abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  zaterdag 19 juli 2014 @ 00:47:38 #1
319243 Caland
FREEJANCEES
pi_142466579


De slachtoffers krijgen een gezicht

Actueel:
Spoedbijeenkomst VN Veiligheidsraad: http://webtv.un.org/
Livestream NPO 1 (NOS): http://www.npo.nl/live
Speech Obama: http://www.c-span.org/vid(...)ks-situation-ukraine

Situatie vlucht MH17:
Passagiersvlucht MH17 van Malaysia Airlines vertrok donderdag 17 juli om 12:15 Nederlandse tijd van Schiphol Airport Amsterdam richting Kuala Lumpur. Het toestel (een Boeing 777) verdween van de radar boven de Krim om 16:15 Nederlandse tijd volgens de Oekraïense luchtverkeersleiding. Niet veel later werd bekend dat het toestel was neergestort, waarbij alle 298 inzittende zijn omgekomen. Naar verluid is het toestel uit de lucht geschoten door een raket.

Slachtoffers:
Nationaliteiten slachtoffers vlucht MH17
· 192 Nederland
· 44 Maleisië
· 27 Australië
· 12 Indonesië
· 10 Verenigd Koninkrijk
· 4 België
· 4 Duitsland
· 3 Filippijnen
· 1 Canada
· 1 Nieuw-Zeeland
Totaal: 298 (van wie 80! kinderen)

Uitgelekte passagierslijst

Belangrijk LET OP!!!
quote:
0s.gif Op donderdag 17 juli 2014 18:42 schreef yvonne het volgende:
Geen persoonsgegeven, je blurt maar - Geen foto's van lijken
Commentaar in feedback.
Lijken kun je fijn achter een spoiler of via een linkje doen, doei.
Verder: Grappen kunnen in ONZ (incl. 'toch wel dichtbij' onzin), samenzweringstheorieën kunnen naar TRU/BNW, klachten naar Feedback.

Samenvatting:

• Vlucht MH17 is even na 5 uur op 17 juli (lokale tijd) neergestort. Wraktstukken en lichamen liggen over een gebied van 10-15 km verspreid.
• Hoewel nog niet officieel bevestigd, wijst alles op dat het vliegtuig is neergehaald met een raket vanaf de grond
• Veel landen leggen de schuld bij pro-Russische separatisten in Oekraïne
• Rusland legt de schuld bij de Oekraïense overheid
• Nederland wacht verdere berichtgeving af voordat een schuldige wordt aangewezen, maar Rutte beloofde dat de daders vervolgd en berecht zullen worden.
• Obama wijst geen schuldige aan, maar maakt duidelijk dat alles lijkt te wijzen op de schuld van de rebellen, en dat dergelijke wapens en training daarvoor alleen mogelijk zouden zijn met Russische inbreng
• OVSE experts zijn gearriveerd en hebben toegang tot de crashsite

Uitspraak Rutte in de middag van 18 juli
quote:
http://nos.nl/artikel/676517-rutte-onderste-steen-moet-boven.html
Rutte: onderste steen moet boven

Nederland zal niet rusten voor de daders van de mogelijke aanslag op het vliegtuig MH17 zijn opgespoord. Dit zei premier Rutte op een persconferentie over het neergestorte vliegtuig van Malaysia Airlines.

In de persconferentie gaven Rutte en minister Timmermans van Buitenlandse Zaken de laatste stand van zaken. Timmermans reist vanavond met een onderzoekersteam mee naar de regio.

Niet rusten

Het kabinet weet nog niet helemaal zeker of er sprake is van een aanslag. "Maar een ding moet glashelder zijn. De onderste steen moet boven. Als het een aanslag is moeten de daders worden opgespoord en hun gerechte straf krijgen. Eerder zullen we niet rusten. Daar hebben de slachtoffers en hun nabestaanden recht op," aldus Rutte.

Onafhankelijk onderzoek

Het kabinet eist een volledig onafhankelijk onderzoek. De premier heeft met de Russische president Poetin gesproken en die heeft Nederland beloofd dat er er zo'n onderzoek komt.

Rutte wil niet nu al zeggen dat hij er vertrouwen in heeft dat zo'n volledig onafhankelijk onderzoek er ook komt. "Dat vertrouwen moet groeien. Het moet blijken of de betrokken partijen in de regio mee gaan werken."

Niet speculeren

Hij weerspreekt dat Nederland te voorzichtig is. Andere landen, zoals Australië en de Verenigde Staten spreken nu al over de verantwoordelijkheid van Rusland. "Ik wil niet speculeren en vinger wijzen. Ik wil dat de feiten boven komen en zo is de kans groter dat zo'n onderzoek er komt.

Rutte zei verder dat het drama een "steeds tragischer verschijning" krijgt. "We horen steeds meer verhalen van individuele reizigers die niets vermoedend aan boord gingen, hun kansloze lot tegemoet". Hij zei dat heel Nederland intens meeleeft. "Nu blijkt weer hoe nauw een klein land verbonden is."
Nieuwsberichten omtrent slachtoffers:

quote:
Dodental Nederlanders op 189

Het aantal Nederlandse slachtoffers bij de vliegramp met vlucht MH17 van Malaysia Airlines is weer naar boven bijgesteld. Er zijn ten minste 189 Nederlanders onder de passagiers van de vliegramp in Oekraïne, meldt Malaysia Airlines op de website.

Van vier van de 298 mensen die aan boord waren, is de identiteit nog niet vastgesteld.

Behalve Nederland heeft ook Maleisië veel slachtoffers te betreuren. Volgens de laatste gegevens van Malaysia Airlines zijn er ten minste 44 Maleisische passagiers onder de doden. Dat is inclusief de bemanning van 15 personen. Verder kwamen de slachtoffers voornamelijk uit Australië (27) en Indonesië (12).

Berging
Op de plek waar gisteren vlucht MH17 neerstortte zijn tot nu toe 181 lichamen geborgen. Dat hebben de Oekraïense autoriteiten bekendgemaakt tijdens een persconferentie. De berging verloopt moeizaam.

Lichamen en brokstukken liggen verspreid in een straal van 5 kilometer rond de plek van de crash. Lichamen liggen onder meer in tuinen van mensen. Mijnwerkers, hulpdiensten en burgers zoeken naar slachtoffers. De rampplek wordt bewaakt door bewapende separatisten.
quote:
Slachtoffers krijgen een gezicht

Heel langzaam wordt er iets meer duidelijk over de identiteit van de Nederlandse inzittenden van de verongelukte vlucht MH17 van Malaysia Airlines.

In diverse gemeenten doen namen de ronde van mensen die hoogstwaarschijnlijk aan boord waren.

De Amsterdamse aidsonderzoeker Joep Lange zat vrijwel zeker aan boord, samen met een aantal collega's. Ze waren op weg naar een conferentie in Australië.

"Een nachtmerrie"
De Naardense burgemeester heeft bevestigd dat een moeder met haar drie jonge kinderen in het verongelukte vliegtuig zat. "Het is een nachtmerrie", zegt burgemeester Joyce Sylvester.

De gemeente Cuijk maakt bekend dat waarschijnlijk een gezin van vier personen uit de gemeente aan boord zat. Burgemeester Wim Hillenaar schrijft: "Een gezin van vier, waarvan twee gewaardeerde medewerkers van de gemeente, zat ook aan boord van het toestel. Het nieuws is nauwelijks te bevatten en vervult ons, gemeentebestuur en alle collega's, met groot verdriet. Wij wensen alle familieleden, vrienden en andere naasten van dit gezin veel sterkte bij het verwerken van het verlies."

Vlaggen halfstok
In Neerkant hangen vlaggen halfstok. Het kleine dorp rouwt om het verlies van het gezin Wals. Vader, moeder en hun vier kinderen zaten donderdag in het neergestorte vliegtuig. Een beestje, een bloemetje, een kaart en een kaars bij de voordeur van hun woning bevestigen in stilte het trieste nieuws. De jongste van het gezin zat op de basisschool. De klasgenoten van het meisje worden op school opgevangen om samen te zijn.

Volendam rouwt om het overlijden van twee inwoners. Burgemeester Willem van Beek bevestigt het verlies op Twitter. Hij schrijft: "Ik heb even radiostilte (aandacht voor familie en collega's). Veel kracht gewenst."

Leerlingen
Ook in Woerden wordt getreurd. Drie leerlingen van het Minkema College zaten aan boord van MH17. Twee van hen zouden mogelijk in het gezelschap zijn van hun grootouders. Het Minkema College schrijft op Facebook: "Ouders hebben ons bevestigd dat drie van onze leerlingen aan boord zaten van vlucht MH17. Het betreft Robert-Jan en Frederique van Zijtveld (5 en 6 vwo) en Robin Hemelrijk (4 havo). Met grote verslagenheid hebben wij dit bericht ontvangen."

Op de website condoleance.nl zijn al ruim 5000 berichten binnengekomen waarin mensen hun medeleven betuigen aan nabestaanden van de slachtoffers van de vliegramp met vlucht MH17.
quote:
[upd] PvdA onthutst door omkomen senator


Onder de 173 Nederlandse slachtoffers van de vliegramp in Oekraïne, is ook een politicus.

Prof. dr. W.J. Witteveen, senator voor de PvdA in de Eerste Kamer, bleek één van de passagiers van vlucht MH17 te zijn, zo staat op de site van de Eerste Kamer te lezen.
Gegevens van FlightRadar24
Signal from #MH17 was lost over Ukraine just before Russian border , Signal was lost around 13:21 UTC at 33,000 feet.

Video Persconferentie 17 juli 22.30 uur
NOS Video Persco: Zeker 154 Nederlanders aan boord neergestort vliegtuig

Live Video / blogs
Liveblog NOS: http://nos.nl/liveblog/67(...)dam-neergestort.html
Liveblog NRC: http://www.nrc.nl/nieuws/(...)gestort-in-oekraine/
Liveblog Volkskrant: http://www.volkskrant.nl/(...)-neergeschoten.dhtml
Liveblog Huffington post: http://www.huffingtonpost(...)595516.html#liveblog
Livestream RU: http://lifenews.ru/watch-live
Ukrainewatwar Blog: http://ukraineatwar.blogs(...)-malaysian-mh17.html

Verklaringen Malaysia Airlines:
Friday, July 18, 08:20 PM GMT +0800 Media Statement 4 : MH17 Incident

Video's
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
VBL SC influencer
Left, right, behind
  zaterdag 19 juli 2014 @ 00:48:11 #2
373277 IsaacCuenca
Alles was hetzelfde
pi_142466595
waren die onderzoekers die doodgeschoten waren nou rumours?
  zaterdag 19 juli 2014 @ 00:48:47 #3
427344 qua-patat-orbis
aquaplaning op je muismat
pi_142466614
sepo
  roze zaterdag 19 juli 2014 @ 00:48:48 #4
393783 Ama
Hypa Hypa
pi_142466615
80 kinderen.. Jeetje ;(
Your beauty never ever scared me.
pi_142466624
quote:
15s.gif Op zaterdag 19 juli 2014 00:46 schreef Arcee het volgende:

[..]

Eerst het grote internationale onderzoek rustig afwachten voor met het onderzoek kan worden begonnen.
Dat is volslagen debiel! Dit hele geëtter is ontstaan door een regelrechte oorlogsdaad, het minste dat ze terug kunnen verwachten is toch een onderzoek... En jah ook bescherming voor die onderzoekers. Kan defensie eindelijk eens laten zien dat ze niet overbodig zijn, en nog wel slagvaardig.
  zaterdag 19 juli 2014 @ 00:49:30 #6
186522 Puntenslijpsel
Let's waste time
pi_142466637
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 juli 2014 00:39 schreef Arcee het volgende: [..] Dat er überhaupt een zender op staat die buitenlands nieuws uitzendt is al heel wat.
ABC. Al gaan we zo wel over op Wheel Of Fortune
Live from Chicago
Well behaved women rarely make history
Op dinsdag 29 oktober 2013 16:10 schreef _Ophelia_ het volgende:
PS de AKQSC-cliffhangerkoningin en ongekroond kampioene al dan niet verwacht goede aflopen. ;)
  zaterdag 19 juli 2014 @ 00:50:01 #7
319243 Caland
FREEJANCEES
pi_142466648
Die Amerikaan die is overleden studeerde in Amsterdam.
VBL SC influencer
Left, right, behind
  zaterdag 19 juli 2014 @ 00:50:52 #8
28225 twiFight
Pain cleanses the body
pi_142466670
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 juli 2014 00:42 schreef Tukker87 het volgende:

[..]

Die woorden leg jij me in de mond.
Hoog tijd dat je jouw eigen post naleest dan.
He created a new world of rave in which he gave rebirth to elements of melody and positivity.
He named this world: Forbidden Paradise
pi_142466672
Ik hoor net dat een meiske van midden 20 hier uit het dorp ook op dat vliegtuig zat. Even op de lijst opgezocht en dat klopt.

Ik ken haar niet, dus het komt niet dichterbij ofzo. Maargoed, wel best een aantal hier uit de buurt weet ik inmiddels. Een stuk of 10 a 12 of zo.
"The only sight worse than a sad dwarf is a very sad dwarf"
"Met dubbel s welteverstaan"
pi_142466678
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 juli 2014 00:48 schreef warhamstr het volgende:

[..]

Dat is volslagen debiel! Dit hele geëtter is ontstaan door een regelrechte oorlogsdaad, het minste dat ze terug kunnen verwachten is toch een onderzoek... En jah ook bescherming voor die onderzoekers. Kan defensie eindelijk eens laten zien dat ze niet overbodig zijn, en nog wel slagvaardig.
Ik snap er ook helemaal niks meer van. In elke willekeurige woestijn zitten Nederlandse militairen maar als ze daadwerkelijk iets voor het volk kunnen betekenen zijn ze nergens te bekennen.
pi_142466690
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 juli 2014 00:50 schreef twiFight het volgende:

[..]

Hoog tijd dat je jouw eigen post naleest dan.
Laat mijn quote maar zien waar ik het over executeren van burgers heb en dat ik dat goedkeur.
  zaterdag 19 juli 2014 @ 00:52:19 #12
319243 Caland
FREEJANCEES
pi_142466707
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 juli 2014 00:51 schreef Basterds het volgende:

[..]

Ik snap er ook helemaal niks meer van. In elke willekeurige woestijn zitten Nederlandse militairen maar als ze daadwerkelijk iets voor het volk kunnen betekenen zijn ze nergens te bekennen.
Inderdaad. Ik zeg bezuinigen op dat zooitje.
VBL SC influencer
Left, right, behind
pi_142466719
Het Westen moet Oekraïne moderne wapens leveren. Dit heeft parlementsvoorzitter Aleksandr Toertsjinov vrijdag in Kiev geëist. Daarmee zouden wapens en materieel van de pro-Russische 'terroristen' binnen enkele dagen kunnen worden vernietigd. "Dat zou ook het neerstorten van de Boeing hebben voorkomen", aldus de volksvertegenwoordiger.

-FOKFP
  zaterdag 19 juli 2014 @ 00:53:36 #14
427344 qua-patat-orbis
aquaplaning op je muismat
pi_142466736
ja maar ik had de sepo
pi_142466741
Owja, we zijn het zelf schuld. De slachtoffers zijn het zelf schuld.

:') :X
"The only sight worse than a sad dwarf is a very sad dwarf"
"Met dubbel s welteverstaan"
pi_142466745


Waarom pakt niemand dat geld? Ook in Oekraine is geld geld waard.
  zaterdag 19 juli 2014 @ 00:54:47 #17
319243 Caland
FREEJANCEES
pi_142466761
quote:
7s.gif Op zaterdag 19 juli 2014 00:53 schreef Geralt het volgende:
Owja, we zijn het zelf schuld. De slachtoffers zijn het zelf schuld.

:') :X
Deze zinnen kunnen geen Nederlands zijn.
VBL SC influencer
Left, right, behind
  zaterdag 19 juli 2014 @ 00:54:50 #18
28225 twiFight
Pain cleanses the body
pi_142466764
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 juli 2014 00:51 schreef Tukker87 het volgende:

[..]

Laat mijn quote maar zien waar ik het over executeren van burgers heb en dat ik dat goedkeur.
Want als een Oekrainse burger gedood wordt door een kogel van ons en jij zegt "nog 191 te gaan" dan wil je daarmee natuurlijk zeggen dat die 191 een ongelukje zijn en dat jij dat natuurlijk afkeurt. Tuurlijk knul. Maar ik weet waar een discussie als deze naar toe gaat. Je hebt gelijk hoor, je hebt gewonnen. Ik zit fout, jij zit goed. Ik schaam mij diep en durf niet meer over jouw posts te praten. Ik eindig de discussie uit schaamte kunnen we tenminste verder met dit topic
He created a new world of rave in which he gave rebirth to elements of melody and positivity.
He named this world: Forbidden Paradise
pi_142466767
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 juli 2014 00:53 schreef Nober het volgende:
[ afbeelding ]

Waarom pakt niemand dat geld? Ook in Oekraine is geld geld waard.
pi_142466770
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 juli 2014 00:53 schreef Nober het volgende:
[ afbeelding ]

Waarom pakt niemand dat geld? Ook in Oekraine is geld geld waard.
Dat geld is allang gejat
  zaterdag 19 juli 2014 @ 00:56:12 #21
137134 Iblardi
Non semper idem
pi_142466800
quote:
0s.gif Op vrijdag 18 juli 2014 23:54 schreef BorusBulldog het volgende:

[..]

In jouw bron wel, bij die van mij staat er dus niet bij dat ze het mogelijk achtten. Ik heb het dus geprobeerd te vinden in het daadwerkelijke onderzoek maar kon er even niks specifieks over vinden.

http://www.aaib.gov.uk/cm(...)afety_pdf_503158.pdf (mocht je het willen lezen)
Klopt, die had ik gezien.

De passage in Wikipedia is gebaseerd op een boek uit 1992 dat voor mij ook niet toegankelijk is, maar in het artikel uit 1990 wordt de patholoog in kwestie, professor Busuttil, letterlijk geciteerd, en hij drukt zich voorzichtiger uit. Ik heb dus de indruk dat Wikipedia de mening van de deskundige(n) hier niet accuraat weergeeft.
  zaterdag 19 juli 2014 @ 00:57:36 #22
319243 Caland
FREEJANCEES
pi_142466836
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 juli 2014 00:53 schreef Nober het volgende:
[ afbeelding ]

Waarom pakt niemand dat geld? Ook in Oekraine is geld geld waard.
Euro's zijn dan ook verreweg het lelijkste geld dat er op deze aardbol bestaat. Zal me niet eens verbazen als die Rusjes het niet eens hebben zien liggen.
VBL SC influencer
Left, right, behind
pi_142466851
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 juli 2014 00:54 schreef twiFight het volgende:

[..]

Want als een Oekrainse burger gedood wordt door een kogel van ons en jij zegt "nog 191 te gaan" dan wil je daarmee natuurlijk zeggen dat die 191 een ongelukje zijn en dat jij dat natuurlijk afkeurt. Tuurlijk knul. Maar ik weet waar een discussie als deze naar toe gaat. Je hebt gelijk hoor, je hebt gewonnen. Ik zit fout, jij zit goed. Ik schaam mij diep en durf niet meer over jouw posts te praten. Ik eindig de discussie uit schaamte kunnen we tenminste verder met dit topic
Ok het is je vergeven. Volgende keer niet meer zo snel van die rare insinuaties maken en mensen woorden in de mond leggen en het komt helemaal goed met jou. Het is ook handig als je weet wat een vraagteken betekend.
  FOK!-Schrikkelbaas zaterdag 19 juli 2014 @ 01:00:57 #24
862 Arcee
Look closer
pi_142466936
quote:
10s.gif Op zaterdag 19 juli 2014 00:57 schreef Caland het volgende:
Euro's zijn dan ook verreweg het lelijkste geld dat er op deze aardbol bestaat. Zal me niet eens verbazen als die Rusjes het niet eens hebben zien liggen.
Ze zullen het ongetwijfeld van hun valse eurobiljettenmachine herkend hebben. :Y)
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_142466955
quote:
10s.gif Op zaterdag 19 juli 2014 00:57 schreef Caland het volgende:

[..]

Euro's zijn dan ook verreweg het lelijkste geld dat er op deze aardbol bestaat. Zal me niet eens verbazen als die Rusjes het niet eens hebben zien liggen.
Wacht eens, ze gingen naar Maleisië dus waarom zoveel euro's mee?
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')