quote:'Turkije houdt grenzen wagenwijd open voor ISIS-terroristen'
Turkije en de Islamitische Staat in Irak en de Levant/Syrië (ISIS) onderhouden een intieme relatie met elkaar. Turkije laat de terroristen hun gang gaan en verleent ze vermoedelijk ook verdergaande ondersteuning.
Dat staat in een rapport van mensenrechtenorganisatie Jubilee Campaign, in samenwerking met de Aramese Beweging voor Mensenrechten (ABM).
Open grenzen
'Turkije houdt de grenzen wagenwijd open en verleent vermoedelijk zelfs steun aan de strijders,' meldt het rapport. Terreurorganisatie ISIS, die streeft naar de oprichting van een streng-islamitische staat, is in 2013 gegroeid van ongeveer 2.000 naar meer dan 10.000 man.
De terroristen profiteren van moslimjongeren die vanuit de hele wereld naar Syrië trekken om zich aan te sluiten bij de jihad. Veel van deze moslimjongeren vliegen op het Turkse Hatay, nabij de grens met Syrië. Hier worden ze opgehaald door extremistische groepen, zoals ISIS.
Zorgwekkend
'Het is uiterst zorgwekkend dat Turkije geen stappen heeft ondernomen om deze 'bordercrossings' van extremisten tegen te gaan,' meldt het rapport.
Maar extremisten kunnen zich ook vrij bewegen in Turkije en beschikken over zogenoemde 'veilige havens' van waaruit ze terroristische activiteiten kunnen plannen. Turkse artsen staan klaar om ISIS-terroristen te behandelen wanneer zij gewond zijn geraakt. Volgens Fox News steunt de Turkse regering ISIS door geld, logistieke middelen, training en wapens te leveren.
Assad moet weg
De steun aan extremisten komt voort uit de wil van de Turkse premier Recep Tayyip Erdogan om het regime van de alevitische Syrische president Bashar al-Assad omver te werpen. Hoe dit gebeurt, zou niet veel uitmaken. Het land zou zelfs onder valse voorwendselen een NAVO-missie tegen het land willen uitlokken.
'Turkije heeft zijn ogen gesloten voor de nadelen van extremistische groeperingen. Zolang zij streden tegen het leger van Assad en de Koerden zag de Turkse overheid alles door de vingers,' meldt het rapport.
Directe betrokkenheid
Omdat Nederland direct met de Patriot-raketten en indirect in EU- en NAVO-verband met Turkije is verbonden, vraagt de Jubilee Campaign om actie. Zo moet Nederland er internationaal op aandringen dat er een onderzoek naar de Turkse betrokkenheid bij de oorlog in Syrië komt. Ook moet Turkije worden gedwongen om de grenzen te sluiten en de steun aan deze radicale groeperingen te staken.
Minister van Buitenlandse Zaken Frans Timmermans (PvdA) lijkt hoe dan ook niet van plan om actie te ondernemen in de richting van Turkije. Het ministerie zegt geen indicaties te hebben voor Turkse steun aan jihadisten.
Bron: http://www.elsevier.nl/Bu(...)erroristen-1552279W/
Dat zijn van die nare dingen waar je als leider dan beslissingen over moet nemen.quote:Op dinsdag 1 juli 2014 23:12 schreef Djibril het volgende:
En nog steeds worden 180 Koerdische studenten door isis vastgehouden in syrie. Velen worden gemarteld en dit wordt gefilmd. Vervolgens laten ze dit aan YPG zien om zo de YPG te dwingen zich uit plekken terug te trekken.
twitter:businessinsider twitterde op dinsdag 01-07-2014 om 22:55:43Iran has deployed all of its Su-25 attack planes to Iraq — by @TheAviationist http://t.co/vfLcgiAekq reageer retweet
Wat hebben die Irani's nu toch spijt dat zij honderen Iraakse Sukhoi piloten de afgelopen jaren hebben opgejaagd/afgeschoten (voor hun misdaden tijdens Irak-Iran oorlog).quote:Op dinsdag 1 juli 2014 23:23 schreef J0kkebr0k het volgende:
twitter:businessinsider twitterde op dinsdag 01-07-2014 om 22:55:43Iran has deployed all of its Su-25 attack planes to Iraq — by @TheAviationist http://t.co/vfLcgiAekq reageer retweet
http://abcnews.go.com/Int(...)ts/story?id=12298641quote:"Many former Iraqi fighter pilots who flew sorties against Iran during the Iran-Iraq war were now on Iran's hit list (NOTE: According to [Name removed], Iran had already assassinated 180 Iraqi pilots. END NOTE)," the Dec. 14, 2009 confidential U.S. cable stated.
Lijkt mij niets meer dan sensatiezoekerij. Putin zou dit thuis nooit kunnen verantwoorden, gezien andere, lopende zaken.quote:Op dinsdag 1 juli 2014 18:59 schreef SadPanda het volgende:
Putins Pilots Set to Fly Over Iraq: Russia may not have boots on the ground in Iraqyet. But it will have them in the sky; Russian pilots could be flying over Iraq within days.
http://www.thedailybeast.(...)-+Latest+Articles%29
Ik hoop juist niet als Koerd dat ze met die Safaviden (Iraakse regering) gaan samenwerken. Met de Shia-politici in Bagdad en met het Irakese (Sjiitische) leger samenwerken is echt het domste wat de Koerden ooit kunnen doen.quote:Op dinsdag 1 juli 2014 23:40 schreef Autodefensa het volgende:
[..]
Wat hebben die Irani's nu toch spijt dat zij honderen Iraakse SU piloten de afgelopen jaren hebben opgejaagd/afgeschoten (voor hun misdaden tijdens Irak-Iran oorlog).
[..]
http://abcnews.go.com/Int(...)ts/story?id=12298641
[..]
Lijkt mij niets meer dan sensatiezoekerij. Putin zou dit thuis nooit kunnen verantwoorden, gezien andere, lopende zaken.
-----
Voor de KSA oorlogshitsers. Als de daeesh KSA destabiliseert krijgen de Saudische sjiiten (jaaa.... die zijn er ook ja) als eerste de volle laag, al is het om eventuele onrust in KSA te vermijden. Ik weet niet of wij dat na moeten streven.
------
Vraag: Is er al iets bekend over eventuele 'coördinatie' / communicatie tussen het Irakese leger en de peshmerga? Ik heb gelezen dat Koerden nu de volle laag krijgen van Sjiiten in Bagdad. Wat zijn de onderlinge betrekkingen tussen de partijen nu?
Het beeld dat ik van jou heb door jouw postgeschiedenis... no offense... diskwalificeert jou van commentaar. Jij bent op zn minst, extreem te noemen. Ik was eerder benieuwd naar de mening van members als Djibril, Aloulou of Peunage (of andere ingewijden natuurlijkquote:Op dinsdag 1 juli 2014 23:42 schreef Baklava95 het volgende:
[..]
Ik hoop juist niet als Koerd dat ze met die Safaviden (Iraakse regering) gaan samenwerken. Met de Shia-politici in Bagdad en met het Irakese (Sjiitische) leger samenwerken is echt het domste wat de Koerden ooit kunnen doen.
Jij bent een koerd?quote:Op dinsdag 1 juli 2014 23:42 schreef Baklava95 het volgende:
[..]
Ik hoop juist niet als Koerd dat ze met die Safaviden (Iraakse regering) gaan samenwerken. Met de Shia-politici in Bagdad en met het Irakese (Sjiitische) leger samenwerken is echt het domste wat de Koerden ooit kunnen doen.
Als we samenwerken met de regering in Bagdad, dan gaat ISIS een massale offensief tegen de Koerden starten.quote:Op dinsdag 1 juli 2014 23:45 schreef Autodefensa het volgende:
[..]
Het beeld dat ik van jou heb door jouw postgeschiedenis... no offense... diskwalificeert jou van commentaar. Jij bent op zn minst, extreem te noemen. Ik was eerder benieuwd naar de mening van members als Djibril, Aloulou of Peunage (of andere ingewijden natuurlijk).
Het zou mooi zijn als KSA destabiliseert vanwege hun steun voor terrorisme en het gif (wahabisme) dat ze verspreid.quote:Op dinsdag 1 juli 2014 23:40 schreef Autodefensa het volgende:
Voor de KSA oorlogshitsers. Als de daeesh KSA destabiliseert krijgen de Saudische sjiiten (jaaa.... die zijn er ook ja) als eerste de volle laag, al is het om eventuele onrust in KSA te vermijden. Ik weet niet of wij dat na moeten streven.
Volgens mij verdedigt de Peshmerga gewoon de Koerdische gebieden en doen ze verder (bijna?) niks. Is ook wel logisch want ze hebben er weinig aan en ze willen zich toch binnenkort onafhankelijk verklaren.quote:Op dinsdag 1 juli 2014 23:40 schreef Autodefensa het volgende:
Wat zijn de onderlinge betrekkingen tussen de partijen nu?
Je hebt wel een kort geheugen, ze heeft al eerder tegen jou gezegd dat ze geen Assad-aanhangster is.quote:Op dinsdag 1 juli 2014 23:40 schreef Baklava95 het volgende:
[..]
Ik heb medelijden met jouw Assad-aanhangertje.
Ja dat zegt ze ja. Maar aan haar posts zie je het tegendeel. Ze praat bijvoorbeeld alleen over de misdaden van ISIL en niet die van Haliki en/of Assad.quote:Op dinsdag 1 juli 2014 23:58 schreef SadPanda het volgende:
[..]
Je hebt wel een kort geheugen, ze heeft al eerder tegen jou gezegd dat ze geen Assad-aanhangster is.
Moet je aan de mods en de community vragen.quote:Op dinsdag 1 juli 2014 23:59 schreef J0kkebr0k het volgende:
Waarom heet dit topic nog niet: [Centraal]Irak in oorlog?
Met die redenering ben jij een ISIS-aanhanger, hoef je dat dus ook niet meer te ontkennen.quote:Op woensdag 2 juli 2014 00:06 schreef Baklava95 het volgende:
[..]
Ja dat zegt ze ja. Maar aan haar posts zie je het tegendeel. Ze praat bijvoorbeeld alleen over de misdaden van ISIL en niet die van Haliki en/of Assad.
Omdat het niet echt een oorlog is. Dit is slechts een manifestatie van randgeweld door het machtsvacuum dat heerst in Bagdad. Als de middelen correct worden ingezet kan deze "oorlog" binnen een dag en een nacht over zijn.quote:Op dinsdag 1 juli 2014 23:59 schreef J0kkebr0k het volgende:
Waarom heet dit topic nog niet: [Centraal]Irak in oorlog?
Of gewoon 'Irak', (oorlog erachter veroorzaakt een pleonasme).quote:Op dinsdag 1 juli 2014 23:59 schreef J0kkebr0k het volgende:
Waarom heet dit topic nog niet: [Centraal]Irak in oorlog?
KSA in chaos storten is wel het laatste wat je wilt. De geldbronnen voor terreurgroepen bevinden zich buiten het politieke spectrum. Door hen te verjagen uit KSA vererger je de situatie. Een kat in het nauw maakt rare sprongen.quote:Op dinsdag 1 juli 2014 23:58 schreef SadPanda het volgende:
[..]
Het zou mooi zijn als KSA destabiliseert vanwege hun steun voor terrorisme en het gif (wahabisme) dat ze verspreid.
[..]
Volgens mij verdedigt de Peshmerga gewoon de Koerdische gebieden en doen ze verder (bijna?) niks. Is ook wel logisch want ze hebben er weinig aan en ze willen zich toch binnenkort onafhankelijk verklaren.
ISIS aanhangersquote:Op woensdag 2 juli 2014 00:11 schreef SadPanda het volgende:
[..]
Met die redenering ben jij een ISIS-aanhanger, hoef je dat dus ook niet meer te ontkennen.
Welke misdaden van Maliki? Ik kan me niet herinneren dat ik dat in dit topic heb gelezen. En als die er zijn, dan zijn ze totaal niet vergelijkbaar met de misdaden van ISIS.
De 'misdaden' van Assad zijn hier trouwens niet relevant gezien dit topic over Irak gaat.
In dat geval gaat de Islamitische Staat een gouden periode tegemoet aangezien er geen gebrek is aan losers in het Midden-Oosten.quote:Op woensdag 2 juli 2014 00:13 schreef Autodefensa het volgende:
mensen gaan totaal voorbij aan het feit dat een aanzienlijk deel van ISIS aanhangers [...] uit mislukkelingen [...] bestaat.
Deze zogenaamde 'extremisten' gebruiken de ISIS dekmantel om uiting te geven aan hun [...] socio-economisch falen
Yep, 'zij' hebben de gouden formule te pakken met de huidige ISIS ingrediënten. Hip genoeg onder 'disenfranchised' jongeren aan te trekken, wetteloos genoeg om criminelen aan te trekken, vroom genoeg om nutjobs binnen de Islam in te lijven, plunderend en verkrachtend genoeg om TBS gevallen binnen te halen.quote:Op woensdag 2 juli 2014 00:30 schreef Charismatisch het volgende:
[..]
In dat geval gaat de Islamitische Staat een gouden periode tegemoet aangezien er geen gebrek is aan losers in het Midden-Oosten.
At the same time, young people in the region continue to represent a high proportion of the total population with persisting challenges of high unemployment and increasingly underemployment. According to estimates from the United Nations Development Program (UNDP) and the League of Arab States, the region's economies will need to create around 51 million jobs by 2020 to meet the demand of the total unemployed and those entering the work force.
http://www.cfr.org/egypt/(...)new-questions/p24101
Saudie Arabia heeft al een x-aantal jaren hun binnenlandse veiligheid vrij goed op orde. Was slechts paar jaar na 9/11 dat er afentoe aanslagen waren. Maar daarna hebben ze dat vrij strak in de kiem gesmoord.quote:Op dinsdag 1 juli 2014 23:40 schreef Autodefensa het volgende:
Voor de KSA oorlogshitsers. Als de daeesh KSA destabiliseert krijgen de Saudische sjiiten (jaaa.... die zijn er ook ja) als eerste de volle laag, al is het om eventuele onrust in KSA te vermijden. Ik weet niet of wij dat na moeten streven.
De meeste sjia politici in Bagdad zijn voor een verenigd Irak (tot op heden) en zien Koerdische afscheiding als zeer ongewenst. Zodoende dat ze dus trippen nu ook Barzani aangaf over paar maanden een referendum te houden en indien men voor stemt onafhankelijkheid uit te roepen. Ik verwacht dus weinig coordinatie tussen het Iraakse leger en de peshmerga's, minimaal eigenlijk. Elk leger dopt zijn eigen boontjes gewoon, ook tegen ISIS als dat nodig is.quote:Vraag: Is er al iets bekend over eventuele 'coördinatie' / communicatie tussen het Irakese leger en de peshmerga? Ik heb gelezen dat Koerden nu de volle laag krijgen van Sjiiten in Bagdad. Wat zijn de onderlinge betrekkingen tussen de partijen nu?
En toch hebben ook de Koerden in Irak erkenning nodig van in ieder geval een paar regionale grootmachten....anders ga je het heel moeilijk krijgen. Gewoon puur tegenstrijdige belangen. Amerika ziet de bui al hangen, onafhankelijk Koerdistan betekent nieuwe grenzen in de regio en daarmee meer ruimte voor ISIS. Zij willen een sterkere Iraakse overheid om ISIS buitenspel te zetten en aan te pakken. De Koerden willen gewoon een eigen land, zeker nu Irak helemaal in puin ligt. Sowieso hebben ze er geen binding mee.quote:Op woensdag 2 juli 2014 00:50 schreef Senor__Chang het volgende:
De Amerikanen waren de controle over de Koerden al kwijt vanaf de verkoop van olie op eigen houtje. Onafhankelijkheid is dan slechts een logisch gevolg.
Zo grappig is het allemaal niet anders. Dat "jaarverslag" is gewoon geschift. Straks komen ze nog aanzetten met rendements quotiëntenquote:Op dinsdag 1 juli 2014 21:19 schreef Blue_Panther_Ninja het volgende:
[..]
Gek genoeg geeft S-A nog steeds geld aan ISIS.
Ik denk dat Erdogan in ieder geval tot na zijn verkiezing gaat wachten met sterkere bewoordingen. ij heeft toch ook de steun van de rechtse Turken nodig. Hij kan nu nog niet eenduidig zijn.quote:Op woensdag 2 juli 2014 00:54 schreef Aloulou het volgende:
[..]
En toch hebben ook de Koerden in Irak erkenning nodig van in ieder geval een paar regionale grootmachten....anders ga je het heel moeilijk krijgen. Gewoon puur tegenstrijdige belangen. Amerika ziet de bui al hangen, onafhankelijk Koerdistan betekent nieuwe grenzen in de regio en daarmee meer ruimte voor ISIS. Zij willen een sterkere Iraakse overheid om ISIS buitenspel te zetten en aan te pakken. De Koerden willen gewoon een eigen land, zeker nu Irak helemaal in puin ligt. Sowieso hebben ze er geen binding mee.
De Turken zijn (na Amerikaanse druk) snel bijgedraaid als je de laatste berichten mag geloven. Het oude en eerder verwoordde standpunt was weldegelijk dat men Koerdische onafhankelijkheid zou accepteren als de Koerden daarvoor stemmen. Nu zegt men dat de oplossing binnen de Iraakse staat en eenheid gezocht moet worden.
lolquote:Op woensdag 2 juli 2014 01:18 schreef Speculant. het volgende:
[..]
Zo grappig is het allemaal niet anders. Dat "jaarverslag" is gewoon geschift. Straks komen ze nog aanzetten met rendements quotiënten
Denk dat juist een onafhankelijke regio in Irak isis nog meer buitenspel zet, want Koerden kunnen hun grenzen wel goed bewaken zoals we afgelopen jaren hebben gezien. Grootste dreiging komt niet van hard-core moslims extremisten van buiten Koerdistan maar vooral van binnen Koerdistan. Daar is ook een groep bezig die contacten heeft met isis.quote:Op woensdag 2 juli 2014 00:54 schreef Aloulou het volgende:
[..]
En toch hebben ook de Koerden in Irak erkenning nodig van in ieder geval een paar regionale grootmachten....anders ga je het heel moeilijk krijgen. Gewoon puur tegenstrijdige belangen. Amerika ziet de bui al hangen, onafhankelijk Koerdistan betekent nieuwe grenzen in de regio en daarmee meer ruimte voor ISIS. Zij willen een sterkere Iraakse overheid om ISIS buitenspel te zetten en aan te pakken. De Koerden willen gewoon een eigen land, zeker nu Irak helemaal in puin ligt. Sowieso hebben ze er geen binding mee.
De Turken zijn (na Amerikaanse druk) snel bijgedraaid als je de laatste berichten mag geloven. Het oude en eerder verwoordde standpunt was weldegelijk dat men Koerdische onafhankelijkheid zou accepteren als de Koerden daarvoor stemmen. Nu zegt men dat de oplossing binnen de Iraakse staat en eenheid gezocht moet worden.
Een kleine groepje aanhangers van Sarkhi (ghulat sekteleider), die meent dat hij de nieuwe mahdi is, vecht tegen regeringstroepen.quote:Op woensdag 2 juli 2014 12:19 schreef Djibril het volgende:
Er zijn blijkbaar gevechten in Kerbala tussen shia mensen. Zie het langskomen op twitter.
Gevechten zouden al voorbij zijn. Ze hebben een pak slaag gekregen.quote:Op woensdag 2 juli 2014 12:27 schreef Intellectueel het volgende:
[..]
Een kleine groepje aanhangers van Sarkhi (ghulat sekteleider), die meent dat hij de nieuwe mahdi is, vecht tegen regeringstroepen.
Volgens mij valt dat "ghulat" wel mee als je daarmee doelt op religieuze opvattingen die hij verkondigt, gewoon sterke politieke meningsverschillen met de andere ayatollahs. Het is een student van Muhammed Baqir al-Sadr overigens, wel opvallend en niet de minste was dat. Nergens lees ik ook dat hij zelf claimt de Mehdi te zijn, hij heeft slechts "thee met hem gedronken" (vrij onschuldig lijkt mequote:Op woensdag 2 juli 2014 12:27 schreef Intellectueel het volgende:
Een kleine groepje aanhangers van Sarkhi (ghulat sekteleider), die meent dat hij de nieuwe mahdi is, vecht tegen regeringstroepen.
Ben je gek? Of ben je gek? Wat is dit voor wens? Weet je wat voor catastrofe dat is voor de complete regio?quote:Op dinsdag 1 juli 2014 23:58 schreef SadPanda het volgende:
Het zou mooi zijn als KSA destabiliseert vanwege hun steun voor terrorisme en het gif (wahabisme) dat ze verspreid.
Ghulat verwijst naar (voor de orthodoxie) extreme religieuze opvattingen, zoals dat Ali ook God is bijv. Wat ik zoal lees over die Sarkhi heeft hij niet zulke opvattingen en gaat het vooral om politieke meningsverschillen, kan mij ook niet voorstellen dat een student van Muhammed Baqir al-Sadr een ghulati is in theologische zin, dat zou betekenen dat hij de lessen van zijn leraar-ayatollah compleet naast zich heeft neergelegd.quote:Op woensdag 2 juli 2014 13:30 schreef Baklava95 het volgende:
kijk eens, onze Aloulou praat zelfs extreme Ghulat-sektes goed.
Ik ken de geschiedenis van Ismail niet voordat hij een extremistische sjiet werd die duizenden over de kling jaagde omdat ze niet tot zijn geloof wilden overgaan.quote:Shah Ismail (de Sjiitische ISIS-leider) was ook een Ghulat overigens. Praat je dat ook goed.__
Dan zou er een opstand in KSA kunnen komen, en dat is uiteindelijk positief.quote:Op woensdag 2 juli 2014 13:20 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Ben je gek? Of ben je gek? Wat is dit voor wens? Weet je wat voor catastrofe dat is voor de complete regio?
De regio is nu al 1 grote puinhoop dankzij de Saudi's en Qataris. Ze mogen ook wel een keer 'hun' share krijgen.quote:Op woensdag 2 juli 2014 13:20 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Ben je gek? Of ben je gek? Wat is dit voor wens? Weet je wat voor catastrofe dat is voor de complete regio?
Dat is uiteindelijk negatief, tenzij je een natte droom krijgt van chaos, verval en het onstaan van een kalifaat.quote:Op woensdag 2 juli 2014 13:58 schreef SadPanda het volgende:
[..]
Dan zou er een opstand in KSA kunnen komen, en dat is uiteindelijk positief.
Dan voelen ze zelf wat hun terrorisme veroorzaakt in andere landen.
Dan kunnen ze geen terrorisme steunen.
Want de bevolking van S-A wil een kalifaat a la ISIS?quote:Op woensdag 2 juli 2014 14:38 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Dat is uiteindelijk negatief, tenzij je een natte droom krijgt van chaos, verval en het onstaan van een kalifaat.
Want de bevolking van Irak en Syrie wil dat? Het gaat niet om willen, het gaat om wat er uiteindelijk van terecht komt.quote:Op woensdag 2 juli 2014 15:00 schreef SadPanda het volgende:
[..]
Want de bevolking van S-A wil een kalifaat a la ISIS?
Nee, maar die ISIS terroristen zullen verslagen worden in Syrië en Irak. Je denkt toch niet dat het er over 5 jaar nog is?quote:Op woensdag 2 juli 2014 15:02 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Want de bevolking van Irak en Syrie wil dat? Het gaat niet om willen, het gaat om wat er uiteindelijk van terecht komt.
Dat is niet mijn punt.quote:Op woensdag 2 juli 2014 15:07 schreef SadPanda het volgende:
[..]
Nee, maar die ISIS terroristen zullen verslagen worden in Syrië en Irak. Je denkt toch niet dat het er over 5 jaar nog is?
twitter:KeepingtheLeith twitterde op woensdag 02-07-2014 om 13:51:53A 9 year #IS fighter. His parents should be ashamed of themselves. #Syria http://t.co/fXK5biWJya reageer retweet
De Safaviden waren van origine een soefistisch broederschap.quote:Op woensdag 2 juli 2014 13:47 schreef Aloulou het volgende:
Ik ken de geschiedenis van Ismail niet voordat hij een extremistische sjiet werd die duizenden over de kling jaagde omdat ze niet tot zijn geloof wilden overgaan.
Het beeld dat wij hebben van SA is net zo correct als ons beeld van N. Korea. KSA is een brute autoritaire dictatuur die dankzij westerse spindoctors een totaal ander beeld van zichzelf naar buiten weet te brengen. De bevolking van KSA heeft nog minder inspraak in het buitenland beleid van het land wij in onze 'westerse democratieen'quote:Op woensdag 2 juli 2014 15:00 schreef SadPanda het volgende:
[..]
Want de bevolking van S-A wil een kalifaat a la ISIS?
Goed om te horen. De twee partijen hebben elkaar nu meer dan ooit nodig.quote:Op woensdag 2 juli 2014 01:23 schreef Peunage het volgende:
Er is wel gewoon coördinatie tussen Peshmerga en het Irakese leger. Dat mensen in het parlement een zooitje van maken klopt, maar dat zijn dan ook geen militairen. Zo gebeurt het regelmatig dat ze bewegingen van troepen coördineren en zo. Dat is ook wel nodig als je het over zo'n groot land als Irak hebt.
Een onafhankelijk, assertief Kurdistan maakt nu geen schijn van kans... Het land zal de-facto een verlengstuk zijn van een van de regionale krachten. Een niet zo'n doordachte zet van Barzani. In huidig Irak kan Kurdistan zichzelf beter consolideren dan erbuiten.quote:Op woensdag 2 juli 2014 00:48 schreef Aloulou het volgende:
[..]
Saudie Arabia heeft al een x-aantal jaren hun binnenlandse veiligheid vrij goed op orde. Was slechts paar jaar na 9/11 dat er afentoe aanslagen waren. Maar daarna hebben ze dat vrij strak in de kiem gesmoord.
[..]
De meeste sjia politici in Bagdad zijn voor een verenigd Irak (tot op heden) en zien Koerdische afscheiding als zeer ongewenst. Zodoende dat ze dus trippen nu ook Barzani aangaf over paar maanden een referendum te houden en indien men voor stemt onafhankelijkheid uit te roepen. Ik verwacht dus weinig coordinatie tussen het Iraakse leger en de peshmerga's, minimaal eigenlijk. Elk leger dopt zijn eigen boontjes gewoon, ook tegen ISIS als dat nodig is.
Ik vind het toch wel gedurfd van Barzani zo'n referendum aan te kondigen. Het lijkt erop dat Turkije na Amerikaanse druk toch niet zo uitgesproken voor Koerdische onafhankelijkheid is. Amerika is er sterk tegen en wil dat Irak een blijft en zoekt daar de oplossing in. Mochten de Koerden daadwerkelijk de onafhankelijkheid uitroepen dan is Irak einde verhaal en wie weet welke gevolgen dat dan heeft in de bredere regio...de Iraakse soennie's en sjia kunnen never nooit door een deur en dan roept het de vraag op waar de grenzen van die (nieuwe) staten eindigen (Bagdad hoort dat bij soennitische of sjitische staat bijv).
Ik denk dat Amerika vooral heel erg nerveus is nu Barzani openlijk heeft aangekondigd zsm referendum te houden over onafhankelijkhed. Dit zien de Yanks als een rampscenario.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |