Ik dacht, laat ik eens lekker wat drop kopen. Ik zag een pak Venco Dropmix zout. Hmm niks mis mee. Ff op de verpakking kijk of er geen varkensgelatine in zit. Ik kijk dus achterop staat er het volgende:
"Gelatine (sulviet),"
Ik dacht dus hmm, sulviet, plantaardig toch?
Ik google later thuis nog ff naar sulviet.
Sulfiet komt van nature voor in planten uit de lookfamilie. Sulfieten worden gebruikt als kleurstof en conserveringsmiddel in voedsel (E-nummers E150b, E150d en E221 t/m E228).
Ik dacht prima niks mis mee maar toch had ik zoiets van hier klopt iets niet, nergens staat er iets over gelatine. Ik google dus ff wat verder en ik kom op de site van Venco terecht.
Gelatine is een uitstekend bind- en geleermiddel met heel specifieke eigenschappen. De structuur (kauwbaarheid en stevigheid) van sommige snoep wordt voor een belangrijk deel door gelatine bepaald. Op de verpakking staat of er gelatine in het product verwerkt is.
Dit is uitsluitend afkomstig van varkenshuiden, behalve engelse drop is afkomstig van runderen. Vervanging van gelatine zou onaanvaardbare structuurwijzigingen tot gevolg hebben.
Wat de neuk nigga, wat de neuk...Waarom schrijven ze "Gelatine (sulviet)" ??!!!
Nu lijkt het alsof ze die gelatine van sulviet hebben gemaakt
Nu kan ik dus geen drop eten