Vanaf 8 maart presenteert Art Rooijakkers de nieuwe muziekquiz PopCafé op Nederland 3. In PopCafé gaan teamcaptains Gerard Ekdom en Spike de muzikale strijd met elkaar aan. Teamcaptains Gerard Ekdom en DI-RECT gitarist Spike gaan de muzikale strijd met elkaar aan. Met wekelijks nieuwe gasten aan hun zijde beantwoorden zij vragen over het muzieknieuws van de afgelopen week. Vaste onderdelen in PopCafé zijn de Mega Top 50, de nieuwste releases en de meest opvallende fragmenten uit binnen- en buitenland.
Art
Art Rooijakkers zat als klein jongetje op blokfluitles. Daar sneuvelde echter ook het toekomstperspectief voor een muzikale carričre.
Art is, weliswaar zonder fluitje, scheidsrechter in het PopCafé. Art: “Laten we eerlijk zijn, Bruce Springsteen is de beste nog levende artiest. Maar ik hoor graag het relaas van Gerard en Spike over andere muzikale grootheden. Geen betere plek om te ouwehoeren over muziek dan in het PopCafé!”
Gerard
Als kind urenlang om een krukje heen rennen omdat je een platenspeler nadoet; niet heel verwonderlijk dat je dan uiteindelijk iets met muziek gaat doen.
Gerard bewijst in zijn programma Effe Ekdom op 3FM regelmatig een wandelende muziekencyclopedie te zijn. De rol van teamcaptain is Ekdom dan ook op het lijf geschreven.
Gerard: “Ik heb veel zin in mijn rol als teamcaptain. Ik ben erg ambitieus en moet me gaan inhouden niet na elke vraag op de bel te rammen! We gaan vooral ook veel lol hebben!”
Spike
In 1999 stapt de 15-jarige gitarist Spike van Zoest met drie vrienden in een rockbandje genaamd DI-RECT. Wat volgt is een rollercoaster van spectaculaire optredens, het scoren van nummer 1 hits en het binnenharken van prijzen. De hyperactieve Hagenees Spike is inmiddels de hedendaagse belichaming van rock & roll. Zijn muzikale voorkeur gaat vooral uit naar muziek uit de jaren zestig en zeventig, maar de vraag is of dat een voordeel of een valkuil is voor deze teamcaptain.
Spike: “Muziek stroomt door mijn aderen, maar ook door die van Gerard dus het zal een pittige strijd worden.”
VondelCS
VondelCS is de naam van de nieuwe, markante AVROTROS-locatie, midden in het Amsterdamse Vondelpark. Het voormalig Filmmuseum wordt momenteel omgetoverd tot een bruisende ontmoetingsplek voor makers en liefhebbers van cultuur en opinie in de media. De renovatie van het paviljoen is nog niet helemaal klaar, maar speciaal voor PopCafé wordt één studio nu al afgelakt. VondelCS is in mei klaar voor overige programma’s en publiek.
Nu dus.