Als ik dat zo lees, dan maar wat meer tijd maar minder lekken, want lekken is uiteindelijk gewoon meer werkquote:Op zaterdag 5 januari 2019 11:47 schreef klaprooss het volgende:
[..]
Meestal is het dus gewoon verschillende dingen proberen. Wat is je budget? Wil je ‘makkelijk’ maar vaak wel lekgevoeliger of tweedelig wat iets meer tijd/werk kost maar wel vaak lekvrijer is.
+ wil je fulltime of parttime wasbaar gaan gebruiken.
Pocket luiers kan je naar mijn idee gewoon beter niet aan. Ze lekken snel al lijken ze qua gemak het meest op wegwerp. Wij hebben zelf pop in van close gebruikt van bamboe. Dat zijn snap in one luiers. Heel tevreden waren we maar een dik pak aan de billen. We hebben nu Milovia overbroekjes met losse microvezel milovia inleggers daar blijven de kids 4 uur droog ongeveer (ze hebben ook pockets maar nogmaals niet mijn favoriet van welk merk dan ook). Bij plassen kan ik het overbroekje te hangen leggen voor de volgende verschoning en wissel ik de inlegger. Bij poep gaat de hele handel in de was. Voordeel vind ik van Milovia dat de billen niet enorm zijn met deze luiers.
Je kan het zo gek maken als je zelf wilt, ik heb prefolds liggen (soort van meerdere katoenen lappen op elkaar genaaid) en extra hydrofielen. Als ik dan met onze Milovia inleggers krap zit kan ik altijd hydrofielen gebruiken.
Hydrofielen met overbroekjes zijn goedkoop.
Zodra je echt merken gaat aanschaffen ben je meer kwijt. Tweedelig is vaak dikker aan de billen zoals de hierboven genoemde little lamb of bamboozles.
Dan gaan we eerst eens een huurpakket proberen denk ik, kijken wat ons goed bevalt en dan over op aanschaf. En mocht het toch niet blijken te werken zijn wegwerp altijd zo gehaald.quote:Op zaterdag 5 januari 2019 11:50 schreef Valerie. het volgende:
[..]
Ze hebben huurpakketten om verschillende systemen te proberen.
Tweedelig is minder lekgevoelig dan pockets ed. Ik ben zelf Milovia-fan, zit mooi en slank en mijn dochter lekte nooit door.
Je kan ook hydrofielen of folds ed gebruiken in het begin, maar daar heb ik nul verstand van.
Newborns plassen wel veel, dus waarschijnlijk zal je in het begin meer moeten bijboosten dan later.
Misschien omdat veel mensen wasbaar ook nog associeren met het oude systeem? Ik denk dat als ik dit aan mijn moeder vertel dat ze mij gelijk voor gek verklaartquote:Op zaterdag 5 januari 2019 12:37 schreef Valerie. het volgende:
[..]
Ik heb het zo nooit ervaren hoor.
Met milovia leg je er gewoon een inlegger in en klik je de luier vast met drukknopen. Dat is alles. Zij sliep daar ook gewoon 12 uur mee, no problem.
Ik snap al die problemen die mensen met wasbaar hebben dan ook nooit, haha.
Milovia is toch ook tweedeligquote:Op zaterdag 5 januari 2019 15:09 schreef Zo-is-dat het volgende:
Hier ook een milovia fan. En andere snap in one’s. Best bottom hebben we ook veel, die hebben een tijdje wat minder gezeten maar dat kwam omdat onze kleine man nogal royaal in de breedte groeide![]()
![]()
Wij zijn gestart met een probeer pakket via een Facebook groep: wasbare luiers op reis, tip! Enkel verzendkosten naar de volgende kostte het.
Als aller eerst trouwens bamboozles via marktplaats maar tweedelig was niets voor ons, ook omdat je kindje dan rondom nat wordt, vonden wij geen fijn idee.
Nee niet echt want je doet het als 1 geheel om, twee delig is een binnen luier (helemaal rondom) met een los overbroekjequote:
Oh, dat wist ik helemaall nietquote:Op zaterdag 5 januari 2019 17:31 schreef Zo-is-dat het volgende:
[..]
Nee niet echt want je doet het als 1 geheel om, twee delig is een binnen luier (helemaal rondom) met een los overbroekje
Ik verschoon nu met wegwerp meestal maar 3 keer per etmaal, dus iedere luier gaat 6-12 uur mee. Zou je overdag ook 2 inleggers kunnen gebruiken, of is het dan te dik voor de kleding of bewegingsvrijheid? En hoe zit het met andere situaties dan te strakke kleding waarbij er druk op de luier komt (draagzak/draagdoek, loopfietsje, hobbelpaard etc.), heb je dan ook kans op lekken?quote:Op zaterdag 5 januari 2019 12:34 schreef klaprooss het volgende:
Wasbaar is niet veel tijdrovender dan wegwerp je moet je alleen bewust zijn dat je op tijd verschoont en niet te strakke/kleine kleding erover aan gooit.
In de nacht leg ik 2 inleggers in de luier, haal ik makkelijk de 12 uur mee. Overdag trekt de luier ook wel 5 uur hoor maar we verversen vaak rond de 4. Zaak bij wasbaar is dat je gewoon p tijd moet verschonen en geen klemmende/ met strakke kleding aan moet doen zoals de kleine rompers want dan krijg je lekken.
Het grootste gedoe lijkt me het uitproberen wat voor jou en jouw kind het beste werkt. Zo'n probeerpakket huren zoals hierboven genoemd lijkt wel laagdrempelig, maar iedere keer dat het mislukt sta je weer extra beddengoed te wassen of zo.quote:Het lijkt meer gedoe dan dat het daadwerkelijk is. Mensen vinden het vaak vies terwijl ik de lucht van wegwerp echt ronduit smerig vind.
Ik verschoonde elke 4/6 uur, en 's nachts sliep ze dus van 19u tot 7/8 met 1 luier. Dan wel een bamboobooster erbij.quote:Op zondag 6 januari 2019 01:43 schreef ViviRAWRS het volgende:
[..]
Ik verschoon nu met wegwerp meestal maar 3 keer per etmaal, dus iedere luier gaat 6-12 uur mee. Zou je overdag ook 2 inleggers kunnen gebruiken, of is het dan te dik voor de kleding of bewegingsvrijheid? En hoe zit het met andere situaties dan te strakke kleding waarbij er druk op de luier komt (draagzak/draagdoek, loopfietsje, hobbelpaard etc.), heb je dan ook kans op lekken?
Met wat degelijk onderzoek en meelezen op de facebookgroep kom je een heel eind, maar je moet er wel 100% achterstaan anders kan je het beter laten.quote:Het grootste gedoe lijkt me het uitproberen wat voor jou en jouw kind het beste werkt. Zo'n probeerpakket huren zoals hierboven genoemd lijkt wel laagdrempelig, maar iedere keer dat het mislukt sta je weer extra beddengoed te wassen of zo.
Ik vind het niet vies trouwens, en ik zou het graag doen voor het milieu als het niet zoveel haken en ogen had. Op andere vlakken ben ik namelijk wel milieubewust bezig, zo koop ik bijvoorbeeld nooit Heinz ketchup in een plastic knijpfles, maar altijd die ouderwetse glazen fles.
Ik snap het hoor, gek genoeg ben ik begonnen vanuit gemak. Ik vergat nog wel eens op tijd luiers te kopen en doekjes en dat vond ik irritantquote:Op zondag 6 januari 2019 01:43 schreef ViviRAWRS het volgende:
[..]
Ik verschoon nu met wegwerp meestal maar 3 keer per etmaal, dus iedere luier gaat 6-12 uur mee. Zou je overdag ook 2 inleggers kunnen gebruiken, of is het dan te dik voor de kleding of bewegingsvrijheid? En hoe zit het met andere situaties dan te strakke kleding waarbij er druk op de luier komt (draagzak/draagdoek, loopfietsje, hobbelpaard etc.), heb je dan ook kans op lekken?
[..]
Het grootste gedoe lijkt me het uitproberen wat voor jou en jouw kind het beste werkt. Zo'n probeerpakket huren zoals hierboven genoemd lijkt wel laagdrempelig, maar iedere keer dat het mislukt sta je weer extra beddengoed te wassen of zo.
Ik vind het niet vies trouwens, en ik zou het graag doen voor het milieu als het niet zoveel haken en ogen had. Op andere vlakken ben ik namelijk wel milieubewust bezig, zo koop ik bijvoorbeeld nooit Heinz ketchup in een plastic knijpfles, maar altijd die ouderwetse glazen fles.
Grappige is dat op de FBgroep regelmatig mensen voorbij komen die overstappen op wasbaar omdat wegwerp snachts niet voldoende absorptie heeft. zag toevallig in het dreumestopic ook allemaal verhalen over lekkages snachts met wegwerpluiers.quote:Op zaterdag 5 januari 2019 12:22 schreef ViviRAWRS het volgende:
[..]
Als ik dit lees kan ik alleen maar denken: godsamme wat ingewikkeld allemaal.Jammer dat het ze kennelijk niet lukt om een wasbare luier te ontwikkelen met het gemak van wegwerp én het absorptievermogen daarvan.
En hoe doe je het 's nachts dan, of slapen jouw kindjes nooit langer dan 4 uur aan één stuk? Of komt dan de wegwerp om de hoek kijken.
Heb je een voorbeeld van zo'n nachtluier? Ik ben wel geïnteresseerd eigenlijk. Ik heb sowieso wasbaar overwogen in het begin. Maar mijn man was niet echt enthousiast en gezien de stapels was al bleven liggen toen ik zwanger was zag ik het uiteindelijk de eerste maanden niet zitten. En daarna eigenlijk nooit meer over nagedacht. Maar het is natuurlijk helemaal nog niet te laat.quote:Op zondag 6 januari 2019 16:41 schreef Elleska het volgende:
Nog een Milovia fan
[..]
Grappige is dat op de FBgroep regelmatig mensen voorbij komen die overstappen op wasbaar omdat wegwerp snachts niet voldoende absorptie heeft. zag toevallig in het dreumestopic ook allemaal verhalen over lekkages snachts met wegwerpluiers.
bij wasbaar heb je dus wel luiers die het een nacht volhouden. Nadeel van zoveel absorptie is alleen dat het nogal een dikke luier wordt. Voor de nacht maakt dat niet uit maar overdag gaat de voorkeur meestal uit naar slanke luiers. overdag verschoon je vaker dan snachts dus dan heb je de mega absorptie van de nachtluiers niet nodig.
Ik gebruik snachts nog geen wasbare luiers, eerst overdag op orde hebben. 1 zoektocht tegelijk vond ik wel genoeg en met wegwerp redden we de nacht nog zonder verschonen dus daar is minder noodzaak.quote:Op zondag 6 januari 2019 18:25 schreef Nanuke het volgende:
[..]
Heb je een voorbeeld van zo'n nachtluier? Ik ben wel geïnteresseerd eigenlijk. Ik heb sowieso wasbaar overwogen in het begin. Maar mijn man was niet echt enthousiast en gezien de stapels was al bleven liggen toen ik zwanger was zag ik het uiteindelijk de eerste maanden niet zitten. En daarna eigenlijk nooit meer over nagedacht. Maar het is natuurlijk helemaal nog niet te laat.
Lees over Bamboozle vooral dat ze echt snel gaan lekken, zou dat niet als nachtluier proberen.quote:Op zondag 6 januari 2019 21:25 schreef klaprooss het volgende:
Wij gebruiken Milovia ook in de nacht met dubbele inleggers.
Er zijn speciale nachtluiers maar dat is voor de meeste wel zoeken. Anavy zie ik ook vaak voorbijkomen net als petit lulu geloof ik.
Bamboozles met wolbroekjes.
Wees je wel bewust dat je de meeste luiers als je ze nieuw koopt een aantal keer moet wassen voordat ze volledig opnemen. De vezels moeten open gaan staan. Meestal is dit een keer of 3/4 voordat je ze kan gebruiken
Niet alles past, en sommigen leg je er los in, steek je achter flappen, of zet je vast met drukknopen. Ook verscheidene afmetingen. Ze mixen en matchen wel, maar zou je niet durven vertellen welke merken samen kunnen.quote:Op zondag 6 januari 2019 22:50 schreef -Mellow- het volgende:
Passen alle inleggers over het algemeen in alle overbroekjes? dat je verschillende merken door elkaar gooit zeg maar? Of komt dat allemaal vrij precies?
Over het algemeen draagt je kindje nog een romper en daarover een broekje. Maakt het printje je erg uit? Alsin, bij wegwerp let je daar ook niet op toch?quote:Op zondag 6 januari 2019 22:59 schreef -Mellow- het volgende:
Ik lees hier veel enthousiaste reacties over milovia, en de sneldrogende inleggers leken mij wel handig, dus ging een beetje zoeken naar een pakket. De printjes zijn soms wel leuk, maar ook wel een beetje "schreeuwerig"
Dus ik geloof dat ik liever wat wil met n "neutraler" uiterlijk. Andere merken die erop lijken?
Bamboe lijkt me niet wat omdat dat eeuwig duurt voordat het droog is. Ik heb zelf een onderbroek van bamboe en die moet altijd een dag langer aan de lijn.
Dat klopt.quote:Op zondag 6 januari 2019 23:04 schreef klaprooss het volgende:
[..]
Over het algemeen draagt je kindje nog een romper en daarover een broekje. Maakt het printje je erg uit? Alsin, bij wegwerp let je daar ook niet op toch?
Flip is zoals boven genoemd een goed alternatief! Die hebben wij ook in de la (veelvuldig gebruikt pakket voor een flesje wijn over genomen) zijn onze Back up luiers. Ondanks uitgelubberde elastieken en beetje vaal geworden broekjes doen ze t nog steeds prima! Wel iets meer knoopjes dicht doen maar maakt erg weinig verschil met milovia wat dat betreft. Milovia heeft een laagje fleece langs de randen dat heeft Flip niet.quote:Op zondag 6 januari 2019 23:11 schreef -Mellow- het volgende:
[..]
Dat klopt.
Nee, het maakt mij niet heel erg uit, maar bij eerste orientatiepoging is het dan reden om verder te kijken. Als milovia de fijnste blijken te zijn, is een printje geen reden om ze niet te kopen.
Dankje.quote:Op zondag 6 januari 2019 23:24 schreef Zo-is-dat het volgende:
[..]
Flip is zoals boven genoemd een goed alternatief! Die hebben wij ook in de la (veelvuldig gebruikt pakket voor een flesje wijn over genomen) zijn onze Back up luiers. Ondanks uitgelubberde elastieken en beetje vaal geworden broekjes doen ze t nog steeds prima! Wel iets meer knoopjes dicht doen maar maakt erg weinig verschil met milovia wat dat betreft. Milovia heeft een laagje fleece langs de randen dat heeft Flip niet.
Wij vielen dus juist wel op de printjesIk bedoel alpacas
egeltjes met vlaggenlijntjes
houthakkertjes
piraten, enzovoort
quote:Op zondag 6 januari 2019 08:52 schreef klaprooss het volgende:
Ik snap het hoor, gek genoeg ben ik begonnen vanuit gemak. Ik vergat nog wel eens op tijd luiers te kopen en doekjes en dat vond ik irritantHaha.
Hier nooit lekkage 's nachts met wegwerp, ze is nu ruim 26 maanden (of ja, 1 keer gehad en daardoor bleek dat ze toe was aan de volgende maat).quote:Op zondag 6 januari 2019 16:41 schreef Elleska het volgende:
Grappige is dat op de FBgroep regelmatig mensen voorbij komen die overstappen op wasbaar omdat wegwerp snachts niet voldoende absorptie heeft. zag toevallig in het dreumestopic ook allemaal verhalen over lekkages snachts met wegwerpluiers.
bij wasbaar heb je dus wel luiers die het een nacht volhouden. Nadeel van zoveel absorptie is alleen dat het nogal een dikke luier wordt. Voor de nacht maakt dat niet uit maar overdag gaat de voorkeur meestal uit naar slanke luiers. overdag verschoon je vaker dan snachts dus dan heb je de mega absorptie van de nachtluiers niet nodig.
Is die luier dan nog steeds slank genoeg voor de rompers, of gebruik je dan van die romperverlengers?quote:Op zondag 6 januari 2019 21:25 schreef klaprooss het volgende:
Wij gebruiken Milovia ook in de nacht met dubbele inleggers.
Milovia heeft toch geen fleece?! Petit lulu heeft fleece randjes.quote:Op zondag 6 januari 2019 23:24 schreef Zo-is-dat het volgende:
[..]
Flip is zoals boven genoemd een goed alternatief! Die hebben wij ook in de la (veelvuldig gebruikt pakket voor een flesje wijn over genomen) zijn onze Back up luiers. Ondanks uitgelubberde elastieken en beetje vaal geworden broekjes doen ze t nog steeds prima! Wel iets meer knoopjes dicht doen maar maakt erg weinig verschil met milovia wat dat betreft. Milovia heeft een laagje fleece langs de randen dat heeft Flip niet.
Wij vielen dus juist wel op de printjesIk bedoel alpacas
egeltjes met vlaggenlijntjes
houthakkertjes
piraten, enzovoort
We gebruiken wol zijde rompers die zijn vaak al wat minder gevoelig voorbij lekkage dan bijvoorbeeld de Hema rompers. Ik heb de verlengers wel liggen maar dat ligt dus er aan welke romper ze aan heeft.quote:Op maandag 7 januari 2019 02:00 schreef ViviRAWRS het volgende:
[..]
Is die luier dan nog steeds slank genoeg voor de rompers, of gebruik je dan van die romperverlengers?
Ik keek trouwens net wat dat Milovia spul nieuw kost (er staat vrijwel niks op marktplaats), aangezien ik het misschien toch nog wilde proberen (bijvoorbeeld in eerste instantie alleen de nachtluier wasbaar), maar dat is dus 32 euro voor 1 overbroekje en 2 inleggers. Zo'n setje zou ik 167 keer moeten gebruiken voordat het goedkoper wordt dan wegwerp. Toch wel een flinke commitment.
Nee verre van. Wij hebben close gehad bij de eerste en dat duurde met drogen soms 2 dagen. Milovia hang ik Sochtends op te drogen en in de middag is het al droog. De milovia’s komen bijna droog al uit de wasmachine hierquote:Op zondag 6 januari 2019 23:56 schreef coccinelle het volgende:
Lijkt het systeem van Close wat op milovia qua droogtijd? Ik weet dat zij behoorlijk wat effen in hun assortiment hebben (of hadden).
Bamboe droogt hier in zo'n 1.5 dag aan de lijn.
Jawel, waar je de inleggers insteekt is fleece.quote:Op maandag 7 januari 2019 09:24 schreef klaprooss het volgende:
[..]
Milovia heeft toch geen fleece?! Petit lulu heeft fleece randjes.
Hoe werkt dat met zijde inleggers en rompers, dat mag je toch maar op 30 graden wassen of zo? Hoe krijg je dat dan ooit schoon?quote:Op maandag 7 januari 2019 09:30 schreef klaprooss het volgende:
[..]
We gebruiken wol zijde rompers die zijn vaak al wat minder gevoelig voorbij lekkage dan bijvoorbeeld de Hema rompers. Ik heb de verlengers wel liggen maar dat ligt dus er aan welke romper ze aan heeft.
Ik koop luiers vaak in de UK. Goedkoper en kocht toen een set van 5 overbroekjes met extra inleggers. Het loont iig om in de UK te bestellen qua kosten. En ja, het is wel een investering die je in 1 keer doet.
Het wassen trouwens is misschien een weekje zoeken maar ik gooi ze eerst in de was met een kort koud programma als die klaar is gooi ik de weekhandoeken erbij voor een 60 graden was. Vaak is 1 was voldoende in de week hier.
Oh ja daar! Ik las het als in de liezenquote:Op maandag 7 januari 2019 09:46 schreef Valerie. het volgende:
[..]
Jawel, waar je de inleggers insteekt is fleece.
Ik gebruik geen inleggers van zijde. Rompers!quote:Op maandag 7 januari 2019 09:48 schreef Valerie. het volgende:
[..]
Hoe werkt dat met zijde inleggers en rompers, dat mag je toch maar op 30 graden wassen of zo? Hoe krijg je dat dan ooit schoon?
Ik vond de luierwas altijd wel leukIk had genoeg luiers om een wasmachine vol te gooien, maar nu ik alleen nog doekjes heb doe ik het ook zo, spoelen en dan handdoeken en keukentextiel erbij op 60.
Ah ja. Las op Facebook wel over inleggers, maar dat lijkt me echt niet wat. Zestig graden, graag.quote:Op maandag 7 januari 2019 10:40 schreef klaprooss het volgende:
[..]
Ik gebruik geen inleggers van zijde. Rompers!
Van wol/zijde, die was ik met de hand of een keertje met de wolwas mee in de machine maar die hoe je niet zo vaak te wassen dat scheelt al
had deze post gemist.quote:Op zondag 6 januari 2019 18:22 schreef Valerie. het volgende:
Toen ik gewoon wegwerp gebruikte rook ik het niet. Toen ik na wasbaar wegwerp gebruikte stonk het zo verschrikkelijk. Dus ik denk dat stank niet echt een issue is als je de lucht toch al gewend bent
Dat had ik ook, liever unikleurig maar omdat zoveel mensen positief waren over milovia toch overstag gegaan. maargoed er gaat toch een romper over dus je ziet het enkel met verschonen en op de waslijn en eigenlijk zijn de printjes ook best wel leuk.quote:Op zondag 6 januari 2019 23:11 schreef -Mellow- het volgende:
[..]
Dat klopt.
Nee, het maakt mij niet heel erg uit, maar bij eerste orientatiepoging is het dan reden om verder te kijken. Als milovia de fijnste blijken te zijn, is een printje geen reden om ze niet te kopen.
Ja daarquote:Op maandag 7 januari 2019 10:38 schreef klaprooss het volgende:
[..]
Oh ja daar! Ik las het als in de liezen![]()
Off topic, maar in veel gevallen is de eenmalige PET fles beter voor het milieu dan de glazen fles. Of heb je voor de Heinz fles een berekening gemaakt qua afweging ?quote:Op zondag 6 januari 2019 01:43 schreef ViviRAWRS het volgende:
[..]
Ik vind het niet vies trouwens, en ik zou het graag doen voor het milieu als het niet zoveel haken en ogen had. Op andere vlakken ben ik namelijk wel milieubewust bezig, zo koop ik bijvoorbeeld nooit Heinz ketchup in een plastic knijpfles, maar altijd die ouderwetse glazen fles.
Dat is maar net hoe je "beter voor het milieu" definieert. Glas is circulair te recyclen (het oude glaswerk is de grondstof voor nieuw glaswerk), PET-afval zou in theorie zo'n 6-10 keer opnieuw te gebruiken zijn voor nieuwe PET-flessen, maar in de praktijk komt daar nog niks van terecht (wel bij frisdrank-statiegeldflessen, niet bij ketchupflessen), en draagt dus bij aan de afvalberg. Om weer on topic te gaan: net zoals wegwerpluiers.quote:Op maandag 7 januari 2019 21:24 schreef Mariposas het volgende:
Off topic, maar in veel gevallen is de eenmalige PET fles beter voor het milieu dan de glazen fles. Of heb je voor de Heinz fles een berekening gemaakt qua afweging ?
https://www.milieucentraa(...)e-verpakking-kiezen/
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |