SPOILER: Foto'sOm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.[..]
Liveblogs
Live UA Map
Liveblog Al Jazeera
Liveblog Kyiv Post
Liveblog RT
Liveblog The Guardian
Liveblog The Interpreter
Liveblog RFE/RL
Blogs
Pro-Oekraens
Dmitry Tymchuk / Information Resistance
Voices of Ukraine
Blogspot Ukraine at war
Pro-Russisch
Icorpus
Slavyangrad
Websites Oekraense Overheid
Crisis centrum Live
Information Analysis Centre NSDC of Ukraine
Officile website van de president
Staatsveiligheidsdienst (SBU)
Grenswacht (State Border Guard of Ukraine)
Kranten / Persbureaus / media
Kyiv Post
Ukrinform
Interfax Ukraine
Reuters
Itar-Tass
Vice News
Pro-Oekraens
https://twitter.com/NSDC_ua
https://twitter.com/Liveuamap
https://twitter.com/StateOfUkraine
https://twitter.com/EuromaidanPR
https://twitter.com/MiddleEast_BRK
https://twitter.com/lennutrajektoor
https://twitter.com/RutheniaRus
https://twitter.com/myroslavapetsa
Pro-Russisch
https://twitter.com/NovorossiaNews
https://www.youtube.com/user/newsanna1945
https://twitter.com/A_J_S_B
https://twitter.com/gbazov
https://twitter.com/Catherina_News
28 augustus 2014:
Eerder vandaag zei de Oekraense president Petro Porosjenko dat 'Russische troepen Oekrane zijn binnengetreden'. Hij zegde zijn trips naar het buitenland af en riep de veiligheidsraad voor een spoedzitting bijeen. De VS en de NAVO lijken zijn lezing nu te bevestigen.SPOILER: Foto'sOm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Kiev Independence Day Parade Flaunts Artillery and Armor: Russian Roulette (Dispatch 71)
[..]
28 augustus 2014:
Eerder vandaag zei de Oekraense president Petro Porosjenko dat 'Russische troepen Oekrane zijn binnengetreden'. Hij zegde zijn trips naar het buitenland af en riep de veiligheidsraad voor een spoedzitting bijeen. De VS en de NAVO lijken zijn lezing nu te bevestigen.
3 september 2014
''Er bestaat een kans dat wij dezelfde fouten nu maken als in Munich in 1938. Wij weten niet wat er straks gaat gebeuren'', aldus britse premier David Cameron. "Deze keer kunnen wij niet aan de eisen van Poetin voldoen. Hij heeft de Krim al veroverd, en wij kunnen niet toestaan dat hij straks het hele land in bezet neemt."President Obama zal woensdag de Baltische staten bezoeken voor de NAVO-top die deze week plaatsvindt in Newport, Wales. De kern van de top zal over het beschermen van de Balitsche staten gaan.twitter:BBCDanielS twitterde op dinsdag 02-09-2014 om 17:38:22UK Defence Minister Julian Brazier says British troops may take part in a military exercise in Ukraine later this month. reageer retweet
Inderdaad, ik zie de EU echt niet binnenstormen wanneer Letland ofzo bezet wordt.quote:Op donderdag 4 september 2014 21:55 schreef theunderdog het volgende:
Waarom zouden NAVO landen zich berhaupt houden aan artikel 5?
Het is toch best een onrealistisch en bizar idee dat andere landen een soort Robbin Hood gaan spelen om andere landen te helpen in een oorlog?
Waarom heb jij daar zo,n vertrouwen in?quote:Op donderdag 4 september 2014 21:59 schreef Zith het volgende:
Als Rusland de Baltische staten binnenvallen dan schoppen de NAVO ze gewoon weer richting de grens. Er komt dan geen all-out war, ze gaan gewoon weer naar de grens en daar mogen ze blijven. Het is niet zo alsof de NAVo dan gelijk richting Moskow optrekt..
Nee, zal niet gebeuren want dat zal een grote escalatie riskeren.quote:Op donderdag 4 september 2014 21:59 schreef Zith het volgende:
Als Rusland de Baltische staten binnenvallen dan schoppen de NAVO ze gewoon weer richting de grens. Er komt dan geen all-out war, ze gaan gewoon weer naar de grens en daar mogen ze blijven. Het is niet zo alsof de NAVo dan gelijk richting Moskow optrekt..
Daarna volgt isolatie en gaan de burgers Rusland zelf wel weer op de knieen brengen zoals eind jaren 80.
Dat zal wel gebeuren.quote:Op donderdag 4 september 2014 22:00 schreef vigen98 het volgende:
[..]
Nee, zal niet gebeuren want dat zal een grote escalatie riskeren.
Dat zouden we wel moeten. We zijn het niet alleen verplicht, maar die landen verdienen het ook nadat ze tot twee keer toe door Rusland zijn geannexeerd (en ook weer bevrijd / zelfstandig geworden).quote:Op donderdag 4 september 2014 22:00 schreef vigen98 het volgende:
[..]
Inderdaad, ik zie de EU echt niet binnenstormen wanneer Letland ofzo bezet wordt.
Het invallen van de Baltische staten is inderdaad een grote escalatie waar dan voor gekozen wordt.quote:Op donderdag 4 september 2014 22:00 schreef vigen98 het volgende:
[..]
Nee, zal niet gebeuren want dat zal een grote escalatie riskeren.
nou mooi weten we dat ook weerquote:Op donderdag 4 september 2014 22:00 schreef vigen98 het volgende:
[..]
Nee, zal niet gebeuren want dat zal een grote escalatie riskeren.
Omdat het een EU land is. Omdat het Russische leger niet zo sterk is ivm met NAVO of EU. Omdat Rusland voor letland geen all-out oorlog gaat riskeren.quote:Op donderdag 4 september 2014 22:00 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Waarom heb jij daar zo,n vertrouwen in?
We zijn het niet verplicht.quote:Op donderdag 4 september 2014 22:01 schreef Igen het volgende:
[..]
Dat zouden we wel moeten. We zijn het niet alleen verplicht, maar die landen verdienen het ook nadat ze tot twee keer toe door Rusland zijn geannexeerd (en ook weer bevrijd / zelfstandig geworden).
Correct.quote:Op donderdag 4 september 2014 22:01 schreef Igen het volgende:
[..]
Dat zouden we wel moeten. We zijn het niet alleen verplicht, maar die landen verdienen het ook nadat ze tot twee keer toe door Rusland zijn geannexeerd (en ook weer bevrijd / zelfstandig geworden).
Ik bedoel meer: waarom heb jij er vertrouwen in dat de NAVO zich altijd aan artikel 5 zou houden?quote:Op donderdag 4 september 2014 22:02 schreef Zith het volgende:
[..]
Omdat het een EU land is. Omdat het Russische leger niet zo sterk is ivm met NAVO of EU. Omdat Rusland voor letland geen all-out oorlog gaat riskeren.
Hier wordt even een controlepost van het Kievse leger bij Mariopol volledig in de as gelegd. Het is mij niet duidelijk of het een post van het officile Oekraense leger, een post van een militie, of een post van de nationale garde is. Het enige dat er geschreven wordt is dat het een post is van Oekraense fascisten.quote:
de individuele NAVO staten zijn gewoon bang voor Rusland en daarom faalt het geheel.quote:Op donderdag 4 september 2014 22:02 schreef theunderdog het volgende:
[..]
We zijn het niet verplicht.
Als we het niet doen, dan heeft de NAVO geen nut dat is alles.
Het verdrag heeft een functie: samen sta je sterk.quote:Op donderdag 4 september 2014 21:58 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Dus?
Waarom zou dat niet de realiteit kunnen zijn?
Omdat wij zelf ook hulp van de Navo zouden willen als we aangevallen worden. En omdat Amerika internationaal als een loser met een grote L voor lul staat als ze een bondgenoot, aan wie ze zwart op wit militaire steun hebben beloofd, laten barsten en weerloos door de aartsvijand laten bezetten.quote:Op donderdag 4 september 2014 22:03 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Ik bedoel meer: waarom heb jij er vertrouwen in dat de NAVO zich altijd aan artikel 5 zou houden?
Nee,dat heeft er niets mee te maken.quote:Op donderdag 4 september 2014 22:04 schreef b4kl4p het volgende:
[..]
de individuele NAVO staten zijn gewoon bang voor Rusland en daarom faalt het geheel.
kiev? Is dat van vandaag dan?quote:Op donderdag 4 september 2014 22:04 schreef RetepV het volgende:
[..]
Hier wordt even een controlepost van Kiev volledig in de as gelegd. Het is mij niet duidelijk of het een post van het officile Oekraense leger, een post van een militie, of een post van de nationale garde is. Het enige dat er geschreven wordt is dat het een post is van Oekraense fascisten.
Naja, hoe dan ook, erg lang kunnen ze niet geleden hebben.
Hopelijk hebben de separatisten wel eventjes gewacht tot er geen onschuldige burgers bij de controlepost waren.
Omdat de mensen die voor de NAVO werken ook hun hypotheek moeten betalen. Dat kan niet meer wanneer je bedrijf failliet is gegaan omdat niemand je product meer wil.quote:Op donderdag 4 september 2014 22:03 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Ik bedoel meer: waarom heb jij er vertrouwen in dat de NAVO zich altijd aan artikel 5 zou houden?
Met alle hoofden dezelfde kant op !quote:Op donderdag 4 september 2014 22:04 schreef deelnemer het volgende:
[..]
Het verdrag heeft een functie: samen sta je sterk.
Zal toch niks gebeuren, Letland Estland en Litouwen zijn eigenlijk niet relevant voor Rusland, waarom zouden ze hun aanvallen, voor toegang aan de Oostzee te krijgen? Hebben ze namelijk al in Kaliningrad.quote:Op donderdag 4 september 2014 22:01 schreef Igen het volgende:
[..]
Dat zouden we wel moeten. We zijn het niet alleen verplicht, maar die landen verdienen het ook nadat ze tot twee keer toe door Rusland zijn geannexeerd (en ook weer bevrijd / zelfstandig geworden).
Ik denk dat er ook een deel schuldgevoel bij zit. "Dit hebben we niet gewild".quote:Op donderdag 4 september 2014 22:04 schreef b4kl4p het volgende:
[..]
de individuele NAVO staten zijn gewoon bang voor Rusland en daarom faalt het geheel.
Omdat de landen sterker zijn als er een NAVo bestaat (en die zal niet meer bestaan bij weigering hulp). Niet in actie komen betekent dat ALLE weigerende landen er vanaf dat moment in hun eentje voor staan. Verder zie ik niet hoe het erg kan escaleren als we de russen weer Letland uit schoppen en het daarbij laten (dus niet gelijk tot moskou optrekken).quote:Op donderdag 4 september 2014 22:03 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Ik bedoel meer: waarom heb jij er vertrouwen in dat de NAVO zich altijd aan artikel 5 zou houden?
De NAVO heeft al moeite om in Afghanistan te winnen van de Talibanquote:Op donderdag 4 september 2014 22:02 schreef Zith het volgende:
[..]
Omdat het een EU land is. Omdat het Russische leger niet zo sterk is ivm met NAVO of EU. Omdat Rusland voor letland geen all-out oorlog gaat riskeren.
Dat hadden de Russen ookquote:Op donderdag 4 september 2014 22:07 schreef vigen98 het volgende:
[..]
De NAVO heeft al moeite om in Afghanistan te winnen van de Taliban
Dat waren ze al na Vietnamquote:Op donderdag 4 september 2014 22:05 schreef Igen het volgende:
[..]
Omdat wij zelf ook hulp van de Navo zouden willen als we aangevallen worden. En omdat Amerika internationaal als een loser met een grote L voor lul staat als ze een bondgenoot, aan wie ze zwart op wit militaire steun hebben beloofd, laten barsten en weerloos door de aartsvijand laten bezetten.
Waarom?quote:Op donderdag 4 september 2014 22:07 schreef Zith het volgende:
[..]
Omdat de landen sterker zijn als er een NAVo bestaat (en die zal niet meer bestaan bij weigering hulp). Niet in actie komen betekent dat ALLE weigerende landen er vanaf dat moment in hun eentje voor staan. Verder zie ik niet hoe het erg kan escaleren als we de russen weer Letland uit schoppen en het daarbij laten (dus niet gelijk tot moskou optrekken). Wat denk je dat Rusland dan doet? Het nog een keer proberen? Ze gaan mokken en boos vanuit de hoek naar de klas kijken terwijl de Russen zelf oppeens weer in de Tweede Wereld terecht koment zonder al hun moderne foefjes en weer in de rij voor WC-papier mogen staan.
quote:Op donderdag 4 september 2014 22:07 schreef vigen98 het volgende:
[..]
De NAVO heeft al moeite om in Afghanistan te winnen van de Taliban
Dat is zelden het geval in een collectie van landen. Dat is een van de nadelen.quote:Op donderdag 4 september 2014 22:06 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Met alle hoofden dezelfde kant op !
En laat dat nu net niet het geval zijn bij de NAVO.
Omdat Nederland dan samen met het clubje; wat dus uit 90% van alle defensiebudgetten van de wereld bestaat, het muisje kan platstampen zonder enige eigen risico (want het clubje is 20x groter dan welke vijand op Aarde dan ook).quote:Op donderdag 4 september 2014 22:09 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Waarom?
Als er nu een NAVO land word aangevallen, dan is Nederland verplicht dat NAVO land te helpen. Als wij niet in de NAVO zouden zitten dan is de kans redelijk nihil dat wij in een oorlog terecht komen.
Let op: ik ben niet anti-NAVO, ik vind het in de basis een goed iets. Probeer het alleen van de andere kant te bekijken.
En vooral omdat het geld was dat ze niet eens haddenquote:Op donderdag 4 september 2014 22:12 schreef meth1745 het volgende:
[..]
4000 miljard dollar uitgegeven omwille van een groepje vliegtuigkapers...
Maar kijk: stel wij worden aangevallen.quote:Op donderdag 4 september 2014 22:11 schreef deelnemer het volgende:
[..]
Dat is zelden het geval in een collectie van landen. Dat is een van de nadelen.
Maar het is sterk als het eendrachtig opereert. Dit verwacht ik zeker, als er grote belangen op het spel staan. Hoe meer de wereld in conflict raakt, hoe meer het bondgenootschap groei in belang en daadkracht.
Gast... Jij ziet het te makkelijk, zoals Theunderdog al zegt, de samenwerking binnen de NAVO is prut, Duitsland is niet bereid om mee te vechten zoals je hebt gezien maar de VS en Engeland wel, er is onenigheid binnen de NAVO, zal me niet eens verrassen als het uit elkaar valtquote:Op donderdag 4 september 2014 22:13 schreef Zith het volgende:
[..]
Omdat Nederland dan samen met het clubje; wat dus uit 90% van alle defensiebudgetten van de wereld bestaat, het muisje kan platstampen zonder enige eigen risico (want het clubje is 20x groter dan welke vijand op Aarde dan ook).
Dit is 100 % waar als ze ook daadwerkelijk als eenheid zullen werken als er een NAVO land wordt aangevallen.quote:Op donderdag 4 september 2014 22:13 schreef Zith het volgende:
[..]
Omdat Nederland dan samen met het clubje; wat dus uit 90% van alle defensiebudgetten van de wereld bestaat, het muisje kan platstampen zonder enige eigen risico (want het clubje is 20x groter dan welke vijand op Aarde dan ook).
............quote:Op donderdag 4 september 2014 22:14 schreef vigen98 het volgende:
[..]
Gast... Jij ziet het te makkelijk, zoals Theunderdog al zegt, de samenwerking binnen de NAVO is prut, Duitsland is niet bereid om mee te vechten zoals je hebt gezien maar de VS en Engeland wel, er is onenigheid binnen de NAVO, zal me niet eens verrassen als het uit elkaar valt
Het was een investering. Ze hebben het in olie teruggehaald. En toen dat niet helemaal snel genoeg ging, hebben ze waardeloze hypotheken aan Europa verkocht. Helaas dat dat ook niet helemaal goed ging. Maar toch goed genoeg, aangezien zij 3 jaar nodig hadden om om hun economie weer op pijl te krijgen, en Europa 10 jaar.quote:Op donderdag 4 september 2014 22:13 schreef vigen98 het volgende:
[..]
En vooral omdat het geld was dat ze niet eens hadden![]()
Voor ons als Nederland is het belangrijk dat niet voor de zoveelste keer Frankrijk of Duitsland het hoog in de bol krijgen en ons bezetten. Daarom is de NAVO handig: het garandeert ons steun als een van die landen het toch zou proberen, en met het hele westen als n blok tegenover een vijand zoals Rusland is de kans dat een van die landen berhaupt op het idee zou komen, ook veel kleiner.quote:Op donderdag 4 september 2014 22:09 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Waarom?
Als er nu een NAVO land word aangevallen, dan is Nederland verplicht dat NAVO land te helpen. Als wij niet in de NAVO zouden zitten dan is de kans redelijk nihil dat wij in een oorlog terecht komen.
Let op: ik ben niet anti-NAVO, ik vind het in de basis een goed iets. Probeer het alleen van de andere kant te bekijken.
Verklaar jezelf.quote:Op donderdag 4 september 2014 22:15 schreef theunderdog het volgende:
[..]
............
Dit is dan weer regelrechte onzin.
Dan heb je het WOI scenario.quote:Op donderdag 4 september 2014 22:09 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Waarom?
Als er nu een NAVO land word aangevallen, dan is Nederland verplicht dat NAVO land te helpen. Als wij niet in de NAVO zouden zitten dan is de kans redelijk nihil dat wij in een oorlog terecht komen.
Let op: ik ben niet anti-NAVO, ik vind het in de basis een goed iets. Probeer het alleen van de andere kant te bekijken.
Joh, het is goed met jouquote:Op donderdag 4 september 2014 22:16 schreef Zith het volgende:
Hoe kan je nou twijfelen of de EU gaat reageren als een EU land word ingevallen... Heb familie bij de Rapid Response Forces zitten van NL en Duitsland samen; dat zijn 30.000 echte vechtersbazen die binnen 2 uur overal in Europa kunnen zijn. Daar zijn die voor.
Je nuanceert niet. De NAVO valt niet uit elkaar, en het is in de basis zeer goed. Ik vind het alleen spijtig dat er nu zoveel meningsverschillen zijn.quote:
Na, ons bezetten om onze spullen te stelen, dat zullen ze echt niet.quote:Op donderdag 4 september 2014 22:15 schreef Igen het volgende:
[..]
Voor ons als Nederland is het belangrijk dat niet voor de zoveelste keer Frankrijk of Duitsland het hoog in de bol krijgen en ons bezetten.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |