Je kunt ook andere dingen dan inkomen belasten. Het is sowieso heel dom om arbeid te belasten. Beter belast je dingen waarvan je juist niet wilt dat mensen het doen, en laat je de belasting op arbeid goeddeels los. Meer besteedbaar inkomen, wat uitgegeven wordt aan allemaal zaken die je kunt belasten.quote:Op maandag 16 juni 2014 13:26 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Niet bepaald, waarom zou je nog gaan werken wanneer 50+% naar andere mensen gaat?
Linksom of rechtsom komt het dan bij dezelfde mensen te liggen.quote:Op maandag 16 juni 2014 13:28 schreef Mystikvm het volgende:
[..]
Je kunt ook andere dingen dan inkomen belasten. Het is sowieso heel dom om arbeid te belasten. Beter belast je dingen waarvan je juist niet wilt dat mensen het doen, en laat je de belasting op arbeid goeddeels los. Meer besteedbaar inkomen, wat uitgegeven wordt aan allemaal zaken die je kunt belasten.
Natuurlijk is dit heel simpel gesteld, maar de kern van mijn punt is dat er genoeg andere manieren zijn om geld te maken om onze verzorgingsstaat enigszins in stand te houden. Dat we er voor kiezen om die manieren niet te benutten betekent niet dat het onbetaalbaar is.
Klopt. Maar in tegenstelling tot werken (waar je in elk geval moreel toch toe verplicht bent) leg je het dan op zaken waarvoor mensen kunnen kiezen om het niet te doen. Belasting op luxe of ongezonde/vervuilende producten lijkt me helemaal geen slechte optie. Ik heb bijvoorbeeld nooit een probleem gehad met de vettaks. Ongezond eten is een keuze. Hetzelfde geldt voor het kopen van een plastic tasje, het vliegen met een vliegtuig op korte afstanden, het rijden van een auto op fossiele brandstoffen etc. Op sommige van deze zaken wordt belasting geheven en dat vinden we heel normaal. Op andere zaken niet, en als we het zouden doen is het land te klein. Terwijl het ondertussen doodnormaal is dat we belasting betalen over ons werk, wat juist de meeste toegevoegde waarde heeft voor de economie.quote:Op maandag 16 juni 2014 13:29 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Linksom of rechtsom komt het dan bij dezelfde mensen te liggen.
Ik zie liever dat we onze politieke besluitvorming aan bijv. MOE-landers uitbesteden; die zijn immers een stuk goedkoper als (EU-)parlementsleden en zullen geen slechtere beslissingen nemen als onze huidige politieke kaste. En aangezien we, ondanks het postzegelformaat van ons land, in Nederland in de (nutteloze) bestuurslagen verzuipen, zou dat een gigantische besparing kunnen opleveren!quote:Op maandag 16 juni 2014 13:41 schreef SicSicSics het volgende:
Kunnen we ouderen- en gehandicaptenzorg niet gewoon uitbesteden naar een lage lonen land?
Goedkoper alsquote:Op maandag 16 juni 2014 15:06 schreef DDDDDaaf het volgende:
Ik zie liever dat we onze politieke besluitvorming aan bijv. MOE-landers uitbesteden; die zijn immers een stuk goedkoper als (EU-)parlementsleden en zullen geen slechtere beslissingen nemen als onze huidige politieke kaste. En aangezien we, ondanks het postzegelformaat van ons land, in Nederland in de (nutteloze) bestuurslagen verzuipen, zou dat een gigantische besparing kunnen opleveren!
Welnee jôh.quote:Op zondag 15 juni 2014 13:13 schreef Straatcommando. het volgende:
En die worden allemaal vervangen door mensen met een uitkering en of mensen uit MOE landen. Let maar op.
Moderne slavernij idd.quote:Op maandag 16 juni 2014 15:22 schreef HetKlusKonijn het volgende:
[..]
Welnee jôh.
Deze ontslagen mensen 'mogen' straks gewoon hun voormalige werk weer gaan uitvoeren als zogenaamd vrijwillige tegenprestatie voor de uitkering!![]()
![]()
Participatiemaatschappij-dwangarbeid.quote:
quote:Op maandag 16 juni 2014 15:22 schreef HetKlusKonijn het volgende:
[..]
Welnee jôh.
Deze ontslagen mensen 'mogen' straks gewoon hun voormalige werk weer gaan uitvoeren als zogenaamd vrijwillige tegenprestatie voor de uitkering!![]()
![]()
Een oud basisschool genootje van mij is dit overkomen. Die is eruit gebonjoured, kort ww gehad, vervolgens WWB in. Kon vrijwel direct door naar d'r oude werk om daar inderdaad een ''tegenprestatie'' te leveren, zoals ze dat zo mooi noemen. Was een helpende niveau 2.. nu is dat wel waar de klappen vallen maar kom op héé. Het is inderdaad moderne slavernij.quote:
Inderdaad. De belangrijkste reden voor mij om fel tegenstander te zijn van de tegenprestaties is dat dit in de uitvoering standaard fout gaat. Grote ondermijning van de kansen van de onderkant van de arbeidsmarkt.quote:Op maandag 16 juni 2014 15:26 schreef HetKlusKonijn het volgende:
[..]
Participatiemaatschappij-dwangarbeid.
Dat is ook mijn voornaamste bezwaar.quote:Op maandag 16 juni 2014 16:16 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Inderdaad. De belangrijkste reden voor mij om fel tegenstander te zijn van de tegenprestaties is dat dit in de uitvoering standaard fout gaat. Grote ondermijning van de kansen van de onderkant van de arbeidsmarkt.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |