abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_138947195
Ik bekijk die discussie over de al dan niet gefaalde multikul in Nederland met grote ogen. Het multikulverhaal is een complex verhaal met name omdat iedereen anders gewend is. Als je verkracht, bespuugd, beroofd, weggetreiterd en anderszins bedreigd ben door het vele tuig uit vele "culturen" in Nederland, reageer je begrijpelijk anders dan als je alleen maar met liberale hoogopgeleide Marokkanen omgaat.

Het "debat", het is een kleuterniveau in de Tweede Kamer, ik zet het net onder FOK! op de ranglijst van inhoudelijkheid, gaat ook alleen maar destructief. Persoon A zegt iets en Persoon B zegt direct het tegenovergestelde, alleen maar omdat persoon A een wel heel foute man is. Aha. Ok.

Wat nou als we het "multiculturele drama" nou es oplossen. Wat nou als we die rare patstelling van wie is nou wie en hoe moeten we ze nou noemen eens oplossen?

Het probleem is dat zowel links als rechts op hun lip moeten bijten, want ze moeten inleveren. Maar juist samen komen jullie eruit en zorg je dat je Nederland weer even normaal kan laten doen.

• links heeft in zoverre gelijk dat normale, hardwerkende, niemand iets misdoenende (neologisme :7 ) immigranten dan wel hun kinderen onterecht gestigmatiseerd worden. Je ziet HUN dan ook niet protesteren tegen Marina Sanders, dat doet alleen het hersenloze tuig. Zij reageren niet.
• liberaal heeft in zoverre gelijk dat iemand die toevallig dezelfde nationaliteit deelt, zich niet hoeft te verantwoorden voor het (wan)gedrag van zijn landgenoten, zoals ik dat ook niet hoef voor Joran van der Sloot als ik in Lima ben...
• rechts heeft in zoverre gelijk dat de statistieken onder allochtonen drastisch scheefliggen met wat een Nederland kan en hoort te hebben. Links heeft ongelijk dat dat komt door "discriminatie", als er nou werkelijk 1 land in de wereld is waar iedereen alle kansen krijgt en zelfs moeite moet doen om die te missen, dan is het Nederland.

Laten we alle normale, gewone, hardwerkende, dan wel anderszins geen misbruik makende van Nederland, het land van hun (groot)ouders nou gewoon Nederlander noemen en laten zij het voorbeeld geven door hetzelfde te doen.

Laat al het tuig dat zich wil identificeren met tuig dat lekker op hun eigen beperkte manier doen, dat moet je lekker laten schreeuwen.

Bij de registratie van geweldsdelicten vermeld je wel de nationaliteit. Het is van belang te weten dat er grote groepen (niet netjes verdeeld over het land, maar wel mobiel -genoeg om van Eindhoven naar Deurne te komen, maar oh jee, een stageplaats is te ver-) van bepaalde immigrantengroepen dan wel hun kinderen in Nederland zijn.

Dat heeft een tweede gevolg; heimelijk (want het zijn gewoon Nederlanders) kunnen de immigranten van die landen wel hun netwerkjes uitgooien om die gastjes op te sporen. Juist zij die hun naam zwartmaakten, juist zij die Nederland niet goed gezind zijn, wat dan wel door domme racisten dan wel door andere mensen die blijkbaar die klik niet kunnen maken, als een Geert W. wordt teruggeboemerangd naar Ahmed-Jan en Ebru Umar.

Het huidige kinderachtige steekspel is echt een normaal, weldenkend beschaafd land niet waard. Het land kan zoveel beter en je hebt een EU om je aan te ontworstelen, voer constructieve politiek, dit is toch geen porum.
The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia

Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog
pi_138947690
Een multiculturele samenleving is een illusie. Het is onmogelijk dat verschillende culturen (met ieder hun eigen kijk op het leven) vreedzaam naast elkaar kunnen leven.

Wanneer meerdere etnische groepen in één gebied leven, met ieder hun eigen verschillende cultuur, dan schept dat spanningen. Spanningen die ingetoomd kunnen worden door o.m. indoctrinatie en repressie (multicul, politieke-correctheid) maar wel blijven bestaan. Zie dit als magma.

Er komt een moment waarop er een vulkaanuitbarsting plaatsvindt en er groepen door het lint gaan. Je kunt er op wachten dat dit gaat gebeuren. De geschiedenis heeft uitgewezen dat dit vroeg of laat fout gaat (Rwanda, Haïti, Bosnië). Tot dat moment zal aanbreken zullen er altijd problemen blijven.
pi_138948364
Interessant boek om te lezen:

http://www.amazon.co.uk/I(...)ersity/dp/1137027460

quote:
Multiculturalism has failed. In an era of globalization and super-diversity, in which our world is becoming increasingly interconnected, the inability of multicultural policies to adapt to this new era has left people feeling disconnected and powerless. With both personal and collective identities threatened by transnational corporate powers and supra-national organizations, the time has come for radical policy changes.

In this book, Ted Cantle confronts the failures of Multiculturalism head-on and establishes a new concept - interculturalism - for managing community relations in a world defined by globalization and super-diversity. The book argues that as all countries become more multicultural, a new framework of interculturalism is needed to mediate these relationships and that this will require new systems of governance to support it.
Ja doei.
pi_138948709
quote:
2s.gif Op woensdag 16 april 2014 17:35 schreef motorbloempje het volgende:
Interessant boek om te lezen:

http://www.amazon.co.uk/I(...)ersity/dp/1137027460

[..]

Ik ken het boek verder niet maar:

Anthony Heath & Neli Demireva (2014) Has multiculturalism failed in Britain?, Ethnic and Racial Studies, 37:1, 161-180.

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
The fate of our times is characterized by rationalization and intellectualization and, above all, by the disenchantment of the world.
pi_138955923
quote:
0s.gif Op woensdag 16 april 2014 17:15 schreef ANewEraHasBegun het volgende:
Een multiculturele samenleving is een illusie. Het is onmogelijk dat verschillende culturen (met ieder hun eigen kijk op het leven) vreedzaam naast elkaar kunnen leven.

De planeet aarde is een multiculturele samenleving van mensen.
Er was veel oorlog, maar er is ook veel geen oorlog.
Een voorbeeldje daarvan is het landje Nederland, aan de Noordzee aan de overkant van Groot Brittanië.
Veel mensen uit diverse culturen leven daar veel vreedzaam met elkaar, naast elkaar en er is geen burgeroorlog. Ook nooit geweest in dit land , die toch gebouwd is vanuit meerdere culturen.
De laatste grote oorlog van dit land was in Indonesië, waar men de Nederlandse dictatuur wilde verdrijven.
Je zou kunnen zeggen dat men een monocultuur wilde, waar het eigen volk de baas zou zijn.
Die oorlog daarvoor was met Duitsland die een dictatuur maakte van Nederland. Dat paste allemaal in hun ideologie van de heilige Germaanse monocultuur.
pi_138963204
quote:
0s.gif Op woensdag 16 april 2014 20:58 schreef Bluesdude het volgende:

[..]

De planeet aarde is een multiculturele samenleving van mensen.
Er was veel oorlog, maar er is ook veel geen oorlog.
Een voorbeeldje daarvan is het landje Nederland, aan de Noordzee aan de overkant van Groot Brittanië.
Veel mensen uit diverse culturen leven daar veel vreedzaam met elkaar, naast elkaar en er is geen burgeroorlog. Ook nooit geweest in dit land , die toch gebouwd is vanuit meerdere culturen.
De laatste grote oorlog van dit land was in Indonesië, waar men de Nederlandse dictatuur wilde verdrijven.
Je zou kunnen zeggen dat men een monocultuur wilde, waar het eigen volk de baas zou zijn.
Die oorlog daarvoor was met Duitsland die een dictatuur maakte van Nederland. Dat paste allemaal in hun ideologie van de heilige Germaanse monocultuur.
Maar het Nederland van 60 jaar of 400 jaar geleden was wel heel anders dan nu. Toen hadden mensen nog ontzag voor autoriteit. Je haalde het niet in je hoofd om politie of leraren te beledigen, dan kreeg je gelijk een pak slaag. Immigranten paste zich sneller aan omdat het leven veel harder was. Nu wordt er van alles gedaan om de nieuwkomers hun eigen cultuur te laten houden. Van zwemavonden voor islamitische vrouwen tot het uitgeven van gemeentelijke brochures in het Turks. Met als gevolg dat er nog Turken zijn die 30 jaar geleden hier kwamen en niet of nauwelijks Nederlands praten. En of het in de toekomst nou alleen maar beter wordt vraag ik me ook af. Straks komen er een paar duizend Syriëgangers terug naar Europa als daar de oorlog is afgelopen. Als ze hun opgedane ervaringen delen met geloofsgenoten en hier gaan uitvoeren dan zal de spanning flink oplopen. En in het verleden hadden we nog harde leiders die harde maatregelen durfden te nemen. Nou zijn we nog amper baas in eigen land, een provincie binnen de EU, en zitten we met slappe leiders als Rutte, die hier een grote mond heeft maar elke blanco cheque voor Europa ondertekent zodra hij een stap over de grens doet, en Timmermans, die laatst 3 keer zijn luier moest verschonen toen hij Obama ontmoette.
pi_138965226
quote:
1s.gif Op woensdag 16 april 2014 22:59 schreef Braindead2000 het volgende:

[..]

. Nu wordt er van alles gedaan om de nieuwkomers hun eigen cultuur te laten houden.
Er wordt ook van van alles gedaan om dat niet te doen.
Je overdrijft met de zwembaden en de brochures.

quote:
Als ze hun opgedane ervaringen delen met geloofsgenoten en hier gaan uitvoeren dan zal de spanning flink oplopen.
Je overdrijft.Na de twin towers waren er ook van die grote angsten over terreur.
Zeker is die terreur wel doorgaan, maar het is niet zo dat er burgeroorlogen geweest zijn in de westerse wereld. Mensen uit diverse culturen leven vooral wél vreedzaam naast elkaar.

quote:
En in het verleden hadden we nog harde leiders die harde maatregelen durfden te nemen.
In Nederland ? Wie dan wel en wat deden ze dan ?

quote:
Nou zijn we nog amper baas in eigen land, een provincie binnen de EU, en zitten we met slappe leiders als Rutte, die hier een grote mond heeft maar elke blanco cheque voor Europa ondertekent zodra hij een stap over de grens doet, en Timmermans, die laatst 3 keer zijn luier moest verschonen toen hij Obama ontmoette.
Minachtend doen over Timmermans is geen zinnig argument.
Ook hier overdrijf je weer. Nederland is nog steeds een souvereine staat . Ondanks de regeltjes van de EU.. en die zijn niet de schuld van mensen met een buitenlandse afkomst die in Nederland wonen
pi_138966060
quote:
0s.gif Op woensdag 16 april 2014 23:38 schreef Bluesdude het volgende:

[..]

Er wordt ook van van alles gedaan om dat niet te doen.
Mwah, zolang je geen woord Nederlands hoeft te spreken en je een door een MBO-school of privaat bedrijf verzorgd cursusje krijgt waarmee je nauwelijks de taal leert schiet het niet op. Integratie begint bij het beheersen van de taal en het gewoon meedoen met de autochtonen (aansluiten bij clubs en verenigingen bijv.).
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
pi_138966454
quote:
0s.gif Op woensdag 16 april 2014 23:58 schreef Bram_van_Loon het volgende:

[..]

Mwah, zolang je geen woord Nederlands hoeft te spreken en je een door een MBO-school of privaat bedrijf verzorgd cursusje krijgt waarmee je nauwelijks de taal leert schiet het niet op. Integratie begint bij het beheersen van de taal en het gewoon meedoen met de autochtonen (aansluiten bij clubs en verenigingen bijv.).
Eens. Maar er moet wel een openheid voor zijn. Je wil niet weten wat er langs de voetbalvelden soms geroepen wordt of hoe kinderen met elkaar omgaan. Tegenwoordig is dit erger dan vroeger aangezien door Wilders het consorten het 'kritisch zijn' geheel open ligt. Vergeet niet dat als het aan de PVV ligt, allochtonen zich slechts beperkt zouden kunnen aanmelden bij voetbalclubs, omdat 'ze' voor problemen zorgen.

Hoe dan ook, wanneer die mensen dan ook kunnen kiezen voor sociale omgevingen waar dit niet gebeurt, is het geen vreemde keus om daarvoor te kiezen.

Die taal staat als een paal boven water, het belang ervan. Maar daarmee ben je er nog niet. Het gaat vooral om je sociale leven en de openheid om je manier van doen te laten beïnvloeden door anderen.

Dit gezegd hebbende, is integratie dus gewoon onzin. Wat is het immers in hemelsnaam?

Goed voorbeeld is een Marokkaans meisje bij mij op het werk. Is hier geboren, heeft een soort van accent (niet raar met twee Marokkaanse ouders die waarschijnlijk alleen maar thuis zitten, vooral Marokkaans spreken en naar Marokkaanse media content kijken), maar spreekt verder wel perfect Nederlands, heeft vrienden van allerlei afkomsten, studeert rechten. Is zij geïntegreerd volgens jou? En kun je aangeven waarom? Wat doet ze goed?
WHOEOEOEOEHAAAAAAHAHAHA
pi_138966731
Dit had volgens mij voorkomen kunnen worden als zij en hun ouders beter geïntegreerd zouden zijn, dan zouden ze wat anders over de positie van de vrouw in onze maatschappij denken.
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
pi_138966904
quote:
0s.gif Op donderdag 17 april 2014 00:09 schreef Kenju het volgende:

[..]

Eens. Maar er moet wel een openheid voor zijn. Je wil niet weten wat er langs de voetbalvelden soms geroepen wordt of hoe kinderen met elkaar omgaan. Tegenwoordig is dit erger dan vroeger aangezien door Wilders het consorten het 'kritisch zijn' geheel open ligt. Vergeet niet dat als het aan de PVV ligt, allochtonen zich slechts beperkt zouden kunnen aanmelden bij voetbalclubs, omdat 'ze' voor problemen zorgen.
Dat weet ik niet maar sowieso beschouw ik iemand die gewoon meedoet niet als een allochtoon. Ik moet zeggen dat ik mezelf nooit echt thuis heb gevoeld in het voetbalmilieu, het is wat te ruw naar mijn smaak. De sport zelf vind ik wel leuk.

quote:
Die taal staat als een paal boven water, het belang ervan. Maar daarmee ben je er nog niet. Het gaat vooral om je sociale leven en de openheid om je manier van doen te laten beïnvloeden door anderen.
Natuurlijk maar als je de taal niet eens beheerst dan kan je simpelweg niet meedoen, als je daarentegen meedoet dan leer je die taal vanzelf wel. Ik heb het van dichtbij gezien: een hoogopgeleide Libanees die in 8 maanden tijd Nederlands leerde spreken, vooral door mee te doen en veel te luisteren.

quote:
Dit gezegd hebbende, is integratie dus gewoon onzin. Wat is het immers in hemelsnaam?
Integratie houdt in dat je gewoon meedoet en niet meer iets doet omdat iets in het land van je (voor)ouders gebruikelijk was/is. Natuurlijk mag je een voorkeur hebben voor een exotisch gerecht omdat je dat nu eenmaal thuis hebt leren eten en het lekker is, idem voor muziek of wat dan ook, je doet het echter niet omdat het uit dat land komt maar omdat het nu eenmaal een voorkeur is. Volgens mij heb je de keuze tussen integratie en segregatie en zijn melting pot en assimilatie onzinnige begrippen die niets met de werkelijkheid te maken hebben.

quote:
Goed voorbeeld is een Marokkaans meisje bij mij op het werk. Is hier geboren, heeft een soort van accent (niet raar met twee Marokkaanse ouders die waarschijnlijk alleen maar thuis zitten, vooral Marokkaans spreken en naar Marokkaanse media content kijken), maar spreekt verder wel perfect Nederlands, heeft vrienden van allerlei afkomsten, studeert rechten. Is zij geïntegreerd volgens jou? En kun je aangeven waarom?
Je zal veel meer informatie moeten geven alvorens ik die vraag zinvol kan beantwoorden. Haar ouders zijn duidelijk slecht geïntegreerd, het feit dat zij daardoor met een accent spreekt maakt haar niet minder geïntegreerd (niet haar schuld), of dat ze geïntegreerd is kan ik niet opmaken uit de data die jij geeft.
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
pi_138967230
quote:
0s.gif Op donderdag 17 april 2014 00:21 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Dit had volgens mij voorkomen kunnen worden als zij en hun ouders beter geïntegreerd zouden zijn, dan zouden ze wat anders over de positie van de vrouw in onze maatschappij denken.
Dit vond ik trouwens een bijzonder slecht item. Je weet totaal niet hoelang die meiden rond hebben gelopen in de stad. Gedrag van de jongens was niet echt spannend, zeker niet als ze de hele avond rond hebben moeten lopen voor deze beelden.
Heb het vaak erger meegemaakt.
The fate of our times is characterized by rationalization and intellectualization and, above all, by the disenchantment of the world.
pi_138967357
quote:
1s.gif Op woensdag 16 april 2014 13:48 schreef Braindead2000 het volgende:

[..]

Hoera, de vlag kan uit, het probleem wordt benoemd. Helaas, 25 jaar te laat. Meer dan 100.000 Rotterdammers zijn gevlucht uit de stad. Het stikt hier in de omliggende dorpen van ex-Rotterdammers. In andere grote steden zal dat niet veel anders zijn. En de achterblijvers hebben alleen hun herinneringen nog, hoe mooi het vroeger was. 35 jaar geleden hing er bij ons nog gewoon een touwtje uit de brievenbus, midden in Rotterdam, zodat ik niet hoefde aan te bellen en de deur zelf open kon doen. Tegenwoordig hebben mensen 2 of 3 sloten op hun deur. 20 jaar lang zijn we ook voorgelogen door politici doordat ze al die tijd ontkenden dat allochten niet vaker misdaden pleegden dan autochtonen. Op een gegeven moment maakte de politie bekend dat 95% van de straatroven in Rotterdam door allochtonen gepleegd werd en nog logen politici dat allochtonen niet vaker crimineel zijn. Vindt je het gek dat een hoop mensen geen vertrouwen meer hebben in de politiek. Decennia lang was je een racist als je het probleem benoemde. Regelmatig een groep van 100 treiterende allochtonen in het winkelcentrum, maar die mochten niet verwijderd worden want dat was racistisch. En als je zei "Nederland is vol, dit kan niet zo verder" dan was je een racist en een neo-nazi.
Jaja, vroegâh was alles betûh.
Allochtonen waren ook helemaal niet crimineel: ze waren geronseld in kleine dorpen en op de trein naar Nederland gezet om daar te werken, op verzoek van de werkgevers, in grote fabrieken als Hoogovens. Waar ze zwaar en vuil werk deden dat de Nederlanders van die tijd niet wilden of konden.
Tja, en dat levert dan onbedoelde en onvoorziene effecten op in de ontvangende maatschappij. (Vast ook wel in de gevende maatschappij, maar dat kan ons natuurlijk geen zak schelen.)
Alle voordeel heb zijn nadeel. Slogisch toch!
Onderschat nooit de kracht van domme mensen in grote groepen!
Der Irrsinn ist bei Einzelnen etwas Seltenes - aber bei Gruppen, Parteien, Völkern, Zeiten die Regel. (Friedrich Nietzsche)
pi_138967457
En dan heb je het nog over een slot op de deur. Ach, dat hadden wij vroeger ook niet.
Toen ik in de stad ging wonen, had ik dat wel. En nu ik in het bos woon, heb ik de voordeur op slot, maar de achterdeur open. Ook als ik weg ben. (Behalve als ik een hond te logeren heb die de klink bedient. ;) )

En politieke correctheid?
Domme lynchpartijen zijn van alle tijden en alle richtingen. Maar met name vanuit domme richtingen.
Onderschat nooit de kracht van domme mensen in grote groepen!
Der Irrsinn ist bei Einzelnen etwas Seltenes - aber bei Gruppen, Parteien, Völkern, Zeiten die Regel. (Friedrich Nietzsche)
pi_138967473
quote:
1s.gif Op donderdag 17 april 2014 00:45 schreef tofastTG het volgende:

[..]

Dit vond ik trouwens een bijzonder slecht item. Je weet totaal niet hoelang die meiden rond hebben gelopen in de stad.
Dat is toch niet belangrijk? Is hun gedrag legitiemer als ze daar een uur lang rondliepen dan als ze 5 minuten rondliepen? Nee toch?

quote:
Gedrag van de jongens was niet echt spannend, zeker niet als ze de hele avond rond hebben moeten lopen voor deze beelden.
Heb het vaak erger meegemaakt.
Het was inderdaad vooral ergerlijk onbeschoft gedrag en niet zo zeer spannend maar het zegt wel iets over hoe deze jongens denken over de positie van de vrouw in de maatschappij, en dus over een slechte integratie. Als het om andere problematiek gaat dan zie je binnen autochtone kringen ook dergelijke problemen. Zo heb ik wel eens ondervonden dat wat minder snuggere mensen op het platteland niet echt anders over homosexualiteit denken dan de slecht geïntegreerde kinderen van slecht geïntegreerde Berbers.
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
pi_138967564
quote:
0s.gif Op donderdag 17 april 2014 00:57 schreef Bram_van_Loon het volgende:

[..]

Dat is toch niet belangrijk? Is hun gedrag legitiemer als ze daar een uur lang rondliepen dan als ze 5 minuten rondliepen? Nee toch?

[..]

Nee hoor, het had alleen veel spannender gekund:). Zoals ik al zei ik maak het wekelijks erger mee, ook door autochtonen trouwens.
The fate of our times is characterized by rationalization and intellectualization and, above all, by the disenchantment of the world.
pi_138967714
quote:
0s.gif Op woensdag 16 april 2014 23:38 schreef Bluesdude het volgende:

[..]

Er wordt ook van van alles gedaan om dat niet te doen.
Je overdrijft met de zwembaden en de brochures.
Het stikt hier in Rotterdam ook van de schotels, zodat ze naar tv-uitzendingen uit het land van oorsprong kunnen kijken. Hetzelfde geldt voor internet. Dat had je vroeger allemaal niet.

quote:
[..]

Je overdrijft.Na de twin towers waren er ook van die grote angsten over terreur.
Zeker is die terreur wel doorgaan, maar het is niet zo dat er burgeroorlogen geweest zijn in de westerse wereld. Mensen uit diverse culturen leven vooral wél vreedzaam naast elkaar.
Bosnië vergeten?, toevallig ook christenen tegen moslims. Oekraïne misschien. Ik zeg niet dat het hier tot een burgeroorlog zal komen maar de kans dat het nog een stuk onprettiger wordt is wel aanwezig. Kijk naar al die terreurgroepen in Europa in de jaren 70/80. Die kwamen voort uit een maar een heel klein groepje ontevreden extremisten. Vergelijk dat is met de hoeveelheid fundamentalistische moslims in Europa. Het is niet zo vreemd om te denken dat daar in de toekomst ook terreurgroepen uit ontstaan.

quote:
[..]

In Nederland ? Wie dan wel en wat deden ze dan ?
Ik hoef je denk ik niet uit te leggen over sterke leiders of regeringen van 400 jaar geleden. Ik bedoelde met sterke leiders ook meer leiders/regeringen die grote beslissingen durven te nemen en niet bezwijken voor internationale druk. Direct na de tweede wereldoorlog lag het land in puin en had je ook een regering die grote beslissingen moest nemen, geen getreuzel. Zo had je ook nog de politionele acties in Indonesië wat internationaal niet erg goed viel. Tegenwoordig zijn ze 40 jaar aan het overleggen voordat de A4 verlengd kan worden.
pi_138967969
quote:
0s.gif Op woensdag 16 april 2014 23:58 schreef Bram_van_Loon het volgende:

[..]

Mwah, zolang je geen woord Nederlands hoeft te spreken en je een door een MBO-school of privaat bedrijf verzorgd cursusje krijgt waarmee je nauwelijks de taal leert schiet het niet op. Integratie begint bij het beheersen van de taal en het gewoon meedoen met de autochtonen (aansluiten bij clubs en verenigingen bijv.).
Onderwijs in Nederland is in het Nederlands. Zo hoort het ook. En zo gaat het op MBO-scholen en op de meeste bedrijfsopleidingen.
Je bezwaar is gekunsteld.
pi_138967986
quote:
0s.gif Op donderdag 17 april 2014 01:25 schreef Bluesdude het volgende:

[..]

Onderwijs in Nederland is in het Nederlands. Zo hoort het ook. En zo gaat het op MBO-scholen en op de meeste bedrijfsopleidingen.
Je bezwaar is gekunsteld.
Het helpt als jij mijn opmerking juist interpreteert wanneer je die beoordeelt. ;)
Ik had het over die verplichte retecommerciële integratiecursusjes waarbij ze praktisch geen Nederlands leren. Die integratiecursusjes - die inhoudelijk zeer slecht zijn - worden georganiseerd door MBO-schooltjes en private bedrijfjes.
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
pi_138968065
quote:
0s.gif Op donderdag 17 april 2014 01:08 schreef Braindead2000 het volgende:

[..]

Het stikt hier in Rotterdam ook van de schotels, zodat ze naar tv-uitzendingen uit het land van oorsprong kunnen kijken. Hetzelfde geldt voor internet. Dat had je vroeger allemaal niet.
Mensen zetten zelf die schotels op. Zou ik ook doen. Niet veel mis mee.
Of je wilt het verbieden omdat je mensen jouw stijl van tv-kijken door de strot wilt duwen.?
Nogal ondemocratisch.

quote:
Ik hoef je denk ik niet uit te leggen over sterke leiders of regeringen van 400 jaar geleden. Ik bedoelde met sterke leiders ook meer leiders/regeringen die grote beslissingen durven te nemen en niet bezwijken voor internationale druk. Direct na de tweede wereldoorlog lag het land in puin en had je ook een regering die grote beslissingen moest nemen, geen getreuzel. Zo had je ook nog de politionele acties in Indonesië wat internationaal niet erg goed viel. Tegenwoordig zijn ze 40 jaar aan het overleggen voordat de A4 verlengd kan worden.
Je weet toch dat die agressie in Indonesië een grote ramp was ?
100.000 tot 200.000 doden zijn de schattingen.. Het land in puin. Hoeveel miljard guldens zijn er over de balk gegooid en uiteindelijk is de Nederlandse politiek toch bezweken voor de internationale druk. Waardeloze leiders dus. Je kies wel een heel slecht voorbeeld van sterke leiders.
Het kon nog erger. Bijv die monoculturele NSB.. Sterke leiders... die er een nog grotere puinhoop van maakte
pi_138968085
quote:
0s.gif Op donderdag 17 april 2014 01:26 schreef Bram_van_Loon het volgende:

[..]

Het helpt als jij mijn opmerking juist interpreteert wanneer je die beoordeelt. ;)
Ik had het over die verplichte retecommerciële integratiecursusjes waarbij ze praktisch geen Nederlands leren. Die integratiecursusjes - die inhoudelijk zeer slecht zijn - worden georganiseerd door MBO-schooltjes en private bedrijfjes.
Bedoel je inburgeringscursussen? Die zijn toch in het Nederlands?
Je noemde MBO-scholen.. Zover ik weet is dat ook allemaal Nederlands onderwijs.
pi_138968128
quote:
0s.gif Op donderdag 17 april 2014 01:34 schreef Bluesdude het volgende:

[..]

Bedoel je inburgeringscursussen? Die zijn toch in het Nederlands?
Dat proberen ze maar kijk eens naar hoeveel, of beter gezegd hoe weinig, Nederlands ze leren. Je leert eventjes een taal door een paar inburgeringslesjes in een vreemde taal te horen, dat is veel te weinig contact met die taal. Je leert de taal door dagelijks mee te doen in groepen Nederlanders. Ik hecht 100 keer zoveel waarde aan een streng taalexamen voordat ze voor een Nederlands paspoort in aanmerking komen dan aan wat inburgeringslesjes in het Nederlands op Jip- en Jannekeniveau, georganiseerd door een bedrijf of school (MBO, tegenwoordig ROC genoemd :')) wat Plopsalandniveau heeft.
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
  donderdag 17 april 2014 @ 01:39:15 #23
308499 Dven
Den Bolle Gaar
pi_138968135
quote:
0s.gif Op donderdag 17 april 2014 01:38 schreef Bram_van_Loon het volgende:

[..]

Dat proberen ze maar kijk eens naar hoeveel, of beter gezegd hoe weinig, Nederlands ze leren. Je leert eventjes een taal door een paar inburgeringslesjes in een vreemde taal te horen, dat is veel te weinig contact met die taal. Je leert de taal door dagelijks mee te doen in groepen Nederlanders. Ik hecht 100 keer zoveel waarde aan een streng taalexamen voordat ze voor een Nederlands paspoort in aanmerking komen dan aan wat inburgeringslesjes in het Nederlands op Jip- en Jannekeniveau, georganiseerd door een bedrijf of school (MBO, tegenwoordig ROC genoemd :')) wat Plopsalandniveau heeft.
Lekker boeiend of iemand de taal spreekt. In geen enkel opzicht een noodzakelijkheid om normaal in een gemeenschap te kunnen functioneren.
"For the man sound of body and serene of mind, there is no such thing as bad weather; Every day has its beauty. And storms which whip the blood, do make it pulse more vigorously."
pi_138968147
quote:
0s.gif Op donderdag 17 april 2014 01:32 schreef Bluesdude het volgende:

[..]

Mensen zetten zelf die schotels op. Zou ik ook doen. Niet veel mis mee.
Als die televisie kwalitatief nu beter zou zijn zou ik me er wat bij kunnen voorstellen maar dat is bij mijn weten nu niet bepaald het geval. ;)
Het is niet bepaald een teken van integratie dat ze dat doen en als het hen om de kwaliteit te doen zou zijn dan zouden ze wel meer de BBC opzetten. Ik wil niet zover gaan om zoiets te verbieden maar het is wel een teken dat we heel wat meer werk moeten maken van integratie, dat doe je m.i. het beste door veel strengere eisen te stellen om in Nederland te mogen wonen en on in aanmerking te komen voor een Nederlands paspoort.
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
pi_138968150
quote:
1s.gif Op donderdag 17 april 2014 01:39 schreef Dven het volgende:

[..]

Lekker boeiend of iemand de taal spreekt. In geen enkel opzicht een noodzakelijkheid om normaal in een gemeenschap te kunnen functioneren.
Onzin. Misschien is dat inderdaad niet zo'n groot probleem voor de hoogopgeleide immigrant die zich met Engels kan redden, voor die sociale klasse, het tegenovergestelde van de kennismigrant, is dat een ander verhaal.
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')