Zin in. Ik zou deze ook kunnen laten repareren, maar ik heb liever een nieuwe.quote:Op maandag 30 juni 2014 13:16 schreef kanovinnie het volgende:
[..]
Waarom wil je een nieuwe fiets trouwens?
Hoe doe je dat dan? Douchen op het werk en schone kleren aan? Of heb je er geen last van opspattend water?quote:Op maandag 30 juni 2014 13:14 schreef DrNick het volgende:
[..]
Die heb ik de laatste 3 jaar ook niet gehad
Dat is helemaal geen mountainbike, dat is een cross-hybride, het debiele kind van een racefiets en een mountainbike.quote:Op maandag 30 juni 2014 13:15 schreef DrNick het volgende:
Wat levert een Trek 8.3 DS uit 2011 nog op? Staat is over het algemeen goed. Behoeft een nieuwe achterderailleur en bekabeling en nieuwe ketting, maar over het algemeen is er niets mis mee.
In de regen ja, dan wil mijn onderrug wel eens wat vochtig worden.quote:Op maandag 30 juni 2014 13:17 schreef BORRREETJEEE het volgende:
[..]
Hoe doe je dat dan? Douchen op het werk en schone kleren aan? Of heb je er geen last van opspattend water?
Ah, ok. Wist ik wel trouwens, maar mtb is makkelijkerquote:[..]
Dat is helemaal geen mountainbike, dat is een cross-hybride, het debiele kind van een racefiets en een mountainbike.
Mwah. 200 eerder. Denk ik. Max.quote:Op maandag 30 juni 2014 13:21 schreef DrNick het volgende:
Maar, waar moet ik aan denken? Aanschafprijs destijds was ongeveer ¤600. Is ¤300 reëel?
Nope, het gaat een andere worden.quote:Op maandag 30 juni 2014 13:28 schreef KnutdeIJsbeer het volgende:
Gekocht bij dezelfde fietsenboer als waar je die cube op het oog hebt? Dan is het misschien nog het beste om in te ruilen. Zou ik wel minimaal 200 als korting aanhouden ja.
Dit soort vragen zou je eigenlijk aan UltraIvo moeten stellen.quote:Op maandag 30 juni 2014 14:13 schreef mikekiwi het volgende:
Ik blijf stug volhouden en proberen:
Als jullie tussen twee onderstaande fietsen zouden moeten kiezen:
http://link.marktplaats.nl/m822723544
http://link.marktplaats.nl/m823184348
Welke zouden jullie kiezen? De onderste is qua aanschaf 50 euro duurder en heeft recent een servicebeurt gehad. En staat op loopafstand :-)
De bovenste, omdat de kleur.quote:Op maandag 30 juni 2014 14:13 schreef mikekiwi het volgende:
Ik blijf stug volhouden en proberen:
Als jullie tussen twee onderstaande fietsen zouden moeten kiezen:
http://link.marktplaats.nl/m822723544
http://link.marktplaats.nl/m823184348
Welke zouden jullie kiezen? De onderste is qua aanschaf 50 euro duurder en heeft recent een servicebeurt gehad. En staat op loopafstand :-)
in je eerste post stel je dat als het niets is , je eventueel de fiets weer voor een redelijk prijs wil verkopen.quote:Op maandag 30 juni 2014 14:54 schreef mikekiwi het volgende:
Die bovenste kan ik kopen voor 125, dus dan zit je bijna aan die factor 2 :-)
Voor mijn beeldvorming: waarom is - behalve bijv. de schakeling op stuur ipv frame - die onderste dan interessanter?
het is ook zeker niet onmogelijk dat je nog best een leuk fietsje kan vinden , maar er zijn toch best veel mensen die denken dat hun 20 jaar oude karretje nog veel geld waard is en niet willen zien dat ze door achterstallig onderhoud gewoon een oud barrel verkopen.quote:Op maandag 30 juni 2014 16:37 schreef mikekiwi het volgende:
Weet je wat het grappige is? Dat ik merk dat ik juist bij de goedkopere fietsen merk dat ze enorm in trek zijn. Zie de Giant in mijn allereerst genoemde link, daar wordt boven de vraagprijs geboden voor een fiets in een niet echt gangbare maat.
Voor de duidelijkheid: ik hoef er ook geen winst op te maken, als ik een fiets van 175 verkoop voor 110-125 vind ik dat prima voor een jaartje sturen.
Maar ik begrijp wat je bedoelt, de kunst is een fiets te zoeken waar je zelf wat aan hebt en die je later ook kwijtraakt voor een redelijk bedrag. Helaas heb ik gewoon niet heel veel geld liggen en wil toch wel wat rondjes gaan fietsen, we gaan het gewoon proberen...
Die blauw-gele Koga heeft recent een servicebeurt gehad, ik ga er dus vanuit dat ik daar even mee voort kan.
Ik heb vorig jaar mijn Gazelle Tour de France tourfiets goed werkend bij de kringloop afgeleverd. 30 jaar oud, gekocht van mijn spaarcentjes toen ik 11 was. Kan prima werken dus...
Had ik even moeten zeggen.. 105 van shimano.quote:Op maandag 30 juni 2014 19:10 schreef cafca het volgende:
Die Focus is een prima instapfiets met een goeie afmontage voor een prima prijs.
Die Jan Jansen staat niet bij wat voor groep erop zit (daar zit meestal het grootste prijsverschil in), dus daar is niet zoveel over te zeggen.
Als je er tevreden mee bent is het goed.quote:Op maandag 30 juni 2014 20:58 schreef mikekiwi het volgende:
Dank voor alle meningen en informatie, heb zojuist de blauw-gele Koga gekocht; 175 euro, incl reservezadel en gewone pedalen. Eind vorig jaar servicebeurt gehad, mooie kevlar bandjes, Sigma-computertje erbij. Ziet er echt als nieuw uit.
Ondanks alle reserves hier ben ik er toch erg blij mee....
Zeker geen miskoop, maar kan nog wel wat goedkoper, even snel gezocht:quote:Op dinsdag 1 juli 2014 09:40 schreef ambiance het volgende:
Hoi allemaal.
Ik ben sinds kort begonnen met mountainbiken. Nu heb ik op mijn mtb pedalen met straps.
Nu in het begin om te proberen was dat prima, maar nu wil ik toch gaan overstappen op klikpedalen.
Nu is eigenlijk de vraag of hier nog veel verschil tussen zit. Ik wil er eigenlijk ook niet teveel aan uitgeven, en aangezien ik er ook niet zoveel verstand van heb:
Kan je je bv miskopen met zoiets?:
http://www.decathlon.nl/pedalen-m-520-zwart-id_3169982.html
http://www.decathlon.nl/schoenen-shimano-m064-id_8245536.html
Of hebben jullie andere tips/ goedkopere varianten?
Thanks!
¤1050 inclusief pedalen en verlichting voor en achter.quote:Op zaterdag 5 juli 2014 10:14 schreef Thierry92 het volgende:
Zijn mooie fietsen ja. Ik ga hem waarschijnlijk in het zwart/rood bestellen!
Nog enige extra accessoires erbij bedongen? Je krijgt namelijk sowieso pedalen + schoenen of afwerking(bidonhouders,bidons,reparatiekit) erbij toch?
Doe je goed! Mijn prijs die ik tot nu toe heb gekregen is 1199 + pedalen, schoenen en bidonhouders + bidons.quote:Op zaterdag 5 juli 2014 10:49 schreef DrNick het volgende:
[..]
¤1050 inclusief pedalen en verlichting voor en achter.
Als je duurdere schoenen hebt is dat wellicht niet verkeerd.quote:Op zaterdag 5 juli 2014 10:51 schreef Thierry92 het volgende:
[..]
Doe je goed! Mijn prijs die ik tot nu toe heb gekregen is 1199 + pedalen, schoenen en bidonhouders + bidons.
Op zich was dat, toen ie nieuw was, een goede fiets.quote:Op woensdag 30 juli 2014 10:57 schreef ambiance het volgende:
Hoi,
Wat voor info zou ik hierover nog moeten vragen? Leeftijd etc..
Of is deze fiets helemaal af te raden?
http://www.marktplaats.nl(...)0c1b&previousPage=lr
Vind het vooral ook interressant omdat er een tackx bijzit, maar de prijs is niet zo heel hoog. Dus dan twijfel ik toch aan de kwaliteit.
Zou er wel een setje pedalen opzettenquote:Op vrijdag 4 juli 2014 23:46 schreef DrNick het volgende:
[ afbeelding ]
Dat gaat hem worden trouwens. Paar kilometer op gefietst, en gaat bijzonder vlotjes.
quote:Op zaterdag 2 augustus 2014 17:37 schreef RedFever007 het volgende:
[..]
Zou er wel een setje pedalen opzetten
quote:Op donderdag 7 augustus 2014 15:45 schreef Andyy het volgende:
Nee. Laat Gazelle en Batavus maar links liggen
Kijk, daar kan ik wat mee. Dank!quote:Op vrijdag 8 augustus 2014 19:55 schreef cafca het volgende:
Het is belangrijk dat je een ketting voor 7 (of 8) speed neemt. Systemen met meer kransjes hebben een smallere ketting, dus dat past niet. Je kunt gewoon een Shimano HG70 nemen, of een KMC equivalent.
Ik zou een missing link nemen, dan kun je je ketting tussendoor er ook eens afnemen, handig tijdens het schoonmaken.
Wat je nodig hebt is een kettingpons, casette afnemer + kettingzweep, en een kettingmeter is ook handig.
Als je ketting te ver versleten is, slijt je cassette ook in en zul je de cassette ook moeten vervangen. (Dikke kans dat dat bij jou fiets ook zo is)
Casette en kettingbladen kun je inderdaad gewoon in een bakje ontvetten, daarna goed laten drogen en alleen je ketting goed smeren (ook niet teveel vet)
Succes!
Ja ok, zo te zien heb ik inderdaad die cassette nodig.quote:Op vrijdag 8 augustus 2014 22:04 schreef cafca het volgende:
Ik ben niet helemaal bekend met de Shimano exage groep, maar volgens mij wel ja.
Hier staat heel veel informatie over oudere schakelsystemen:
http://sheldonbrown.com/k7-7.shtml#stay
Biopace werd met name in de jaren 90 veel gebruikt. Waarschijnlijk was die ketting in die tijd een "narrow Chain"quote:Op zondag 10 augustus 2014 18:52 schreef NeuNeu het volgende:
Hopelijk kom ik er nu voor de laatste keer op terug, maar ik zie net dat ik zogenaamde Biospace voorbladen van Shimano heb. Deze zijn dus niet geheel rond, maar enigszins ovaal. Dit schijnt beter voor je krachtverdeling te zijn. Nu zit er echter een sticker opgeplaktwaarop staat: "Shimano Biospace for narrow chain only".
Past de ketting waar we het eerst over hadden er dan wel op?
Linkje voor de ketting: http://www.rose.nl/product/detail/aid:38195
Dat is wel vreemd inderdaad, zal hij deze er dan zelf opgezet hebben?quote:Op dinsdag 12 augustus 2014 16:39 schreef Thormodo het volgende:
Vorig jaar gekocht, maar er zit exage 300 ex op? Is dat spul niet iets van 20 jaar oud?* En toen was het vergelijkbaar met het Shimano Sora van nu. 450 euro lijkt me dan sowieso al veel te veel, maar zoveel verstand heb ik er ook niet van. Lijkt me op zijn minst een dubieuze advertentie.
*Zie:
http://www.velobase.com/V(...)0a-bf1a-f4856402914d
Die fiets is minstens 20 jaar oud en nog geen 50 euro waardquote:Op dinsdag 12 augustus 2014 17:08 schreef Leonos het volgende:
[..]
Dat is wel vreemd inderdaad, zal hij deze er dan zelf opgezet hebben?
Zelf zegt de verkoper dat hij deze vorig jaar gekocht heeft.
Edit: Nieuw gekocht.
Haha, bedankt voor de reacties ja.quote:Op dinsdag 12 augustus 2014 17:18 schreef KnutdeIJsbeer het volgende:
[..]
Die fiets is minstens 20 jaar oud en nog geen 50 euro waard
hij zegt dat het de originele shimano is...quote:Op dinsdag 12 augustus 2014 17:08 schreef Leonos het volgende:
[..]
Dat is wel vreemd inderdaad, zal hij deze er dan zelf opgezet hebben?
Zelf zegt de verkoper dat hij deze vorig jaar gekocht heeft.
Edit: Nieuw gekocht.
Jaloersquote:Op zondag 17 augustus 2014 19:03 schreef Haringkop het volgende:
Hallo,
Sinds enkele jaren doe ik aan wielrennen. Echter is mij (2de hands) fiets inmiddels aan vervanging toe. Nu wil ik een nieuwe fiets aanschaffen. Ik zit een beetje te kijken rondom de duizend euro. Er zijn nu drie fietsen waar ik wel interesse in heb. Zijn deze wat? Ik hoor graag de op- en aanmerkingen, en eventueel jullie voorkeur (of alternatief).
merida scultura:
http://www.12gobiking.nl/racefietsen/merida_scultura_904_2014
Rose pro sl:
http://www.rose.nl/bike/r(...)ariantchanged=745547
Bulls desert falcon:
http://www.12gobiking.nl/racefietsen/bulls_desert_falcon_2014
Ik zou voor de Rose gaan, 2015 105 afgemonteerdquote:Op zondag 17 augustus 2014 19:03 schreef Haringkop het volgende:
Hallo,
Sinds enkele jaren doe ik aan wielrennen. Echter is mij (2de hands) fiets inmiddels aan vervanging toe. Nu wil ik een nieuwe fiets aanschaffen. Ik zit een beetje te kijken rondom de duizend euro. Er zijn nu drie fietsen waar ik wel interesse in heb. Zijn deze wat? Ik hoor graag de op- en aanmerkingen, en eventueel jullie voorkeur (of alternatief).
merida scultura:
http://www.12gobiking.nl/racefietsen/merida_scultura_904_2014
Rose pro sl:
http://www.rose.nl/bike/r(...)ariantchanged=745547
Bulls desert falcon:
http://www.12gobiking.nl/racefietsen/bulls_desert_falcon_2014
Prijs/kwaliteit. Ik heb daar een fiets voor mijn vriendin gekocht. Echt meer dan blij mee, ding fietst heerlijk.quote:Op maandag 18 augustus 2014 17:26 schreef Haringkop het volgende:
Ik heb over Rose wel veel goede verhalen gelezen, alleen ik twijfel er wel een beetje om een fiets te kopen waar je niet van te voren mee kan proefrijden (of even naar Bochelt rijden..).
Zag daar zelfs een carbon fiets , 105 afgemonteerd voor 1.400 euro.
Al vraag ik mij af of ik als simpele toerder het verschil echt ga merken, hetzelfde heb ik een beetje met ultegra.
War is de reden dat je voor Rose zou gaan?
Ik rijd nu overigens een Orbea Asphalt met 105 (triple - 9 speed) geen idee uit welk jaar.
Ik denk van niet, zeker als het om nieuwe groepen gaat.quote:Op dinsdag 19 augustus 2014 10:49 schreef Leonos het volgende:
Merk je als ekte ekte beginner nou het verschil tussen bijvoorbeeld Shimano 105 of Ultegra?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |