17:26 schreef mapima het volgende:
Is het nogal bekend of Wesley in de ene maand toen hj Anthony kende hem stelselmatig gepest heeft?
Dat is iig het verhaal dat de advocaat vertelt ja. Wesley was volgens hem lid van de pestersgroep.quote:Op woensdag 22 oktober 2014 17:26 schreef mapima het volgende:
Is het nogal bekend of Wesley in de ene maand toen hj Anthony kende hem stelselmatig gepest heeft?
quote:Op dinsdag 14 oktober 2014 14:15 schreef stopnaald het volgende:
[..]
Maar niet onmogelijk. De leider(s) van de groep cq baas/bazen, bepalen het gedrag. In een schoolklas ZOU de docent de leider cq baas moeten zijn, helaas is de (over)macht en autoriteit van de docenten enorm afgenomen (zowel door interne, als externe factoren), waardoor de populaire kids de dienst uitmaken. En ja, dat gaat heel (erg) vaak samen met geweld (= gepest).
Maar hé, dit is toch wat WIJ (lees: de volwassenen) willen? WIJ hebben dit onderwijs, deze samenleving en deze cultuur vormgegeven, dus niet zo janken! Dat grote groepen jongeren enorme stress en (mentale) problemen ervaren, da's niet belangrijk toch?
Het is de eeuwige strijd tussen egoisme en sociliteit.quote:
tussen Rijswijk en Rotterdam? Lijkt me onwaarschijnlijk dat ze elkaar al langer kenden.quote:Op woensdag 22 oktober 2014 21:17 schreef Aanstootgevend het volgende:
[..]
Dat is iig het verhaal dat de advocaat vertelt ja. Wesley was volgens hem lid van de pestersgroep.
Het is nog niet helemaal duidelijk of ze elkaar al langer kenden overigens - hoewel ze in verschillende plaatsen woonden is er wel een directe tramverbinding tussen hun wijken. Dus zelfs dat zou kunnen.
quote:Anthony D., de 16-jarige vmbo-scholier die vandaag terecht staat voor het doodsteken van een medeleerling op het Corbulo College in Voorburg, werd in de weken voor het misdrijf veelvuldig gepest. De school weigerde aanvankelijk daartegen op te treden, omdat de pesterijen zich 'buiten school' afspeelden.
Vandaag moet Anthony D. zich verantwoorden voor de jeugdrechter. Op 10 oktober 2014 stak hij op het Corbulo College in Voorburg een mede-vmbo-leerling dood. Hoe kon dat gebeuren? Had de school het kunnen voorzien? Of de hulpverlening? Een reconstructie.
In de weken voordat Anthony D. zijn medeleerling Wesley Hoek (15) doodstak, werd hij tot twee keer toe 's avonds op straat bedreigd door een groep jongens, waaronder twee leerlingen van zijn middelbare school, het Corbulo College in Voorburg. Dit leidde tot een melding bij de politie. Anthony waarschuwde dat hij fysiek geweld zou gaan gebruiken tegen deze pesters: hij zou ze gaan 'slaan'.
Een politiebrigadier waarschuwde hem dit niet te gaan doen, maar het 'bespreekbaar' te maken op zijn school, zo blijkt uit documenten uit het strafdossier die de Volkskrant heeft ingezien.
Tegenover vrienden sprak Anthony uit dat de bedreigingen hem 'paranoïde' maakten en dat hij zijn pesters iets wilde aandoen. Het Corbulo College wilde zich aanvankelijk echter niet met de zaak bemoeien, omdat de bedreigingen zich 'buiten school' afspeelden.
'Geen signalen'
Pas nadat een externe hulpverlener de schooldirectie waarschuwde, werd er toch een gesprek over de kwestie ingepland. Dat gesprek heeft echter nooit meer plaatsgevonden, door ziekte van Anthony.
Een dag later stak hij op het schoolplein klasgenoot Wesley (15), dood, met wie hij kort daarvoor ruzie had gehad. Wesley was niet betrokken bij de bedreigingen op straat. Anthony voelde zich die vrijdagmorgen door Wesley gepest.
Op het Corbulo College ontkende men na de steekpartij desgevraagd tegenover de politie dat Anthony werd gepest. Er waren 'geen signalen' dat Anthony werd gepest, zo stelden leidinggevenden van de school tegenover de politie.
Uit interne documentatie van de school blijkt echter: Anthony D. had een verleden van pesten. Dat begon al op de basisschool. Op de middelbare school zette dit patroon zich voort, blijkt uit het logboek van het Corbulo College, dat de school aan de politie heeft overhandigd.
Op een zusterschool binnen dezelfde scholengemeenschap, waar Anthony eerder zat, werd hij 'al langer gepest'. Ook bedreigde een leerling hem in 2013 met een boksbeugel, waarover melding is gedaan bij de politie.
Het Corbulo College wilde gisteren niet inhoudelijk ingaan op de zaak-Anthony D. Directeur Kees van der Zweep stelt dat 'pas in een heel laat stadium' aan de orde werd gesteld dat de pesterijen zich naar school leken te verplaatsen, vlak voor de dood van hun leerling Wesley.
Belangrijk in het strafproces, dat plaatsvindt achter gesloten deuren, is een gedragsrapportage van een forensische psycholoog en psychiater. Volgens dat rapport is Anthony verminderd toerekeningsvatbaar.
Zonder behandeling word de kans op herhaling van gewelddadig gedrag hoog ingeschat. 'De problematiek van Anthony is ernstig te noemen.' Het is aan de rechter in hoeverre deze conclusies worden overgenomen.
Sinds de dodelijke steekpartij zit Anthony vast in justitiële jeugdinrichting Teylingereind in Sassenheim. 'Het is heel dubbel', zegt zijn advocaat, Hajé Weisfelt. 'Hij is droevig over wat er is gebeurd, maar hij wordt ook niet meer gepest.'
http://www.volkskrant.nl/(...)-anthony-d~a3947384/
quote:
Beleid van de school om verantwoordelijkheid af te schuiven/te ontkennen?quote:Er waren 'geen signalen' dat Anthony werd gepest, zo stelden leidinggevenden van de school tegenover de politie
Ja, dat was toen al, en nu doen ze dat kennelijk nog steeds:quote:Op donderdag 9 april 2015 10:54 schreef OuwePers het volgende:
[..]
[..]
Beleid van de school om verantwoordelijkheid af te schuiven/te ontkennen?
Wat een laf gezeik is dat, als een leerling wordt gepest door andere leerlingen dan moet het niet uitmaken of dat op school of buiten school plaatsvindt, dan moet je net zo goed je pestprotocol in werking stellen, en niet doen alsof het jouw pakkie-an niet is omdat het niet op school gebeurt.quote:Het Corbulo College wilde gisteren niet inhoudelijk ingaan op de zaak-Anthony D. Directeur Kees van der Zweep stelt dat 'pas in een heel laat stadium' aan de orde werd gesteld dat de pesterijen zich naar school leken te verplaatsen, vlak voor de dood van hun leerling Wesley.
Dat ja, heel zwak dat ze hun tekortkomingen niet toegeven.quote:Op donderdag 9 april 2015 11:04 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ja, dat was toen al, en nu doen ze dat kennelijk nog steeds:
[..]
Wat een laf gezeik is dat, als een leerling wordt gepest door andere leerlingen dan moet het niet uitmaken of dat op school of buiten school plaatsvindt, dan moet je net zo goed je pestprotocol in werking stellen, en niet doen alsof het jouw pakkie-an niet is omdat het niet op school gebeurt.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |