Aldus Nu.nlquote:Leden van het regionale parlement in de West-Oekraïense stad Lviv hebben zich naar eigen zeggen onafhankelijk verklaard van de centrale regering in Kiev.
De gouverneur van de regio is uit zijn kantoor gezet en er is een speciaal parlementair comité gevormd dat de taken van de regionale regering overneemt. Dit zei de woordvoerster van parlementsvoorzitter Petro Kolodij.
Veel mensen in de regio van circa 2,5 miljoen inwoners aan de Poolse grens zijn fel tegenstander van de regering van president Viktor Janoekovitsj in Kiev. De extreemrechtse oppositiepartij Svoboda (Vrijheid) doet het goed in de streek. Svoboda-leider Oleg Tjachnibok komt uit Lviv.
Het politieke oproer bereikte woensdagmiddag de buitengrenzen van de EU. Honderden tegenstanders van de regering blokkeerden een grensovergang naar Polen. Er werden stapels banden in brand gestoken. De Oekraïense douane staakte haar werkzaamheden aan de weg van het Poolse Korczowa naar het Oekraïense Krakovet
quote:14.57 'Om 18.00 uur nieuwe aanval van politie'
Journalist Max Seddon meldt via Twitter dat de politie volgens het hoofdkwartier van de oppositie om 18.00 uur een nieuwe aanval begint. Dat is over twee uur Nederlandse tijd.
Wel jammer dat er zo slecht gefilmd wordt. Er wordt telkens maar één punt gefilmd en dan ook nog een punt die totaal niet boeiend is.quote:Op woensdag 19 februari 2014 15:08 schreef zyx1981 het volgende:
Aangenomen dat het geluid te horen op de cam ( http://rt.com/on-air/ukraine-central-kiev-protest/ ) hoort bij die cam, klinkt het alsof iemand in de buurt van de cam een barriere in elkaar aan het nieten/timmeren is. Daarmee lijkt het dus alsof aan meerdere kanten de politie dreigt, of in elk geval aan meerdere kanten een dreiging wordt verwacht. Gisteravond waren de betogers volledig ingesloten door de politie...dus dat belooft weer een heftige avond/nacht.
Tja tot dusver stellen ze het met provisorische barricades als:quote:Op woensdag 19 februari 2014 15:08 schreef zyx1981 het volgende:
Aangenomen dat het geluid te horen op de cam ( http://rt.com/on-air/ukraine-central-kiev-protest/ ) hoort bij die cam, klinkt het alsof iemand in de buurt van de cam een barriere in elkaar aan het nieten/timmeren is. Daarmee lijkt het dus alsof aan meerdere kanten de politie dreigt, of in elk geval aan meerdere kanten een dreiging wordt verwacht. Gisteravond waren de betogers volledig ingesloten door de politie...dus dat belooft weer een heftige avond/nacht.
Ziet er weliswaar provisorisch uit, echter zijn dit soort langwerpige vuilnisbeltjes moeilijk te nemen met een APC. Vergelijk het met de middeleeuwse schansen van zand, versus die breekbare stadsmuren/muurtjes van pallets. Schansen, of ze nu van zand of vuilnis zijn, blijken steeds weer het stevigst.quote:Op woensdag 19 februari 2014 15:10 schreef Grifte het volgende:
[..]
Tja tot dusver stellen ze het met provisorische barricades als:
[ afbeelding ]
Prima toch, hak dat land doormidden: het oosten wil zich op Rusland richten, het westen op de EU. Zolang ze samen 1 land blijven, blijft het een soort Joden versus Palestijnen, een conflict waar je nooit uit zult komen. Een middenweg is nog wanneer Oekraïne een statenbond wordt, zoals Duitsland, Zwitserland of de USA. Hierin krijgen de diverse landsdelen dan een hoge mate van zelfbeschikking, maar blijft buitenlands beleid en het leger onder de vlag van de bovenste regeringslaag.quote:Op woensdag 19 februari 2014 15:22 schreef WitteMuur het volgende:
Pro-Russian Separatism Rises In Crimea As Ukraine's Crisis Unfolds
http://www.rferl.org/cont(...)ratism/25268303.html
quote:Het Oekraïense veiligheidsbureau heeft ook laten weten dat er een landelijke 'anti-terrorisme'-operatie komt om orde te schapen.
quote:Op woensdag 19 februari 2014 15:32 schreef zyx1981 het volgende:
Goed voorbereid is het halve werk; protestanten maken molotovs cocktails op het Kievse Maidenplein: Dat wordt een hete avond.
Alleen wil zowel de oppositie als regering dat niet.quote:Op woensdag 19 februari 2014 15:28 schreef zyx1981 het volgende:
[..]
Prima toch, hak dat land doormidden: het oosten wil zich op Rusland richten, het westen op de EU. Zolang ze samen 1 land blijven, blijft het een soort Joden versus Palestijnen, een conflict waar je nooit uit zult komen. Een middenweg is nog wanneer Oekraïne een statenbond wordt, zoals Duitsland, Zwitserland of de USA. Hierin krijgen de diverse landsdelen dan een hoge mate van zelfbeschikking, maar blijft buitenlands beleid en het leger onder de vlag van de bovenste regeringslaag.
Wat willen ze niet. Ze willen heel mijn post niet? Of het land niet splitsen? Of willen ze óók de middenweg niet?quote:Op woensdag 19 februari 2014 15:53 schreef WitteMuur het volgende:
[..]
Alleen wil zowel de oppositie als regering dat niet.
Het land niet splitsen. Die middenweg is al helemaal niet realistisch, gezien het er om gaat of Oekraïne bij de Euraziatische Unie komt of bij de Europese Unie.quote:Op woensdag 19 februari 2014 15:56 schreef zyx1981 het volgende:
[..]
Wat willen ze niet. Ze willen heel mijn post niet? Of het land niet splitsen? Of willen ze óók de middenweg niet?
Zelfs al zouden ze wel een oorlog winnen, dan gebeurt dat toch niet.quote:Op woensdag 19 februari 2014 16:04 schreef arjan1112 het volgende:
De pro-Rusland groepering gaat winnen, omdat de EU geen oorlog met Rusland wil; vervolgens gooien we wel de grenzen open voor Oekraïners ...
Echt hequote:Op woensdag 19 februari 2014 12:06 schreef Happel het volgende:
Wel bizar. Vorig jaar nog rondgelopen daar.
[ afbeelding ]
Hoe bedoel je ?quote:Op woensdag 19 februari 2014 16:05 schreef WitteMuur het volgende:
[..]
Zelfs al zouden ze wel een oorlog winnen, dan gebeurt dat toch niet.
Jij zegtquote:
Ik zeg dat ook al zouden ze wel een oorlog willen dan gebeurt dat toch nietquote:De pro-Rusland groepering gaat winnen, omdat de EU geen oorlog met Rusland wil; vervolgens gooien we wel de grenzen open voor Oekraïners ...
Het eerste, kan je ook wel zien aan me sig.quote:Op woensdag 19 februari 2014 16:08 schreef Elan het volgende:
Witte Muur waarom heb jij eigenlijk een Sovjet-UI, ben je communist of wat schuilt daar achter?
Dat zou op zich niet zo verwonderlijk zijn gezien West-Oekraïne 74 jaar geleden door de smerige Sovjet-Unie geannexeerd is:quote:Op woensdag 19 februari 2014 15:28 schreef zyx1981 het volgende:
[..]
Prima toch, hak dat land doormidden: het oosten wil zich op Rusland richten, het westen op de EU. Zolang ze samen 1 land blijven, blijft het een soort Joden versus Palestijnen, een conflict waar je nooit uit zult komen. Een middenweg is nog wanneer Oekraïne een statenbond wordt, zoals Duitsland, Zwitserland of de USA. Hierin krijgen de diverse landsdelen dan een hoge mate van zelfbeschikking, maar blijft buitenlands beleid en het leger onder de vlag van de bovenste regeringslaag.
En dat verklaart ook meteen enigszins het volgende:quote:On the basis of a secret clause of the Molotov–Ribbentrop Pact between Nazi Germany and the Soviet Union (USSR), the Soviet Union invaded Poland on September 17, 1939, capturing the eastern regions of Poland (Kresy), with Galicia and Volhynia, facing little Polish opposition and occupying the principal city of the ethnic region Western Ukraine, Lviv (Polish: Lwów), on September 22 of that year. On June 26, 1940 Moscow issued an ultimatum to the kingdom of Romania demanding ceding of the territories in the region of northern Bukovina (where Ukrainians were the ethnic majority), which was occupied by the Red Army on August 2 of that year. As a result of these annexations the territory of the Ukrainian Soviet Socialist Republic gained 50,600 square miles (130,000 km2) of territory and increased its population by over 7 million people.
quote:Noticeable cultural differences in the region (compared with the rest of Ukraine especially Southern Ukraine and Eastern Ukraine) are more "negative views" on the Russian language and on Joseph Stalin and more "positive views" on Ukrainian nationalism.
Calculating the yes-votes as a percentage of the total electorate reveals that a higher percentage of all (possible) voters in Western Ukraine supported Ukrainian independence in the 1991 Ukrainian independence referendum than in the rest of the country. During elections voters of Western (and Central Ukrainian) oblasts (provinces) vote mostly for parties (Our Ukraine, Batkivshchyna*)and presidential candidates (Viktor Yuschenko, Yulia Tymoshenko) with a pro-Western and state reform platform.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |