IK help het je hopen. Serieus.quote:Op maandag 3 maart 2014 02:51 schreef Crazy Harry het volgende:
Je aanname over de VS is verkeerd. Wanneer Europa echt bedreigd/aangevallen wordt, staan de VS binnen no time met manschappen op het continent, met steun van het Amerikaanse volk.
We zijn heel erg afhankelijk van het Amerikaanse Midden-Oosten beleid en we moeten er voor zorgen.dit te kunnen opvangen wanneer Amerika besluit besluit de touwtjes los te laten nu ze olie op eigen bodem gevonden hebben. Zonder het huidige beleid vd Vs daar kan de stabiliteit van olietoevoer en daarmee de gehele Eurpese (en Aziatische) economie in het geding komen.quote:Op maandag 3 maart 2014 02:51 schreef Crazy Harry het volgende:
Je aanname over de VS is verkeerd. Wanneer Europa echt bedreigd/aangevallen wordt, staan de VS binnen no time met manschappen op het continent, met steun van het Amerikaanse volk.
Eehm wat precies...?quote:Op maandag 3 maart 2014 02:38 schreef Kaas- het volgende:
en aangezien we niet langer op de Amerikanen kunnen rekenen zullen we het voortaan zelf moeten opknappen.
Post boven je + alle mogelijke hypothesen.quote:
Alsof wij daar...of ergens anders... iets te vertellen hebben....quote:Op maandag 3 maart 2014 03:13 schreef LelijKnap het volgende:
[..]
Post boven je + alle mogelijke hypothesen.
Heb 4e stelling toegevoegd:quote:Op maandag 3 maart 2014 02:59 schreef LelijKnap het volgende:
[..]
We zijn heel erg afhankelijk van het Amerikaanse Midden-Oosten beleid en we moeten er voor zorgen.dit te kunnen opvangen wanneer Amerika besluit besluit de touwtjes los te laten nu ze olie op eigen bodem gevonden hebben. Zonder het huidige beleid vd Vs daar kan de stabiliteit van olietoevoer en daarmee de gehele Eurpese (en Aziatische) economie in het geding komen.
Het veiligstellen van Europese belangen. Denk aan directe bedreigingen van het continent (Krim heeft daar potentie voor), onveilige handelsroutes (Arabische Zee) etc.quote:
Dat gebeurt allang... en niet enkel Europa is daar mee bezig...quote:Op maandag 3 maart 2014 03:16 schreef Kaas- het volgende:
[..]
Heb 4e stelling toegevoegd:
• EU moet zelfvoorzienend worden op energiegebied (o.a. meer inzetten op duurzame energie), om onafhankelijk van de grote olie- en gasmogendheden (Midden-Oosten, Rusland) te kunnen opereren
Krim is een opgeblazen luchtverhaal van een oude macho die hoest en verkouden is... meer is het niet...quote:Op maandag 3 maart 2014 03:18 schreef Kaas- het volgende:
[..]
Het veiligstellen van Europese belangen. Denk aan directe bedreigingen van het continent (Krim heeft daar potentie voor), onveilige handelsroutes (Arabische Zee) etc.
Je reageert op het niet ter zake doende gedeelte uit mijn post (de recente voorbeelden die ik geef om duidelijk te maken wat ik bedoel) en negeert het wel ter zake doende gedeelte. Ik denk na over de toekomst, de exacte scenario's die zich dan zullen afspelen zijn nu niet bekend en de vraag is of een gemeenschappelijk Europees buitenlands- en defensiebeleid wellicht effectiever is in het verdedigen van Europese belangen.quote:Op maandag 3 maart 2014 03:25 schreef Snowballed het volgende:
[..]
Krim is een opgeblazen luchtverhaal van een oude macho die hoest en verkouden is... meer is het niet...
De Arabische zee is niet veel veranderd, dus daar hoeft niet meer geld naartoe... en daarbij zijn wij niet de enige die daar gebruik van maken...
Verreweg het grootste gedeelte van onze maatschappij draait er nog volledig op en op dit moment zijn we nog erg afhankelijk van Rusland en olieproducerende landen. De transitie die de EU maakt naar duurzame energie (en zelfvoorziening in het algemeen) is zo goed als afwezig, want de ontwikkelingen gaan zo traag als stront door een trechter.quote:Op maandag 3 maart 2014 03:20 schreef Snowballed het volgende:
[..]
Dat gebeurt allang... en niet enkel Europa is daar mee bezig...
Olie en gas was leuk.. maar behoorlijk achterhaald tegenwoordig...
De plekken waar het vandaan komt blijven vervuild achter en hebben alle hulp nodig straks...
Ik reageer op je hele quotes... beetje raar om te zeggen dat ik dan op een gedeelte daarvan reageer...quote:Op maandag 3 maart 2014 04:02 schreef Kaas- het volgende:
[..]
Je reageert op het niet ter zake doende gedeelte uit mijn post (de recente voorbeelden die ik geef om duidelijk te maken wat ik bedoel) en negeert het wel ter zake doende gedeelte. Ik denk na over de toekomst, de exacte scenario's die zich dan zullen afspelen zijn nu niet bekend en de vraag is of een gemeenschappelijk Europees buitenlands- en defensiebeleid wellicht effectiever is in het verdedigen van Europese belangen.
Je reactie wekt de indruk dat je het niet nodig acht om Europese belangen te verdedigen enkel op basis van de twee voorbeelden die ik uit de actualiteit geef, terwijl het vraagstuk juist onbekende toekomstige ontwikkelingen in zijn algemeenheid betreft.quote:Op maandag 3 maart 2014 04:11 schreef Snowballed het volgende:
[..]
Ik reageer op je hele quotes... beetje raar om te zeggen dat ik dan op een gedeelte daarvan reageer...![]()
Om via voorbeelden te verduidelijken wat ik bedoel met Europese belangen (je vroeg er immers naar). Alleen ging je vervolgens in op de voorbeelden en niet op de stelling.quote:en als ze niet ter zake doen.. waarom post je het dan?
Kijk, dit is wat ik zocht: je mening erover!quote:Die Europese belangen zijn groot genoeg en daar mag best iets vanaf... het is helemaal niet nodig om die belangen effectiever te verdedigen...
Het word juist tijd dat er 1 geheel komt...
Zelfvoorziening... het woord zegt het al he..?quote:Op maandag 3 maart 2014 04:07 schreef Kaas- het volgende:
[..]
Verreweg het grootste gedeelte van onze maatschappij draait er nog volledig op en op dit moment zijn we nog erg afhankelijk van Rusland en olieproducerende landen. De transitie die de EU maakt naar duurzame energie (en zelfvoorziening in het algemeen) is zo goed als afwezig, want de ontwikkelingen gaan zo traag als stront door een trechter.
Onduidelijke toekomstige ontwikkelingen zijn niet te voorspellen... maar daar speelt de EU ook geen grote rol in...quote:Op maandag 3 maart 2014 04:16 schreef Kaas- het volgende:
[..]
Je reactie wekt de indruk dat je het niet nodig acht om Europese belangen te verdedigen enkel op basis van de twee voorbeelden die ik uit de actualiteit geef, terwijl het vraagstuk juist om onbekende toekomstige ontwikkelingen gaat.
Dan moet je het anders posten....quote:Op maandag 3 maart 2014 04:16 schreef Kaas- het volgende:
[..]
Om via voorbeelden te verduidelijken wat ik bedoel met Europese belangen (je vroeg er immers naar). Alleen ging je vervolgens in op de voorbeelden en niet op de stelling.
Zo dachten de Nederlanders er in 1939 ook over.quote:Op maandag 3 maart 2014 08:53 schreef kristalhelder het volgende:
Ik ben wel voor een gezamenlijk Europees leger, maar meer geld stoppen in alleen het defensiebudget van Nederland lijkt me dom, omdat het veel geld kost en dus moet er dan op andere fronten meer bezuinigd worden. En als Nederland bijna al het BBP zou uitgeven aan defensie en in een oorlog met een ander (groter) land terechtwam zouden ze alsnog worden overrompeld, dus nutteloze uitgaven.
En als ze 90% van het BBP zouden hebben uitgegeven aan defensie zouden ze zeker wel stand hebben gehouden tegen Nazi-Duitsland?quote:Op maandag 3 maart 2014 08:57 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Zo dachten de Nederlanders er in 1939 ook over.
Dat dachten we de afgelopen 25 jaar ja. Maar het conflict op de Krim laat zien dat het niet klopt. En gelijk weten we ons geen raad, zoals ook mooi duidelijk werd aan een van de reacties van de VS: Rusland zou niet 21e-eeuws bezig zijn.quote:Op maandag 3 maart 2014 07:59 schreef Kumerian het volgende:
Al met al is geld in defensie stoppen altijd verloren geld. Het levert je helemaal niets op. Als er oorlog komt maakt het helemaal niet uit hoeveel geld je er in gestopt hebt, je hebt al meteen en volledig verloren. Oorlog kent geen winnaars.
Een veel betere optie is om te zorgen dat we helemaal geen interessant doelwit zijn. Oorlogen hebben, per definitie, altijd een economische reden. Zolang Europa dus zorgt dat we met zoveel mogelijk andere landen (en in ieder geval de landen die militair iets te betekenen hebben) sterke economische banden hebben hoeven we nauwelijks iets aan militairisme te doen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |