Ja fase 2 al. Dat heet dus provocatie dieet, weer wat geleerd.quote:Op donderdag 20 februari 2014 23:28 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Het is eigenlijk dan geen uitsluitdieet, maar provocatie-dieetEen uitsluitdieet is, normaal gesproken, als je 6 weken 1 soort voer of 1 dierlijk eiwit bron geeft, en als de kat/hond beter wordt, hem daar op het oud voer overzet. Je ben dus al in fase 2, kijken waar hij ziek van wordt.
In principe hoef je provocatie dieet geen 2 weken te doen, na een paar dagen is het meestal duidelijk.
2 weken alleen makreel zou ik niet durven. 50% van dagelijks voer geef je dan als makreel? Makreel is namelijk een vette vis, dus grote kans dat je kat al puur van vet aan diarree raakt als je hem behoorlijk wat makreel geeft. Vette vis verzamelt van alles in zijn vet terwijl het lekker aan het zwemmen is. Makreel staat zo een beetje aan de top van de voedingsketen, dus het slaat alles op wat hij opeet. Goede dingen, zoals omega 3 vetzuren uit plankton, maar ook kwik en dioxine en weet ik weet wat er nog meer in de oceanen tegenwoordig drijft.
Net als bij de mens: 2 x weeks vette vis is gezond, maar vaker zou ik het niet doen.
Langere tijd koolvis, dan kan ik mee leven, want het is mager.
quote:Op donderdag 20 februari 2014 23:35 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Nee hoor (glimlacht onschuldig) Ik ben hier echt niet aan het klonen hoor
Haha, DDA moest bij de baas op het matje komen:" zeg, wij constateren dat je tijdens werktijd erg veel op FOK! Zit"quote:Op vrijdag 21 februari 2014 09:19 schreef oh-oh het volgende:
[..]Ik vroeg me toevallig van de week hetzelfde af, ja dus
quote:Op vrijdag 21 februari 2014 09:34 schreef valentijn101 het volgende:
[..]
Haha, DDA moest bij de baas op het matje komen:" zeg, wij constateren dat je tijdens werktijd erg veel op FOK! Zit"
DDA:"ja maar, het is niet wat het lijkt! Ik heb een goed idee om Beaphar meer in de kijker te zetten. Een vast topic op FOK!."
Baas:" oke, klinkt goed"
DDA:"Phewww.... Dodged that bullet"
![]()
![]()
![]()
Meestal gaat het mis binnen 1-2 dagen. Mits je voldoende makreel per dag geeft. Ik denk dat ik dan minimaal 50% van zijn dagelijkse portie door makreel zou vervangen. In mijn Clinical Nutrition boekje staat: "provocation trials" kunnen tot 10 dagen duren. Dus eventueel kan je tot 10 dagen proberen, langer heeft eigenlijk niet zo veel zin.quote:Op vrijdag 21 februari 2014 00:53 schreef loecje het volgende:
[..]
Ja fase 2 al. Dat heet dus provocatie dieet, weer wat geleerd.
Dus gewoon 2dagen makreel geven en dan kijken wat het effect is?
Zou ik dan de nieuwe diersoorten ook 1week kunnen proberen? Dat gaat het een stuk vlotter en lijkt me ook beter qua afwisseling voedingsstoffen.
Dat we hills brokken ernaast geven is vooral om te voorkomen dat ze weer in hongerstaking gaat om vervolgens de keuken te plunderen. Dat gebeurde de vorige keer toen ik haar overzette naar KVV. Dat kwam er via beide kanten er weer uit, geen succes.
De katten vinden ook antivries lekker, maar die zou ik dus niet op een schoteltje gevenquote:Op vrijdag 21 februari 2014 10:08 schreef Sunshine1982 het volgende:
Ik zie net weer dat mijn katten een pootje steken in mijn uitgedronken beker karnemelk om vervolgens pootje af te likken. Blijkbaar vinden ze karnemelk lekker. Mag ik ze er een beetje van op een schoteltje geven?
Ok, helaas voor de beestjes maar dan laat ik het zoquote:Op vrijdag 21 februari 2014 10:18 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
De katten vinden ook antivries lekker, maar die zou ik dus niet op een schoteltje geven![]()
Een slokje karnemelk kan geen kwaad, maar bij meer kan het mis gaan, want de volwassen katten kunnen slecht lactose (melksuiker) vervangen. Karnemelk bevat eigenlijk bijna net zo veel lactose als melk, oppassen dus
Bij oormijt hoeven zij in principe niet altijd vieze oren te hebben. Oormijten kunnen ook heel diep in de gehoorgang zitten. Zij zijn microscopisch klein en slecht zichtbaar met een blote oog.quote:Op vrijdag 21 februari 2014 07:21 schreef Vicky het volgende:
DDA, mijn poezenmeisjes hebben geen vlooien, hebben (voor zover ik het kan zien) geen vieze oren maar toch krabbelen ze steeds aan/in hun oortjes.
enig idee wat de reden hiervoor zou kunnen zijn?
Wat een stelletje trollen zijn jullie!quote:Op vrijdag 21 februari 2014 09:34 schreef valentijn101 het volgende:
[..]
DDA:"ja maar, het is niet wat het lijkt! Ik heb een goed idee om Beaphar meer in de kijker te zetten. Een vast topic op FOK!."
Baas:" oke, klinkt goed"
DDA:"Phewww.... Dodged that bullet"
![]()
![]()
![]()
Ja maar.... je weet hoe de quote-knop werkt en je hebt niet eerst per ongeluk 7 nieuwe topics geopend terwijl dat niet je bedoeling was..... dat is wel verdacht hoor, voor een newbe!quote:Op vrijdag 21 februari 2014 10:31 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Wat een stelletje trollen zijn jullie!![]()
Ik ben gevraagd om het (eenmalig) te doen als een onderdeel van onze Social Media strategie. En toen liep het goed, dus ik mag voorlopig op het Fok blijven.
Ik zit nu gewoon in mijn vrije tijd de vragen te beantwoorden, met een kopjeerbij.
Ik ben nog nooit Fokker geweest (glimlacht nóg onschuldiger). Anders zouden jullie toch mijn unieke intelligente schrijfstijl gelijk herkennen?(of mijn ernstige dieslektische dyeslecktische dyslectische schrijffouten
)
Psies, iemand die het over klonen en alles heeft, das echt no way een newbiequote:Op vrijdag 21 februari 2014 10:36 schreef Candaasje het volgende:
[..]
Ja maar.... je weet hoe de quote-knop werkt en je hebt niet eerst per ongeluk 7 nieuwe topics geopend terwijl dat niet je bedoeling was..... dat is wel verdacht hoor, voor een newbe!
Nou dat! En ze kan zelfs pmmen!quote:Op vrijdag 21 februari 2014 10:37 schreef oh-oh het volgende:
[..]
Psies, iemand die het over klonen en alles heeft, das echt no way een newbie
Zeg, Sherlock, nu maak je hiervan "a Case of Mysterious Fokker"quote:Op vrijdag 21 februari 2014 10:36 schreef Candaasje het volgende:
[..]
Ja maar.... je weet hoe de quote-knop werkt en je hebt niet eerst per ongeluk 7 nieuwe topics geopend terwijl dat niet je bedoeling was..... dat is wel verdacht hoor, voor een newbe!
quote:Op vrijdag 21 februari 2014 10:43 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Zeg, Sherlock, nu maak je hiervan "a Case of Mysterious Fokker"![]()
Zie zo gek was die vraag nietquote:Op vrijdag 21 februari 2014 10:43 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Zeg, Sherlock, nu maak je hiervan "a Case of Mysterious Fokker"![]()
dankjequote:Op vrijdag 21 februari 2014 10:15 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Meestal gaat het mis binnen 1-2 dagen. Mits je voldoende makreel per dag geeft. Ik denk dat ik dan minimaal 50% van zijn dagelijkse portie door makreel zou vervangen. In mijn Clinical Nutrition boekje staat: "provocation trials" kunnen tot 10 dagen duren. Dus eventueel kan je tot 10 dagen proberen, langer heeft eigenlijk niet zo veel zin.
Hoe is het met de haakjes van Diva?quote:Op vrijdag 21 februari 2014 11:08 schreef Candaasje het volgende:
[..]Zo rol ik!
Vanmiddag controle haakjes bij Diva. Eens kijken of de Trovet een beetje heeft geholpen!
(Sowieso blijft ze op die voeding, want mevrouw blieft sinds Trovet geen Science Selective meer. Daar deed ze eerst een moord voor, maar dat is nu natuurlijk goedkope rotzooi in haar optiek!)
quote:Op vrijdag 21 februari 2014 12:52 schreef loecje het volgende:
[..]
dankje
Mijn DA vind de digitale dierenarts trouwens een super idee.
lekker laagdrempelig, vooral voor vragen die men anders niet aan de DA zouden stellen.
Wat leuk! Gefeliciteerd!quote:Op vrijdag 21 februari 2014 16:25 schreef oh-oh het volgende:
Sjon heeft zo een tandenpakket gewonnen via FB , wat leuk
Tandverzorging, ik heb geen ideequote:Op vrijdag 21 februari 2014 17:23 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Wat leuk! Gefeliciteerd!
Tanden-pakket? Kunstgebit??Beaphar Tandpasta, toch?, mag ik hopen.
Goed! Of althans, die kiezen zullen nooit de schoonheidsprijs winnen maar ze groeien nu ook niet de verkeerde kant op, de Trovet lijkt te helpen!quote:Op vrijdag 21 februari 2014 17:21 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Hoe is het met de haakjes van Diva?
quote:Op vrijdag 21 februari 2014 17:54 schreef Candaasje het volgende:
[..]
Goed! Of althans, die kiezen zullen nooit de schoonheidsprijs winnen maar ze groeien nu ook niet de verkeerde kant op, de Trovet lijkt te helpen!En Diva'à gewicht gaat ook nog steeds wat omhoog, wat in haar geval ook een goed teken is.
Dus mag niet mopperen!
quote:Op vrijdag 21 februari 2014 18:30 schreef TwinkleStar001 het volgende:
Maar degene aan de lijn wist het ook niet precies bleek vervolgens
quote:Op vrijdag 21 februari 2014 18:30 schreef TwinkleStar001 het volgende:
Weet jij of het SDU qua orthopedie goed is
quote:Op vrijdag 21 februari 2014 18:30 schreef TwinkleStar001 het volgende:
En verder opleukfoto's voor het topic :-)
En sinds kort is zijn vacht een stuk korter...
Oh nee, arm Bobje... Dat is altijd zo erg met de ratjes, dat zij maar zo kort leven...quote:Op vrijdag 21 februari 2014 18:47 schreef Cici het volgende:
Hallo DDA,
net weer terug van de dierenarts met mijn ratje Bob.
Abces is dik en staat wat strak. Maar volgens hem is er niks aan te doen.
Stond nog niet op knappen zei hij.
Mocht die wel knappen, dan is er verder weinig aan te doen.
Hij legde uit dat de huid onder het abces niet normaal is, is een tumor.
Als het abces knapt, dan komt er een korstje op en kan het gaan ontsteken. En dan gaat Bob lijden en dan moet ik haar inslapen...
Hij liet haar even rondlopen en zei dat ze het verder goed deed. Van het abces heeft ze geen last. Ze loopt, klimt, eet en drinkt goed.
Heeft er geen pijn aan.
Kan ook gewoon aan het abces komen, ze piept niet of trekt zich niet terug.
Dus wachten we gewoon af. Ze doet het nog goed dus.
Als het abces knapt op bijv een zondag, dan zou ik eventueel woensdag terug moeten om haar in te laten slapen.
Ga haar de rest van haar leven uiteraard nog lekker verwennen!
Madam is deze maand ook al 2 geworden.
Dank je welquote:Op vrijdag 21 februari 2014 18:58 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Oh nee, arm Bobje... Dat is altijd zo erg met de ratjes, dat zij maar zo kort leven...
Heel veel sterkte
Werd net terug gebeld, foto's zijn analoog maar ze gaan ze voor mij inscannen en dan mailen. Alleen lag het internet eruit dus dat wordt morgen of maandag. Ik pm als de foto's binnen zijn. Hopelijk blijft de kwaliteit een beetje goed.quote:Op vrijdag 21 februari 2014 18:57 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]![]()
Als je in de praktijk werkt, dan weet je toch wat je in de praktijk qua apparatuur heb?
Ja, helaas blijkt het heel vaak dat zo'n (terugkomend) abces bij een ratje een tumor is. Ik wou je niet gelijk bang maken met een worst case scenario, maar het ziet nu toch niet goed uit voor Bob...quote:Op vrijdag 21 februari 2014 19:03 schreef Cici het volgende:
[..]
Dank je wel
Tis idd shit dat ze zo kort leven, ze zijn zooo leuk!
Maar jij kan je wel vinden in zijn verhaal?
(Niet dat ik hem niet vertrouw, hij is echt een heel goede dierenarts! Maar ik stond echt te kijken toen hij dat allemaal vertelde...
Dacht dat het gewoon een kwestie van knappen was, verder schoonmaken en schoonhouden en klaar... Niet dus...)
quote:Op vrijdag 21 februari 2014 19:20 schreef TwinkleStar001 het volgende:
[..]
Werd net terug gebeld, foto's zijn analoog maar ze gaan ze voor mij inscannen en dan mailen. Alleen lag het internet eruit dus dat wordt morgen of maandag. Ik pm als de foto's binnen zijn. Hopelijk blijft de kwaliteit een beetje goed.
Nee, dat is zo...quote:Op vrijdag 21 februari 2014 19:42 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Ja, helaas blijkt het heel vaak dat zo'n (terugkomend) abces bij een ratje een tumor is. Ik wou je niet gelijk bang maken met een worst case scenario, maar het ziet nu toch niet goed uit voor Bob...
Hoe gaat het met Bob?quote:Op vrijdag 21 februari 2014 19:44 schreef Cici het volgende:
[..]
Nee, dat is zo...
Mocht het zo ver komen, dan hoop ik dat ze in haar slaap gaat, door ouderdom. En dat het ding nog laang niet knapt...
Ach, madam zal nog flink verwend worden.
Lag net nog lekker in mijn hand te slapen.
Lekker stukje vlees gekregen net. Komt goed.
Ze heeft tot nu toe een supergoed leven gehad. Zoals het hoort
Dank je wel
Er slingeren al 4 babysokken rond die precies 3 minuten om die poot blijven zitten.quote:
Ja duh dat dus. Dat gaat bij elke hond. Je denkt toch niet dat ik bij die naakthonden tape op die huid ga plakken? Das zieliger dan op haarquote:Op dinsdag 25 februari 2014 16:25 schreef loecje het volgende:
je kan het tape om het sokje doen zodat het sokje wat strakker zit. niet op het haar natuurlijk.
Nou dan moet je dr gewoon streng corrigeren als ze dr aan gaat. Of een snuitje omdoen.quote:Op dinsdag 25 februari 2014 16:28 schreef knoblaucha6 het volgende:
Dat snap ik ook maar hele rollen tape helpen niet, in die zin dat ze aan die tape gaat knagen en die stukjes tape net zo hard in slikt. Daar ze ietwat spijsverteringsproblemen heeft gehad is dat geen optie en bepaald niet wenselijk.
Ik behang haar nog net niet met ductape maar soit, je moet wat dus daarom juist zoek ik iets wat te vies is maar geen kwaad kan.
Geloof mij, ik tape op mijn hond plakken? Tuurlijk niet.quote:Op dinsdag 25 februari 2014 16:28 schreef oh-oh het volgende:
[..]
Ja duh dat dus. Dat gaat bij elke hond. Je denkt toch niet dat ik bij die naakthonden tape op die huid ga plakken? Das zieliger dan op haar
Streng corrigeren doe ik maar een mens moet ook wel eens de deur uitquote:Op dinsdag 25 februari 2014 16:29 schreef oh-oh het volgende:
[..]
Nou dan moet je dr gewoon streng corrigeren als ze dr aan gaat. Of een snuitje omdoen.
En een elastiekje in de sok naaien, zodat hij toch wat strakker zit? Of blieft ze het dan alsnog niet?quote:Op dinsdag 25 februari 2014 16:31 schreef knoblaucha6 het volgende:
[..]
Streng corrigeren doe ik maar een mens moet ook wel eens de deur uiten no way dat ik haar alleen laat met een koker, snuitje of zulks, ben veel te bang dat ze daar slechter van wordt. HHH krijgt ongelogen alles voor elkaar om hetgeen ter bescherming voor haar te slopen als je even niet kijkt.
Die muts van mij trekt echt álles wat ik verzin met gemak weg. En dan ben ik de hele dag thuis, even naar de plee en Mevroi heeft het weer voor elkaar. Om haar op haar 12de nou een snuitje om te doen is nogal wat, ze kwijnt dan helemaal weg.quote:Op dinsdag 25 februari 2014 16:34 schreef clumsy_clown het volgende:
[..]
En een elastiekje in de sok naaien, zodat hij toch wat strakker zit? Of blieft ze het dan alsnog niet?
Nou, dat is dus een van meest lastigste problemen. Bittere stoffen werken vaak niet (voldoende) en kunnen irriterend werken op het wondje. Als je iets van anti-knabbel spul wil proberen, dan moet je dat niet direct aan de wond aanbrengen!quote:Op dinsdag 25 februari 2014 16:19 schreef knoblaucha6 het volgende:
Wat een onwijs leuke beestjes komen er voorbij (Twinkle, die eerste foto.....)
Maar onze HHH heeft weer eens wat.
HHH alias bulten/wratenkoningin heeft sinds een paar dagen een bloeddoorlopen wrat midden bovenop op haar voorpoot, prima bereikbare plek om weer lekker aan te lebberen. Nou kunnen die wratten op zich weinig kwaad weten we helaas uit een hoop ervaring maar Mevroi de Freule likt er telkens aan, omdat die poot zo handig zit om er aan te likken![]()
Assistente vd dierenarts zei: calendulazalf er op smeren en afleiden......nou, dat afleiden doe ik als nederige onderdaan nóóit hoor en ik smeer die zooi alsof het boter op een boterham isZit de hele dag Mutserige Madam af te leiden om ajb niet aan die poot te lebberen en bij God, er vooral niet aan te knagen. Vraag is: calendulazalf is leuk en aardig maar die zalf lust ze, liefst de hele pot
, is er iets enorm smerigs wat geen kwaad kan wat ik op die wrat kan smeren zodat Hare Knullig Knagende Hoogheid met haar nobele bek eens van die wrat af blijft?
Tis het een of het ander he. Je hoeft dat dan alleen om te doen als je er even niet bent.quote:Op dinsdag 25 februari 2014 16:38 schreef knoblaucha6 het volgende:
[..]
Die muts van mij trekt echt álles wat ik verzin met gemak weg. En dan ben ik de hele dag thuis, even naar de plee en Mevroi heeft het weer voor elkaar. Om haar op haar 12de nou een snuitje om te doen is nogal wat, ze kwijnt dan helemaal weg.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |