quote:
Op woensdag 23 juli 2014 05:31 schreef shiznuts het volgende:En House heeft weer veel weg van Sherlock, waarop veel series losjes gebaseerd zijn...
Beetje argument dat een iPhone op een Samsung lijkt... Tja, het zijn beide touchscreen phones ja...
Sherlock Holmes ja, waar House op gebaseerd is. Niet de serie Sherlock. House is ouder. En welke serie is er nog meer op gebaseerd? Elementary en Sherlock tellen niet, aangezien die daadwerkelijk een Sherlock Holmes take zijn.
Maar het is inderdaad onzin om te stellen dat Suits en House soortgelijke series zijn. Totaal niet. Misschien als je zelf amper series kijkt en daardoor een serie waar wat meer budget achter zit en een case of the week-opzet (hoewel dat niet meer zo is) heeft, eerder vergelijkt met een andere serie.
Een van de voornaamste verhaalmotieven van House zijn zijn mentaal-psychische problemen. Iets dat je in Suits totaal niet terugziet. De enige overeenkomst is dat het gaat over mensen die goed zijn in wat ze doen en bijna nooit verliezen of een fout maken. Hoewel dit bij House op een gegeven moment wel gebeurt, terwijl dit bij Harvey nooit het geval is. Niet op een manier die daadwerkelijk door werkt en een uiteindelijk verlies betekent.
In House zat dus meer ontwikkeling, en dat voor een serie die geen echt doorlopend verhaal had. Sterker nog, in de latere seizoenen werden die cases gebruikt om de characters te ontwikkelen. Het was dus een doel op zich om dat te doen, terwijl bij Suits het juist een doel is om characters zo veel mogelijk in stand te houden en in een bepaald concept.
House was een sterke serie waar schrijvers op niveau achter zaten en die zijn rating verdiende door de kwaliteit van het verhaal. Suits verdient zijn hoge rating omdat het leuk is. De zwakte is dat dat concept op een gegeven moment saai is, waarop er duidelijk wordt dat er van de serie niets over blijft.
quote:
Ik snap wat je bedoelt. Maar het zijn gewoon algemene verhaalmotieven die duidelijk op een andere manier ingevuld worden, maar inderdaad wel gebruikt worden. Echter kun je dit over veel andere series op deze manier net zo goed zeggen.
Bij het vertellen van een verhaal heb je algemene motieven (mentorschap, liefde, oorlog, advocatuur, etc.) en verhaalmotieven, wat motieven zijn die specifiek aan het verhaal gerelateerd zijn en in de sfeer van dit verhaal ingevuld worden. Die laatsten zijn eigen aan het specifieke verhaal, waar algemene motieven in ieder verhaal voor kunnen komen. Er zit een wezenlijk verschil in de verhaalmotieven van House en Suits, en ook als je kijkt naar waar het accent op gelegd wordt.
Overigens vind ik het wel saai worden dat in zo veel series en films, iemand die heel goed is, zo goed dat het uniek is ook een klootzak moet zijn (al dan niet in het uitvoeren van een specifieke job). Alsof briljantie gelijk staat aan het onaardig zijn.
[ Bericht 11% gewijzigd door Kenju op 23-07-2014 17:54:10 ]