Ja, die moet je er vooraf opzetten. Die dames hadden dat waarschijnlijk niet. Die spyware stuurt die gegevens door. Die gegevens haalt die spyware uit de telefoon. Heel leuk spul trouwens.quote:Op dinsdag 9 september 2014 18:21 schreef Pinpoint het volgende:
[..]
Hoe zit het nou, met die spyware die uitleest op welke plek een telefoon alleen even aan geweest is?
Moet je die er van tevoren op zetten? En hadden de dames dat?
Maar in pakweg 3 a 4 dagen lukt dat wel toch?quote:Op dinsdag 9 september 2014 18:23 schreef Pinpoint het volgende:
[..]
Ik vertelde er niet bij dat het plotseling mistig geworden was. Dan heb je daar idd kennis en slimheid nodig om bij de duinen te komen. Of mazzel.
Ik ook. Vind het trouwens jammer dat je als je met zoiets komt in dit topic meteen weggezet wordt als één of andere idioot die niks van de wereld snapt (er wordt gelijk gebasht lijkt het, je lijkt het bijna niet te mogen opperen). Ik vind het ook jammer dat bronnen selectief worden gebruikt en anderen weggezet als "dat kan niet waar zijn, want deze persoon heeft er baat bij dat te zeggen" oid. Kan nog steeds waar zijn natuurlijk.quote:Op dinsdag 9 september 2014 18:14 schreef Grijzemassa het volgende:
[..]
Verdwaling kan, een ongeluk kan, een misdaad kan ook. Het kan ook een combinatie zijn.
Zo denk ik er over
Vast, maar als ze dat niet hadden, is het niet relevant.quote:Op dinsdag 9 september 2014 18:25 schreef Halcon het volgende:
[..]
Ja, die moet je er vooraf opzetten. Die dames hadden dat waarschijnlijk niet. Die spyware stuurt die gegevens door. Die gegevens haalt die spyware uit de telefoon. Heel leuk spul trouwens.
Mij niet. Maar aan wat voor specialisme zit je te denken?quote:Lijkt me dat dan zonder spyware, door specialisten zo'n telefoon wel uit te lezen is.
Dat lijkt mij heel tegenstrijdig. Het is Panama er juist alles aan gelegen om het op een verdwaling te laten uitkomen. Een ongeval is al niet handig maar een misdrijf gaat ze economisch schaden.quote:Op dinsdag 9 september 2014 17:46 schreef Grijzemassa het volgende:
Gidsen zullen altijd zeggen dat je kan verdwalen , ja da's waar.
Aan de andere kant zou het mij ook niet verbazen als de Panamezen voor de aangekondigde
hikes van de ouders en ook van de advocaat een stelletje locals het pad opgestuurd hebben met machetes om het pad vrij te maken. Ze willen toch niet aansprakelijk gesteld worden wegens nalatigheid. Het is daar al langer een issue dat trails niet goed onderhouden worden en dat dat gevaar opleveren kan voor toeristen.
Ik bedoel te zeggen, dat verdwalen niet vanzelfsprekend verklaart, dat twee mensen daarna omkomen en er slechts af en toe resten worden gevonden.quote:Op dinsdag 9 september 2014 18:16 schreef Pinpoint het volgende:
[..]
Bewijs van verdwalen? Dat ontbreekt juis omdat ze het niet na kunnen vertellen. Dat er bewijs voor een misdrijf moet zijn, heb ik niet gezegd of geïmpliceerd. Wel aanwijzingen ervóór (niet zijnde dat je de verdwaaltheorie vanuit Nederland maar zo-zo vindt), en niet van die sterke aanwijzingen tegen.
Maar alleen botresten, tja, dat is een probleem. Daar zitten dus kannibalen, of wilde dieren.
Die software haalt gegevens uit de telefoon en stuurt die door. Niets meer, niets minder. Die gegevens staan dus in de telefoon. Uit ervaring weet ik dat de locatiebepaling vrij nauwkeurig is. Werkt een stuk beter dan bv. Viber.quote:Op dinsdag 9 september 2014 18:29 schreef Pinpoint het volgende:
[..]
Vast, maar als ze dat niet hadden, is het niet relevant.
[..]
Mij niet. Maar aan wat voor specialisme zit je te denken?
Om 16:39 waren de meiden ook niet heel erg ver...quote:Op dinsdag 9 september 2014 17:49 schreef Gorraay het volgende:
[..]
Die stellige uitspraak dat je daar niet kunt verdwalen heeft betrekking op het stuk dat de ouders hebben gelopen, en dat is niet zo heel ver. Zoals bekend loopt het pad door tot aan de bewoonde wereld bij de Caraïbische kust. Er moeten hier en daar afslagen/zijpaden zijn, en het is goed mogelijk dat de meiden dachten dat afslaan hun kans op het bereiken van bewoond gebied zou vergroten. Wij bekijken alles vanuit onze kennis over de jungle en het hoofdpad naar Bocas, maar zij waren in de positie van iemand die zijn eerste spelletje Civ speelt.
Dat doen ze dus niet. Zoveel is al wel gebleken.quote:Op dinsdag 9 september 2014 18:30 schreef Deiner het volgende:
[..]
Ik bedoel te zeggen, dat verdwalen niet vanzelfsprekend verklaart, dat twee mensen daarna omkomen en er slechts af en toe resten worden gevonden.
Daarom hoop ik dat de autoriteiten in Panama hun best zullen doen.
Zelfs Usain Bolt zou dan nog niet bij de kust zijn.quote:Op dinsdag 9 september 2014 18:31 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Om 16:39 waren de meiden ook niet heel erg ver...
Dat is een pad naar de bovenrand van dat stukje gras om over de begroeiing heen te kunnen zien/fotograveren. Meer niet.quote:Op dinsdag 9 september 2014 17:53 schreef blondetrien het volgende:
[..]
En je kunt er bijvoorbeeld ook zeker van zijn dat er nooit wildsporen oid lopen? En what about dat 3e pad uit dat filmpje met de ouders (waarbij de ouders zelf ook vroegen of het een pad is, wat vervolgens werd ontkend door de gids)? Jij stelt dus op basis van foto's dat er geen onofficiele zijpaden / trails naar iemand's grondjes / wildsporen zijn?
Duurde hooguit een uur, hij bedacht meteen hoe het moest. Maar voor zo'n plek toch lang.quote:Op dinsdag 9 september 2014 18:28 schreef Halcon het volgende:
[..]
Maar in pakweg 3 a 4 dagen lukt dat wel toch?
Daar in Panama heb je dan in elk geval nog bergtoppen. Daar kun je proberen te komen om een beter overzicht te hebben van de situatie. Dan zie je Boquete ook wel liggen.quote:Op dinsdag 9 september 2014 18:33 schreef Pinpoint het volgende:
[..]
Duurde hooguit een uur, hij bedacht meteen hoe het moest. Maar voor zo'n plek toch lang.
Het strand is daar vlak, en erg breed. De zee is ver, en de duinen zijn ver. Je ziet voeltt en hoort geen richting. Maar elke dag komen er bandensporen van oost naar west. Zodra je die hebt, is het kom je dwars erop, òf bij de duinen òf bij de zee. Je moet vrij goed rechtuit kunnen lopen, anders vind je dat spoor misschien nooit.
Stel dat ze door gebrek of een ongeluk omgekomen zijn. En daarna op de botten na, opgegeten door dieren. Wat kunnen die autoriteiten dan doen?quote:Op dinsdag 9 september 2014 18:30 schreef Deiner het volgende:
[..]
Ik bedoel te zeggen, dat verdwalen niet vanzelfsprekend verklaart, dat twee mensen daarna omkomen en er slechts af en toe resten worden gevonden.
Daarom hoop ik dat de autoriteiten in Panama hun best zullen doen.
Daar kan je ook heel gemakkelijk verdwalen omdat daar duizenden paden en kruisingen zijn.quote:Op dinsdag 9 september 2014 18:10 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Dan ben ik vreselijk dom, want ik ben paar maanden geleden verdwaald op de Veluwe.
Dan zouden daar sporen van te zien moeten zijn op de botten.quote:Op dinsdag 9 september 2014 18:16 schreef Pinpoint het volgende:
Maar alleen botresten, tja, dat is een probleem. Daar zitten dus kannibalen, of wilde dieren.
Stel dat jij op een dag naar de Appie fietst, door een natuurgebied. En maanden later wordt een paar botten van je gevonden. Tsja. Wat kunnen de autoriteiten dan doen he.quote:Op dinsdag 9 september 2014 18:36 schreef Pinpoint het volgende:
[..]
Stel dat ze door gebrek of een ongeluk omgekomen zijn. En daarna op de botten na, opgegeten door dieren. Wat kunnen die autoriteiten dan doen?
Ja, Nederland. Hier hebben we het over Panama. Daar werkt het toch net wat anders allemaal.quote:Op dinsdag 9 september 2014 18:41 schreef Deiner het volgende:
[..]
Stel dat jij op een dag naar de Appie fietst, door een natuurgebied. En maanden later wordt een paar botten van je gevonden. Tsja. Wat kunnen de autoriteiten dan doen he.
Woordvoerder politie: "Hij zal wel verdwaald zijn geweest of zo. Een gebrek of een ongeluk of zo. Boeie. Next."
Of zou men soms, heel gek hoor, moeten gaan proberen uitzoeken wat er gebeurd is?
Een telefoon kan z'n locatie vastleggen als GPS aan staat. En er software op draait die de positie vastlegt. Zo niet, dan gebeurt het niet. Apple heeft een tijdje de gewoonte gehad, om de positie, als die m.b.v. zendmasten was bepaald, ook op te slaan op een iPhone. Maar het was dacht ik een Android. En als zendmasten de positie bepalen, dan kun je daar ook de gegevens van opvragen.quote:Op dinsdag 9 september 2014 18:30 schreef Halcon het volgende:
[..]
Die software haalt gegevens uit de telefoon en stuurt die door. Niets meer, niets minder. Die gegevens staan dus in de telefoon. Uit ervaring weet ik dat de locatiebepaling vrij nauwkeurig is. Werkt een stuk beter dan bv. Viber.![]()
Dus iedereen die telefoons kan uitlezen, kan het. Dan hangt het er dus vanaf, of er posities opgeslagen zijn. Toch?quote:Iemand die dat soort onderzoeken doet. Die zal wel telefoons uit kunnen lezen. Anders heb je aan diegene niets als onderzoeker.
Ja, maar normaliter zouden de posities o.b.v. de zendmasten ook opgeslagen moeten zijn. Er zou een netmonitor in moeten zitten. Daarmee kun je een plaats bepalen. Via netmonitor is de afstand tot een bepaalde mast te bepalen. Daar trek je cirkels omheen en dan blijft er een gebied over. Daar in de jungle wemelt het niet van de masten, maar toch zou je er wellicht iets uit kunnen halen.quote:Op dinsdag 9 september 2014 18:42 schreef Pinpoint het volgende:
[..]
Een telefoon kan z'n locatie vastleggen als GPS aan staat. En er software op draait die de positie vastlegt. Zo niet, dan gebeurt het niet. Apple heeft een tijdje de gewoonte gehad, om de positie, als die m.b.v. zendmasten was bepaald, ook op te slaan op een iPhone. Maar het was dacht ik een Android. En als zendmasten de positie bepalen, dan kun je daar ook de gegevens van opvragen.
[..]
Dus iedereen die telefoons kan uitlezen, kan het. Dan hangt het er dus vanaf, of er posities opgeslagen zijn. Toch?
In het ieder geval uitzoeken welke dieren dat dan waren wat dat is dan aan de botten te zien.quote:Op dinsdag 9 september 2014 18:36 schreef Pinpoint het volgende:
[..]
Stel dat ze door gebrek of een ongeluk omgekomen zijn. En daarna op de botten na, opgegeten door dieren. Wat kunnen die autoriteiten dan doen?
Stel, dat lukt allemaal. En je lazert niet van een berg bij het proberen, want dan vindt iedereen in Nederland dat verdacht. Ondanks dat het een goed plan was, met wel een risico.quote:Op dinsdag 9 september 2014 18:35 schreef Halcon het volgende:
[..]
Daar in Panama heb je dan in elk geval nog bergtoppen. Daar kun je proberen te komen om een beter overzicht te hebben van de situatie. Dan zie je Boquete ook wel liggen.
Natuurgebied Nederland <> dit = slechte vergelijking. En je snapt best dat je een beetje de plank misslaat met je reactie toch?quote:Op dinsdag 9 september 2014 18:41 schreef Deiner het volgende:
[..]
Stel dat jij op een dag naar de Appie fietst, door een natuurgebied. En maanden later wordt een paar botten van je gevonden. Tsja. Wat kunnen de autoriteiten dan doen he.
Woordvoerder politie: "Hij zal wel verdwaald zijn geweest of zo. Een gebrek of een ongeluk of zo. Boeie. Next."
Of zou men soms, heel gek hoor, moeten gaan proberen uitzoeken wat er gebeurd is?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |