Okeee dan.quote:420 (cannabiscultuur)
4:20 of 4/20 is een begrip dat verwijst naar het nuttigen van cannabis en de cannabiscultuur. In Noord-Amerika is 20 april (4/20 in de Amerikaanse datumnotatie) een feestdag van de tegencultuur, waarin deze illegale drug publiekelijk gebruikt wordt en het bestaan ervan gevierd.
Het begrip vindt mogelijk zijn oorsprong in 1971 in de staat Californië, waar een groep tieners van de San Rafael High School, de 'Waldos' genoemd, na schooltijd, om 16:20 (4:20 pm) bijeen zou zijn gekomen om marihuana te roken. Volgens een artikel uit april 2009 van The Huffington Post noemde de groep zich de Waldos omdat haar leden bij een muur (Engels: wall) bij de school rond zou hangen. De bijeenkomst zou begonnen zijn als samenkomst voor men op zoek ging naar enkele onbewaakte cannabisplanten die zich bij Point Reyes zouden bevinden. Hoewel men de planten niet vond, werd er onder het zoeken veel wiet gerookt en groeide het tijdstip uit tot een vaste samenkomst om cannabis te roken.
Door de jaren heen groeide het begrip uit tot een fenomeen en werd 20 april een datum waarop op tal van plekken cannabis genuttigd wordt en het bestaan van de plant gevierd wordt. De dag wordt ook gebruikt om tegen het wietverbod te demonstreren.
schavuitquote:Op maandag 21 april 2014 12:39 schreef 2Happy4U het volgende:
o bedoelde eigenlijk verjaardag van Hitler xD
in de plensregen met onweerquote:
ik ga mn handen spoelen met zeep, ik kan dit leed dat ik aangericht heb niet meer handelen.quote:Op dinsdag 29 april 2014 19:34 schreef Hooidraad het volgende:
[..]
Nee, ik was alleen erg teleurgesteld. Maar ik heb het je inmiddels vergeven
Hier, een babykangoeroe en babywombat om de pijn te verzachten.quote:Op woensdag 30 april 2014 17:54 schreef Klinkerbotsing het volgende:
[..]
ik ga mn handen spoelen met zeep, ik kan dit leed dat ik aangericht heb niet meer handelen.
Fijn.quote:Op woensdag 30 april 2014 17:05 schreef wolfrolf het volgende:
Jawel
Ik ben in mijn nopjes dat er zoveel groen is buiten
En kuikens en zulks
Leukleuk
Met jou appeltie??
Omfg.quote:Op woensdag 30 april 2014 18:10 schreef Hooidraad het volgende:
[..]
Hier, een babykangoeroe en babywombat om de pijn te verzachten.
[ afbeelding ]
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |