quote:wo 13 aug 2014, 15:02
Tientallen doden bij gevechten ISIS-al-Qaeda
TEHERAN/BAGDAD -B
ij zware gevechten tussen Islamitische Staat (ISIS) en andere radicale moslimgroepen zijn in het noorden van Syrië zeker 39 doden gevallen.
Dit heeft het Syrische Observatorium voor de Mensenrechten woensdag laten weten. IS veroverde tijdens de strijd zes steden en dorpen in de provincie Aleppo.
Daardoor is voor de jihadistische beweging de weg vrij om verder naar het westen op te rukken.
Zeker 8 ISIS'ers kwamen bij de gevechten om het leven. IS doodde zeker 31 strijders van het Al Nusra-front, de Syrische tak van al-Qaeda, en zijn bondgenoten.
ISIS behoorde vroeger ook tot terreurnetwerk al-Qaeda, maar werd naar verluidt te radicaal bevonden.
ISIS heeft grote delen van het noorden en oosten van Syrië in handen. Onder de steden die nu zijn ingenomen, zijn Turkmen Bareh en Akhtarin, 50 kilometer ten noordoosten van Aleppo.
Het Observatorium, dat in Groot-Brittannië is gevestigd en zich baseert op meldingen van waarnemers ter plekke, zegt dat strijders van Islamitische Staat nabij de militaire luchthaven van de stad Raqqa in hevige gevechten zijn gewikkeld met het Syrische leger. Het vliegveld is het enige territorium in het gebied dat nog in handen van de militairen is.
quote:Op woensdag 13 augustus 2014 15:34 schreef Elfletterig het volgende:
ISIS en radicale moslims die elkaar de hersens inslaan. De ultieme win-win-situatie.
quote:Op woensdag 13 augustus 2014 15:34 schreef Elfletterig het volgende:
ISIS en radicale moslims die elkaar de hersens inslaan. De ultieme win-win-situatie.
quote:Op woensdag 13 augustus 2014 15:24 schreef Deetch het volgende:
laten ze elkaar maar de koppen inslaan, hebben wij er het minste last van.
quote:Op woensdag 13 augustus 2014 15:34 schreef Elfletterig het volgende:
ISIS en radicale moslims die elkaar de hersens inslaan. De ultieme win-win-situatie.
quote:Op woensdag 13 augustus 2014 15:37 schreef Elkedagwatanders het volgende:
Goed nieuws is altijd welkom.
quote:
quote:Op woensdag 13 augustus 2014 17:44 schreef Revolution-NL het volgende:
Kunnen we als Westen beide kampen niet voorzien van extra wapens. Ruimt lekker op
quote:Op woensdag 13 augustus 2014 17:56 schreef getfitbysmith het volgende:
Laat ze maar lekker elkaar afslachten, zijn wij van ze af.
Zoveel mensen die blij zijn dat IS nog meer steden heeft veroverd.quote:Op woensdag 13 augustus 2014 18:19 schreef StateOfMind het volgende:
Moslim extremisten die elkaar afmaken, daar drink ik een biertje op
Begrijpend lezen is moeilijk.quote:Op woensdag 13 augustus 2014 18:40 schreef Charismatisch het volgende:
Zoveel mensen die blij zijn dat IS nog meer steden heeft veroverd.![]()
Begrijpend lezen is moeilijk.quote:Op woensdag 13 augustus 2014 18:43 schreef Charismatisch het volgende:
[..]
Zeker. Anders zou jij niet gaan juichen.
Misschien juicht hij gewoon omdat er überhaupt moslims omkomen, ongeacht plaats, achtergrond etc.quote:Op woensdag 13 augustus 2014 18:43 schreef Charismatisch het volgende:
[..]
Zeker. Anders zou jij niet gaan juichen.
Nee, hij juicht omdat extremisten extremisten afmaken...quote:Op woensdag 13 augustus 2014 18:47 schreef Ceberut het volgende:
[..]
Misschien juicht hij gewoon omdat er überhaupt moslims omkomen, ongeacht plaats, achtergrond etc.
Dat is voor ons een vraag en ik denk niet dat we eerlijk antwoord krijgen.quote:Op woensdag 13 augustus 2014 18:48 schreef oksel12 het volgende:
[..]
Nee, hij juicht omdat extremisten extremisten afmaken...
Nuance is hem vreemd. IS is duidelijk als winnaar uit de gevechten gekomen en ze gaan nu oprukken richting het westen van het land, wat zeker weer zal leiden tot allerlei vluchtelingen. De moslimextremisten die hebben verloren hadden juist gedeelde belangen met het Westen.quote:Op woensdag 13 augustus 2014 18:47 schreef Ceberut het volgende:
Misschien juicht hij gewoon omdat er überhaupt moslims omkomen, ongeacht plaats, achtergrond etc.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |