Lang leven ISIS. Ze hebben de beste over voor de mensheid.quote:Op zondag 3 augustus 2014 18:53 schreef kurd0w het volgende:
[..]
Voor altijd leven onder het kalifaat waarbij christelijke en yezidische Koerden worden uitgemoord of verdreven natuurlijk. Duh!
Bezetting van gebied?quote:Op zondag 3 augustus 2014 18:54 schreef ClapClapYourHands het volgende:
Mensen die denken dat Turkije zich moet gaan bemoeien met Irak/Syrië mogen echt ff oprotten. De enige reden voor Turkije om zich er mee te bemoeien zou bezetting van gebied moeten zijn anders niet.
1. Ten eerste. Niet alle MHP'ers zijn tegen meer rechten geloof me maar. Alleen onze top en een deel van onze achterban is nog extreem. Maar de MHP is wel gematigder geworden sinds de dood van onze vorige Basbug Türkes.quote:Op zondag 3 augustus 2014 18:46 schreef kurd0w het volgende:
[..]
Juist. Weet je zeker dat je MHP bent? Want dan ben je wel een buitenbeentje binnen de MHP society...Maar goed, mijn antwoord op je stellingen;
1&2 : Als MHP aan de macht zou komen in Turkije dan krijgen we binnen no-time weer een verbod op Koerdisch taal en folklore, oppressie van de Koerden en het verdwijnen van Koerdische dorpen op mappen. Of ben je dit soms vergeten? Waarom verzet de MHP zich zo erg tegen het veranderen van de grondwet waarin er duidelijk meer rechten komen voor minderheden? Waarom mogen wij geen onderwijs in moedertaal, en niet een paar uurtjes per week zoals er nu wordt geopperd.
En het is ''jouw'' land. Sorry, maar het is Koerdisch land onder de Turkse vlag. De Koerden wonen er al enkele millennia. Nogmaals, wij hebben recht op zelfbestuur, net als de Turken, Arabieren, Nederlanders, Amerikanen en ga zo maar door. En als alle Koerden zich verenigen in het midden-oosten en een land vormen, geloof mij maar dat wij dan niet zo ''zwak en klein'' zijn dat IS ons kan vermorzelen.
3: Jou vriendengroep spreekt niet voor de Koerdische bevolking. Kijk naar de verkiezingsuitslagen in het zuid-oosten van Turkije en steden in het westen met een duidelijk Koerdische diaspora. Dan zul jij ook tot de conclusie komen dat MHP helemaal niet zo gewild is onder de Koerden. Mede door de historie en uitspraken van de MHP, zoals deze fli**e*;
En dan praten we over 2009 ofso...
En hier een mooi antwoord voor jou van Sivan Perwer in het Koerdisch!
Alles voor uitbreiding van Das Reich natuurlijk. Bezettingquote:Op zondag 3 augustus 2014 18:54 schreef ClapClapYourHands het volgende:
Mensen die denken dat Turkije zich moet gaan bemoeien met Irak/Syrië mogen echt ff oprotten. De enige reden voor Turkije om zich er mee te bemoeien zou bezetting van gebied moeten zijn anders niet.
Ja doei, waarom moeten Turkse jongeren vechten voor idioten die continu elkaars keel willen doorsnijden.quote:Op zondag 3 augustus 2014 18:56 schreef kurd0w het volgende:
[..]
Bezetting van gebied?Imperialistisch tijdperk is voorbij. Je loopt een 100 jaar achter..
Juist ja jij snapt hem.quote:Op zondag 3 augustus 2014 18:54 schreef ClapClapYourHands het volgende:
Mensen die denken dat Turkije zich moet gaan bemoeien met Irak/Syrië mogen echt ff oprotten. De enige reden voor Turkije om zich er mee te bemoeien zou bezetting van gebied moeten zijn anders niet.
Kurtlar Vadisi (Pusu). Vallei van de Wolven.quote:Op zondag 3 augustus 2014 18:44 schreef Che_ het volgende:
[..]
Jij hebt teveel Kurtlar vadisi gekeken
Wtf heeft Turkije met die steden te maken. Peshmerga is sterk genoeg. Laat Turkije maar eerst de stroom IS-strijders tegenhouden bij de grens.
Moeten ze zich maar normaal gedragen ipv continu elkaar uit de tent proberen te vechten. Ik ben allang blij dat Turkije dat tuig en het conflict zoveel mogelijk buiten Turkije heeft weten te houden.quote:Op zondag 3 augustus 2014 18:58 schreef Peunage het volgende:
[..]
Alles voor uitbreiding van Das Reich natuurlijk. Bezetting
Ik vind Sivan nog steeds een held, ondanks dat hij gematigd is. En lichte decentralisatie gaat niet werken... Er moet echt verregaande decentralisatie komen waarbij de Koerdische gebieden niet meer afhankelijk zijn van wie er in Ankara aan kop staat.quote:Op zondag 3 augustus 2014 18:56 schreef Malatyali0691 het volgende:
[..]
1. Ten eerste. Niet alle MHP'ers zijn tegen meer rechten geloof me maar. Alleen onze top en een deel van onze achterban is nog extreem. Maar de MHP is wel gematigder geworden sinds de dood van onze vorige Basbug Türkes.
Als die Devlet Bahceli opstapt (en ik vind dat we een andere leider nodig hebben), dan komt er zeker een gematigdere leider en die acepteert dan wel meer rechten voor minderheden en hij gaat de Koerden dan ook echt erkennen.
Er zijn veel MHP'ers zoals ik die meer rechten geen enkel probleem vinden. Als onze land maar niet verdeeld wordt. Ik ben voor lichte decentralisatie van het bestuur maar ben wel (jammer genoeg) tegenstander van Koerdische autonomie of federatie. Omdat dan mijn land verdeeld wordt. Het land is van ons allen Turken en Koerden. En ik zie Koerden als "trouwe landgenoten".
Türk Kürt kardestir PKK ve AKP kallstir.
En over die MHP'er in die YouTube-video. Laat hem maar hij vertegenwoordigt niet de hele MHP.
Ik erken de Koerdische taal en cultuur gewoon wel als een aparte taal en cultuur. Koerden erken ik ook als een apart volk. En Turks behoort tot de Altaiisch talen en Koerdisch tot de Iraanse talen.
En voer Sivan Perwer. Veel Koerden houden toch niet meer van hem.![]()
![]()
Sinds hij en IBO (Ibrahiem Tatlises) in november 2013 samen met Aapdogan (Erdogan) en die "dorpshoofd Barzani " en met IBO heulde is hij niet meer populair onder Koerden.
En sinds kort ook in Libanon.quote:Op zondag 3 augustus 2014 19:00 schreef De_Ilias het volgende:
ISIS vecht nu tegen 1. Assad 2. Rebellen in Syrie 3. Koerden 4. Irak regering
Dus ze vechten op 4 fronten? Dat kunnen ze toch nooit volhouden?
Kijk je moet niet teveel zwart-wit denken. Veel MHP'ers zijn idd erg anti-meer rechten.quote:Op zondag 3 augustus 2014 19:03 schreef kurd0w het volgende:
[..]
Ik vind Sivan nog steeds een held, ondanks dat hij gematigd is. En lichte decentralisatie gaat niet werken... Er moet echt verregaande decentralisatie komen waarbij de Koerdische gebieden niet meer afhankelijk zijn van wie er in Ankara aan kop staat.
En jij bent ook een rare vogel héJe top, welke jou eig. vertegenwoordigt in Ankara is extreem en jij staat niet achter hem, maar toch stem je op hem. Dat is zoiets als een pvv'er die zegt; ik vind moslims echt tof en islam mag gewoon uitgeoefend worden. Liefst meer moslims. Maar ik stem toch PVV, ondanks dat Geertje zo extreem is.
En nogmaals, ik weet dat het niet tot je wil doordringen, maar wij hebben als natie recht op zelfbeschikking. We kunnen nog steeds broeders zijn, maar waarom zou dat niet kunnen als we buren zijn?
Dat beweer ik toch ook niet. Maar jij met je bezetting is toch ook idioot?quote:Op zondag 3 augustus 2014 18:59 schreef ClapClapYourHands het volgende:
[..]
Ja doei, waarom moeten Turkse jongeren vechten voor idioten die continu elkaars keel willen doorsnijden.
Donder op man, wij Koerden vertrouwen jullie MHP-honden nooit. Ik hoop echt dat Erdogan jullie hard gaat aanpakken.quote:Op zondag 3 augustus 2014 19:07 schreef Malatyali0691 het volgende:
[..]
Kijk je moet niet teveel zwart-wit denken. Veel MHP'ers zijn idd erg anti-meer rechten.
Maar er zijn ook veel MHP'ers die geen problemen hebben met meer rechten.
Federalisme en/of onafhankelijkheid kan ik als trotse turk nooit accepteren Want dan moet Turkije 1/3 van zijn grondgebied afstaan. En dan verliest Turkije veel regionale macht.
Dan moet je je maar even over je trotse gevoelens heen zetten en je humanitaire gevoelens te werk laten gaan. Dus de Koerden mogen van jou ten koste gaan van de Koerden. En zolang de Koerdische kwestie niet opgelost wordt binnen Turkije zal het altijd een lokale grootmacht zijn en echt geen regionaal grootmacht.quote:Op zondag 3 augustus 2014 19:07 schreef Malatyali0691 het volgende:
[..]
Kijk je moet niet teveel zwart-wit denken. Veel MHP'ers zijn idd erg anti-meer rechten.
Maar er zijn ook veel MHP'ers die geen problemen hebben met meer rechten.
Federalisme en/of onafhankelijkheid kan ik als trotse turk nooit accepteren Want dan moet Turkije 1/3 van zijn grondgebied afstaan. En dan verliest Turkije veel regionale macht.
Nee maar er zijn genoeg mensen die zeggen dat Turkije zich er mee moet bemoeien. Turkije heeft er helemaal niks mee te maken. Ze mogen zich er alleen mee bemoeien als ze voor bezetting gaan, voor de rest zou het zonde van de Turkse doden zijn.quote:Op zondag 3 augustus 2014 19:07 schreef kurd0w het volgende:
[..]
Dat beweer ik toch ook niet. Maar jij met je bezetting is toch ook idioot?En Turkije bemoeit zich weldegelijk met het conflict, en wel indirect door IS te ondersteunen met bijvoorbeeld medische hulp.
Nee, strijd is nog volop bezig. Ook de mosul-dam is niet ingenomen zoals wordt geclaimd.quote:Op zondag 3 augustus 2014 19:08 schreef De_Ilias het volgende:
[ afbeelding ]
ISIS de baas in Sinjaar!
Was al gepost.quote:Op zondag 3 augustus 2014 19:08 schreef De_Ilias het volgende:
[ afbeelding ]
ISIS de baas in Sinjaar!
Kirkuk is een Koerdische stad en is helemaal niet het beste af onder Turks bestuur. Dat zeg jij alleen maar omdat jij met je ultranationalistische Turkse propaganda wil dat Turkije olievelden tot haar beschikking krijgt. Voor de duidelijkheid: Kirkuk heeft helemaal niks te maken met Turkije. Niet op cultureel, etnisch of geografisch gebied. Zet die imperialistische gedachten dus maar uit je hoofd.quote:Op zondag 3 augustus 2014 18:37 schreef Malatyali0691 het volgende:
2. Kerkuk en Mosul zijn gewoon het beste af onder Turkse bestuur. Als Koerdistan onafhankelijk wordt is het een klein land en kan het makkelijk onder de voet worden gelopen door die IS-monsters.
De Koerdische kwestie kan opgelost worden zonder onafhankelijkheid of federalisme.quote:Op zondag 3 augustus 2014 19:10 schreef kurd0w het volgende:
[..]
Dan moet je je maar even over je trotse gevoelens heen zetten en je humanitaire gevoelens te werk laten gaan. Dus de Koerden mogen van jou ten koste gaan van de Koerden. En zolang de Koerdische kwestie niet opgelost wordt binnen Turkije zal het altijd een lokale grootmacht zijn en echt geen regionaal grootmacht.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |