abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_143170707
quote:
1s.gif Op donderdag 7 augustus 2014 17:41 schreef Markeerstift het volgende:

[..]

Niveautje heeft dat drinkmaatje :')
Ik denk dat het kassameisje van de supermarkt waar de serieverkrachter zijn boodschappen deed zich ook nog zou kunnen gaan melden.
  maandag 27 oktober 2014 @ 10:49:07 #92
430543 Domnivoor
Ceterum censeo...
pi_145988378
Utrechtse serieverkrachter vandaag voor rechter

In de zaak rond de geruchtmakende Utrechtse serieverkrachter vindt maandag een eerste openbare zitting plaats. Verdachte is de 51-jarige Gerard T., die in juli werd gearresteerd. In drie zaken is sprake van een DNA-match, maar de Nieuwegeiner is mogelijk ook verantwoordelijk voor nog drie verkrachtingen en elf pogingen daartoe.

Op 5 september 1995 zou de beruchte serieverkrachter voor het eerst hebben toegeslagen, op de Bisschopsweg in De Bilt. In de maanden daarna volgden nog in een beperkt gebied in en om Utrecht vier verkrachtingen en zes pogingen - de serie was toen een feit. De angst bij vrouwen zat er in die periode al goed in. Bijvoorbeeld bij studentes op de Uithof. De politie maande alleenfietsende vrouwen voorzichtig en alert te zijn.

WERKWIJZE
De dader ging telkens op dezelfde manier te werk: hij verplaatste zich op een mountainbike, benaderde zijn slachtoffers van achteren, bedreigde hen met een mes en dwong hen mee te gaan naar een plek die hij vermoedelijk van tevoren had uitgekozen om zich met geweld aan de vrouwen te vergrijpen.

Er volgde een klopjacht van de politie, waarbij alles uit de kast werd gehaald, van bewakingscamera's en observaties tot de inzet van lokagenten. De politie dacht een paar keer dichtbij de dader te zijn, maar succes bleef uit.

DNA
Na februari 1996 werd het stil. Een vergelijkend DNA-onderzoek onder bijna 300 mannen leverde geen verdachte op. Een ruimer opgezet DNA-onderzoek zag het Openbaar Ministerie niet zitten. In het voorjaar van 2001 maakte de politie bekend dat het onderzoek werd gestaakt. Er waren duizenden tips onderzocht en namen nagetrokken. Het onderzoeksteam had daarnaast vele zedendelinquenten tegen het licht gehouden.

BILTHOVEN
Een paar maanden later, op 24 oktober, werd een volkomen ontredderd 16-jarig meisje, vastgebonden aan een boom, gevonden bij de Kees Boekelaan in Bilthoven. Zij was verkracht door een man die op een scooter reed. Twee maanden eerder was een vrouw van haar fiets gereden door vermoedelijk dezelfde man. De schok was groot en alle seinen gingen op rood: de Utrechtse serieverkrachter was terug. Ook hernieuwd politieonderzoek leidde echter niet tot resultaat.

DOORBRAAK
Afgelopen zomer volgde dan toch de doorbraak: specialisten stuitten in drie verkrachtingszaken, waaronder de Bilthovense zaak uit 2001, op een match met het DNA van een man die genetisch materiaal had moeten afstaan in verband met de veroordeling voor een fietsendiefstal. T. werd gearresteerd.

De inwoner van Nieuwegein heeft tot dusver geweigerd een verklaring af te leggen. De rechtbank heeft bevolen dat hij maandag verschijnt tijdens een pro-formazitting. De reden is dat T. tot nu toe niets heeft willen verklaren en het Openbaar Ministerie hem daar in de rechtszaal over wil bevragen.


http://www.rtvutrecht.nl/(...)ag-voor-rechter.html
Op woensdag 10 september 2025 schreef ChocoFan het volgende:
Jij en domni nog een setje? volgens mij wel *;
pi_145988530
Uhm ja niet echt bijzonder, in een pro forma zitting word meestal alleen bepaald of de voorlopige hechtenis word verlengt en of een verdachte bijvoorbeeld voor onderzoek word overgeplaatst, wel bijzonder dat verdachte verplicht aanwezig moet zijn, dat is op een pro forma zitting meestal vrij uitzonderlijk omdat het gewoon een hamerstuk is.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
  maandag 27 oktober 2014 @ 17:08:16 #94
430543 Domnivoor
Ceterum censeo...
pi_146000549
quote:
0s.gif Op maandag 27 oktober 2014 10:54 schreef raptorix het volgende:
Uhm ja niet echt bijzonder, in een pro forma zitting word meestal alleen bepaald of de voorlopige hechtenis word verlengt en of een verdachte bijvoorbeeld voor onderzoek word overgeplaatst, wel bijzonder dat verdachte verplicht aanwezig moet zijn, dat is op een pro forma zitting meestal vrij uitzonderlijk omdat het gewoon een hamerstuk is.
Die verplichte aanwezigheid beviel hem kennelijk slecht ;)
Op woensdag 10 september 2025 schreef ChocoFan het volgende:
Jij en domni nog een setje? volgens mij wel *;
  maandag 27 oktober 2014 @ 17:10:11 #95
430543 Domnivoor
Ceterum censeo...
pi_146000612
Gerard T.: 'geen antwoord'

UTRECHT - Met het noemen van zijn geboortedatum horen de aanwezigen in de rechtszaal voor het eerst de stem van de vermoedelijke Utrechtse serieverkrachter. Gerard T. staat maandag voor de rechter en lijkt niet blij met de overweldigende aandacht voor de zaak.

Als de zaal volstroomt met vooral vertegenwoordigers van de media en een aantal politiemensen, trekt hij snel de capuchon van zijn trui over het hoofd. T. is een kleine, stevige man met een dikke buik. Hij draagt een zwarte trui, een vale, zwarte spijkerbroek en zwarte gympen.

FRONS
Als hij de capuchon op verzoek van de rechter toch afdoet, komt zijn gezicht tevoorschijn: ietwat bol, een baardje en gemillimeterd haar. T. blijft tijdens de hele zitting recht voor zich uit kijken. Een keer fronst hij zijn voorhoofd, als een gruwelijk detail van een van de verkrachtingen waarvan hij wordt beschuldigd wordt voorgelezen.

KNIPPERENDE OGEN
De rest van de tijd lijkt hij alleen af en toe zijn kaken op elkaar te klemmen en knippert hij opvallend vaak met zijn ogen. Uiterlijk komt hij rustig over en beantwoordt hij geen enkele vraag. 'Geen antwoord' is het enige antwoord dat de officier van justitie en de rechtbank van hem kunnen krijgen. De stem van T. is hoger dan je zou verwachten van een man met zijn postuur.

Ook als hij aan het eind van de zitting door de parketpolitie mee wordt genomen kijkt hij niet op of om. Hij verdwijnt nog steeds schijnbaar onbewogen door de deur die leidt naar de cellengang onder de rechtbank. Terug naar de gevangenis, waar hij zeker zal blijven tot 19 januari 2015, als hij weer voor de rechtbank in Utrecht moet verschijnen.


http://www.rtvutrecht.nl/(...)nst-en-knippert.html
Op woensdag 10 september 2025 schreef ChocoFan het volgende:
Jij en domni nog een setje? volgens mij wel *;
  vrijdag 10 april 2015 @ 18:51:53 #96
430543 Domnivoor
Ceterum censeo...
pi_151556668
Vierde zaak in aanklacht tegen Utrechtse serieverkrachter

UTRECHT - De definitieve aanklacht tegen Gerard T., de verdachte Utrechtse serieverkrachter, bestaat uit 4 verkrachtingszaken. Dat is één zaak meer dan tot nu toe bekend. Voor de rest van de feiten die aan de serieverkrachter worden toegeschreven heeft het Openbaar Ministerie geen bewijs.

Het OM zal de aanklacht maandag toelichten tijdens een tussentijdse zitting in de rechtszaak tegen Gerard T. uit Nieuwegein. Tot nu toe zei justitie bewijs te hebben dat T. betrokken was bij 3 verkrachtingen, in 1995, 1996 en 2001. Uit het politieonderzoek van de afgelopen maanden is daar bewijs voor nog een vierde verkrachting bijgekomen. Die zou T. hebben gepleegd in september 1995 in De Bilt.

In totaal worden 22 zedendelicten toegeschreven aan de Utrechtse serieverkrachter. Het gaat om 6 verkrachtingen en 16 pogingen of aanrandingen. Volgens het OM is in de meeste zaken geen hard bewijs dat T. daarvoor verantwoordelijk is en zullen de feiten hem dus ook niet ten laste worden gelegd.

Maandag beslist de rechtbank of Gerard T. psychologisch onderzocht wordt. De rechtszaak zal op z'n vroegst in het najaar inhoudelijk behandeld worden.


http://www.rtvutrecht.nl/(...)erieverkrachter.html
Op woensdag 10 september 2025 schreef ChocoFan het volgende:
Jij en domni nog een setje? volgens mij wel *;
pi_151572920
Afschuwelijk (ook dat het zo lang heeft moeten duren tot ie werd opgepakt)
  zaterdag 11 april 2015 @ 11:40:50 #98
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_151573467
quote:
14s.gif Op vrijdag 18 juli 2014 11:16 schreef TheThirdMark het volgende:

[..]

http://nl.wikipedia.org/wiki/Puttense_moordzaak

Dat is toch wel de bekendste binnen Nederland.
En wie is daarin volgens jou op basis van DNA veroordeeld die het later niet bleek te zijn?

Misschien moet je je eigen link even lezen.

Viets en du Bois zijn veroordeeld ondanks DNA sporen van een ander, en om hun verdenking hard te kunnen maken had men de sleeptheorie bedacht.

Het gevonden DNA bleek uiteindelijk wel van de dader, maar deze heeft door de vasthoudendheid van justitie aan Viets en du Bois als daders nog jarenlang vrij rond kunnen lopen en andere slachtoffers kunnen maken.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_151601468
Wel knap dat hij zich zelfs met dat verhoor uit handen van justitie heeft weten te houden. Ook wel fijn dat ie die fiets pas gejat heeft ( :') ) nadat Teeven is opgestapt, anders was er nu een wet doorgedrukt die iedereen verplicht zonder grond DNA af te staan aan de overheid.
pi_151603029
quote:
1s.gif Op zondag 12 april 2015 08:46 schreef LoggedIn het volgende:
Wel knap dat hij zich zelfs met dat verhoor uit handen van justitie heeft weten te houden. Ook wel fijn dat ie die fiets pas gejat heeft ( :') ) nadat Teeven is opgestapt, anders was er nu een wet doorgedrukt die iedereen verplicht zonder grond DNA af te staan aan de overheid.
Die fietsdiefstal was voor 2014 want toen heeft hij DNA afgestaan. Alu hoedjes brigade heeft het maar weer druk
  maandag 13 april 2015 @ 20:02:58 #101
430543 Domnivoor
Ceterum censeo...
pi_151656550
Vermoedelijke Utrechtse serieverkrachter Gerard T. blijft zwijgen

UTRECHT - De vermoedelijke Utrechtse serieverkrachter Gerard T. blijft zwijgen. Dat werd duidelijk tijdens een tussentijdse zitting die maandag diende voor de Utrechtse rechtbank. De 52-jarige T. moest zich verantwoorden voor vier van de in totaal 22 zedenmisdrijven die worden toegeschreven aan de serieverkrachter die rond de millenniumwisseling Utrecht in zijn greep hield.

T. hield tijdens de hele zitting zijn kaken stijf op elkaar. Als hem wat werd gevraagd, keek hij naar zijn advocaat die vervolgens antwoordde dat hij niet wil verklaren en niet wil meewerken aan een persoonlijkheidsonderzoek.

Hoewel T. weigert mee te werken aan een persoonlijkheidsonderzoek, is zo'n onderzoek volgens het OM wel noodzakelijk. Dit vanwege de ernstige misdrijven waarvan de vermoedelijke verkrachter wordt
verdacht en zijn weigering om aan het onderzoek mee te werken. De rechters zijn het daarmee eens. "Wij vinden het van belang om meer van u te weten."

AANHOUDING
De 52-jarige T. uit Nieuwegein werd vorig jaar juli aangehouden, nadat DNA-onderzoek hem had gelinkt aan drie verkrachtingszaken die aan de beruchte Utrechtse serieverkrachter worden toegeschreven. T. moest DNA afstaan na een veroordeling voor een fietsendiefstal. In de DNA-databank leverde het sporenmateriaal drie matches op.

De gewelddadige Utrechtse serieverkrachter was in 1995 en 1996 actief en zorgde voor grote onrust in en rond de stad. Na enkele jaren stilte sloeg hij in 2001 opnieuw toe. Het onderzoek belandde telkens op dood spoor.

De zaak wordt op 1 juni hervat, dan met een regiezitting. Daarin wordt het inhoudelijke proces voorbereid. Gerard T. blijft voorlopig vastzitten.


http://www.rtvutrecht.nl/(...)-blijft-zwijgen.html
Op woensdag 10 september 2025 schreef ChocoFan het volgende:
Jij en domni nog een setje? volgens mij wel *;
  dinsdag 14 april 2015 @ 09:43:30 #102
102757 EdvandeBerg
LETS GO BRANDON!
pi_151671222
Vuile pisvlek. Ik hoop dat men hem in de bak flink te grazen neemt.
Scratch a liberal and you will find a fascist
  FOK!-Schrikkelbaas maandag 1 juni 2015 @ 18:07:04 #103
862 Arcee
Look closer
pi_153161949
quote:
Serieverkrachter in verzet tegen observatie


De vermoedelijke Utrechtse serieverkrachter Gerard T. verzet zich tegen observatie in het Pieter Baan Centrum. Dat bleek maandag bij de rechtbank in Utrecht. Tijdens zo'n observatie wordt gekeken naar de geestelijke toestand van de verdachte.

De advocaat van T. heeft tegen het bevel van de onderzoeksrechter voor observatie inmiddels bezwaar gemaakt. Dat bezwaar moet nog worden behandeld.


T. wordt vervolgd voor in totaal vier verkrachtingen. In achttien andere gevallen is er onvoldoende bewijs tegen hem, omdat die verdenkingen niet werden ondersteund met DNA-materiaal van de verdachte.

De serieverkrachter was in 1995 en 1996 actief en zorgde voor grote onrust. Na enkele jaren stilte sloeg hij in 2001 opnieuw toe. Het onderzoek belandde telkens op dood spoor.

Hoewel T. weigert mee te werken aan een persoonlijkheidsonderzoek, is zo'n onderzoek volgens het OM wel noodzakelijk. Dit vanwege de ernstige misdrijven waarvan hij wordt verdacht en zijn weigering om aan het onderzoek mee te werken. Tot nu toe heeft T. zijn mond dichtgehouden over de verdenkingen tegen hem.

De 52-jarige T. uit Nieuwegein werd vorig jaar juli aangehouden, nadat DNA-onderzoek hem had gekoppeld aan drie verkrachtingszaken die aan de beruchte Utrechtse serieverkrachter worden toegeschreven. T. moest DNA afstaan na een veroordeling voor fietsendiefstal. In de DNA-databank leverde het sporenmateriaal drie matches op.

Bron: Telegraaf
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_153162012
quote:
0s.gif Op maandag 1 juni 2015 18:07 schreef Arcee het volgende:

[..]

Het is dus vermoedelijk, hopelijk is er bewijs genoeg dat meneer dus echt veroordeeld zal worden voor de misdaden.
pi_153169842
quote:
99s.gif Op maandag 1 juni 2015 18:08 schreef Juup© het volgende:

[..]

Het is dus vermoedelijk, hopelijk is er bewijs genoeg dat meneer dus echt veroordeeld zal worden voor de misdaden.
Tja, Nederland
  maandag 16 november 2015 @ 11:35:24 #106
430543 Domnivoor
Ceterum censeo...
pi_157595139
OM: Gerard T. bekende dat hij Utrechtse serieverkrachter is

UTRECHT - De rechtszaak tegen Gerard T., de man die wordt gezien als de Utrechtse serieverkrachter, wordt op 18 en 19 januari inhoudelijk behandeld. Volgens het OM is het onderzoek nagenoeg afgerond.

Een van de belangrijkste vragen is of de 52-jarige T. in de gevangenis daadwerkelijk een bekentenis heeft afgelegd. Een informant van Justitie zou hem hebben horen toegeven dat hij de Utrechtse serieverkrachter is. T. zelf ontkent met klem dat hij dat heeft gezegd. Daarover diende maandagmorgen een pro-formazitting.

T. zelf verscheen maandagmorgen niet voor de rechter. Slachtoffers en rechercheurs, waaronder Wim Perlot van het cold case team, zijn wel naar de rechtbank gekomen. De slachtoffers volgen het verloop van de zitting via een videoverbinding in een afgeschermde ruimte.

Advocaat Maarten Krikke gaf in de zitting aan dat hij de infiltrant wil spreken die Justitie inzette, om zijn cliënt een bekentenis te ontlokken. De rechter stemde daarin toe. In de vorige pro-formazitting werd duidelijk dat een undercoveragent geprobeerd heeft T. een bekentenis te ontlokken. De Nieuwegeiner houdt bij alle verhoren zijn mond en daarom probeerde de politie het op deze manier.

De Utrechtse serieverkrachter sloeg sinds 1995 zo'n twintig keer toe. Bij vier zaken is het dna van Gerard T. gevonden.


http://www.rtvutrecht.nl/(...)everkrachter-is.html
Op woensdag 10 september 2025 schreef ChocoFan het volgende:
Jij en domni nog een setje? volgens mij wel *;
  zaterdag 16 januari 2016 @ 19:17:31 #107
430543 Domnivoor
Ceterum censeo...
pi_159154338
"Justitie zet te laag in tegen Utrechtse serieverkrachter"

UTRECHT - Justitie zet te laag in, in de rechtszaak tegen de Utrechtse serieverkrachter. Dat zegt oud-rechercheur Lex Mellink daags voor het proces tegen verdachte Gerard T.

Mellink gaf leiding aan het rechercheteam dat onderzoek deed naar de serieverkrachter. Hoewel er 18 slachtoffers zijn in de zaak, hoeft T. zich maar voor 4 zaken te verantwoorden. Dat komt omdat er alleen in die gevallen een DNA-match is.

DOCUMENTAIRE
Een gemiste kans vindt oud-rechercheur Mellink. "Als het mijn keuze was geweest had ik dit niet gedaan. Dan had ik alle achttien zaken op de rol gezet. Met het risicio dat de rechter had gezegd dat een aantal zaken niet wettig en overtuigend bewezen is. Er zit wel degelijk een soort van serie in."

Mellink doet zijn uitspraken in de documentaire 'De Utrechtse Serieverkrachter: Het Proces'. De documentaire is op 16 en 17 januari te zien op RTV Utrecht.

Maandag start de inhoudelijke behandeling van de rechtszaak. RTV Utrecht doet hiervan uitgebreid verslag.


http://www.rtvutrecht.nl/(...)erieverkrachter.html
Op woensdag 10 september 2025 schreef ChocoFan het volgende:
Jij en domni nog een setje? volgens mij wel *;
  zaterdag 16 januari 2016 @ 22:58:57 #108
430543 Domnivoor
Ceterum censeo...
pi_159161235
Video:
http://www.rtvutrecht.nl/(...)0160116-0810/8087447
Duur: 20:48

Aflevering: De Utrechtse Serieverkrachter - Het Proces

Twintig jaar geleden hield de Utrechtse serieverkrachter de stad in z'n greep. Verdachte Gerard T. verschijnt volgende week voor de rechter. In deze documentaire blikken we vooruit op dit proces.
Op woensdag 10 september 2025 schreef ChocoFan het volgende:
Jij en domni nog een setje? volgens mij wel *;
pi_159162414
Dat werd tijd.
Zonder wrijving geen glans
pi_159183828


UTRECHT - De vermoedelijke Utrechtse serieverkrachter moet zich maandag verantwoorden voor de rechter. Verdachte Gerard T. wordt gelinkt aan 18 zedendelicten, maar justitie heeft slechts bewijs voor vier verkrachtingszaken. Eerder moest T. al voorkomen in pro-forma-zittingen. Tot nu toe heeft hij altijd beroep gedaan op zijn zwijgrecht.

Utrecht was in 1995 en 1996 in de ban van een serie verkrachtingen en aanrandingen, waarbij de dader steeds op dezelfde manier te werk ging. Ondanks grootschalig onderzoek, onder meer via dna-materiaal, kon de politie geen verdachte op het spoor komen.

In 2001 werd het onderzoek gestaakt, maar later dat jaar vonden opnieuw twee incidenten plaats die werden gelinkt aan de verkrachtingszaken in 1995 en '96.

FIETSENDIEFSTAL
In juli 2014 liep Gerard T. bij toeval tegen de lamp als hoofdverdachte in de serieverkrachtingszaak. De 52-jarige inwoner van Nieuwegein moest na een fietsendiefstal dna afstaan, waarna een match volgde met het materiaal dat op de plaats van de verkrachtingen was gevonden.



http://www.rtvutrecht.nl/(...)voor-de-rechter.html
"A lie is a lie even if everyone believes it. The truth is the truth even if no one believes it."
pi_159183890
Tijdlijn

9 augustus 1995
Eerste poging tot verkrachting door de man die later bekend zal worden als 'de Utrechtse serieverkrachter'. Plaats van handeling: de Archimedislaan in Utrecht.

25 augustus 1995
Tweede poging.

5 september 1995
De eerste verkrachting, bij de Bisschopsweg in De Bilt.

15 september 1995
Tweede verkrachting. In Bunnik.

17 september 1995
Poging tot verkrachting, opnieuw in Bunnik.

17 september 1995
Een tweede poging, in De Bilt.

24 september 1995
De derde verkrachting. In Utrecht.

25 september 1995
Een poging.

26 september 1995
Een poging tot verkrachting bij de Archimedislaan.

26 september 1995
De vierde verkrachting, opnieuw bij de Archimedislaan. Deze dag richt de politie, die inmiddels het patroon herkent, het Recherche Bijstands Team 'Rhijnauwen' op. Het team, een kleine 40 rechercheurs groot, zal onderzoek gaan doen naar de man die al snel bekend staat als 'de Utrechtse serieverkrachter'. Gezien de snelle opeenvolging van de misdrijven en de geringe kans op een snelle arrestatie besluit de politie de zaak publiek te maken in de hoop zo meer slachtoffers te voorkomen. Gezien het feit dat sindsdien nog 'maar' twee vrouwen zijn verkracht, lijkt die aanpak effect te hebben gehad.

28 september 1995
Het Utrechts Nieuwsblad maakt voor het eerst melding van de serieverkrachter. Het is een berichtje van één kolom op een binnenpagina. Pas later, als de dader langere tijd niet actief is, zal de publiciteit over de zaak zijn hoogtepunt vinden.

3 oktober 1995
De vijfde verkrachting, in De Bilt.

27 november 1995
Een poging, in Bosch en Duin.

1 december 1995
Een poging, in Den Dolder. De politie besluit deze laatste twee pogingen stil te houden in de hoop de dader overdag, wanneer hij waarschijnlijk het gebied verkent, aan te houden. Het gebied waar deze twee pogingen plaats vinden is redelijk overzichtelijk met weinig toevoerwegen. De politie installeert camera's en agenten graven zich in voor observatie. Het blijft zonder resultaat.

20 februari 1996
Een poging tot verkrachting. Het zal de laatste keer blijken te zijn tot oktober 2001 dat de Utrechtse serieverkrachter van zich laat horen.

20 augustus 2001
Een poging tot verkrachting die, zo zal later blijken, waarschijnlijk het werk is van de Utrechtse serieverkrachter.

22 oktober 2001
Een nieuwe poging. De vrouw, door een man op een scooter gedwongen achterop te gaan zitten, stapt af en vlucht wanneer de man korte tijd stil staat.

24 oktober 2001
Een verkrachting, uit de DNA-test blijkt dat het zonder twijfel gaat om de Utrechtse serieverkrachter. Het slachtoffer is zestien jaar oud en wordt verkracht bij het Kees Boekelaantje in Bilthoven.
"A lie is a lie even if everyone believes it. The truth is the truth even if no one believes it."
pi_159184093
Het moment dat Gerard T. uit Nieuwegein door de mand viel:

Verdachte diefstal fietsen aangehouden

Laatste update: 17-01-2014 | 10:21

Nieuwegein - Op donderdag 16 januari heeft de politie een man aangehouden die verdacht wordt van diefstal van meerdere fietsen.

Agenten kregen rond 20:10 uur een melding dat een lokfiets in beweging was. Aan de hand van GPS-apparatuur troffen agenten de fiets korte tijd later aan in een kelderbox aan de Weerdstede in Nieuwegein. De 50-jarige eigenaar uit Nieuwegein verklaarde de fiets vanaf de Erfstede te hebben meegenomen. In de kelderbox troffen de agenten nog twee fietsen en enkele inbrekerswerktuigen aan. De man is aangehouden en meegenomen voor verhoor. De goederen zijn in beslag genomen.

http://www.politie.nl/nie(...)sen-aangehouden.html



[ Bericht 2% gewijzigd door StaceySinger op 17-01-2016 20:32:29 ]
"A lie is a lie even if everyone believes it. The truth is the truth even if no one believes it."
  zondag 17 januari 2016 @ 20:48:04 #113
430543 Domnivoor
Ceterum censeo...
pi_159184932
Utrechtse serieverkrachter maandag voor de rechter

UTRECHT - De vermoedelijke Utrechtse serieverkrachter moet zich maandag verantwoorden voor de rechter. Verdachte Gerard T. wordt gelinkt aan 18 zedendelicten, maar justitie heeft slechts bewijs voor vier verkrachtingszaken. Eerder moest T. al voorkomen in pro-forma-zittingen. Tot nu toe heeft hij altijd beroep gedaan op zijn zwijgrecht.

Utrecht was in 1995 en 1996 in de ban van een serie verkrachtingen en aanrandingen, waarbij de dader steeds op dezelfde manier te werk ging. Ondanks grootschalig onderzoek, onder meer via dna-materiaal, kon de politie geen verdachte op het spoor komen.

In 2001 werd het onderzoek gestaakt, maar later dat jaar vonden opnieuw twee incidenten plaats die werden gelinkt aan de verkrachtingszaken in 1995 en '96.

FIETSENDIEFSTAL
In juli 2014 liep Gerard T. bij toeval tegen de lamp als hoofdverdachte in de serieverkrachtingszaak. De 52-jarige inwoner van Nieuwegein moest na een fietsendiefstal dna afstaan, waarna een match volgde met het materiaal dat op de plaats van de verkrachtingen was gevonden.


http://www.rtvutrecht.nl/(...)voor-de-rechter.html
Op woensdag 10 september 2025 schreef ChocoFan het volgende:
Jij en domni nog een setje? volgens mij wel *;
pi_159185952
Gruwelen serieverkrachter uitgebreid beschreven



De Utrechtse serieverkrachter heeft zijn slachtoffers op gruwelijke wijze verkracht. De vrouwen bedreigde hij eerst met een mes om ze onder controle te krijgen. Vervolgens leidde hij ze naar een waarschijnlijk vooraf vastgestelde plek en verkrachtte ze daar. Hij gebruikte daarbij onder meer een fietspomp.

Deze en andere details komen maandag 27 oktober aan bod tijdens de eerste pro formazitting van de Utrechtse rechtbank waar de 51-jarige Gerard T. als verdachte moet verschijnen.

Er is het Openbaar Ministerie veel aan gelegen dat T. zelf aanwezig is. Volgens woordvoeder Mary Hallebeek van het OM zwijgt T. tot nu toe in alle verhoren. 'Soms gebeurt het wel eens dat verdachten bij de rechter wel wat zegt. We willen dus erg graag dat hij op de zitting verschijnt. Of dat zo zal zijn, weten we echter pas vlak van tevoren.'
Zijn raadsman Maarten Krikke uit Bussum wil niet op de zaak ingaan en weigert elk commentaar. Krikke is pas sinds 2013 verbonden aan advocatenkantoor VSVW. Daarvoor werkte de jurist als belastingadviseur bij PricewaterhouseCoopers en als bezwaar- en beroepspecialist bij het UWV.

Gedetailleeerd
Het OM kiest bewust voor een gedetailleerde voorlopige dagvaarding. Daarop staan nu de drie verkrachtingen waarin een positieve dna-match is vastgesteld. Deze verkrachtingen hadden plaats in september 1995 in Bunnik en Utrecht en op 24 oktober 2001 in Bilthoven.

Het slachtoffer uit 2001 overleefde de verkrachting maar net. Het toen 16-jarige meisje werd 's avonds rond zeven uur onder bedreiging van een mes meegenomen op de scooter van de man. Eerst vroeg hij om geld en dwong haar daarna achterop te gaan zitten. Vervolgens reed hij rondjes in de omgeving van het Heidepark. Haar fiets en tas waren achtergebleven op de Kees Boekelaan.

T. bond het meisje vast aan een boom en plakte haar mond af met tape. Ze werd meermalen verkracht en hulpeloos achtergelaten in de nachtelijke kou. Inmiddels was groot alarm geslagen en werd een zoektocht begonnen. Rond tien voor half één werd ze uiteindelijk zwaar onderkoeld gevonden.

Volop onderzoek
De dagvaarding is voorlopig, omdat er nog veel meer feiten aan de Nieuwegeiner worden toegeschreven. Volgens Hallebeek is de verwachting dat die later toegevoegd worden. Het OM gaat uit van in totaal 6 verkrachtingen en 11 aanrandingen. 'Er wordt nog volop onderzoek gedaan. Hoewel er nu drie verkrachtingen op de dagvaarding staan, zijn alle slachtoffers op de hoogte gesteld. Zij hebben ook allemaal een familierechercheur en er is één speciale officier van justitie die zich op de slachtofferkant van de zaak richt.'

De leiding van het onderzoek is in handen van twee officieren van justitie. Michael van Leent, die destijds het onderzoek naar de serieverkrachter leidde, is daarvoor speciaal teruggekeerd naar het OM in Midden-Nederland. De andere officier, Daphne van der Zwan, leidde onder meer het onderzoek naar de verdwijning van Ruben en Julian.

Geen nieuwe zaken
Volgens Hallebeek zijn er overigens geen nieuwe zaken aan het onderzoek toegevoegd. 'We hebben na de aanhouding van de verdachte wel een aantal meldingen gekregen, maar er zijn geen nieuwe aangiftes gedaan.'

http://www.ad.nl/ad/nl/10(...)eid-beschreven.dhtml
"A lie is a lie even if everyone believes it. The truth is the truth even if no one believes it."
pi_159195992
SaskiaBelleman twitterde op maandag 18-01-2016 om 09:26:50 De zaak begint om ongeveer 10 uur. De gang zit nu al vol. Er zijn 3 zalen ingericht waar mensen de zaal kunnen volgen. #serieverkrachter reageer retweet
"A lie is a lie even if everyone believes it. The truth is the truth even if no one believes it."
pi_159196125
Het politie-onderzoek tussen 1995 en 2012 heeft tien miljoen euro gekost.

UTRECHT - De Utrechtse serieverkrachter hield de provincie Utrecht ruim twintig jaar in zijn greep. Vandaag start de inhoudelijke behandeling tegen Gerard T., de vermoedelijke serieverkrachter die door een dna-match na een fietsendiefstal werd opgepakt.

RTV Utrecht zond afgelopen weekend de documentaire De Utrechtse serieverkrachter - Het Proces uit.

Hieronder vindt u een chronologisch overzicht van de ontwikkelingen in de zaak tussen 1995 en 2016.

1995
De Utrechtse serieverkrachter doet twee pogingen om vrouwen te verkrachten, maar die mislukken. Op 5 september maakt hij zijn eerste slachtoffer. In de bosjes aan de Bisschopsweg in De Bilt verkracht hij een vrouw.

Andere incidenten volgen, maar het duurt even voordat duidelijk wordt dat het waarschijnlijk om dezelfde dader gaat, vertelt oud-politiechef Lex Mellink later in een documentaire over de serieverkrachter. In de eerste twee maanden linkt de recherche vier verkrachtingen en zes pogingen aan een persoon.

WERKWIJZE
De werkwijze van de man is steeds dezelfde. Hij verplaatst zich met een mountainbike en benadert zijn slachtoffers van achteren. Dan bedreigt hij zijn slachtoffers met een mes, waarna hij ze meeneemt naar een bepaalde plek om ze te verkrachten. Op één plek vindt de politie een stanleymes en een voetafdruk.

De politie duikt bovenop de zaak, installeert beveiligingscamera's op strategische punten, observeert en probeert de serieverkrachter uit de tent te lokken, onder meer met politieagenten die zich verkleden als vrouw. Uiteindelijk stelt de politie zelfs zestig ME'ers verdekt op in het gebied rond de Uithof. Het levert niets op.

Ook een sportende vrouw wordt slachtoffer. Ze wordt aangerand, maar de vrouw is haar belager de baas, duwt hem op de grond en knijpt zijn keel dicht. Thuis ziet ze dat haar jas beschadigd is door een stanleymes.

1996 - ONDERZOEK
Vanaf februari lijkt de serieverkrachter van de aardbodem verdwenen. Rechercheurs checken of hij is opgenomen in een psychiatrische inrichting, maar de instellingen willen niet meewerken aan het onderzoek.

Justitie vraagt 288 mannen vrijwillig dna af te staan. Er is geen match. De politie vindt dat het onderzoek niet ver genoeg gaat. Het liefst wil ze hele wijken verplicht laten meewerken aan een dna-onderzoek. Volgens het openbaar ministerie zou dat een te grote inbreuk op de privacy worden.

2001 - ONDERZOEK STOPT
Justitie moet het onderzoek naar de serieverkrachter staken. Er zijn op dat moment bijna 4000 tips nagetrokken, meer dan 1000 zedendelinquenten gescreend en nog eens 2000 namen onderzocht.

Later dat jaar slaat de verkrachter opnieuw toe. Op 15 augustus fietst een Utrechts meisje rond 22.00 uur langs het spoor in Lunetten als een scooter op haar af komt. Die rijdt in volle vaart tegen haar aan. De man op de scooter komt naar haar toe, haalt een lok uit haar gezicht en zegt: "Ik mot alleen je tas". De belager gaat er daarna vandoor. Het meisje doet aangifte bij de politie. Haar tas wordt de volgende dag teruggevonden. Alles zit er nog in.

Ruim twee maanden later wordt een 16-jarig meisje op de Kees Boekelaan in Bilthoven verkracht door een man op een scooter. Hij laat haar vastgebonden en onderkoeld achter in het bos. Het meisje herkent de omschrijving van de man en neemt contact op met de politie. Die laat niets meer van zich horen.

De politie probeert aan de hand van de nieuwe incidenten een geografisch profiel te maken. De Utrechtse serieverkrachter zou rond Galgenwaard wonen. Daarna wordt het opnieuw stil.

28 OKTOBER 2011
In een documentaire over de Utrechtse serieverkrachter zeggen rechtspsychologen Jasper van der Kemp en Peter van Koppen dat het onderzoek naar de Utrechtse serieverkrachter opnieuw heropend moet worden. Van der Kemp is gespecialiseerd in geografische daderprofilering en denkt met deze methode te kunnen voorspellen waar de dader woont.

Het OM laat weten dit niet van plan te zijn en alles gedaan te hebben om de serieverkrachter op te sporen. Van Koppen vindt dit onbegrijpelijk. Volgens hem is de dader nog niet gepakt omdat de politie op de verkeerde plek heeft gezocht. Na de documentaire komen er 60 tips binnen, maar een gouden tip zit er niet tussen.

2012
Het OM kondigt op 26 oktober een dna-verwantschapsonderzoek aan in de zaak van de Utrechtse serieverkrachter. Daarmee zou de nog altijd onopgeloste zaak een nieuwe impuls kunnen krijgen. Het dna van 2500 mannen wordt vergeleken, maar dat levert geen resultaat op.

2014 - ARRESTATIE
Op 16 juli wordt een 51-jarige man in zijn woning opgepakt. Het gaat om Gerard T., die eerder dat jaar is veroordeeld voor twee fietsendiefstallen. Een van die fietsen heeft de politie bewust op straat gezet om fietsendieven in de val te lokken. T. moet zijn dna afstaan, waardoor hij tegen de lamp loopt. Zijn dna wordt gematcht met drie verkrachtingen: twee in 1995 en één in 2001. De politie onderzoekt nog veertien andere zaken waar mogelijk een hit volgt.

De verdachte blijkt een kleine, gezette man. Hij is getrouwd geweest en blijkt een dochter te hebben. Vrienden en familieleden reageren geschokt op de arrestatie van Gerard T. Een familielid meldt: "We weten dat hij allemaal rare dingen deed en zijn handen niet thuis kon houden. Maar dat hij dit zou doen, dat had ik niet verwacht."

Een voormalig drinkmaatje van de vermoedelijke serieverkrachter zegt tegen RTV Utrecht dat Gerard T. de laatste jaren "in trek" was bij veel vrouwen. Een ex-vriendin van T. vertelt aan RTV Utrecht dat haar relatie met hem misliep omdat zij ontdekte dat hij veel naar porno keek en via internet contact had met andere vrouwen.

REGIEZITTINGEN
Gerard T. moet de start van zijn rechtszaak op 27 oktober verplicht bijwonen. Dat is vrij ongebruikelijk in de Nederlandse rechtspraak. In de zitting blijkt dat T. wordt bedreigd in de penitentiaire inrichting in Amsterdam.

Voor het eerst verschijnt de man die voor de beruchte Utrechtse serieverkrachter wordt gehouden in het openbaar. Tijdens de hele zitting blijft hij recht voor zich uit kijken en het enige dat hij zegt is "geen antwoord" op de vragen die hem gesteld worden.

2015 - EXTRA ZAKEN
Justitie voegt drie oude aangiftes toe aan de zaak tegen Gerard T. Daarmee komt het aantal verkrachtingen en aanrandingen waar hij mogelijk bij betrokken is geweest op twintig.

Justitie maakt op 10 april tijdens een regiezitting bekend dat de definitieve aanklacht tegen Gerard T. uit vier verkrachtingszaken bestaat, één meer dan tot dan toe bekend. Voor de rest van de feiten die aan hem worden toegeschreven heeft het OM geen sluitend bewijs.

Justitie laat ook weten dat de vermeende Utrechtse serieverkrachter een persoonlijkheidsonderzoek moet krijgen vanwege de ernst van de misdrijven waarvan hij wordt verdacht. T. weigert mee te werken.

EERDER IN BEELD
Tijdens een regiezitting wordt duidelijk dat T. al langer in beeld was. Zijn naam werd al genoemd nadat de politie signalementen had verspreid. T. had zich een aantal keer ziek gemeld op zijn werk op dagen dat de verkrachter toesloeg. In 1995 bekeken agenten zijn huis en schuur. In 2002 werd hij weer verhoord. Dat leverde destijds onvoldoende bewijs op.

Op 11 juni oordeelt de rechter dat T. naar het Pieter Baan Centrum moet voor een psychologisch onderzoek. Bovendien zal een onafhankelijke dna-deskundige zich over de zaak buigen. De rechter zal de expert horen over de inhoud en de conclusies van de rapporten van het NFI.

INFORMANT
Het OM maakt bekend dat het een informant heeft ingezet om de vermoedelijke Utrechtse serieverkrachter te laten praten. De actie leidde er niet toe dat hij over andere zaken ging praten, maar volgens het OM heeft hij wel iets losgelaten. De informant moet tijdens de inhoudelijke behandeling komen getuigen.

Op 18 januari begint de inhoudelijke behandeling van de rechtszaak tegen Gerard. T., twintig jaar na het eerste misdrijf dat hem ten laste wordt gelegd. Het politieonderzoek dat aan de rechtszaak vooraf ging was het grootste onderzoek naar één persoon sinds de ontvoering van Gerrit Jan Heijn. Op het hoogtepunt werkten er tweehonderd agenten aan de zoektocht naar de Utrechtse serieverkrachter. Het politie-onderzoek tussen 1995 en 2012 heeft tien miljoen euro gekost.

http://www.rtvutrecht.nl/(...)achter-19952016.html
"A lie is a lie even if everyone believes it. The truth is the truth even if no one believes it."
pi_159196479
MarkvanderWel twitterde op maandag 18-01-2016 om 10:24:56 T. geeft aan dat hij opnieuw niets gaat zeggen vandaag. 'Ik beroep me op mijn zwijgrecht' #serieverkrachter reageer retweet
"A lie is a lie even if everyone believes it. The truth is the truth even if no one believes it."
pi_159196640
BrittaRTLNieuws twitterde op maandag 18-01-2016 om 10:37:45 T. wordt vervolgd voor 4 verkrachtingen, 5, 15 en 26 sept 1995 (in De Bilt, Bunnik en Utrecht) en 24 okt 2001 in Bilthoven #serieverkrachter reageer retweet
"A lie is a lie even if everyone believes it. The truth is the truth even if no one believes it."
  Trouwste user 2022 maandag 18 januari 2016 @ 10:51:21 #119
7889 tong80
Spleenheup
pi_159196803
Hoe kun je je beroepen op je zwijgrecht :?

:P
Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
  maandag 18 januari 2016 @ 11:23:13 #120
78780 deedeetee
rustig doorgaan met ademhalen
pi_159197410
quote:
0s.gif Op maandag 18 januari 2016 10:51 schreef tong80 het volgende:
Hoe kun je je beroepen op je zwijgrecht :?

:P
Door gewoon je mond dicht te houden. Je kunt niet gedwongen worden om tegen jezelf te getuigen. Je bent niet verplicht je zelf te verdedigen, daar heb je een advocaat voor.
Ga fietsen jij !! ikke niet hoor..
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')