abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  dinsdag 16 september 2014 @ 17:50:59 #1
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_144592625

Syri is een seculiere republiek met 22,5 miljoen inwoners en heeft sinds 2000 als president Bashar al-Assad. In de presidentsverkiezingen van 2014 won hij met 88,7% van twee tegenkandidaten. Voor 2000 was vanaf 1971 zijn vader Hafiz al-Assad aan de macht die in 1981 een gewelddadige opstand van het Moslimbroederschap neersloeg. Nadat eind 2010 in Tunesi demonstraties begonnen en daarbij Ben Ali werd verjaagd verspreiden de demonstraties zich door de hele regio waaronder in Syri. Volgens delen van de oppositie werd er door de overheid op vreedzame demonstranten geschoten.

In reactie op de demonstraties kondigde Assad hervormingen aan, er werd een nieuwe grondwet aangenomen waarin niet langer stond dat de Ba'ath-partij, een Arabisch nationalistische en socialistische partij, de staat en de samenleving leid en er ook andere politieke partijen mochten gevormd worden die niet lid zijn van het National Progressive Front, wel mochten partijen niet gebaseerd zijn op religie of etnische basis. Vervolgens werden er in 2012 parlementsverkiezingen gehouden waarbij ook partijen die niet lid zijn van het NPF zetels wonen, door de rebellen werden deze verkiezingen als ondemocratisch en oneerlijk beschouwd. In juni 2014 werden er presidentsverkiezingen gehouden waarbij ook andere kandidaten dan Assad mochten meedoen, dit werd door de rebellen ook als een farce gezien.

Tot nu toe zijn er in de oorlog meer dan 150.000 doden gevallen. Etnische groepen spelen een belangrijke rol in de oorlog, Syri bestaat voor 74% uit soennieten (van wie 10% Koerden), 13% sjiieten (met de alawieten als belangrijkste subgroep), 10% christenen en 3% druzen.

Een factor in de oorlog zijn de Koerden, een volk van 35 miljoen mensen met een eigen taal en cultuur, maar geen eigen land. Ze zijn verspreid over onder meer Turkije, Syri, Irak (Iraaks-Koerdistan), Iran en de vroegere Sovjet-Unie. De Syrische Koerden vechten tegen zowel de regering als de rebellen. Ze hebben in de door hun bestuurden gebieden autonomie uitgeroepen. Net als de regering zijn ze seculier.

Vechtende groeperingen:
Syrische regering onder leiding van Bashar al-Assad
Syrisch Arabisch Leger (SAA) - leger van Syri
Al-Jaysh al-Shaabi - burger militie bestuurd door de regering
National Defence Force - civiele ondersteuning van het Syrische leger
Hezbollah - islamitische militie en politieke partij in Libanon
Shabiha - civiele milities onder leiding van leden van de Al-Assad familie
Syrian Resistance - communistische militie
Syrian Social Nationalist Party - Syrisch nationalistische politieke partij en militie

Landen die de Syrische regering steunen: Rusland (sinds de Koude Oorlog een bondgenoot en Syri heeft de laatst overgebleven marinebasis van Rusland in de regio), China, Iran, Algerije, Soedan, Wit-Rusland, Venezuela, Irak en Noord-Korea.

Rebellen
Vrij Syrisch Leger - verschillende milities die zich zo noemen
Islamitisch Front - salafistische islamistische organisatie, verwerpt representatieve democratie en secularisme
Al-Nusra Front - onderdeel van Al Qaida

IS(IS) - soennitische terreurorganisatie dat zowel in Irak als in Syri opereert. Iedereen die niet soennitisch is loopt kans onthoofd te worden door deze groepering. In februari 2014 verbrak Al-Qaeda de banden met IS. IS heeft aan zowel de regering als de andere rebellen groepen de oorlog verklaart.

Landen die de rebellen steunen: NAVO-landen, Jordani, Libi, Tunesi, VAE, Saudi-Arabi en Qatar. De voornaamste reden van die landen om de rebellen te steunen is het bondgenootschap van Syri met Iran en Rusland, en de steun aan Hezbollah.

Koerden
Volksbeschermingeenheden (YPG) - Koerdisch leger, gesteund door de PKK en de PJAK

Waarom geen NAVO-bombardementen zoals in Libi?
In de VN veiligheidsraad gebruiken Rusland en China hun veto over een dergelijke resolutie. Ook werd Cameron door het Britse parlement verboden een aanval op Syri in te zetten.

Kaart van de huidige militaire situatie
Rood = Syrische regering
Geel = Koerden (YPG)
Grijs = IS(IS)
Groen = andere rebellen (oa Islamitisch Front, Al Nusra (Al Qaida) en het Vrije Syrische Leger)

Zie ook:
Hoe beoordeel je bronnen?
Syrische burgeroorlog - Wikipedia
BBC documentaire: A History of Syria with Dan Snow
Kaart van de huidige militaire situatie in Irak en Syri
Uitgebreide kaart van de militaire situatie in Syri

Updates:
The Levantine War - Reddit
SANA persbureau Syri - pro-Assad
Al Jazeera Qatar - anti-Assad

[ Bericht 0% gewijzigd door SadPanda op 16-09-2014 19:01:54 ]
Anti-Turkije
  dinsdag 16 september 2014 @ 17:53:24 #2
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_144592701
EjmAlrai twitterde op dinsdag 16-09-2014 om 08:14:48 A tunnel 11m deep & 500 m long discovered in Adra #Syria. It relates the city w / Duma. Same technique/shape/style used by #Hamas in #Gaza. reageer retweet
Nutsflipped_z_1 twitterde op dinsdag 16-09-2014 om 15:07:05 Islamist sneaked by sewage into Zahara neighborhood in #Damascus, beheaded civilians before they were killed.#Syria http://t.co/YMBCWZI3z9 reageer retweet
SPOILER: schokkend
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
moscow_ghost twitterde op dinsdag 16-09-2014 om 12:09:42 Weird: Nusra is doing just fine on Syrian side of Golan, when dozens of their fighters killed along Lebanese border http://t.co/lIZ815zbnC reageer retweet
Anti-Turkije
pi_144592749
Wtf. En mensen hebben liever zulke figuren dan Assad :')

Al vind ik Assad ook niet goed, maar toch.
"It's like my swag just rubbed off on everybody. It was unbelievable."
pi_144592783
quote:
1s.gif Op dinsdag 16 september 2014 17:54 schreef mrstylo het volgende:
Wtf. En mensen hebben liever zulke figuren dan Assad :')

Al vind ik Assad ook niet goed, maar toch.
Ja maar Assad is geen soenniet dus is hij slecht :') .
"But the age of chivalry is gone; that of sophisters, economists, and calculators has succeeded, and the glory of Europe is extinguished forever."- Edmund Burke
  dinsdag 16 september 2014 @ 17:56:53 #5
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_144592805
ResistanceER twitterde op dinsdag 16-09-2014 om 15:48:43 Kurdish #YPG captured the village of Sharmoukh, in #Tal_Hamis countryside, after violent clashes with #IS fighters. #Hasakah #Syria reageer retweet
ResistanceER twitterde op dinsdag 16-09-2014 om 15:47:55 GREAT NEWS! #Syria Syrian Arab Army now control Tal Almlh west of Mhrdh in #Hama CountrysideSAA Making swift gains in #Hama !! reageer retweet
Anti-Turkije
pi_144593278
quote:
1s.gif Op dinsdag 16 september 2014 17:54 schreef mrstylo het volgende:
Wtf. En mensen hebben liever zulke figuren dan Assad :')

Al vind ik Assad ook niet goed, maar toch.
Wie wil er liever zulke figuren dan Assad?
  dinsdag 16 september 2014 @ 18:23:11 #7
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_144593634
To Crush ISIS, Make a Deal With Assad
http://www.nytimes.com/20(...)-.html?smid=tw-share

Zinvor twitterde op dinsdag 16-09-2014 om 15:37:03 LAF-SAA coordination? Dozens of Nusra killed by SAA ambush in Qalamoun, rest flee to Lebanon & get killed by LAF. http://t.co/A9pk0ZSohX reageer retweet
NDF/SAA fighting near Al Bilaliyah, Eatern Ghouta
Anti-Turkije
pi_144593953
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 september 2014 18:11 schreef theunderdog het volgende:

[..]

Wie wil er liever zulke figuren dan Assad?
Mensen die helemaal weg zijn van de FSA.
"It's like my swag just rubbed off on everybody. It was unbelievable."
pi_144594152
quote:
1s.gif Op dinsdag 16 september 2014 18:34 schreef mrstylo het volgende:

[..]

Mensen die helemaal weg zijn van de FSA.
FSA is ook wel nice.
pi_144594392
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 september 2014 18:41 schreef theunderdog het volgende:

[..]

FSA is ook wel nice.
Ga weg man. 90% van de FSA kan je niet vertrouwen. Genoeg van hun die voor een beetje meer geld naar ISIS gingen overstappen. Dit doen en toch onder de noemer van 'jihad' vechten. En dit is maar 1 voorbeeld
"It's like my swag just rubbed off on everybody. It was unbelievable."
pi_144595980
Goede TT een keer in deze reeks! De VS heeft een dubbele agenda.Vwb de alliantie: Van de Turken en de theedoeken van Qatar en SA is al helemaal niet veel goeds te verwachten, die willen alleen de Sjiieten uitroeien, dus zij gooien met plezier wat bommen daar.. De belangrijkste spelers die echt wat kunnen betekenen in dit conflict zijn Iran en het Regime van Assad. Daar zou men juist mee moeten samenwerken om tot een oplossing te komen. Helaas heeft meneer Obama er niet veel van begrepen.
  dinsdag 16 september 2014 @ 19:33:15 #12
343860 UpsideDown
Baas Boven Baas
pi_144596278
quote:
14s.gif Op dinsdag 16 september 2014 19:26 schreef Gabrunal_2013 het volgende:
Goede TT een keer in deze reeks! De VS heeft een dubbele agenda.Vwb de alliantie: Van de Turken en de theedoeken van Qatar en SA is al helemaal niet veel goeds te verwachten, die willen alleen de Sjiieten uitroeien, dus zij gooien met plezier wat bommen daar.. De belangrijkste spelers die echt wat kunnen betekenen in dit conflict zijn Iran en het Regime van Assad. Daar zou men juist mee moeten samenwerken om tot een oplossing te komen. Helaas heeft meneer Obama er niet veel van begrepen.
Iran is een optie, de Syische regering niet heeft de VS meerdere keren laten weten.
Say what?
  Trouwste user 2022 dinsdag 16 september 2014 @ 19:38:13 #13
7889 tong80
Spleenheup
pi_144596509
De moeder van de naar Syri vertrokken Abdulrahman al S. (15) slaakt een wanhoopskreet, omdat ze haar zoon terug wil. In een filmpje dat naar het AD is gestuurd vertelt ze hoe Gouwenaar Abdulrahman - Appie voor vrienden - er tussenuit glipte tijdens een vakantie in Istanbul.

Ze verblijft op dit moment aan de grens van Turkije met Syri, in de hoop van daaruit haar zoon terug te halen naar Nederland.

'Via whatsapp liet hij weten dat hij naar Syri wilde gaan,' vertelt de moeder, die intens verdrietig is om de verdwijning van haar zoon. 'Mijn zoon is 15 jaar. Hij is te jong, hij heeft mijn opvoeding nodig. Als hij 18 jaar is, kan hij zelf beslissen.'

De moeder heeft hulp ingeroepen van de Belg Dimitri Bontinck, die zijn zoon Jejoen eigenhandig uit de klauwen van polderjihadisten in Syri wist te redden. Jejoen kwam terug naar Belgi, waar een groot onderzoek werd ingesteld, omdat hij tegen zijn zin in Syri zou zijn vastgehouden. In de omgeving van Al S. wordt niet alleen door zijn familie geschokt gereageerd. Klasgenoten van de havo -leerling vertellen dat ze de stap van Appie niet aan zagen komen.


http://www.ad.nl/ad/nl/10(...)-15-terughalen.dhtml

:{
Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
  dinsdag 16 september 2014 @ 19:47:36 #14
343860 UpsideDown
Baas Boven Baas
pi_144596921
Als hij zelf niet wil wordt het lastig, je kan hem niet dwingen en ophalen.
Say what?
  dinsdag 16 september 2014 @ 19:50:58 #15
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_144597081
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 september 2014 19:38 schreef tong80 het volgende:
'Via whatsapp liet hij weten dat hij naar Syri wilde gaan,' vertelt de moeder, die intens verdrietig is om de verdwijning van haar zoon. 'Mijn zoon is 15 jaar. Hij is te jong, hij heeft mijn opvoeding nodig. Als hij 18 jaar is, kan hij zelf beslissen.'
:')
Anti-Turkije
  dinsdag 16 september 2014 @ 19:54:19 #16
343860 UpsideDown
Baas Boven Baas
pi_144597266
Die moeder ziet er ook wel radicaal uit.
Say what?
  Trouwste user 2022 dinsdag 16 september 2014 @ 19:59:33 #17
7889 tong80
Spleenheup
pi_144597487
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 september 2014 19:50 schreef SadPanda het volgende:

[..]

:')
Ik moest ook lachen. :D

:P
Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
  dinsdag 16 september 2014 @ 21:22:39 #18
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_144601574
Updated Battle Map of West Hama: Syrian Army Liberates 3 Villages in Hama
http://www.almasdarnews.c(...)tes-3-villages-hama/
green_lemonnn twitterde op dinsdag 16-09-2014 om 20:04:19 #Syria Jamal Maarouf escaped an #SAA airstrike today. Several Maarouf's relatives were killed, including his daughter. Via @RomainCaillet reageer retweet
Leider van het SRF.

2Rook14 twitterde op dinsdag 16-09-2014 om 21:05:46 #Homs: Commander of "Liwa Eeman Allah"; Abu Hatem al-Dahik was killed by #SyAAF airstrikes in #Talbisah today. http://t.co/zpiPIMxysT reageer retweet
EjmAlrai twitterde op dinsdag 16-09-2014 om 20:03:40 This is z first operation so deep inside #IS lines by #Hezbollah. Over 2 tons of explosives were used. Preparation took over 10 days #Syria reageer retweet
Anti-Turkije
pi_144601578
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 september 2014 17:53 schreef SadPanda het volgende:
EjmAlrai twitterde op dinsdag 16-09-2014 om 08:14:48 A tunnel 11m deep & 500 m long discovered in Adra #Syria. It relates the city w / Duma. Same technique/shape/style used by #Hamas in #Gaza. reageer retweet
Nutsflipped_z_1 twitterde op dinsdag 16-09-2014 om 15:07:05 Islamist sneaked by sewage into Zahara neighborhood in #Damascus, beheaded civilians before they were killed.#Syria http://t.co/YMBCWZI3z9 reageer retweet
SPOILER: schokkend
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
moscow_ghost twitterde op dinsdag 16-09-2014 om 12:09:42 Weird: Nusra is doing just fine on Syrian side of Golan, when dozens of their fighters killed along Lebanese border http://t.co/lIZ815zbnC reageer retweet
De VS steunt welke terroristen? Wat een onvolwassen topictitel imho. Kom eens met argumenten welke "terroristen" de VS steunt.
Exponentile deflatie van Bitcoin maakt arme mensen nog veel sneller armer dan het grote probleem van inflatie. Gematigde burning van Ethereum is de gulden middenweg.
pi_144601654
quote:
14s.gif Op dinsdag 16 september 2014 19:26 schreef Gabrunal_2013 het volgende:
Goede TT een keer in deze reeks! De VS heeft een dubbele agenda.Vwb de alliantie: Van de Turken en de theedoeken van Qatar en SA is al helemaal niet veel goeds te verwachten, die willen alleen de Sjiieten uitroeien, dus zij gooien met plezier wat bommen daar.. De belangrijkste spelers die echt wat kunnen betekenen in dit conflict zijn Iran en het Regime van Assad. Daar zou men juist mee moeten samenwerken om tot een oplossing te komen. Helaas heeft meneer Obama er niet veel van begrepen.
Onzin TT. Welke terroristen worden gesteund door de VS? :O
Exponentile deflatie van Bitcoin maakt arme mensen nog veel sneller armer dan het grote probleem van inflatie. Gematigde burning van Ethereum is de gulden middenweg.
  dinsdag 16 september 2014 @ 21:30:29 #21
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_144602044
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 september 2014 21:22 schreef firefly3 het volgende:

[..]

De VS steunt welke terroristen? Wat een onvolwassen topictitel imho. Kom eens met argumenten welke "terroristen" de VS steunt.
Terroristen die de seculiere Syrische regering omver willen werpen om er een extremistische soennitische islamistische staat van te maken waar niet-soennieten en gematigde soennieten onderdrukt worden of erger. FSA, SRF enzovoort.
Anti-Turkije
pi_144602263
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 september 2014 21:22 schreef SadPanda het volgende:
Updated Battle Map of West Hama: Syrian Army Liberates 3 Villages in Hama
http://www.almasdarnews.c(...)tes-3-villages-hama/
green_lemonnn twitterde op dinsdag 16-09-2014 om 20:04:19 #Syria Jamal Maarouf escaped an #SAA airstrike today. Several Maarouf's relatives were killed, including his daughter. Via @RomainCaillet reageer retweet
Leider van het SRF.

2Rook14 twitterde op dinsdag 16-09-2014 om 21:05:46 #Homs: Commander of "Liwa Eeman Allah"; Abu Hatem al-Dahik was killed by #SyAAF airstrikes in #Talbisah today. http://t.co/zpiPIMxysT reageer retweet
EjmAlrai twitterde op dinsdag 16-09-2014 om 20:03:40 This is z first operation so deep inside #IS lines by #Hezbollah. Over 2 tons of explosives were used. Preparation took over 10 days #Syria reageer retweet
Hezbollah altijd fokkend met de plannetjes van de ""Ware Gelovigen"".
"But the age of chivalry is gone; that of sophisters, economists, and calculators has succeeded, and the glory of Europe is extinguished forever."- Edmund Burke
pi_144602304
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 september 2014 21:30 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Terroristen die de seculiere Syrische regering omver willen werpen om er een extremistische soennitische islamistische staat van te maken waar niet-soennieten en gematigde soennieten onderdrukt worden of erger. FSA, SRF enzovoort.
De FSA en SRF zijn helemaal niet voor "een extremistische soennistische staat waar gematigden soennieten onderdrukt worden of erger". Het stond in meerdere verklaringen van de leiding van de FSA/SRF dat minderheden enz met respect behandeld zullen worden en hun eigen geloof mogen beleiden. Waarom verzin je onzin?
Exponentile deflatie van Bitcoin maakt arme mensen nog veel sneller armer dan het grote probleem van inflatie. Gematigde burning van Ethereum is de gulden middenweg.
pi_144602599
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 september 2014 21:34 schreef firefly3 het volgende:

[..]

De FSA en SRF zijn helemaal niet voor "een extremistische soennistische staat waar gematigden soennieten onderdrukt worden of erger". Het stond in meerdere verklaringen van de leiding van de FSA/SRF dat minderheden enz met respect behandeld zullen worden en hun eigen geloof mogen beleiden. Waarom verzin je onzin?
Van ISIS mogen de christenen ook hun eigen geloof belijden, je punt is?
"But the age of chivalry is gone; that of sophisters, economists, and calculators has succeeded, and the glory of Europe is extinguished forever."- Edmund Burke
pi_144602601
quote:
1s.gif Op dinsdag 16 september 2014 18:49 schreef mrstylo het volgende:

[..]

Ga weg man. 90% van de FSA kan je niet vertrouwen. Genoeg van hun die voor een beetje meer geld naar ISIS gingen overstappen. Dit doen en toch onder de noemer van 'jihad' vechten. En dit is maar 1 voorbeeld
Niet mee eens, maja.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')