Gewoon de h wegrekenen, dus kWh delen door 3600 seconden.quote:Op donderdag 11 september 2014 20:34 schreef Prutseltje het volgende:
Hallo forumers,
Voor mijn profielwerkstuk moet ik bepaalde berekeningen doen maar ik kan er totaal niet uitkomen! Namelijk ik moet berekenen hoeveel een zonnepaneel oplevert in Watt. (voor een vergelijking met windmolens) Ik heb op een infosite een nummer gevonden, maar dit was in kWh. Hieronder me eerste berekening:
105.5 megawatt (22 windmolens)
120kW per vierkante meter zonnepaneel - 880 vierkante meter aan zonnepaneel
Vervolgens kwam ik erachter dat dit totaal niet logisch was, anders zou heel Nederland al vol met zonnepanelen liggen! Dus de vraag is, hoe kan ik de 120kWh terugrekenen naar Watt?
Ik hoop echt dat iemand mij uit de put kan helpen hiermee, alvast bedankt :S
Klopt. Als je zelf ook maar weet waaromquote:Op dinsdag 23 september 2014 22:33 schreef MonoIith het volgende:
Ik wil even weten of dit goed is of niet.
Rijpen = exotherm proces
Sublimeren = endotherm proces
Stollen = exotherm proces
Smelten = endotherm proces
Verdampen = endotherm proces
Condenseren = exotherm proces.
Ken je sinus, cosinus en tangens? Deze kun je hier namelijk gebruiken. Als je de hellinghoek θ noemt, geldt:quote:Op woensdag 5 november 2014 18:35 schreef Nelvalhil het volgende:
Beste FOKers! Ik kom hier gewoon niet uitIk moet een hellingshoek berekenen voor natuurkunde, de desbetreffende baan is 24,75 meter lang, en het verschil tussen het begin en het einde van de baan is 1 meter in hoogte. Nu heb ik ten eerste geen idee of ik dit in graden of procenten moet berekenen, ik had eerst procenten (1:24,75x100 ~4%) maar als ik dit nou wil omrekenen naar graden denk ik niet dat ik het goed doe
Iemand enig idee hoe ik dit kan uitrekenen als ik het in graden wil hebben? Zie door de bomen het bos niet meer
Godverquote:Op woensdag 5 november 2014 18:43 schreef Alrac4 het volgende:
[..]
Ken je sinus, cosinus en tangens? Deze kun je hier namelijk gebruiken. Als je de hellinghoek θ noemt, geldt:
De vader.quote:Op zondag 9 november 2014 20:07 schreef loekk het volgende:
wie bepaald of het een mannetje of vrouwtje wordt ?
http://mathworld.wolfram.com/Reflection.htmlquote:Op woensdag 19 november 2014 23:07 schreef jatochneetoch het volgende:
Ik ben ff de weg kwijt met vectoren.
Ik heb een muur en een balletje die daar tegen aan stuitert.
de muur bestaat uit twee vectoren: a het beginpunt en b de vector ten opzichte van dat beginpunt.
Het balletje heeft ook twee vectoren, x de positie en v de snelheid.
Als het balletje tegen de muur stuitert moet v veranderd worden, maar hoe?
Waarschijnlijk met wat sinusjes en cosinusjes, maar mijn hersens werken niet mee
iemand die me kan helpen?
Thnx het is me een beetje duidelijk, alleen nou moet ik de eenheidsnormaalvector hebben van x naar b.quote:Op woensdag 19 november 2014 23:21 schreef t4rt4rus het volgende:
[..]
http://mathworld.wolfram.com/Reflection.html
Dat de ene met een hoofdletter is geschreven en de ander niet.quote:Op donderdag 20 november 2014 00:08 schreef jatochneetoch het volgende:
En wat is het verschil tussen een normaal vector met een hoofdletter en met een kleine letter?
De essentie van deze vraag is of je een reactievergelijking met een ionrooster kloppend kan maken.quote:Op maandag 24 november 2014 19:58 schreef Munchlax het volgende:
Mensen, ik ben helemaal door de war. (scheikunde)
De vraag is heel simpel, maar ik vraag me af hoe ze aan deze index komen en waar je dit kan vinden.
Geef van de volgende reacties de reactievergelijking
De reactie tussen ijzer(III)oxide en koolstofmono-oxide waarbij vast ijzer en koolstofdioxide worden gevormd.
Dan is het antwoord:
Fe(2)O(3) + 3CO -> 2Fe + 3CO(2)
De getallen tussen haakjes zijn de index!!!
Hoe komen ze aan bij bijvoorbeeld Fe, aan die 2 als indexcijfer? Waar kan je dat aflezen in je binas?
Dit is mijn vraag. Help pz
Wel meer, thanks.quote:Op maandag 24 november 2014 20:32 schreef yosander het volgende:
[..]
De essentie van deze vraag is of je een reactievergelijking met een ionrooster kloppend kan maken.
Zoals je misschien weet komen ijzerionen voor als Fe2+ of als Fe3+ (als je dit niet wist: onthoud!).
Gegeven is dat het ijzeroxide bestaat uit Fe3+-ionen. Zoals je weet hebben zuurstofionen (O2-) een lading van 2-. IJzer(III)oxide is bestaat dus uit ionen met een lading van 3+ en 2-. Dit moet kloppend gemaakt worden, omdat de lading van een ijzeroxide molecuul neutraal moet zijn.
Snap je het zo?
Bedoel je N2 of N2?quote:Op maandag 24 november 2014 20:52 schreef Munchlax het volgende:
[..]
Wel meer, thanks.
Nee maar dan zie ik bijvoorbeeld N^2 en dan denk ik: hoe komen ze aan die 2, waar van weten ze dat.
dus als ik een reactievergelijking moet maken, dat ik wel de index nodig heb.
Ik ben echt confused, H en O hebben altijd 2 toch?
zou chill zijn als je me helpt sander, word gewaardeerd.. Morgen toets en ben stressed
Ik bedoel N met de 2 als index.quote:Op maandag 24 november 2014 20:58 schreef yosander het volgende:
Geef anders nog eens wat voorbeeldvragen waar je niet uitkomt, dan help ik je graag (lekker studieontwijkend gedrag van mij dit)
Mijn scheikunde docent heeft deze bedacht: HONFBrICl. En P4 en S8 natuurlijk.quote:Op maandag 24 november 2014 21:01 schreef Munchlax het volgende:
[..]
Ik bedoel N met de 2 als index.
Nee maar sander, opgaven kan ik als ik weet hoe ik de index krijg.. Tenminste, soms geven ze bijvoorbeeld stikstof, dus dan zou ik N noteren, maar dan moet je dis N^2 noteren. Kan je uit het periodiek systeem niet afleiden aan covalentie wat de index is ofso.
Ty
Ah, maar klopt het dan als ik in een berekening vaststel dat als er 1 mol H3O uit een zwavelzuuroplossing gereageerd heeft met een overmaat OH, dat er 0,5 mol zwavelzuur was?quote:Op maandag 24 november 2014 20:14 schreef GeorgeArArMartin het volgende:
Zwavelzuur is een diprotisch zuur, het afgeven van de twee protonen gaat in twee reacties/stappen:
H2SO4 + H2O ---> HSO4- + H3O+
en
HSO4- + H2O ----> SO42- + H3O+
Beiden zijn evenwichtsreacties, let wel: de bovenste reactie loopt vrijwel af en in de tweede stap ontstaat wél een echt evenwicht.
N^2 = N²quote:Op maandag 24 november 2014 21:01 schreef Munchlax het volgende:
[..]
Ik bedoel N met de 2 als index.
Nee maar sander, opgaven kan ik als ik weet hoe ik de index krijg.. Tenminste, soms geven ze bijvoorbeeld stikstof, dus dan zou ik N noteren, maar dan moet je dis N^2 noteren. Kan je uit het periodiek systeem niet afleiden aan covalentie wat de index is ofso.
Ty
quote:
Brigitte Organiseert NaaktFeesten In Het Clubhuis Deze kregen wij altijd te horenquote:
Van der Waalskrachten (dus geen bindingen) komen tussen zowel moleculen als atomen voor en zijn afhankelijk van de grootte.quote:Op woensdag 26 november 2014 19:56 schreef Nelvalhil het volgende:
Ik kom er even niet uit, moet weten welke van dit rijtje atoom en welke molecuul bindingen zijn;
Vd waalsbinding
Waterstofbruggen
Polair/apolaire
Vd waalsbinding = tussen de moleculen dus molecuulbinding??
waterstofbruggen= tussen de moleculen dus molecuulbinding??
Polair/apolaire bindingen = in het molecuul dus atoombinding??
Jaquote:Op woensdag 26 november 2014 22:02 schreef yosander het volgende:
Waterstofbruggen inderdaad tussen moleculen (weet je ook welke atomen of groepen deze bindingen kunnen aangaan?)
Tussen atomen en moleculen?quote:Op woensdag 26 november 2014 22:02 schreef yosander het volgende:
Van der Waalskrachten (dus geen bindingen) komen tussen zowel moleculen als atomen voor en zijn afhankelijk van de grootte.
Wat is het verschil tussen een sterk en zwak zuur (of base)?quote:Op woensdag 26 november 2014 20:27 schreef thegirlwiththebirdtattoo het volgende:
heyhey, ik heb morgen een overhoring scheikunde en ik raak altijd in de war met zuren en basen. wat is de notatie van een sterk zuur/base en van een zwak zuur/base, en wat is de notatie van een oplossing van een sterk zuur/base en van een zwak zuur/base? het verschil tussen notatie en oplosvergelijking was belangrijk, daar mocht ik me niet in vergissen.![]()
Ja, Van der Waalskrachten worden veroorzaakt door de elektromagnetische krachten van de elektronen. Het zijn weliswaar hele kleine krachten, maar spelen wel een rol in bijvoorbeeld de kookpunt van een stof. Wat je in ieder geval moet onthouden is dat de krachten groter worden naarmate het atoom of molecuul groter wordt.quote:Op woensdag 26 november 2014 22:04 schreef Nelvalhil het volgende:
[..]
Ja
[..]
Tussen atomen en moleculen?heb dat nog nooit gehoord
Oh ja, natuurlijkquote:Op woensdag 26 november 2014 22:09 schreef yosander het volgende:
[..]
Ja, Van der Waalskrachten worden veroorzaakt door de elektromagnetische krachten van de elektronen. Het zijn weliswaar hele kleine krachten, maar spelen wel een rol in bijvoorbeeld de kookpunt van een stof. Wat je in ieder geval moet onthouden is dat de krachten groter worden naarmate het atoom of molecuul groter wordt.
Je weet wat een mol is?quote:Op dinsdag 2 december 2014 16:59 schreef Munchlax het volgende:
Hallo mensen,
Vorige week postte ik hier wat vragen en werd ik geholpen door yosander, helaas begon ik die dag pas met leren en kreeg ik de volgende dag dus een dikke 3.7 ..
Overmorgen heb ik het se van de 3 hoofdstukken waaronder dat hoofdstuk (de eerste 2 stellen niet veel voor, behalve dat ik polair en apolair nog wat lastig vind)
alleen met h3 heb ik wat problemen, met name zoals jullie al weten: reactievergelijkingen.
Ik heb hier een best simpele vraag, ik snap hoe je aan antwoord a komt, maar b snap ik niet precies (ik weet dat ze het uit de molecuulverhouding halen, maar ik wil het even precies weten)
Lach me niet uit, dit is de simpelste vraag uit dit hoofdstuk volgensmij, maar je moet ergens beginnen.
De vraag
Ammoniak wordt geproduceerd uit stikstof en waterstof.
a: Geef de kloppende vergelijking
b: Leg uit hoeveel mol ammoniak geproduceerd kan worden wanneer uitgegaan van 10 mol waterstof en een overmaat stikstof
Het antwoord
http://imgur.com/55qrOuE
Ja ik weet dat die 2 en die 3 de coefficient aanduiden maar waarom staat er 2/3 en niet 3/2?quote:Op dinsdag 2 december 2014 17:08 schreef Scuidward het volgende:
[..]
Je weet wat een mol is?
Je weet wat een overmaat stikstof suggereert?
Je hebt 10 mol waterstof voor de pijl, hoeveel ammoniak kan je maken als je 10 hebt, en er 3 nodig is om 2 te vormen?
Het staat er namelijk nogal letterlijk in het antwoordmodel. Kijk even waar alle getallen zitten in de vraag.
De vergelijk zegt eigenlijk:quote:Op dinsdag 2 december 2014 17:30 schreef Munchlax het volgende:
[..]
Ja ik weet dat die 2 en die 3 de coefficient aanduiden maar waarom staat er 2/3 en niet 3/2?
Dit stuk is niet mn beste kant
Nee, want iets tot de macht -x betekent eigenlijk 1/xquote:Op woensdag 3 december 2014 15:42 schreef Munchlax het volgende:
Nog een klein vraagje trouwens,
de eenheid van bijvoorbeeld de dichtheid is kg/m^-3 , die -3 is toch gewoon 3? Ook overal op internet staat 3, maar in mn boek staat -3.
Ook bij bijvoorbeeld g/mol-1 staat dus die -1 (molaire massa in gram per mol).
Trouwens, Scuidward heel erg bedankt voor de informatie, het is erg fijn om zo'n uitgebreid antwoord te krijgen, zo snap ik het al een stuk meer.
Dankje!quote:Op woensdag 3 december 2014 17:00 schreef netchip het volgende:
[..]
Nee, want iets tot de macht -x betekent eigenlijk 1/xDus kg * m-3 = kg/m3
IJzer(III) is een ijzeratoom met een lading van 3+. Zuurstof heeft een lading van 2-.quote:Op woensdag 3 december 2014 18:23 schreef Munchlax het volgende:
Bij mijn antwoord had ik alles hetzelfde behalve bij Fe2O3, daar had ik Fe3O2, waarom word dit gespiegeld? Kan zijn dat hier een regel voor is maar dat weet ik niet meer dan, iemand duidelijke uitleg?
Nee?quote:Op woensdag 3 december 2014 18:33 schreef Scuidward het volgende:
[..]
IJzer(III) is een ijzeratoom met een lading van 3+. Zuurstof heeft een lading van 2-.
Jij hebt waarschijnlijk gedacht dat de (III) van betrekking was op de zuurstof.
Je had de vraag al eerder gesteld zie ik nu.quote:Op woensdag 3 december 2014 19:09 schreef Munchlax het volgende:
[..]
Nee?
Die grote cijfers, daarmee duid ik de index aan he, niet de coeffiecient.
Het is een beetje onduidelijk maar geen van de cijfers is een coefficient, allemaal index.
Maar mijn antwoord is Fe3 O2 , dat kan toch?quote:Op woensdag 3 december 2014 19:36 schreef Scuidward het volgende:
[..]
Je had de vraag al eerder gesteld zie ik nu.
Er staat ijzer (III) oxide.
Die (III) heeft altijd betrekking op de lading van het ijzeratoom in de binding. Zuurstof heeft een vaste lading, bij metalen kan die variëren.
Je kan deze twee atomen maar op een manier combineren. Jouw gespiegelde versie kan simpelweg niet bestaan.
3 x 3 +quote:Op woensdag 3 december 2014 19:41 schreef Munchlax het volgende:
[..]
Maar mijn antwoord is Fe3 O2 , dat kan toch?
Zodat ze allebei 6 zijn?quote:Op woensdag 3 december 2014 19:46 schreef Scuidward het volgende:
[..]
3 x 3 +
2 x 2 -
Dat komt niet uit, echter:
2 x 3 +
3 x 2 -
Klopt wel. De lading moet in dit geval neutraal zijn.
Die III geeft aan dat het Fe-ion een oxidatiegetal van +3 heeft.quote:Op woensdag 3 december 2014 18:23 schreef Munchlax het volgende:
[..]
Dankje!
Hierbij heb ik wéér een vraag, deze stof heb ik lang geleden gehad en heb het nu weer, helaas heb ik morgen een SE en begon ik gister pas...
Maarja, elk beetje helpt dus..
Vraag
Geef van deze reactie en de reactievergelijking en noteer de molverhouding onder de vergelijking:
De reactie tussen ijzer(III)oxide en koolstofmono-oxide, waarbij vast ijzer en koolstofdioxide worden gevormd.
Antwoord
Fe2O3(s) + 3CO -> 2Fe + 3CO2
1 mol 3 mol 2 mol 3 mol
Bij mijn antwoord had ik alles hetzelfde behalve bij Fe2O3, daar had ik Fe3O2, waarom word dit gespiegeld? Kan zijn dat hier een regel voor is maar dat weet ik niet meer dan, iemand duidelijke uitleg?
Alvast bedankt
quote:Op woensdag 3 december 2014 20:15 schreef netchip het volgende:
[..]
Die III geeft aan dat het Fe-ion een oxidatiegetal van +3 heeft.Zuurstof heeft een oxidatiegetal van -2, en omdat een zout neutraal is, moet de som van deze getallen 0 zijn. Dat levert dus Fe2O3.
Ja. In dit geval zodat ze allebei 6 zijn.quote:
Als je C al weet zou je logischerwijs B ook al deels kunnen beantwoorden lijkt mij?quote:Op woensdag 3 december 2014 20:08 schreef Munchlax het volgende:
b: Bereken hoeveel gram van welke stof bij deze reactie in overmaat is
Hoi Scuid, eerst wil ik je even bedanken voor je hulp. Ik vind het echt fijn en merk dat het al begint te dagen.quote:Op woensdag 3 december 2014 20:20 schreef Scuidward het volgende:
[..]
Ja. In dit geval zodat ze allebei 6 zijn.
Er zullen andere voorbeelden zijn waarbij dit anders is, maar het einddoel is dat ze neutraal zijn.
[..]
Als je C al weet zou je logischerwijs B ook al deels kunnen beantwoorden lijkt mij?
Een vraag oplossen met een reactievergelijking vraagt altijd om een paar gegevens:
- De reactieverhoudingen.
- De molmassa.
- De beginhoeveelheden van je stoffen.
Ik heb mijn Binas niet bij de hand, maar Google leert mij 2K + Br2 -> 2KBr.
Dan is het nu een kwestie van de molmassa opzoeken, de gewichten omrekenen naar aantal mol.
Daar zou bijvoorbeeld uitkomen dat je 4 mol K hebt en 1 mol Br2.
Dan weet je dat je 2 mol K teveel hebt.
En reken je dat weer terug naar de massa.
edit: ah ik lees dat C ook niet lukt.
Enfin, dit voorbeeld en vorig voorbeeld komt neer op een gebrek aan kennis over de logische stappen.
Stap 1: Kijk naar de reactievergelijking.
Stap 2: Zorgt dat je de beginhoeveelheden omrekent van grammen naar mollen.
Stap 3: Stop de mollen in je reactievergelijking, zo zie je van wat je teveel hebt.
Stap 4: Reken dit overschot m.b.v. de molmassa weer terug naar de gram in overmaat.
Nou, je hebt je beginstoffen die in gram gegeven zijn omgezet naar de hoeveelheid in mol.quote:Op woensdag 3 december 2014 20:27 schreef Munchlax het volgende:
[..]
Hoi Scuid, eerst wil ik je even bedanken voor je hulp. Ik vind het echt fijn en merk dat het al begint te dagen.
Ik zit vast met stap 3, hoe bedoel je dat je ze ''stopt'' in de reactievergelijking?
Dankje
Dus je gaat door tot dat er een stof(fen) overblijft en dat is degene in overmaat?quote:Op woensdag 3 december 2014 20:32 schreef Scuidward het volgende:
[..]
Nou, je hebt je beginstoffen die in gram gegeven zijn omgezet naar de hoeveelheid in mol.
De verhoudingen in de reactievergelijking zijn de verhoudingen in mol.
Dus je kan door de stoffen in de vergelijking te stoppen zien waar je er teveel van hebt.
Bijvoorbeeld:
1 A + 2 B -> C
En jij hebt 3 mol A en 2 mol B.
Dan heb je 2 mol A teveel. Omdat 1 mol A al reageert met 2 mol B.
Dus is A in de overmaat of B in de ondermaat.
Exact. Zo werken een hoop experimenten.quote:Op woensdag 3 december 2014 20:35 schreef Munchlax het volgende:
[..]
Dus je gaat door tot dat er een stof(fen) overblijft en dat is degene in overmaat?
Ah tof! Super!quote:Op woensdag 3 december 2014 20:39 schreef Scuidward het volgende:
[..]
Exact. Zo werken een hoop experimenten.
Door een overmaat van een stof toe te voegen weet je zeker dat je de volledige reactie hebt uitgevoerd.
Zou je een ondermaat (bijvoorbeeld de helft) toevoegen, blijft er nog een beetje achter.
Bij een zout moet je altijd kijken naar de lading van de ionen waaruit de stof gevormd is.quote:Op woensdag 3 december 2014 20:44 schreef Munchlax het volgende:
Ja, ik weet wat een moleculaire stof en wat een zout (ion, toch?) is, maar wat heb je hieraan als je dit weet, hoe kun je dit nagaan?
Dat verschil is niet zo moeilijk, ik vraag me even af of je je boek wel opengeslagen hebt.quote:Op maandag 8 december 2014 09:46 schreef whoyoulove het volgende:
Kan iemand me helpen? Wanneer weet je nou precies wanneer er sprake is van zwaarte energie of kinetische energie?
Significantie bereken je tussen groepen, je kunt lastig zeggen dat er in 1 groep significante 'afwijkingen' t.o.v. het gemiddelde aanwezig zijn oid. Wat je kunt doen is het gemiddelde berekenen over alle proefpersonen tezamen met standaarddeviatie zodat je weet wat de spreiding is van je data. Je zou vervolgens kunnen stellen dat de proefpersonen die meer dan 2 SD afwijken van het gem. 'outliers' zijn.quote:Op dinsdag 9 december 2014 14:48 schreef Floriz87 het volgende:
Voor een studie doe ik onderzoek naar 100 subjects waarvan de afgelegde afstand bepaald wordt op x aantal tijdstippen.
Nu wil ik graag weten of de afgelegde afstand consistent is met de tijd (als in: dat deze ongeveer hetzelfde blijft). Stel dat dit zo is en je zou 1 subject plotten in een grafiek (afstand op y-as, tijd op x-as), dan verwacht je een (min of meer) rechte horizontale lijn.
Nu is mijn vraag: hoe kan ik dit statistisch toetsen? Oftewel, wanneer zijn de punten per tijd significant hetzelfde per subject?
(Het gaat er in deze studie dus niet om om subjecten onderling te vergelijken)
Googel eens op Coefficient of determination. Of anders Goodness of Fit.quote:Op dinsdag 9 december 2014 14:48 schreef Floriz87 het volgende:
Voor een studie doe ik onderzoek naar 100 subjects waarvan de afgelegde afstand bepaald wordt op x aantal tijdstippen.
Nu wil ik graag weten of de afgelegde afstand consistent is met de tijd (als in: dat deze ongeveer hetzelfde blijft). Stel dat dit zo is en je zou 1 subject plotten in een grafiek (afstand op y-as, tijd op x-as), dan verwacht je een (min of meer) rechte horizontale lijn.
Nu is mijn vraag: hoe kan ik dit statistisch toetsen? Oftewel, wanneer zijn de punten per tijd significant hetzelfde per subject?
(Het gaat er in deze studie dus niet om om subjecten onderling te vergelijken)
Volgens de Weak Law of Large Numbers heb je datquote:Op woensdag 10 december 2014 13:14 schreef Floriz87 het volgende:
Mbt outliers: ik denk niet dat dit de juiste methode is. Of een outlier een outlier is hangt af van de spreiding van de data. Terwijl ik juist naar de spreiding zelf kijk. Oftewel, bij [1;2;1;3;2;0;4;15] zal 15 waarschijnlijk een outlier zijn, terwijl dit bij [18;36;12;40;27;15] niet het geval zal zijn. Maar het zou maar kunnen dat de laatste voor mij niet significant is (de waardes lijken niet consistent), terwijl dat voor de eerste serie wel het geval is.
Ik denk dat Goodness of Fit nog het meeste in de buurt komt, maar hiervoor is een expected value nodig, en deze heb ik niet. Nog meer goede ideëen?
Maakt dat uit denk je?quote:Op woensdag 10 december 2014 14:23 schreef Floriz87 het volgende:
Dat geldt voor een sample size van oneindig, die van mij is niet oneindig.
Op http://www.kabeveren.net/nedhelp/samenstellingen.html staat het onderaan.quote:Op woensdag 10 december 2014 20:21 schreef JustRust het volgende:
Weet niet of ik de vraag hier kan stellen, maar ik heb een vraag over Nederlands. Ik heb morgen Nederlands examen maar er is 1 ding waar ik niet uitkom. Wat is nu precies het verschil tussen een vergelijkende samenstelling en een intensiverende samenstelling. Misschien een domme vraag maar ik kan het raar genoeg nergens vinden :/
Sorry maar ik het antwoord even nodig en wist niet waar ik het moest plaatsen. Bedankt!quote:Op woensdag 10 december 2014 21:06 schreef lyolyrc het volgende:
[..]
Op http://www.kabeveren.net/nedhelp/samenstellingen.html staat het onderaan.
Niet dat deze vraag verder iets met bètavakken te maken heeft
Er waren wel ooit topics voor vragen over alfa- en gamma-onderwerpen, maar daar werden zo weinig vragen gesteld, dat ze gesloten zijn.quote:Op woensdag 10 december 2014 21:22 schreef JustRust het volgende:
[..]
Sorry maar ik het antwoord even nodig en wist niet waar ik het moest plaatsen. Bedankt!
Ik zal voortaan wel een apart topic aanmakenquote:Op woensdag 10 december 2014 21:33 schreef lyolyrc het volgende:
[..]
Er waren wel ooit topics voor vragen over alfa- en gamma-onderwerpen, maar daar werden zo weinig vragen gesteld, dat ze gesloten zijn.
Dat lijkt mij niet.quote:Op vrijdag 19 december 2014 16:55 schreef BalotelliFan het volgende:
Zat er dan al kopersulfaat in de munt?
Dat dan weer wel. Als de munt volledig kan oplossen in salpeterzuur.quote:Op vrijdag 19 december 2014 16:55 schreef BalotelliFan het volgende:
Kan je er van uitgaan dat het aantal mol kopersulfaatpentahydraat dat ontstaat uit deze reactie gelijk is aan het aantal mol koper in het muntstuk?
Bedankt voor het antwoordquote:Op vrijdag 19 december 2014 18:00 schreef Scuidward het volgende:
[..]
Dat lijkt mij niet.
[..]
Dat dan weer wel. Als de munt volledig kan oplossen in salpeterzuur.
Pentahydraat betekent dat de stof niet droog is, maar een complex is aangegaan met in dit geval 5 watermoleculen.
3 maal a^-1quote:Op zondag 4 januari 2015 22:13 schreef Maestro16 het volgende:
Weet iemand hoe je 3/a anders noteert?
In de zin van rekenregels machten `` 1/a^n
Dus anders gezegd.quote:Op zondag 4 januari 2015 22:15 schreef Scuidward het volgende:
[..]
3 maal a^-1
Dat is eigenlijk 3 maal 1/a
a^-2 is dan 1/a2
Verder is er voor wiskunde een apart topic mocht je de achterliggende theorie willen begrijpen.
Je moet het aantal moleculen tellen niet het aantal atomen.quote:Op vrijdag 9 januari 2015 16:51 schreef whoyoulove het volgende:
Kan iemand mij helpen met het volgende:
"Van een aantal gasevenwichten kun je de ligging beinvloeden door het gasmengsel samen te persen. In de praktijk, bij de productie van stoffen speelt dat een grote rol.
a. Waarom heeft samenpersen geen nut als je waterstofjodide uit waterstofgas en jooddamp wil bereiden?
Waterstof wordt in Nl meestal uit methaan en stoom bereid. Daarbij ontstaat ook CO.
b. Ga na of samenpersen van het methaan-stoommengsel hier nut heeft."
Nou blijkt het antwoord bij A te zijn dat dat geen nut heeft aangezien er in het evenwicht rechts en links evenveel deeltjes heeft. Bij B zeggen ze dat dat niet slim is, omdat er bij dit evenwicht meer deeltjes rechts zijn dan bij links, drukverhoging zal het evenwicht naar links verschuiven en dat is niet voor de productie van H2 niet handig.
Nou is mijn vraag (misschien heel dom maar ik kom er echt niet uit), hoe je in godsnaam kunt weten hoeveel deeltjes er zijn? Hoe bereken/zie je dat? Want ik zie gewoon evenveel atomen als ik zo'n evenwichtsreactie opschrijf.. Want bij b bijvoorbeeld: CH3 + h20 -><- CO + 3H2 = dat zijn toch evenveel atomen?
Heel erg bedankt!quote:Op vrijdag 9 januari 2015 17:33 schreef Supertolll het volgende:
[..]
Je moet het aantal moleculen tellen niet het aantal atomen.
Ik ben verder niet thuis in de berekeningen etc. dus ik weet niet of je de juiste formules hebt genomen. Daarom reageer ik ook nu pas. Maar als je er exact een factor 100 naast zit zou je eens naar je gekozen eenheden kunnen kijken. Of was je er al uit?quote:Op maandag 12 januari 2015 22:45 schreef JeWeetNietWieIkBen het volgende:
Ik dacht dat dit goed was, totdat ik bij het antwoord ging kijken, het zou volgens de antwoorden Fa=8.000.000N moeten zijn.
Het antwoord is C, maar ik zie geen verband tussen 1,4*10^-7 en 7,1*10^-8.quote:Op vrijdag 16 januari 2015 14:12 schreef Scuidward het volgende:
Water kent een evenwicht tussen OH en H3O.
Welk antwoord is het meest logisch?
[..]
Ik ben verder niet thuis in de berekeningen etc. dus ik weet niet of je de juiste formules hebt genomen. Daarom reageer ik ook nu pas. Maar als je er exact een factor 100 naast zit zou je eens naar je gekozen eenheden kunnen kijken. Of was je er al uit?
Je hebt gelijk, ik dacht niet goed na toen ik antwoord gaf. Ik heb het even opgezocht.quote:Op vrijdag 16 januari 2015 16:06 schreef Enix het volgende:
[..]
Het antwoord is C, maar ik zie geen verband tussen 1,4*10^-7 en 7,1*10^-8.
Ik lees zojuist dat negatief betekent dat het een sterk zuur is.quote:Op zondag 18 januari 2015 17:58 schreef Enix het volgende:
Nog een vraagje: bij de toets krijg ik een hulpmiddel in de zin van een tabel met pKa's van veelgebruikte zuren. Hierop staat bijv. dat mierezuur een pKa van 3,79 heeft. Echter staat bij sommige stoffen 'ca. -9' (Perchloorzuur) of 'ca. -6' (Waterstofbromide). Wat betekent dat?
Ze zijn bij de rechter van die twee koolstoftakken gaan tellen (dus links van de ring).quote:Op zaterdag 24 januari 2015 14:12 schreef Enix het volgende:
Kan iemand misschien uitleg waarom het antwoord hier B is?
[ afbeelding ]
Waar begin je met tellen? Aangezien het aromaat en de losse keten hetzelfde aantal koolstof atomen bevatten (althans: dat denk ik). Ook snap ik niet hoe de 'phenyl' opeens tevoorschijn komt, aangezien ik altijd dacht dat een fenyl een benzeenring met een -OH groep erin was.
Oohh ik zie hem al inderdaad. Was even puzzelen en ik haalde inderdaad fenyl en fenol door elkaar. Thnx man!quote:Op zaterdag 24 januari 2015 14:20 schreef Scuidward het volgende:
[..]
Ze zijn bij de rechter van die twee koolstoftakken gaan tellen (dus links van de ring).
Ik ken de regels niet meer uit mijn hoofd, maar ik denk dat een keten voorkeur heeft boven een ring?
Daarnaast haal je fenyl en phenol door elkaar.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |