Niet, maar ik zocht hulp toen ik nogal depressief was en toen kwam ik bij de crisisdienst terecht.quote:Op maandag 25 augustus 2014 17:50 schreef Fylax het volgende:
Voor de mensen die bij een psycholoog/psychiater zitten. Hoelang moest je wachten? (wachtlijst)
Ligt aan je klachten. Toen ik aan zelfbeschadiging deed hoefte ik niet lang te wachten (een maandje ofzo) nu ik daarme gestopt ben wacht ik al sinds februariquote:Op maandag 25 augustus 2014 17:50 schreef Fylax het volgende:
Voor de mensen die bij een psycholoog/psychiater zitten. Hoelang moest je wachten? (wachtlijst)
Februari?quote:Op maandag 25 augustus 2014 18:28 schreef Elvi het volgende:
[..]
Ligt aan je klachten. Toen ik aan zelfbeschadiging deed hoefte ik niet lang te wachten (een maandje ofzo) nu ik daarme gestopt ben wacht ik al sinds februari
Edit: ik ben dus gewisseld van psycholoog. Eerst zat ik bij een vrijgevestigde en nu bij GGZ dus het kan dat het daar ook nog mee te maken heeft.
Je zegt het fout, bijna elk mens kampt wel met dwanghandelingen, maar niet zo dat het OCD is.quote:Op maandag 25 augustus 2014 19:54 schreef OOSTWEST1986 het volgende:
Bijna elk mens kampt wel met OCD, alleen weten ze het vaak zelf niet of kan het geen kwaad.
Roken is bijvoorbeeld voor veel mensen ook een OCD. Evenals alcohol dat is voor alcoholisten.
Zelf 'kamp' ik met negatieve gedachten, oftewel dat ik altijd uit ga van het slechtste.
Je was me net voorquote:Op maandag 25 augustus 2014 19:59 schreef Fylax het volgende:
[..]
Je zegt het fout, bijna elk mens kampt wel met dwanghandelingen, maar niet zo dat het OCD is.
Oke, ik moet beter me huiswerk doen voordat ik reageerquote:Op maandag 25 augustus 2014 19:59 schreef Fylax het volgende:
[..]
Je zegt het fout, bijna elk mens kampt wel met dwanghandelingen, maar niet zo dat het OCD is.
Maakt niet uit. Je kunt best hier je dwanghandelingen of gedachten vertellen. Je hoeft niet persee de stempel te hebben van mij om hier te mogen posten over jou dwanghandelingen/gedachten. Feel free to post.quote:Op maandag 25 augustus 2014 20:01 schreef OOSTWEST1986 het volgende:
[..]
Oke, ik moet beter me huiswerk doen voordat ik reageer. Excuus
Ik heb zelf OCD (gehad, voor zover dat kan) dus weet heel goed waar ik het over heb. Inzien dat niet alles gegooid kan worden op OCD kan al helpen doordat je dat makkelijker kunt veranderen.quote:Op maandag 25 augustus 2014 13:10 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
Dat is lastiger dan je denkt btw.
Dat is niet iets wat je even *hup-2-3!* kunt uitvoeren.
Je hebt een punt, maar wat het doucheverhaal van Fylax betreft kun jij als buitenstaander niet oordelen of het wel of niet bij de stoornis hoort.quote:Op dinsdag 26 augustus 2014 16:40 schreef Oognip het volgende:
[..]
Ik heb zelf OCD (gehad, voor zover dat kan) dus weet heel goed waar ik het over heb. Inzien dat niet alles gegooid kan worden op OCD kan al helpen doordat je dat makkelijker kunt veranderen.
Ben benieuwd. Bedankt dat je je verhaal gaat delen met ons.quote:Op dinsdag 26 augustus 2014 20:27 schreef Kevin.L het volgende:
Ik heb ook last van dwanggedachten en rituelen die ik moet uitvoeren, ik wordt er soms zo moe van, ik besef het maar al te goed, maar toch blijf ik het doen.
Zal er later nog wel meer over vertellen.
Dit is totaal niet grappig.quote:Op dinsdag 26 augustus 2014 21:14 schreef BarendWubboJagermanJansen het volgende:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Sorry kusjequote:
Jeetje wat ben jij een zuurpruim. Je zit in de slachtofferrol en vind jezelf daardoor erg zielig. Niemand is genezen van OCD door in de slachtofferrol te blijven hangen. Ga met je dwang aan de slag en zolang je geen professionele hulp hebt kun je er zelf wat aan doen. Succes.quote:
Ja joh. Kun je nu weg gaan uit dit topic of gewoon normaal meeposten?quote:Op dinsdag 26 augustus 2014 22:39 schreef Oognip het volgende:
[..]
Jeetje wat ben jij een zuurpruim. Je zit in de slachtofferrol en vind jezelf daardoor erg zielig. Niemand is genezen van OCD door in de slachtofferrol te blijven hangen. Ga met je dwang aan de slag en zolang je geen professionele hulp hebt kun je er zelf wat aan doen. Succes.
O'ja, en ouder worden wil ook nog wel eens helpen.
Dat is niet zo gek, het is jouw copingstijl. Het is iets waar jij controle over hebt en dat gevoel heb je nodig om het te redden als er veel om je heen gebeurt waar je geen controle over hebt. Zo zie ik het tenminste, ook bij mezelf. Zo zie ik godsdienst ook. Vroeger 'bedacht' men dat er weergoden waren die ze konden beïnvloeden door te bidden of offers te brengen, want het idee dat het weer random is en wij er totaal geen controle over hebben is eng.quote:Op woensdag 27 augustus 2014 00:07 schreef Kevin.L het volgende:
Op mijn werk (in de techniek) bijvoorbeeld, heb ik materiaal nodig om iets te maken. Al dat materiaal zit dan in verschillende bakjes. Voordat ik begin met mijn klus wil ik dat alle bakjes recht staan, als iemand van het magazijn die bakjes aangevuld heeft en ze scheef staan ofzo dan kan ik daar niet tegen, echt irritant. Voor ik aan mijn werk begin zit ik dan steeds in mijn hoofd te zeggen: staat alles wel goed, ben ik niks vergeten te controleren, enz. Het is een gewoonte geworden, steeds maar weer dat controleren en herhalen in mijn hoofd of ik niks vergeten ben. Toch besef ik het wel, en vraag me vaak af waar ik mee bezig ben. Ik kan ook slecht tegen vettige handen, als ik iets gegeten heb bijv. Dus ook best wel vaak handen wassen, maar dat vind ik nog wel meevallen verder. Ook als ik op de pc zit en op internet ga, werk ik elke dag dezelfde lijst met site's af: eerst mijn gewone mails checken, daarna mijn mails op hotmail.com, daarna naar Facebook. Als ik Facebook eerst zou bekijken dan voelt het verwarrend ofzo, kan het niet beter beschrijven.
Het gekke is dat het de ene dag beter gaat dan de andere dag, als ik meer gestrest ben dan word het meestal nog erger met controleren enzo. En de andere dag lukt het me beter om rustig te blijven en heb ik er weer minder last van. Maar heb helaas meer slechte dagen dan goede dagen.
Dat is nog wel even wachten maar je weet nu tenminste hoe lang.quote:Op maandag 8 september 2014 18:47 schreef Fylax het volgende:
30 oktober eerste afspraak bij de psycho.
School weet er trouwens nu ook van af dus ze kunnen rekening met mij houden.
Dat ze niet raar opkijken of rare/grappige opmerkingen maken als ik dingen doe (ook mijn tics maar dat hoort niet in dit topic, maar ik heb tics. En ik mag de klas uit als ik me heel angstig voel en als ik wil praten kan ik dat met een vertrouwenspersoon doen.quote:Op maandag 8 september 2014 20:57 schreef kuolema het volgende:
Dat is nog wel even wachten maar je weet nu tenminste hoe lang.
Hoe verwacht je dat de school rekening met je houdt eigenlijk?
Fijn dat ze op school zo aardig voor je zijnquote:Op maandag 8 september 2014 22:20 schreef Fylax het volgende:
[..]
Dat ze niet raar opkijken of rare/grappige opmerkingen maken als ik dingen doe (ook mijn tics maar dat hoort niet in dit topic, maar ik heb tics. En ik mag de klas uit als ik me heel angstig voel en als ik wil praten kan ik dat met een vertrouwenspersoon doen.
Nee mijn tics zijn gewoon ongecontroleerde bewegingen met nek/hoofd/armen/mond/ogen etc.quote:Op dinsdag 9 september 2014 22:20 schreef Oognip het volgende:
[..]
Fijn dat ze op school zo aardig voor je zijn
Zijn de tics onderdeel van je OCD? Dan kan dat prima in dit topic toch?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |