Het is haar eigen kat, maar pas sinds kort. De vorige eigenaar had verzwegen dat Zoë zwanger is.quote:Op maandag 21 april 2014 10:50 schreef Oognip het volgende:
Mooie poes is Zoë! Is dat je eigen kat of vang je op voor een asiel?
Ze lijkt nog wel erg jong of valt dat wel mee?
Is mijn eigen kat, ze is 2 jaar. Dit wordt haar 2e nestje, vorige baasjes vertelden dat ze vorig jaar ook een nestje heeft gehad. Wist niet dat ze zwanger was toen ik haar 6 en halve week geleden heb gekregen.quote:Op maandag 21 april 2014 10:50 schreef Oognip het volgende:
Mooie poes is Zoë! Is dat je eigen kat of vang je op voor een asiel?
Ze lijkt nog wel erg jong of valt dat wel mee?
Ik vermoed dat het elk moment kan gebeuren, de vorige eigenaar weet niet precies wanneer ze voor het laatst buiten is geweest maar zij schat ongeveer 2 maanden geleden.quote:
Ik probeer het te filmen, dus hopen dat ze begint te bevallen als ik thuis ben en niet net op het moment dat ik net even naar de supermarkt o.i.d. ben.quote:Op maandag 21 april 2014 10:55 schreef P8 het volgende:
Spannend![]()
Ik hoop dat je mooie foto's voor ons kan maken
Fijn dat je er de tijd voor hebt. Ik probeer omstreeks de bevalling ook twee weken thuis te zijn. Vond het alleen laten ook helemaal niets. Gelukkig wachtte Raki altijd tot ik thuis wasquote:Op maandag 21 april 2014 10:57 schreef Wildervankstertje het volgende:
[..]
Ik probeer het te filmen, dus hopen dat ze begint te bevallen als ik thuis ben en niet net op het moment dat ik net even naar de supermarkt o.i.d. ben.
Ik hoef pas 2 juni (zit wegens de flexwet 6 maand thuis) weer aan het werk en nu met een zwangere poes in huis komt me dat eigenlijk wel goed uit. Laat haar niet graag lang alleen nu.
Vind het ook altijd een beetje eng. Jaren geleden ook een zwangere poes gehad en die ging dood tijdens de bevalling. Vond het lang duren dus ging naar de dierenarts, die beweerde dat het nog wel een tijdje kon duren. Hij zei je kut gerust wel even weg vanavond en ga ook maar gewoon slapen als het laat wordt, het duurt nog wel even.
Ben toen een paar uur afwezig geweest en toen ik terug kwam lag Poekie dood voor de deur, 1 jong stak er nog half uit en een ander lag in de kattenbak![]()
Niet echt verzwegen, ze wist het niet. Was ook nog niet te zien natuurlijk, is 6 en halve week geleden dus buikje was nog niet gegroeid.quote:Op maandag 21 april 2014 10:52 schreef ViviRAWRS het volgende:
[..]
Het is haar eigen kat, maar pas sinds kort. De vorige eigenaar had verzwegen dat Zoë zwanger is.
Pfffquote:Op maandag 21 april 2014 10:52 schreef ViviRAWRS het volgende:
[..]
Het is haar eigen kat, maar pas sinds kort. De vorige eigenaar had verzwegen dat Zoë zwanger is.
Aanstaande vrijdag heb ik haar precies 7 weken.quote:Op maandag 21 april 2014 11:06 schreef Oognip het volgende:
[..]
Pfff
Je hebt haar dus nog maar net, TS? Wordt dit haar laatste nestje?
Lief!quote:Op maandag 21 april 2014 11:12 schreef Wildervankstertje het volgende:
Volgens haar vorige baasje was hij toen Zoë de vorige keer kittens had heel behulpzaam. Als de kittens uit de doos klommen bracht hij ze terug en hielp met de kittens te wassen.
Ze hebben Sammy wel laten helpen omdat ze wilden voorkomen dat Zoë kittens van haar eigen broertje zou krijgen.quote:Op maandag 21 april 2014 11:22 schreef ViviRAWRS het volgende:
[..]
Lief!![]()
En ik ben blij dat ze bij die vorige baasjes weg zijn, zo'n jong katje al voor de 2e keer een nestje, dat is gewoon laksheid.
Nou dat is in ieder geval iets.quote:Op maandag 21 april 2014 11:23 schreef Wildervankstertje het volgende:
Ze hebben Sammy wel laten helpen omdat ze wilden voorkomen dat Zoë kittens van haar eigen broertje zou krijgen.
Ja, al zou ik persoonlijk dan eerder met de poes heen gaan dan met de kater. Of gewoon beide tegelijk. Heb vaker katers gehad en ik liet ze tussen de 4 en 6 maanden castreren om het sproeien te voorkomen.quote:
Niet je poes naar buiten laten gaan tot ze geholpen is hequote:Op maandag 21 april 2014 11:07 schreef Wildervankstertje het volgende:
[..]
Aanstaande vrijdag heb ik haar precies 7 weken.
Ja, is voor een poes ook niet goed om telkens zwanger te zijn. Zodra de kittens weg zijn wordt ze geholpen. Kan ze mooi samen met Sammy buiten spelen, merk dat ze jaloers wordt als Sammy naar buiten gaat en zij binnen moet blijven. Ze mist hem dan ook heel erg. Zodra Sammy weer binnen is beginnen ze meteen elkaar kopjes te geven en te wassen.
Het voelt een klein beetje nat op het poezendekentje dat in de doos ligt. Zoë begint een beetje onrustig te worden, mauwen als ze me ziet en ze durft volgens mij niet meer op haar kont te zitten. Zit telkens een soort van gehurkt met haar kont een beetje omhoog. En als ze wil liggen is ze telkens aan het draaien.quote:Op maandag 21 april 2014 15:35 schreef Maureentje het volgende:
[..]
Niet je poes naar buiten laten gaan tot ze geholpen is hePoezen kunnen een week na de bevalling al weer krols zijn...
Ben benieuwd naar de kittens die gaan komen![]()
Krijgen allemaal een nieuw baasje, onder andere bij familie. Zijn al velen die graag een kitten willen hebben, zoveel dat ik dus veel mensen moet teleurstellen.quote:
Klinkt goed en zoals het hoort allemaal! Spannend!quote:Op maandag 21 april 2014 16:18 schreef Wildervankstertje het volgende:
[..]
Het voelt een klein beetje nat op het poezendekentje dat in de doos ligt. Zoë begint een beetje onrustig te worden, mauwen als ze me ziet en ze durft volgens mij niet meer op haar kont te zitten. Zit telkens een soort van gehurkt met haar kont een beetje omhoog. En als ze wil liggen is ze telkens aan het draaien.
Kan niet lang meer duren denk ik.
Inderdaad. Heb meerdere poezenbevallingen meegemaakt (laatste is wel al jaren geleden) maar meestal als een poes niet meer op haar kont durft te zitten duurt het niet lang meer.quote:Op maandag 21 april 2014 17:10 schreef An24 het volgende:
[..]
Klinkt goed en zoals het hoort allemaal! Spannend!
Hier 'nog maar' drie nesten, maar telkens grote beebs. De enige hobbel: een stuitligging. In het fototopic vandaag nog een foto geplaatst. Lijkt me naar om mee te makenquote:Op maandag 21 april 2014 22:02 schreef Cat22 het volgende:
Live FOK!poezenbevallingen zijn de leukste!
Aan moeder te zien kunnen er zowat alle kleurtjes uitrollen.
Wat naar van je vorige poes! Is inderdaad heel zeldzaam, ik ben inmiddels een bevalling of tien verder en heb het nooit meegemaakt. Maar mijn zwervertjes krijgen dan ook meestal kleine beebjes.
Heel naar.quote:Op maandag 21 april 2014 22:26 schreef An24 het volgende:
[..]
Hier 'nog maar' drie nesten, maar telkens grote beebs. De enige hobbel: een stuitligging. In het fototopic vandaag nog een foto geplaatst. Lijkt me naar om mee te maken
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Op donderdag 21 juli 2011 23:08 schreef Loveless85 het volgende:
Dan heb je safe = condoom
Double dutch = condoom en pil
quadruple Cat = pil, MAP, condoom, castratie, prikpil, spiraaltje, zaaddodende pasta en voor het jodelen de bergen uit
Bevallingsassistentie bieden en hier posten kan ook prima samen.quote:
quote:Op maandag 21 april 2014 22:38 schreef Cat22 het volgende:
[..]
Heel naar.Dat is waar ookSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.lang geleden
![]()
Bevallingsassistentie check! In dit topic is ervaring te vinden![]()
Ja 100% zeker want het beweegt heel erg in haar buik. Tepels steken meer uit en minder haar rondom de tepels. In de foto's die ik heb geplaatst is het ook duidelijk te zien dat ze zwanger is. Ik heb haar aanstaande vrijdag 7 weken, mocht ze vlak voordat ik haar opgehaald heb zwanger zijn geraakt dan kan het nog even duren tot ze gaat bevallen. Helaas weet haar vorige baasje niet meer wanneer ze buiten is geweest. Ze was een keer ontsnapt maar de datum kon ze me niet vertellen.quote:
Van mij mag ze nog even wachten, moet zo eerst op zoek bij de supermarkt voor een nieuwe grote doos. Doos stond in de keuken en mijn wasmachine besloot net om te gaan lekken, dus alles nat inclusief Zoë haar bevallingsdoos en Sammy zijn slaapdoosquote:Op dinsdag 22 april 2014 18:14 schreef ViviRAWRS het volgende:
Nou ja, ook wel fijn dat ze niet begonnen is terwijl je nog 96km verderop was.![]()
Hup Zoë!
Stomme wasmachine!quote:Op dinsdag 22 april 2014 18:34 schreef Wildervankstertje het volgende:
Van mij mag ze nog even wachten, moet zo eerst op zoek bij de supermarkt voor een nieuwe grote doos. Doos stond in de keuken en mijn wasmachine besloot net om te gaan lekken, dus alles nat inclusief Zoë haar bevallingsdoos en Sammy zijn slaapdoos
Jaquote:
Komen nog. Zoë is weggedoken boven. Stapte net in de keuken (natte vloer door lekkende wasmachine) en heeft natte pootjes nu, van schrik rende ze naar boven.quote:
Kan ze niet in, te hoog. Heb 2 van die ronde Ikea wasmanden die je in elkaar kunt vouwen.quote:Op dinsdag 22 april 2014 19:26 schreef valentijn101 het volgende:
Even de wasmand geven tot je een doos gevonden hebt een idee?
quote:Op dinsdag 22 april 2014 19:36 schreef Wildervankstertje het volgende:
[..]
Kan ze niet in, te hoog. Heb 2 van die ronde Ikea wasmanden die je in elkaar kunt vouwen.
[ afbeelding ]
Maar kreeg net al een mailtje van een kennis die 2 grote verhuisdozen voor me heeft. Kan ze zo ophalen. Dan hebben Sammy en Zoë beiden een even grote doos.
Ja, wil graag de kittens zien haha. Was wel niet verwacht/gepland maar toch weer heel schattig om 8 weekjes lang van die kleintjes in huis te hebben.quote:
8? Volgens mij mogen dat er wel 12 wordenquote:Op dinsdag 22 april 2014 20:06 schreef Wildervankstertje het volgende:
[..]
Ja, wil graag de kittens zien haha. Was wel niet verwacht/gepland maar toch weer heel schattig om 8 weekjes lang van die kleintjes in huis te hebben.
Ze gaan als ze goed eten/drinken met 8 weken weg. Kan ze niet te lang in huis houden. De laatste week dat ze hier zijn ben ik weer aan het werk, 6 maanden dat ik wegens de flexwet thuis zit zijn dan voorbij en wil dan geen 6 katten (of meer, straks komen er 6 kittens en heb ik 8 katten) in huis hebben. Wordt nu al vervelend met de vakantie. Wij gaan in mei 4 dagen weg dus elke dag moet er meerdere keren iemand bij de katten komen kijken. Later op vakantie gaan lukt niet want ik mag de hele zomer niet vrij nemen omdat ik pas in juni weer begin met werken en de zomerperiode is altijd de drukste periode op het werk.quote:Op dinsdag 22 april 2014 20:13 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
8? Volgens mij mogen dat er wel 12 worden
Kunnen moeder en kinderen (gezien het verhaal van Wildervankstertje) de laatste 4 weken misschien langer alleen gelaten worden? Vraag ik jou als expert.quote:Op dinsdag 22 april 2014 20:28 schreef An24 het volgende:
Het is wel beter voor de kittens om ze 12 weken bij moeders te blijven. Pas dan is het socialisatieproces klaar en is de weerstand beter opgebouwd.
Na de eerste twee weken na de geboorte thuis zitten, ging ik weer fulltime werken. Ik werkte wel vaker vanuit huis, maar er waren ook dagen dat er 9 uur lang niemand thuis was. Dus die laatste vier weken lijken mij ook geen probleem. Voorkeur is idd kittens langer laten blijven.quote:Op dinsdag 22 april 2014 20:31 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Kunnen moeder en kinderen (gezien het verhaal van Wildervankstertje) de laatste 4 weken misschien langer alleen gelaten worden? Vraag ik jou als expert.
Ik zou ze op zich er wel langer bij willen houden maar als ik werk ben ik van 5u tot 17u niet thuis, soms zelfs tot 21u niet als ik moet overwerken. En heb niemand die 4 weken lang meerdere keren per dag naar de kittens wil gaan kijken. Voor 3/4 dagen is wel iemand te regelen maar 4 weken is wel lang. Ik vind het altijd belangrijk dat er vooral als er kittens zijn vaak genoeg wordt gekeken of er genoeg eten en drinken staat. Ben ook nog maar net verhuist, mijn buren ken ik nog nauwelijks dus die geef ik niet zomaar de sleutels van mijn huis en ken verder niemand hier in het dorp.quote:Op dinsdag 22 april 2014 20:28 schreef An24 het volgende:
Het is wel beter voor de kittens om ze 12 weken bij moeders te blijven. Pas dan is het socialisatieproces klaar en is de weerstand beter opgebouwd.
Moederkat zou dat best zelf moeten kunnen. Katten te jong weghalen kan wel problemen geven.quote:Op dinsdag 22 april 2014 20:35 schreef Wildervankstertje het volgende:
[..]
Ik zou ze op zich er wel langer bij willen houden maar als ik werk ben ik van 5u tot 17u niet thuis. En heb niemand die 4 weken lang meerdere keren per dag naar de kittens wil gaan kijken. Voor 3/4 dagen is wel iemand te regelen maar 4 weken is wel lang. Ben ook nog maar net verhuist, mijn buren ken ik nog nauwelijks dus die geef ik niet zomaar de sleutels van mijn huis en ken verder niemand hier in het dorp.
Heb tot nu toe altijd kittens met 8 weken weggedaan omdat dat toen aangeraden werd, kittens zijn bijna allemaal naar mensen gegaan die ik ken en hebben er nooit problemen mee gehad. Jaren geleden deden veel mensen het met 6 weken al weg, al vind ik dat zelf ook te snel.quote:Op dinsdag 22 april 2014 20:38 schreef superkimmi het volgende:
toch kan 'slechts' 8 weken bij moeders blijven wel voor probleemkatten zorgen.. dat moet je nieuwe baasjes ook niet aan willen doen..
Kan op latere leeftijd ook, heb er 1 gehad van 4 maanden die niet zindelijk te krijgen was. Maar zelfs eens 1 van 5 weken (moeder was dood dus beestje moest bijgevoed worden) die volledig zindelijk was. Ligt volgens mij ook aan de kat zelf.quote:Op dinsdag 22 april 2014 20:42 schreef superkimmi het volgende:
ja maar toch blijkt met de kennis van nu dat die kittens vaker problemen geven. Hoeft natuurlijk niet altijd zo te zijn, maar voor de kittens zelf is het sowieso beter..
mijn moeder heeft er ook een op 8 weken in huis genomen.. die plast na anderhalf jaar nog steeds op bed..
En hoe weet je of dat komt omdat ze met 8 weken weg ging bij de moeder?quote:Op dinsdag 22 april 2014 20:42 schreef superkimmi het volgende:
ja maar toch blijkt met de kennis van nu dat die kittens vaker problemen geven. Hoeft natuurlijk niet altijd zo te zijn, maar voor de kittens zelf is het sowieso beter..
mijn moeder heeft er ook een op 8 weken in huis genomen.. die plast na anderhalf jaar nog steeds op bed..
Aangezien ze nog niet aan het bevallen is, het laatste denk ik. Had er geen idee van dat het zo'n hot item was en dat ik er zo een (zoveelste) discussie mee zou opstarten. Sorry Wildervankstertje!quote:Op dinsdag 22 april 2014 20:46 schreef Laysa het volgende:
Gaat dit nu over een aankomende bevalling of over de zoveelste discussie 8/12 weken?
Ja ga je stoken?quote:Op dinsdag 22 april 2014 21:54 schreef Whiskers2009 het volgende:
Hoe 1 opmerking een topic dood laat slaan...
Stoken? Ik constateer gewoon dat het stilvaltquote:
Ja want de poes is nog niet aan het bevallen en ts is haar keukenvloer ws aan het reddenquote:Op dinsdag 22 april 2014 21:58 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Stoken? Ik constateer gewoon dat het stilvalt
Uiteraard.. Maar daarom hoeft er nog niet zo'n nadruk op gelegd te worden dat ik wees op 12 weken, noch wat ik deed (dat het stilviel na jou post.). Vredespijp/lasagna/titamisu/baklava/weetikwat?quote:Op dinsdag 22 april 2014 21:59 schreef Laysa het volgende:
[..]
Ja want de poes is nog niet aan het bevallen en ts is haar keukenvloer ws aan het redden
Nee dank jequote:Op dinsdag 22 april 2014 22:03 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Uiteraard.. Maar daarom hoeft er nog niet zo'n nadruk op gelegd te worden dat ik wees op 12 weken, noch wat ik deed (dat het stilviel na jou post.). Vredespijp/lasagna/titamisu/baklava/weetikwat?
quote:
Over de bevallingquote:Op dinsdag 22 april 2014 20:46 schreef Laysa het volgende:
Gaat dit nu over een aankomende bevalling of over de zoveelste discussie 8/12 weken?
Onzin. Ik heb mijn kat ook met 8 weken in huis gehaald en ik heb er geen problemen mee (gehad). Met 8 weken weg kan best.quote:Op dinsdag 22 april 2014 20:28 schreef An24 het volgende:
Het is wel beter voor de kittens om ze 12 weken bij moeders te blijven. Pas dan is het socialisatieproces klaar en is de weerstand beter opgebouwd.
Wat een domme beredenering. "roken is niet slecht voor de gezondheid, want mijn opa is in goede gezondheid 93 geworden"quote:Op woensdag 23 april 2014 14:11 schreef Jaimy_Luca het volgende:
[..]
Onzin. Ik heb mijn kat ook met 8 weken in huis gehaald en ik heb er geen problemen mee (gehad). Met 8 weken weg kan best.
Maar natuurlijk, dat jij er geen problemen mee hebt gehad betekent dat niemand daar problemen mee heeft gehad, en dat onderzoeken die aantonen dat tot 12w beter is, onzin zijn!quote:Op woensdag 23 april 2014 14:11 schreef Jaimy_Luca het volgende:
[..]
Onzin. Ik heb mijn kat ook met 8 weken in huis gehaald en ik heb er geen problemen mee (gehad). Met 8 weken weg kan best.
Kan een kitten met 8 weken weg? Ja. Mag een kitten met 8 weken weg? Ja, volgens de wet mag dit vanaf 7 weken. Maar dat zegt dus ook al wel wat, dat is echt de minimale leeftijd, een weekje voegt dan lang niet zoveel toe als 5 weken. En ja het gaat vaak ook goed bij 8 weken, maar 12 weken is gewoon de betere optie voor het kitten zelf.quote:Het immuunsysteem is tussen de 8 en 12 weken sterk in ontwikkeling. De immuniteit door de moeder neemt af en die door de vaccinatie begint net. In deze periode zijn de kittens vatbaarder voor ziektes, zoals luchtwegproblemen en diarree. De stress die veroorzaakt wordt door een verhuizing en de blootstelling aan andere bacteriën maken het kitten vatbaarder voor ziektes.
Misschien heeft het wasavontuur ook een beetje de rem er op gegooid?quote:Op woensdag 23 april 2014 12:44 schreef Wildervankstertje het volgende:
Nog geen kittens. Zoë is momenteel druk aan het spelen met haar bal.
ja daar gaat het ook echt om.quote:Op woensdag 23 april 2014 14:37 schreef Jaimy_Luca het volgende:
Maar met 12 weken zijn ze alweer wat gegroeid en is het echt schattige van een kitten er grotendeels af.
lijkt me toch wel erg lastig, niet weten wanneer ze zwanger is geraakt.. al lijken alle tekenen op een spoedige bevalling, ze blijft maar weer 'back to normal' gaanquote:Op woensdag 23 april 2014 12:44 schreef Wildervankstertje het volgende:
Nog geen kittens. Zoë is momenteel druk aan het spelen met haar bal.
Dat het bij jou goed is gegaan, hoeft niet te zeggen dat de bewering onzin is. Je weet nu ook niet wat je aan socialisatie gemist hebt in het ontwikkelen van je band met je kitten, omdat het al met acht weken bij je was.quote:Op woensdag 23 april 2014 14:11 schreef Jaimy_Luca het volgende:
[..]
Onzin. Ik heb mijn kat ook met 8 weken in huis gehaald en ik heb er geen problemen mee (gehad). Met 8 weken weg kan best.
Ik heb haar vrijdag 7 weken, een poes is gemiddeld 9 weken zwanger. Dus als ze in de laatste dagen bij haar vorige baasje zwanger is geraakt kan het nog hooguit een week of 2 duren. Maar ik hou haar in de gaten, mocht ik het idee hebben dat het niet goed gaat dan ga ik naar de dierenarts. Maar ze is vrolijk/speels nu dus ze heeft nergens lat van.quote:Op woensdag 23 april 2014 14:49 schreef superkimmi het volgende:
[..]
lijkt me toch wel erg lastig, niet weten wanneer ze zwanger is geraakt.. al lijken alle tekenen op een spoedige bevalling, ze blijft maar weer 'back to normal' gaan
Is nu vrij rustig, af en toe aan de wandel door de woonkamer en dan even op de vensterbank liggen en van het zonnetje genieten. Ze werd net een beetje gek, ze zag vanuit het raam Sammy buiten lopen. Ze vind het vast niet eerlijk dat Sammy wel in de tuin mag en zij niet. Maar is voorlopig niet anders. Als ik Sammy ook binnen ga houden dan miauwt hij de hele dag keihard omdat ie naar buiten wil.quote:Op woensdag 23 april 2014 17:21 schreef Murmeli het volgende:
Dat zou mij op een zeker moment wel gaan irriteren, dat gemail...
Poes nog steeds aan het spelen?
Ze lijkt op deze foto niet zo dik maar heeft echt een flinke buik. Zal een proberen of ik een foto kan maken waarop het beter te zien is.quote:Op woensdag 23 april 2014 18:01 schreef computergirl het volgende:
ze is nog steeds slanker dan mijn mevrouwtje
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |