Volgens mij was het ca. ¤ 70.quote:Op zaterdag 6 september 2014 09:55 schreef trigt013 het volgende:
Wat is het originele boetebedrag en wat willen ze hebben van je?
Hebben ze je ooit de originele boete herinneringen toegestuurd? want dan mogen de verhogingen niet..Zonder aanmaningen mag je zelfs geen incassokosten vragen.quote:Op zaterdag 6 september 2014 09:58 schreef Ringo het volgende:
[..]
Volgens mij was het ca. ¤ 70.
Dat is nu ineens ¤ 168.
Plus ¤ 40 incassokosten.
En ¤ 10 rente ().
Ik doe wel een briefje aan de boevenbende. Mogen ze werken voor hun geld, die vraatzuchtige honden.quote:Op zaterdag 6 september 2014 10:01 schreef trigt013 het volgende:
Hebben ze je ooit de originele boete herinneringen toegestuurd? want dan mogen de verhogingen niet..Zonder aanmaningen mag je zelfs geen incassokosten vragen.
Dus brief schrijven en bewijs eisen van aanmaningen, tot die tijd niet betalen.
Italië heeft geld in haar economie nodig; TS heeft geld; TS moet betalen; TS gaat niet betalen; Italië komt in een nog grotere economische neergang; Italië depressie; EU depressie; wereldwijde depressie; opstanden; rellen; plunderingen; etnische zuiveringen; WERELD OORLOG DREIquote:Op zaterdag 6 september 2014 10:01 schreef Treinhomo het volgende:
Betaal nou maar; met die economie van ze hebben de Italianen het hard zat nodig.
Had je maar moeten betalen vieze klaploper.quote:Op zaterdag 6 september 2014 09:58 schreef Ringo het volgende:
[..]
Volgens mij was het ca. ¤ 70.
Dat is nu ineens ¤ 168.
Plus ¤ 40 incassokosten.
En ¤ 10 rente ().
bron?quote:Op zaterdag 6 september 2014 10:01 schreef trigt013 het volgende:
[..]
Hebben ze je ooit de originele boete herinneringen toegestuurd? want dan mogen de verhogingen niet..Zonder aanmaningen mag je zelfs geen incassokosten vragen.
Dus brief schrijven en bewijs eisen van aanmaningen, tot die tijd niet betalen.
Wat kookt je moeder vanavond? Misschien wil ik mee-eten.quote:Op zaterdag 6 september 2014 10:18 schreef Ferrari_Tape het volgende:
Had je maar moeten betalen vieze klaploper.
Wie denk je dat je bent, met je semi-grappige woordjes
Fout, dat is voor Nederland.quote:Op zaterdag 6 september 2014 10:26 schreef trigt013 het volgende:
[..]
https://www.consuwijzer.nl/thema/incassokosten
Het incassobureau is Nederlands dus de Nederlandse wet geldt.quote:
als ik het goed lees mogen de kosten dus zijn 70 euro plus 40 euro extra kostenquote:Op zaterdag 6 september 2014 10:26 schreef trigt013 het volgende:
[..]
https://www.consuwijzer.nl/thema/incassokosten
ik neem aan dat het een nederlands incassobureau is dus gelden de nederlandse regelsquote:Op zaterdag 6 september 2014 10:32 schreef Ferrari_Tape het volgende:
[..]
Fout, dat is voor Nederland.
Je moet consuwijzer.it hebben.
Ander land waar het feit heeft plaatsgevonden, andere regels.
Dat de overtreder woont in Nederland en Italie de centjes wil laten halen door een NL bedrijf, doet niet terzake.
Als er een herinnering is gestuurd ja.quote:Op zaterdag 6 september 2014 10:35 schreef bonke het volgende:
[..]
als ik het goed lees mogen de kosten dus zijn 70 euro plus 40 euro extra kosten= 110 euro ipv 218 euro ?:)
Als zij in Nederland willen incasseren zal dat toch echt volgens de Nederlandse wetgeving moeten.quote:Op zaterdag 6 september 2014 10:32 schreef Ferrari_Tape het volgende:
[..]
Fout, dat is voor Nederland.
Je moet consuwijzer.it hebben.
Ander land waar het feit heeft plaatsgevonden, andere regels.
Dat de overtreder woont in Nederland en Italie de centjes wil laten halen door een NL bedrijf, doet niet terzake.
Nee hoor, niet met een Italiaanse hoofdvestiging of enkel een postadres.quote:Op zaterdag 6 september 2014 10:36 schreef bonke het volgende:
[..]
ik neem aan dat het een nederlands incassobureau is dus gelden de nederlandse regels
Nee hoor, McDonalds moet ook gewoon zich aan de Nederlandse regels voldoen terwijl ze een Amerikaanse hoofdvestiging hebben.quote:Op zaterdag 6 september 2014 10:38 schreef Ferrari_Tape het volgende:
[..]
Nee hoor, niet met een Italiaanse hoofdvestiging of enkel een postadres.
quote:Op zaterdag 6 september 2014 10:40 schreef trigt013 het volgende:
[..]
Nee hoor, McDonalds moet ook gewoon zich aan de Nederlandse regels voldoen terwijl ze een Amerikaanse hoofdvestiging hebben.
Het heeft ook niets met voeding te maken en toch moeten ze zich aan de HACCP houdenquote:Op zaterdag 6 september 2014 10:43 schreef Ferrari_Tape het volgende:
[..]
McD heeft niks met de wet te maken.
Als je in Italië wordt opgepakt wel. Als je in Nederland bent gelden gewoon de Nederlandse regels voor strafvordering etc.quote:Op zaterdag 6 september 2014 10:44 schreef Ferrari_Tape het volgende:
Als je in Italie iemand mishandeld krijg je ook een andere straf dan in Nederland.
Ook als je een Nederlander bent en er hier zou afkomen met een dag schoffelen.
Het is een incasso volgens het NL recht.quote:Op zaterdag 6 september 2014 11:58 schreef hottentot het volgende:
En stel dat er op de bekeuring zelf staat dat je voor een bepaalde datum zelf moet betalen en anders komen er vermelde verhogingen en incassokosten overheen?
Stel dat de eerdere verhoging geldig is volgens het Italiaans recht, pas na het toevoegen van de aldaar wettige verhoging komt de incasso naar Nederland. En stel dan ook nog dat er van te voren word aangegeven dat de betaling na niet voldaan te zijn word uitbesteed aan een buitenlands bureau welke kosten worden doorberekend.quote:Op zaterdag 6 september 2014 12:45 schreef Me_Wesley het volgende:
[..]
Het is een incasso volgens het NL recht.
Omdat TS in Nederland woont, de boete Italiaans is en ts dus toch niet gepakt word.quote:Op zaterdag 6 september 2014 12:52 schreef hottentot het volgende:
[..]
En de bekeuring is toch een A4 welke je naar een website stuurt alwaar de betaling verricht moet worden. Ik vraag mij dan ook af waarom TS dit niet gedaan heeft?
Dat was dan een bijzonder naïeve gedachte.quote:Op zaterdag 6 september 2014 15:16 schreef Maax het volgende:
[..]
Omdat TS in Nederland woont, de boete Italiaans is en ts dus toch niet gepakt word.
quote:Op zaterdag 6 september 2014 09:59 schreef HSG het volgende:
Betalen sukkeltje en anders had je je maar aan de regels moeten houden.
En de incassokosten van ¤ 40 zijn keurig volgens de norm. Geen probleem dus.quote:Op zaterdag 6 september 2014 12:45 schreef Me_Wesley het volgende:
[..]
Het is een incasso volgens het NL recht.
Wel een probleem, want voordat incassokosten in rekening gebracht mogen worden moet tweemaal een betalingsherinnering bezorgd zijn op het adres van TS.quote:Op zaterdag 6 september 2014 18:06 schreef k_man het volgende:
[..]
En de incassokosten van ¤ 40 zijn keurig volgens de norm. Geen probleem dus.
Ik lees nergens dat dat niet gebeurd is.quote:Op zaterdag 6 september 2014 18:23 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
Wel een probleem, want voordat incassokosten in rekening gebracht mogen worden moet tweemaal een betalingsherinnering bezorgd zijn op het adres van TS.
Betalen zul je TS! En met jouw mindset hoop ik dat je de kosten nog wat verder op laat lopen voordat je uiteindelijk betaalt, dat zal je leren.quote:Op zaterdag 6 september 2014 15:17 schreef hottentot het volgende:
[..]
Dat was dan een bijzonder naïeve gedachte.
Dit. Sneuneus...quote:Op zaterdag 6 september 2014 09:59 schreef HSG het volgende:
Betalen sukkeltje en anders had je je maar aan de regels moeten houden.
Ja inderdaad: compleet vergelijkbaarquote:Op zaterdag 6 september 2014 10:40 schreef trigt013 het volgende:
[..]
Nee hoor, McDonalds moet ook gewoon zich aan de Nederlandse regels voldoen terwijl ze een Amerikaanse hoofdvestiging hebben.
Dan moet je de OP beter lezen.quote:Op zaterdag 6 september 2014 18:24 schreef k_man het volgende:
[..]
Ik lees nergens dat dat niet gebeurd is.
Maar hoe zit het met de Italiaanse wetgeving?quote:Op zaterdag 6 september 2014 18:23 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
Wel een probleem, want voordat incassokosten in rekening gebracht mogen worden moet tweemaal een betalingsherinnering bezorgd zijn op het adres van TS.
Daar staat in dat TS geen herinneringen ontvangen heeft? Citeer dat stukje dan eens even voor me.quote:Op zaterdag 6 september 2014 19:27 schreef Me_Wesley het volgende:
[..]
Dan moet je de OP beter lezen.
Het klopt inderdaad dat ts volgen 6:82 lid 1 BW eerst schriftelijk dient te worden aangemaand voordat hij heeft verzuimd en de nakoming dient binnen redelijke termijn plaats te vinden.quote:Op zaterdag 6 september 2014 12:42 schreef bonenstaak het volgende:
Volgens de Nederlandse incasso wetgeving is het van belang dat je een ingebrekestelling ontvangt. Hierin moet je 14 dagen de tijd worden gegeven de boete te voldoen, en aangegeven worden hoeveel de incassokosten zullen zijn. Bij dit bedrag geloof ik 48,40, daarnaast heeft de opdrachtgever alleen recht op de wettelijke rente. (Geen 10 euro dus).
De incassokosten zoals bovenstaand zijn wettelijk gemaximeerd. Moet wel eerlijk zeggen dat hier nog een BTW verschil in kan zitten.
Heb zelf een bedrijf dat werkt met consumenten, en ik moet dus regelmatig incassoopdrachten uit handen geven.
Niet betalen dus, laten voorkomen, gaan ze helemaal nat omdat ze niet de juiste procedures hebben gevolgd.
Als ts niet schriftelijk is aangemaand dan kan hij bezwaar maken tegen de hoogte van de vordering. Volgens het Nederlands publiekrecht is dat mogelijk binnen 6 weken.quote:Artikel 82
1.
Het verzuim treedt in, wanneer de schuldenaar in gebreke wordt gesteld bij een schriftelijke aanmaning waarbij hem een redelijke termijn voor de nakoming wordt gesteld, en nakoming binnen deze termijn uitblijft.
2.
Indien de schuldenaar tijdelijk niet kan nakomen of uit zijn houding blijkt dat aanmaning nutteloos zou zijn, kan de ingebrekestelling plaatsvinden door een schriftelijke mededeling waaruit blijkt dat hij voor het uitblijven van de nakoming aansprakelijk wordt gesteld.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |