Nou mijn auto loopt toch echt niet op 95 dus zo'n bullshit is het nietquote:Op donderdag 6 maart 2014 01:09 schreef delano.888 het volgende:
Pfff mijn auto moet officieel 98 hebben maar loopt perfect op 95dikke bs allemaal
Dit heeft niks met een turbo te maken maar met de compressie verhouding.quote:Op donderdag 6 maart 2014 10:54 schreef eXplorer1 het volgende:
als je geen turbo hebt scheelt het allemaal geen moer.
Als ik op RON95 rijdt of RON100 dan merk ik een giga verschil, want RON100 knockt veel minder snel waardoor Trionic7 ignition veel meer gaat advancen en dat de boost hoger komt dan bij RON95.
Klopt, maar voor de turbo motoren is het veel gevaarlijker dan een Vtec blok oid, als je gaat lopen rossen op RON95 met een dikke turbo en je hebt een slechte motormanagment die alleen ignition aanpast op RON95 dan krijg je gevaarlijke EGT waarde's.quote:Op donderdag 6 maart 2014 11:09 schreef boegschroef het volgende:
[..]
Dit heeft niks met een turbo te maken maar met de compressie verhouding.
(Ik geef je wel gelijk dat veel turbo motoren een hoge compressie verhouding hebben)
Ik heb een compressie verhouding van 12,8:1 en dan kom je niet ver op euro95.
Ik heb een turboloze motor met een compressie van 10.5:1, draait prima op euro95. Voor een kleine motor vind ik het nog best veel, er van uitgaande dat de meeste compressieverhoudingen onder de 10 zitten.quote:Op donderdag 6 maart 2014 11:09 schreef boegschroef het volgende:
[..]
Dit heeft niks met een turbo te maken maar met de compressie verhouding.
(Ik geef je wel gelijk dat veel turbo motoren een hoge compressie verhouding hebben)
Ik heb een compressie verhouding van 12,8:1 en dan kom je niet ver op euro95.
Een > 500pk 5,7 liter V8 met carburateur, zonder enige elektronische hulp.quote:Op donderdag 6 maart 2014 11:46 schreef .Neovo. het volgende:
[..]
Ik heb een turboloze motor met een compressie van 10.5:1, draait prima op euro95. Voor een kleine motor vind ik het nog best veel, er van uitgaande dat de meeste compressieverhoudingen onder de 10 zitten.
Wat voor auto heb jij dan?
Mazda heeft met z'n skyactive modellen motoren die 14:1 doen op euro95, erg knap
http://www.mazda-madness.nl/technologie/skyactiv.html
Jepszz, dan heb je inderdaad RON100+ nodig anders fik je je zuigers/kleppen eruitquote:Op donderdag 6 maart 2014 12:09 schreef boegschroef het volgende:
[..]
Een > 500pk 5,7 liter V8 met carburateur, zonder enige elektronische hulp.
Dat die 14:1 blokken het doen op euro 95 zal best, maar je laat echt wel veel vermogen liggen omdat de computer het onstekings tijdstip verzet door de euro95.
Euro95 tanken in een blok met een compressie verhouding van > 10:1 is gewoon simpelweg vermogen weggooien... Je zal er niet veel van merken bij normaal gebruik, maar dan had je net zo goed een trager blokje kunnen kiezen....
Volgens mij is de v power hier gewoon 95quote:Op donderdag 6 maart 2014 08:53 schreef jelfrikandel het volgende:
Vooral als je het in Duitsland tankt, daar heeft het octaangehalte 100. In Nederland 98 dacht ik,
ongeblazen V8 met 200-250pk? dan merk je geen verschil.quote:Op donderdag 6 maart 2014 13:01 schreef Parzival het volgende:
maar maakt het nog verschil in PK's etc tussen 98 en 95 ? ik heb een v8 blok.. en hier hebben ze geen VPower.. of andere bijzondere zooi.. alleen 95 en 98 of diesel.. maar die laatste lijkt me niet zo handig
http://www.autoweek.nl/carbasequote:Op donderdag 6 maart 2014 12:55 schreef delano.888 het volgende:
Hoe kom ik er achter wat mijn verhouding is dan?
Dan merk je het wel met RON98 maar niet veel, bij dat soort blokken gebruik je het koppel vaker dan peak power.quote:
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |