Hallo allemaal,
Ben zojuist gebeld door mijn vriendin die helemaal overstuur met een "leuke" kwestie die ik graag even aan jullie wil voorleggen.
Vriendin woont in een studentenhuis waar 4 dames een eigen kamer hebben en verder een keuken en badkamer delen. Het huis heeft een eigen voordeur met een klein portaal waar zich een wasmachine bevind en de trap naar de eerste verdieping, hier bevinden zich 2 kamers en de badkamer en de trap naar de 2e verdieping waar de andere 2 kamers en de keuken zich bevinden.
De huisbaas is daar vandaag op naar binnen gegaan om de koelkast te vervangen. Ze wisten dat hij langs zou komen vandaag, maar zelf waren ze op dat moment niet thuis. Hierbij heeft de beste man schijnbaar last gehad van wat schoenen die netjes tegen de muur aan stonden en een wasmand met was bij de wasmachine. Deze heeft hij dan ook simpelweg weggegooid. De beste man heeft vervolgens een mailtje naar de dames gestuurd met dat hij het een grote teringzooi vond en dat er maar liefst 10 lege wasmiddelflessen naast de wasmachine stonden. Als er niet binnen 2 weken was schoongemaakt zou hij een schoonmaakbedrijf langs sturen op de kosten van de bewoners. Versterk dit nog even met overal een bende uitroeptekens erachter en je hebt zo ongeveer het mailtje. In dit mailtje wordt niet gerept dat hij dingen heeft weggegooid.
Nu ken ik haar huis een beetje en het is een vrij net huis, de meiden die daar wonen maken elke week schoon, er staat inderdaad wel is een wasmand naast de wasmachine en er zullen ongetwijfeld een leuk aantal paar schoenen hebben gestaan, maar absoluut niet iets waar je van kan zeggen dat het smerig of een rotzooi is.
Nou goed, vriendin me dus helemaal overstuur opgebeld. De dames hebben zelf nog geen contact gehad met de huisbaas, maar de moeder van een huisgenootje van haar wel waar ze niet veel wijzer van is geworden. Ik ken nu dus maar één kant van het verhaal, echt vraag ik me af met deze informatie; wat mag wel en niet?
Het lijkt me dat er zoiets bestaat als huisvrede breuk, ook in het geval van huurder-verhuurder relatie en ongevraagd spullen weggooien lijkt me helemaal van te zotten. De meiden betalen natuurlijk voor hun eigen kamer, maar lijkt me dat ze gezamenlijk de "algemene" gedeeltes ook als "hun" huur gedeelte mogen beschouwen?!
Kan iemand iets meer licht op deze situatie laten schijnen?
[ Bericht 2% gewijzigd door Tuttel op 24-09-2014 21:42:35 ]