Het grote nadeel van spaarlampen is hun aanwarm tijd. Daarom heb ik ze afgeschreven en vervangen in mijn huis voor led lampen.quote:Op maandag 27 januari 2014 15:59 schreef k_man het volgende:
Waarom LED? Zijn spaarlampen niet aantrekkelijker?
Eens, vreselijk irritant die lampen. Maar wel goedkoop in gebruik.quote:Op maandag 27 januari 2014 16:01 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Het grote nadeel van spaarlampen is hun aanwarm tijd. Daarom heb ik ze afgeschreven en vervangen in mijn huis voor led lampen.
Misschien hebben ze vijf kinderen die graag buiten ravottenquote:Op maandag 27 januari 2014 16:14 schreef Deetch het volgende:
Wasdroger kost ook veel stroom maar die zullen ze wel al niet meer hebben (hoop ik)
4,5W besparing met 3 uur per dag de lamp aan bespaar zo'n 1,1 euro per jaar.quote:Op maandag 27 januari 2014 16:12 schreef hottentot het volgende:
[..]
Eens, vreselijk irritant die lampen. Maar wel goedkoop in gebruik.
Voor 60W zou ik zelf eerder naar 10,5 Watt Led neigen.
Maar inderdaad je zou ook 15W spaarlampen kunnen nemen, als de korte opwarmperiode geen probleem is (meeste zitten er totaal niet mee trouwens) Maakt maar 4,5W verschil, maar in aanschaf wel veel goedkoper, en om 5,- verschil in aanschaf te rechtvaardigen zouden de lampen dan al bijna 4500 uur moeten branden. Rekening houdende met het aantal branduren vind ik zelf spaarlampen door het prijsverschil echt nog niet zo gek.
Ravotpakjes zijn dan goedkoper. En als je arm bent moet je niet 5 kinderen nemen.quote:Op maandag 27 januari 2014 16:15 schreef hottentot het volgende:
[..]
Misschien hebben ze vijf kinderen die graag buiten ravottenDan is een droger bijna essentieel.
je kan ook arm worden nadat je 5 kinderen hebt gekregen,.quote:Op maandag 27 januari 2014 16:16 schreef Deetch het volgende:
[..]
Ravotpakjes zijn dan goedkoper. En als je arm bent moet je niet 5 kinderen nemen.
of erdoorquote:Op maandag 27 januari 2014 16:17 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
je kan ook arm worden nadat je 5 kinderen hebt gekregen,.
Ik heb zonder conform te verliezen 30 euro p/m kunnen besparen aan elektriciteitskosten (wel met zonnepanelen erbij). Zonder zonnepanelen kwam ik uit op tussen de 15-20 euro per maand. De grootste winst (80%) was door standbykillers te gebruiken.quote:Op maandag 27 januari 2014 16:19 schreef bluemoon23 het volgende:
Eens met caferoker, die lampen vervangen is wel leuk, maar eigenlijk zou je hun hele energie gebruik en verbruik door moeten lichten.
Daar valt meer winst mee te halen.
Is niet helemaal waar. Ik heb een ledlamp die na 3 maanden stuk ging en niet de hele dag brandde.quote:Op maandag 27 januari 2014 16:20 schreef capuchon_jongen het volgende:
wel rekening houden dat je led hebt bijna voor het leven. spaarlapen breken nog makkelijker
Ok, verwacht er echter geen grote besparing mee.quote:Op maandag 27 januari 2014 16:21 schreef capuchon_jongen het volgende:
eigenlijk hebben ze al op alles bespaart. juist de lampen niet
Dan heb je met je poten aan de lamp gezeten of de lamp moest een schok te verduren krijgenquote:Op maandag 27 januari 2014 16:21 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Is niet helemaal waar. Ik heb een ledlamp die na 3 maanden stuk ging en niet de hele dag brandde.
ik ook. De spotjes (220, dus geen brakke trafo) gingen aan de lopende band kapot. Ik zou met op de levensduur niet al te blind sparen.quote:Op maandag 27 januari 2014 16:21 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Is niet helemaal waar. Ik heb een ledlamp die na 3 maanden stuk ging en niet de hele dag brandde.
nee. Wellicht in de winkel, maar niet in mijn huis.quote:Op maandag 27 januari 2014 16:22 schreef capuchon_jongen het volgende:
[..]
Dan heb je met je poten aan de lamp gezeten of de lamp moest een schok te verduren krijgen
Standby-killersquote:Op maandag 27 januari 2014 16:23 schreef bluemoon23 het volgende:
@sjorsie, Heb je daar ook extra investeringen voor gedaan ?
Standbykillers en stekkerdozen met een schakelaar neem ik dan even niet mee, die koop je voor een paar euro bij de Action.
Die dingen hebben ook gewoon een maximaal aantal branduren, en net als bij andere lampen zijn er een hoop die dat niet halen.quote:Op maandag 27 januari 2014 16:22 schreef capuchon_jongen het volgende:
[..]
Dan heb je met je poten aan de lamp gezeten of de lamp moest een schok te verduren krijgen
Bron? Dan zou een gemiddeld gezin continu meer dan 100 W verbruiken aan stand-by-apparatuurquote:Op maandag 27 januari 2014 16:01 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Het grote nadeel van spaarlampen is hun aanwarm tijd. Daarom heb ik ze afgeschreven en vervangen in mijn huis voor led lampen.
Als je een een 60W lamp 3 uur per dag aan hebt vervangt door een 4 W lamp en die ook 3 uur per dag aanhebt bespaar je 14 euro per jaar.
Is dit de moeite waard? De lamp kost ongeveer 10 euro, die je in 1x kwijt bent en die 14 euro kost je maar iets meer als 1 euro per maand.
Je bespaart meer door standbykillers. Ongeveer 33% van het elektriciteitsverbruik komt door apparaten die standby staan en dus niks doen. Als je geen geld hebt voor standby killers dan trek je elke avond de stekkers uit het stopcontact.
Alle elektrische apparaten kosten stroom als de stekker in het stopcontact zit, met uitzondering van de apparaten die een knop hebben in de kabel.
Mijn metingen. Ik verbruikte eerst zoals een normaal gezin in NL elektra verbruikt en toen ik alles uit ging zetten daalde het met meer dan 33%.quote:Op maandag 27 januari 2014 16:28 schreef Gebraden_Wombat het volgende:
[..]
Bron? Dan zou een gemiddeld gezin continue meer dan 100 W verbruiken aan stand-by-apparatuur.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |