--> therapeutquote:
Ik loop al een jaartje bij een psycholoog, ik vond het niet erg nodig maar door alle dingen die zijn gebeurt wel verstandig. Nu heb ik het meer dan nodig, het helpt gelukkig wel een beetje.quote:Op maandag 27 januari 2014 15:58 schreef GibsonLesPaul88 het volgende:
Zoek hulp voor waar je mee zit. Dit zal vast verlichtend werken.
Hoewel het nu lijkt alsof het allemaal mega kut is, kijk je er straks sterker op terug.
Ik denk dat je je niet bewust bent van de reden en daarom denkt dat je
zonder duidelijke reden stress hebt gekregen.
Kan het zijn dat je je hebt vast willen houden aan die rustige periode en dat dat
niet helemaal gelukt is ?
Ik krijg je indruk dat je wel aardig op de hoogte bent van wat er in je hoofd omgaat.quote:Op maandag 27 januari 2014 16:02 schreef preciesik het volgende:
[..]
Ik loop al een jaartje bij een psycholoog, ik vond het niet erg nodig maar door alle dingen die zijn gebeurt wel verstandig. Nu heb ik het meer dan nodig, het helpt gelukkig wel een beetje.
Wat je zegt over die rustige periode is helemaal waar. Ik was zo blij dat ik eindelijk gelukkig was! daarom begreep ik ook niet waarom ik nu juist helemaal ben ingestort..
Je omschrijft het heel goed. Bedankt voor je wijsheidquote:Op maandag 27 januari 2014 16:06 schreef GibsonLesPaul88 het volgende:
[..]
Ik krijg je indruk dat je wel aardig op de hoogte bent van wat er in je hoofd omgaat.
Soms is het in gesprek gaan geen schande ook al lijkt het alsof je geen 'hulp' nodig hebt.
Vooropgesteld, met hulp is niks mis. Maar probeer het ook te accepteren. Alles is een leerproces
en dat gaat met vallen en opstaan. Daarin is het raadzaam jezelf te accepteren maar ook je gevoelens
en leerprocessen. Accepteer het, hoe moeilijk het ook lijkt, dat het even is ingestort. Wat je in ieder geval wel weet is dat je weet hoe je je voelt als het wel goed gaat en wat je kan doen om dat gevoel te krijgen. Je hebt immers al een keer het rotte gevoel overwonnen. Gebruik die wijsheid en kracht.
Ik denk wel dat het goed komt.
trueee,, maar misschien iemand die het herkentquote:Op maandag 27 januari 2014 16:30 schreef Xeor het volgende:
Huisarts.. hier zitten geen specialisten.
Heb ook last gehad van angst/paniek/hyperventilatie en wat bij mij hielp was Therapie en antidepressiva.quote:Op maandag 27 januari 2014 16:33 schreef preciesik het volgende:
[..]
trueee,, maar misschien iemand die het herkent
Ik blow echt nooit.. misschien 3 keer per jaaar ofzo! het is meer omdat mijn vriend het doe, ik af en toe mee doen. Ben zelf een meisje haha..quote:Op maandag 27 januari 2014 16:52 schreef BlauweTijger het volgende:
Hm.. stoppen met die zooi en misschien een leuk vrouwtje die je kan opvrolijken?Heeft voor mij ook geholpen. ( vriendin ) Ik had een keer hartkloppingen en dan schrik je ook.
nee dat niet echt! meer dat ik wel vrolijk wil zijn maar het op de een of andere manier niet kan uiten. Heb een hele vreemde angst. Ook heb ik bijvoorbeeld een reis geboekt, normaal zou ik in de wolken zijn maar nu heb ik het gevoel dat ik niet blij genoeg ben en het ook niet durf te zijn op een of andere manier..quote:Op maandag 27 januari 2014 16:57 schreef SchavuitPiet het volgende:
Heb je soms het gevoel dat je bekeken word ?
Dat je iets wilt zeggen maar het niet kunt, en daardoor dan maar niets zegt?
Dit kan tekenen zijn van een psychose omdat je op het moment niet goed in het leven staat, Onzeker
Ik zelf heb twee jaar lang elke dag een gram gerookt, nu ben ik 8 maanden van die rotzooi af!
En geloof mij het is het waard, dus stop, ga met iemand praten die jou goed kent, en vraag om advies bij je echte vrienden
Nee ik weet het ook niet zeker, daarom. Ik probeer er gewoon achter te komen wat het wel is. misschien zijn het wel meerdere dingen bij elkaaar..quote:Op maandag 27 januari 2014 19:04 schreef Gray het volgende:
Van een enkele joint zal t niet komen denk ik. Wel denk ik dat je het beter kan laten en je richten op je problemen via professionele hulp.
Nee dat wil ik absoluut niet.. het is gewoon eigenaardig dat het daarna begonnen is. Heb wel vaker met blowen gehad dat ik last van mn ademhaling kreeg enzo dat wel... Ik geef drugs echt nietde schuld, maar wil gewoon weten waar deze shit in mn hoofd vandaan komt.. en misschien heeft iemand dezelfde ervaring of herkent het, snapjequote:Op maandag 27 januari 2014 19:28 schreef Life2.0 het volgende:
hoppa weer iemand die zichzelf gek denkt en drugs te schuld geeft, waar denk je dat die psyche voor was?
Dit.quote:Op maandag 27 januari 2014 16:03 schreef fathank het volgende:
Voortaan geen drugs meer misbruiken als uitvlucht.
je kunt je ook verdiepen in wat je neemt, dat wiet de bloeddruk verlaagt en je hart dus sneller gaat kloppen, je je hart sneller voelt kloppen, in paniek raakt, nog harder gaat kloppen, meer in pani... catch my drift..quote:Op maandag 27 januari 2014 20:26 schreef preciesik het volgende:
[..]
Nee dat wil ik absoluut niet.. het is gewoon eigenaardig dat het daarna begonnen is. Heb wel vaker met blowen gehad dat ik last van mn ademhaling kreeg enzo dat wel... Ik geef drugs echt nietde schuld, maar wil gewoon weten waar deze shit in mn hoofd vandaan komt.. en misschien heeft iemand dezelfde ervaring of herkent het, snapje
quote:
quote:
TS blijft er een beetje vaag onder, maar in sommige situaties is het bijna niet te doen om geen escape te gebruikenquote:Op maandag 27 januari 2014 16:03 schreef fathank het volgende:
Voortaan geen drugs meer misbruiken als uitvlucht.
Oh het zal vast niet een ding.zijn, eerder een leven aan ervaringen.quote:Op maandag 27 januari 2014 20:24 schreef preciesik het volgende:
[..]
Nee ik weet het ook niet zeker, daarom. Ik probeer er gewoon achter te komen wat het wel is. misschien zijn het wel meerdere dingen bij elkaaar..
Of je pakt je problemen gewoon aan ipv ervoor weg te lopen en lekker op de bank gaan zitten stonen. Daar is nog nooit iemand beter van geworden.quote:Op maandag 27 januari 2014 23:09 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
[..]
[..]
TS blijft er een beetje vaag onder, maar in sommige situaties is het bijna niet te doen om geen escape te gebruiken
Sowieso ben ik een voorstander van problemen aanpakkenquote:Op dinsdag 28 januari 2014 08:32 schreef fathank het volgende:
[..]
Of je pakt je problemen gewoon aan ipv ervoor weg te lopen en lekker op de bank gaan zitten stonen. Daar is nog nooit iemand beter van geworden.
Kan best dat die joint de eerste paniekaanval (hyperventilatie) triggerde omdat hij het nam op een moment dat hij zich erg gestressd voelde, maar hoe hij zich nu voelt staat daar wel los van inderdaad.quote:Op dinsdag 28 januari 2014 08:35 schreef Moira. het volgende:
Als je één joint hebt gehad en anderhalve week later een paniekaanval denk ik dat dat geenzins met die ene joint te maken had, hoor. Dat was de dag erna al wel weer uit je systeem.
Wij hebben geen inzicht in wat het dan wel was wat dat bij je triggerde.
Daarvoor moet je het echt even bij je psycholoog neer leggen, die kan daar meer mee.
Dit. Misschien is TS een beetje hypochonder?quote:Op maandag 27 januari 2014 19:28 schreef Life2.0 het volgende:
hoppa weer iemand die zichzelf gek denkt en drugs te schuld geeft, waar denk je dat die psyche voor was?
Een paniekstoornis is wat anders dan hypochondrie.quote:Op dinsdag 28 januari 2014 13:37 schreef Fes1-2 het volgende:
[..]
Dit. Misschien is TS een beetje hypochonder?
Ja...? Misschien is TS een beetje hypochonder? In de OP trekt ie alleen zijn eigen conclusies en gaat van paniekstoornis naar depersonalisatie etc etc etc... Misschien is tijd om een arts op te zoeken... Ik spreek ook slechts een vermoeden uit.quote:Op dinsdag 28 januari 2014 13:43 schreef -Strawberry- het volgende:
[..]
Een paniekstoornis is wat anders dan hypochondrie.
Welke ernstige ziekte denkt TS dan te hebben?quote:Op dinsdag 28 januari 2014 13:45 schreef Fes1-2 het volgende:
[..]
Ja...? Misschien is TS een beetje hypochonder? In de OP trekt ie alleen zijn eigen conclusies en gaat van paniekstoornis naar depersonalisatie etc etc etc... Misschien is tijd om een arts op te zoeken... Ik spreek ook slechts een vermoeden uit.
quote:Op dinsdag 28 januari 2014 13:47 schreef -Strawberry- het volgende:
[..]
Welke ernstige ziekte denkt TS dan te hebben?
Maar goed, diagnoses zijn voor de huisarts en/of psych inderdaad.
quote:Ik kreeg anderhalve week later een paniekaanval en sinds dien voel ik me heel angstig en heb ook last van mn ademhaling. Ik heb gevoelens van derealisatie en depersonalisatie. Ik ben mezelf niet meer. eerst voelde ik me een beetje depri maar dat is nu weg.
Dan nog zijn dat psychiatrische termen en die schrijf je niet aan jezelf toe. Vandaar dat ik roep dat TS misschien een beetje hypochonder is.... Ik weet niet precies waar je heen wilt met deze discussie?quote:Op dinsdag 28 januari 2014 13:50 schreef -Strawberry- het volgende:
[..]
Depersonalisatie en derealisatie treden vaker op als symptomen van een paniekstoornis.
Nergens heen, alleen dat ik niet denk dat het klopt wat je zegt en dat het voorbarig is om een diagnose als hypochondrie te opperen. Het zijn allemaal dingen juist die bij het beeld van een paniekstoornis passen. Dat TS bekend is met termen als derealisatie en depersonalisatie is gezien zijn traumatische verleden niet ondenkbaar.quote:Op dinsdag 28 januari 2014 13:51 schreef Fes1-2 het volgende:
[..]
Dan nog zijn dat psychiatrische termen en die schrijf je niet aan jezelf toe. Vandaar dat ik roep dat TS misschien een beetje hypochonder is.... Ik weet niet precies waar je heen wilt met deze discussie?
Ik schreef dan ook misschienquote:Op dinsdag 28 januari 2014 13:57 schreef -Strawberry- het volgende:
[..]
Nergens heen, alleen dat ik niet denk dat het klopt wat je zegt en dat het voorbarig is om een diagnose als hypochondrie te opperen. Het zijn allemaal dingen juist die bij het beeld van een paniekstoornis passen. Dat TS bekend is met termen als derealisatie en depersonalisatie is gezien zijn traumatische verleden niet ondenkbaar.
Klopt. Bij mij was het over na vier maandenquote:Op dinsdag 28 januari 2014 15:48 schreef FullPotato het volgende:
Ik heb nagenoeg hetzelfde meegemaakt, en heb er nog steeds last van. Ik merk wel dat het steeds minder wordt naarmate de tijd voorbijvliegt, en dan praat ik over maanden. Aan alles komt een einde.
Het laatste wat jij moet doen is hulp zoeken op fora, want er komt toch een hoop gezwets langs waar je alleen maar ongelukkiger wordt. Veel mensen denken je te kunnen helpen door psychiater te spelen en komen met een verhaal over psychoses etc zonder te weten wat het betekent en wat de criteria zijn. Je word er alleen maar ongelukkiger van (is mijn ervaring). Niet doen dus.
Klopt, het kan ook een chronisch beloop hebben. Maar hoe eerder de behandeling, hoe minder kans daarop.quote:Op dinsdag 28 januari 2014 16:23 schreef SchavuitPiet het volgende:
[..]
Klopt. Bij mij was het over na vier maanden
Maar dat is voor iedereen verschillend natuurlijk
Thanks! wel fijn om een beetje hoop te hebbenquote:Op woensdag 29 januari 2014 17:23 schreef scoober het volgende:
maak je geen zorgen... dit hebben enorm veel mensen.
denk er niet te veel aan, gaat vanzelf weg. en BTW geniet van je vakantie!
gr een ervaringsdeksundige
Toch fijn om te horen dat ik niet de enige ben.. Hoewel het ook niet leuk voor jou is. Maar bedankt voor de tipquote:Op dinsdag 28 januari 2014 15:48 schreef FullPotato het volgende:
Ik heb nagenoeg hetzelfde meegemaakt, en heb er nog steeds last van. Ik merk wel dat het steeds minder wordt naarmate de tijd voorbijvliegt, en dan praat ik over maanden. Aan alles komt een einde.
Het laatste wat jij moet doen is hulp zoeken op fora, want er komt toch een hoop gezwets langs waar je alleen maar ongelukkiger wordt. Veel mensen denken je te kunnen helpen door psychiater te spelen en komen met een verhaal over psychoses etc zonder te weten wat het betekent en wat de criteria zijn. Je word er alleen maar ongelukkiger van (is mijn ervaring). Niet doen dus.
Als je een paniek aanval krijgt van veel wiet: dat kan, gebeurt best vaak vooral bij nieuwe gebruikers. Maar als je de negatieve effecten zo lang blijft voelen: niet meer aanraken en nóg verder weg blijven bij andere psychoactive middelen...quote:Op maandag 27 januari 2014 15:50 schreef preciesik het volgende:
Hallo allemaal,
Sinds anderhalve maand voel ik me niet mezelf meer. Ik had na een lange tijd (traumatische shit vanaf me 13e) weer een hele fijne, gelukkige periode (ben nu 19). Eindelijk voelde ik me helemaal mezelf en was ik oprecht heel gelukkig. Maar ik kreeg ineens veel stress (zonder reden) en begon me steeds rotter te voelen. Op een avond heb ik een joint gerookt met m'n vriend en had toen last van hyperventilatie en voelde me niet goed. SInds die joint is het steeds slechter gegaan...
Ik kreeg anderhalve week later een paniekaanval en sinds dien voel ik me heel angstig en heb ook last van mn ademhaling. Ik heb gevoelens van derealisatie en depersonalisatie. Ik ben mezelf niet meer. eerst voelde ik me een beetje depri maar dat is nu weg. Het is meer dat ik me heel raar voel en het is moeilijk te omschrijven hoe dat precies voelt. Ik wil heel graag blij zijn en me vrij voelen in me hoofd maar het lijkt wel alsof ik word tegengehouden..Het is een heel eng gevoel.
Is er iemand die zich hier in herkent? Ik vind het echt klote en wil er graag vanaf want dit ben ik niet!
Thanks anyway
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |