quote:
Op dinsdag 14 januari 2014 01:37 schreef static het volgende:Heb je wel eens aan de doodskist van iemand gestaan? Hoe ging dat? Was dat bij je familie? Ouders?
Mijn vader is gestorven toen ik 10 was, niet veel van meegemaakt dus. Maar ben als de dood (leuk gevonden) als ik afscheid moet nemen van mijn moeder. Hoop dat haar einde komt door ouderdom, maar hoe ga je daar in godsnaam mee om? Ik kan mezelf alleen maar de rest van mijn leven in verdriet voorstellen.
Hoe is het nu? static om van een aantal mensen de wederwaardigheden te hebben meegekregen?
Het topic heeft wel het en en ander losgemaakt.
Heeft het jou "antwoord" gegeven op je vraag?
Heb je wel eens gedacht hoe het voor je moeder is om afscheid te nemen als je voor een langere periode naar het Oosten bent?
Oudere mensen kunnen wel eens zorgelijk zijn over lang en ver weg van kinderen.
Of hebben jullie vaak contact?
Binnenkort gaan wij drie weken weg en hebben nog niks verteld, omdat vooral sch.moeders kan tobben van " hoe moet dat nou".
En tegelijk kan zij verrassen met een doodnuchtere opmerking.
Toch hebben wij gekozen om het nog niet te zeggen.
( er is overigens genoeg hulp en ondersteuning van professionals en andere kinderen. Alleen wonen die een uurtje rijden verderop. )
Lang leve Mantelzorg.
Ik ben benieuwd of het topic je gedachten hebben beïnvloed over het onderwerp "definitief afscheid nemen".