Op zaterdag 30 augustus 2014 14:21 schreef GeschiktX het volgende:Ik ga hier absoluut niet zitten verkondigen dat hbo slecht is, maar er moet niet ontkend worden dat het hbo minder is dan de universiteit.
Wat mij toch wel vaak opvalt, is dat het voor veel hbo'ers, van binnen, toch wel degelijk een issue is dat zij, voor hun gevoel, op een lager niveau presteren dan wo'ers en hierdoor het wo willen afkraken omdat er zogenaamd geen praktijk is. Zo ken ik hbo'ers die infaam, minutieus en zonder apocrief durven te verkondigen dat hbo niet minder is dan de universiteit en zelfs beter is dan de universiteit, want een wo'er wordt, volgens hun, immers een opleiding waar alleen maar boeken gelezen worden en geen praktijk ten pas komt.
Dit is natuurlijk niet waar, want de wo'ers onder ons weten dat er in het laatste jaar (3e jaar) een stage mogelijkheid is. Overigens studeer je om theorie op te doen. Het toepassen van de theorie doe je, naar mijn mening, bij je baan, na je studie, wellicht een startersbaan.
Alsof het niet genoeg is, durven de hbo'ers, die ik ken, met bassesse het wo te alluderen dat het té makkelijk is en dat zij de universiteit makkelijk kunnen halen met 10en. Als ik dan naar hun cijferlijst kijk, zie ik geen eens constante prestatie van cijfers met een minimale waardering van een 8.0. Als dat op het hbo al niet eens lukt, hoe durf je dan te beweren dat de universiteit zo makkelijk is?
Wat deed ik om de confrontatie met de hbo'ers op te zoeken? Ik was zo artificieus en bracht een boek mee: wiskunde & statistiek. Dit toonde ik aan de hbo'ers, waarna ik vroeg of zij het snapten en mijn vooroordeel werd bevestigd: ze snapten er geen ruk van. Ik zag in hun ogen dat er een afasie was bij hun.
Uiteindelijk, ondanks mijn sterke argumenten, blijven ze toch forceren dat de universiteit slechter is dan het hbo.
Ik bedoel de naam zegt het al? Hogere BEROEPS Onderwijs. Het wo daarentegen: WETENSCHAPPELIJK Onderwijs. Je studeert op het wo als het ware op een academisch niveau. Sterker nog, de boeken zijn in het Engels.
Door deze sterke meningsverschillen ontstond er een collisie tussen mij en de hbo'ers.
Hun enige argument was: er is geen praktijk (stage) op het wo.

Klacht: hbo'ers die wo'ers dom vinden.