Even verder vanaf hier:
WGR / EMG opgelegdDit topic is niet voor mezelf, maar voor een huisgenoot van me!Mijn huisgenoot heeft een paar weken geleden z'n auto op Stratumseind neergezet en is aan het eind van de avond in de auto gekropen. De politie hield hem aan vanwege zijn verneukte kentekenplaten en hij mocht gelijk even blazen: 350 ugl.
Nu kreeg hij gisteren een dikke vette brief van het CBR waarin hem een EMG opgelegd werd, en iedereen weet dat die dingen zo'n 850 euro kosten en dat je er 2-3 dagen mee zoet bent.
Hij is heus geen voorbeeldige automobilist, die EMG is ontzettend terecht, maar dat weet het CBR niet. Volgens hem is dit namelijk zijn eerste geregistreerde overtreding. Hij heeft wel een paar snelheidsbekeuringen (< 30 km/u) en rood licht ofzo.
Even een opsomming:
- Huisgenootje krijgt EMG opgelegd
- Slechts één geregistreerde overtreding (of verkeersmisdrijf), gepakt met 350 ugl.
Nu wil hij bezwaar aantekenen tegen die EMG. Kun je niet gewoon de schikking van de OvJ afwijzen en de hele zaak voor de rechter laten komen? Kan de rechter dan niet beoordelen of zo'n EMG noodzakelijk is, of kun je daarvoor alleen in bezwaar gaan bij het CBR?
Enfin, was is nu wijs om te doen?