Tijdens de CR zie je er toch genoeg hoor. En terecht. Laffe herdersquote:Op dinsdag 16 september 2014 20:43 schreef RobertNL het volgende:
Dat moet inderdaad wel een droom zijn geweest. Een Volo met pech
Sja, vorig jaar hebben we vanuit onze Franse Citroën BX gezien dat er Volvo's op sleepwagens afgevoerd werdenquote:Op dinsdag 16 september 2014 20:43 schreef RobertNL het volgende:
Dat moet inderdaad wel een droom zijn geweest. Een Volo met pech
quote:Op dinsdag 16 september 2014 20:45 schreef Piet__Piraat het volgende:
[..]
Tijdens de CR zie je er toch genoeg hoor. En terecht. Laffe herders
Nu ik je naam zie, dikkequote:Op dinsdag 16 september 2014 20:54 schreef 2cv het volgende:
[..]
Sja, vorig jaar hebben we vanuit onze Franse Citroën BX gezien dat er Volvo's op sleepwagens afgevoerd werden
Keep on dreamin'...quote:Op woensdag 17 september 2014 18:58 schreef RowanF1 het volgende:Hopen dat iedereen zich dit jaar een beetje aan de ¤500 houd, blijft toch het leukste.
Bij een Eend kan je de aandrijfas haast nog vervangen door een bezemsteelquote:Op woensdag 17 september 2014 14:14 schreef ueberduitser het volgende:
Reden half op olie, half op benzine. Ze waren goed te volgen door het oliespoor, zeg maar.
Startte wat lastig en tegen het einde van de run was er iets met een aandrijfas die ergens dwars doorheen stak, of bijna...
Toffe gasten en dikke respect voor hun!
BX Ambu was in aanschaf al ¤1100,-. Ik denk dat ik het dubbele er van er nog wel in steekquote:Op woensdag 17 september 2014 18:58 schreef RowanF1 het volgende:
Dit jaar doen wij mee met een Mercedes-Benz S 280 uit 1981. Uiteindelijk voor ¤300 mee kunnen nemen, uiteraard niet de netste ooit gezien.. Maar daar valt zelf wel wat aan te doen.
Hopen dat iedereen zich dit jaar een beetje aan de ¤500 houd, blijft toch het leukste.
Ik had al zoiets begrepen ja. Was trouwens wel een mooi gezicht, een hevig deinende, afgetrapte eend op volle snelheid op de autobahn met 2 van die jolige gasten erin die het overduidelijk naar hun zin hadden.quote:Op woensdag 17 september 2014 20:52 schreef 2cv het volgende:
[..]
Bij een Eend kan je de aandrijfas haast nog vervangen door een bezemsteelEcht, als je ziet hoe dun die dingen zijn ...
Helaas wel, maar dat is het doel van de reis; met een gare bak op pad. Leuke uitdaging juist.quote:
Bij mijn eerste deelname spraken we lui in een Trabantje. Gekocht voor 200 euro, inclusief aanhangertje in stijl. Dat ding was alleen maar mee voor de reserve-onderdelenquote:Op woensdag 17 september 2014 22:04 schreef 2cv het volgende:
Lijkt mij ook wel gaaf om in een (gare) Eend mee te doen. Reserveblokkie achterin en gaan met dat ding. Bij panne even het blok wisselen
Dat is juist het leuke eraan inderdaad. Wij hadden allerlei problemen met elektronica, de voorruit scheurde op de terugweg nog compleet door, maar technisch viel het mee. We hadden het echter verwacht gezien de kostprijsquote:Op woensdag 17 september 2014 23:19 schreef ueberduitser het volgende:
Vonden wij wel! Wij hebben genoeg spannende kilometers gehad, haalt ie het wel, haalt ie het niet...
¤200,- ? Kolere ... Gemiddeld kosten ze 10 keer zoveel !quote:Op donderdag 18 september 2014 06:53 schreef Piet__Piraat het volgende:
[..]
Bij mijn eerste deelname spraken we lui in een Trabantje. Gekocht voor 200 euro, inclusief aanhangertje in stijl. Dat ding was alleen maar mee voor de reserve-onderdelen. Ook een andere motor e.d., geniaal.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |