abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_135063204
quote:
0s.gif Op zaterdag 4 januari 2014 13:23 schreef theunderdog het volgende:

[..]

Wat is er mis met Saoedi Arabië dan?

Sterker nog, als je veel geld hebt dan is het daar een paradijs.
Wat een nep paradijs dan waar aan de andere kant arbeiders als slaven behandeld worden. Je moet wel het hele plaatje laten zien en dan zuigt SA keihard, behalve voor zulke geloofs extremisten als bansheeboy.
  zaterdag 4 januari 2014 @ 14:22:12 #52
13462 BansheeBoy
Assimilatie = Laxatie = Stront
pi_135063765
quote:
0s.gif Op zaterdag 4 januari 2014 14:05 schreef tong80 het volgende:

[..]

Vandaar je gebrek aan humor.

:P
Daar kan ik me wel in vinden. Alcohol is écht een gevaar. :{

:{²
Misgun niemand zijn profijt, laat elk op hoope bouwe. Ofschoon wie mij ook benijdt, fortuin moet zijn loop behouden.
Bansheeboy: Fok!ker van de week!
[Without heart we would be mere machines]
Bergkamp, Zlatan, Van Persie, Ziyech, Quaresma
pi_135063776
quote:
1s.gif Op zaterdag 4 januari 2014 13:22 schreef Ferdo het volgende:

[..]

Dan ben je als verkoper ook werkelijk of blind of te achterlijk om voor de duivel te dansen.

Ga het zelf eens proberen. Het is mij ook weleens gebeurd. Je moet legitimatie vragen tot 25 bij een slijterij. En dan staat er een heel klein knap Indisch meisje met superstrak lijf en hoofd. En die blijkt dan in de 30 te zijn, maar 17 had je ook geloofd.

Zelf word ik ook weleens 5 jaar jonger geschat en weleens 5 jaar ouder ook. Zo makkelijk is het dus blijkbaar niet.

Verder vind ik mensen die daar boos om worden gewoon zeuren. Je hebt je ID altijd bij je, laten zien kost 30 seconden. En vat het gewoon op als een compliment dat je er nog jomg uit ziet.
“I planned my death carefully, unlike my life, which meandered along from one thing to another, despite my feeble attempts to control it.”
― Margaret Atwood, Lady Oracle
pi_135063810
Best wel voorbarig om te spreken van een fiasco. Het is pas enkele dagen geleden van kracht geworden en nu al word gesproken van een fiasco zonder naar de effecten op langere termijn te kijken. Zonde.
  zaterdag 4 januari 2014 @ 14:30:14 #55
72545 Megumi
Go Rin No Sho
pi_135064078
quote:
15s.gif Op zaterdag 4 januari 2014 14:22 schreef BansheeBoy het volgende:

[..]

Daar kan ik me wel in vinden. Alcohol is écht een gevaar. :{

:{²
Het verbieden van alcohol is een gevaar. Kijk naar de historie van de VS in de jaren 20. En de meeste mensen gaan er goed mee om.
Wordt als iemand die voortdurend dood is. De ware volgeling van bushidõ sterft elke ochtend en avond opnieuw. En wordt niet gehinderd door angst voor de dood. Yamamoto Tsunetomo's hagakure.
  zaterdag 4 januari 2014 @ 14:30:33 #56
66714 YuckFou
Nu niet, nooit niet...
pi_135064091
quote:
0s.gif Op zaterdag 4 januari 2014 09:41 schreef Schunckelstar het volgende:
er word iig grondig gecontroleerd bij de supermarkt.
ik moest gisteren voor het eerst in jaren mijn id laten zien bij het kopen van een krat bier, ik ben 32 :')
"ja je weet het niet he, nu het 18 is"
ik ben nog steeds aan het bedenken of het een belediging of een compliment is :')
De eerste cassiere die mijn ID vraagt krijgt een bos bloemen :7
Are we not savages, innately destined to maim and kill?
Blame it on the environment, heredity or evolution: we're still responsible
Our intelligence may progress at geometric rates
Yet socially we remain belligerent neonates
  zaterdag 4 januari 2014 @ 14:31:26 #57
72545 Megumi
Go Rin No Sho
pi_135064114
quote:
14s.gif Op zaterdag 4 januari 2014 14:30 schreef YuckFou het volgende:

[..]

De eerste cassiere die mijn ID vraagt krijgt een bos bloemen :7
_O-
Wordt als iemand die voortdurend dood is. De ware volgeling van bushidõ sterft elke ochtend en avond opnieuw. En wordt niet gehinderd door angst voor de dood. Yamamoto Tsunetomo's hagakure.
  zaterdag 4 januari 2014 @ 14:32:27 #58
346939 Janneke141
Green, green grass of home
pi_135064137
quote:
0s.gif Op zaterdag 4 januari 2014 14:23 schreef ruver1997 het volgende:
Best wel voorbarig om te spreken van een fiasco. Het is pas enkele dagen geleden van kracht geworden en nu al word gesproken van een fiasco zonder naar de effecten op langere termijn te kijken. Zonde.
Allerlei gemeentes geven nu al aan dat ze niet willen of niet kunnen handhaven. De supermarkten ondernemen wel actie maar weigeren om hun personeelsbeleid aan te passen. Horeca heeft er helemaal geen belang bij dus verandert niets en zelfs de ouders zijn niet van plan om te ondersteunen.

Hoe kan een wet met zo weinig draagvlak ooit géén fiasco zijn?
Opinion is the medium between knowledge and ignorance (Plato)
pi_135064255
Er was ook geen draagvlak voor het verbieden van roken in vliegtuigen
  zaterdag 4 januari 2014 @ 14:42:15 #60
111528 Viajero
Who dares wins
pi_135064498
quote:
0s.gif Op zaterdag 4 januari 2014 14:35 schreef arjan1112 het volgende:
Er was ook geen draagvlak voor het verbieden van roken in vliegtuigen
Verbieden! Daar is ie weer, het magische woord dat alle problemen als sneeuw voor de zon doet verdwijnen.
It really is just like a medieval doctor bleeding his patient, observing that the patient is getting sicker, not better, and deciding that this calls for even more bleeding.
  zaterdag 4 januari 2014 @ 15:01:38 #61
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
  zaterdag 4 januari 2014 @ 15:04:02 #62
342435 Life2.0
#deadprez4mod
pi_135065199
alles verbieden, alles niet handhaven _O_
  zaterdag 4 januari 2014 @ 15:04:48 #63
342435 Life2.0
#deadprez4mod
pi_135065231
quote:
0s.gif Op zaterdag 4 januari 2014 14:32 schreef Janneke141 het volgende:

[..]

Allerlei gemeentes geven nu al aan dat ze niet willen of niet kunnen handhaven. De supermarkten ondernemen wel actie maar weigeren om hun personeelsbeleid aan te passen. Horeca heeft er helemaal geen belang bij dus verandert niets en zelfs de ouders zijn niet van plan om te ondersteunen.

Hoe kan een wet met zo weinig draagvlak ooit géén fiasco zijn?
we zitten toch ook bij de eu?
pi_135065380
Ik was gisteren boodschappen aan het doen met mn broertje van 11. Kreeg ik mijn krat bier niet mee omdat hij erbij was. :')
Feyenoord Rotterdam
pi_135067107
quote:
18s.gif Op zaterdag 4 januari 2014 15:09 schreef GekkeGerrit- het volgende:
Ik was gisteren boodschappen aan het doen met mn broertje van 11. Kreeg ik mijn krat bier niet mee omdat hij erbij was. :')
Ze kunnen er ook wel enorm in doorslaan. _O-
"Bijna niemand durft de islam te bekritiseren en te bespotten zoals dat met het christendom werd en wordt gedaan, terwijl daar gezien het totalitaire en onderdrukkende karakter van de islam toch alle reden toe is." ~ H.Heeresma
pi_135067362
Wat was eigenlijk precies de reden voor invoering van dit helder uitgedachte beleid? Waarom mogen jongeren tussen de 16 en 18 ineens geen zwak-alcoholische dranken meer kopen?
The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia

Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog
  Trouwste user 2022 zaterdag 4 januari 2014 @ 16:03:39 #67
7889 tong80
Spleenheup
pi_135067547
16- en 17-jarigen kunnen probleemloos alcohol kopen, ook al mag dat sinds 1 januari niet meer. Dat ontdekten vier tieners die namens het AD de proef op de som namen. Zelfs op de nieuwjaarsreceptie van de gemeente Utrecht, die streng wil controleren op de nieuwe regels, kregen de vier drank geserveerd.

De caissière wilde mijn legitimatie zien. Maar toen ze mijn geboortedatum zag, vroeg ze aan mij of dat nu betekende dat ik 18 was. Tja...Carlijn (17) stapt vrolijk uit de AH to Go op station Utrecht Centraal, een blikje Bacardi-cola in de hand. Of ze haar ID-bewijs niet had moeten laten zien? 'Jawel, de caissière wilde mijn legitimatie zien. Maar toen ze mijn geboortedatum zag, vroeg ze aan mij of dat nu betekende dat ik 18 was. Tja...'

Een testteam van vier jongens en meiden van 16 en 17 jaar neemt namens het AD de proef op de som. De tieners bezoeken vijf winkels en vijf cafés in Utrecht, de stad die juist aankondigde direct streng te gaan handhaven. De resultaten: op alle tien locaties kunnen ze zonder problemen bier, wijn en sterke drank kopen. En zelfs op de nieuwjaarsreceptie van de gemeente Utrecht bemachtigen de tieners moeiteloos drank. Verkopers en obers stellen geen vragen, vragen niet om een ID of maken een rekenfout bij het zien van de geboortedatum.

Wim van Dalen, voorzitter van het instituut voor alcoholbeleid STAP, schrikt van de resultaten. 'Ik had niet gedacht dat jongeren helemaal nergens alcohol konden kopen. Maar dat op vrijwel alle plekken bier of wijn werd verkocht aan deze tieners vind ik wel heel sterk. Vooral omdat juist supermarkten er op dit moment heel voorzichtig mee zijn. Ze weten dat er veel aandacht voor is.'

Het is een slecht signaal, zo kort na het ingaan van de nieuwe regels, vindt Van Dalen. 'Je moet de druk bij de caissières weghalen. Zij zijn vaak jonger en moeten dan aan oudere tieners 'nee' verkopen. Dat werkt niet. Wij zijn daarom een groot voorstander van de ageviewer.' Hierbij kijkt een klant bij de kassa op een schermpje, dat op afstand door iemand anders wordt bekeken. Die geeft aan of de klant jonger of ouder dan 30 jaar is. Als de ageviewer aangeeft dat het gaat om iemand die jonger dan 30 is, moet de klant zijn ID laten zien.

Van Dalen: 'Bij dit systeem hoeft de caissière geen keuze te maken, wat veel prettiger werkt. Het is zo goed als waterdicht. Maar de grote supermarktketens hebben er geen oren naar. Ze willen liever geen negatief imago koppelen aan een product dat hen zoveel geld oplevert. Pijnlijk, maar waar.

:P
Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
pi_135067615
Die ageviewer, WTF?

Wat is er mis met gewoon iemand zijn/haar ID vragen? Waarom moet menselijke interactie ineens uitgeschakeld worden?
The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia

Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog
pi_135067810
quote:
11s.gif Op zaterdag 4 januari 2014 15:59 schreef El_Matador het volgende:
Wat was eigenlijk precies de reden voor invoering van dit helder uitgedachte beleid? Waarom mogen jongeren tussen de 16 en 18 ineens geen zwak-alcoholische dranken meer kopen?
nou de reden staat er niet in maar hoe het tot stand kwam enzo wel

ze zijn er al 17 jaar mee bezig, en nu is het ze gelukt
http://www.stap.nl/conten(...)aar-17-11-2013_1.pdf
  zaterdag 4 januari 2014 @ 16:19:21 #70
111528 Viajero
Who dares wins
pi_135068265
quote:
11s.gif Op zaterdag 4 januari 2014 16:05 schreef El_Matador het volgende:
Die ageviewer, WTF?

Wat is er mis met gewoon iemand zijn/haar ID vragen? Waarom moet menselijke interactie ineens uitgeschakeld worden?
En waar moeten de makers van ageviewers dan van leven? Dit soort regels zijn nooit voor niets, er profiteert altijd wel iemand van.
It really is just like a medieval doctor bleeding his patient, observing that the patient is getting sicker, not better, and deciding that this calls for even more bleeding.
pi_135068286
Dank arjan, voor wederom bronnen:

2012 - 2013
De behandeling van het wetsvoorstel in de Eerste Kamer verloopt traag. Ondertussen klinkt
vanuit de samenleving de roep om één leeftijdsgrens van 18 jaar hoe langer hoe luider. Er
komen steeds méér mensen die die wens ondersteunen, vooral omdat steeds duidelijker
wordt welke schade alcohol kan veroorzaken aan de hersenen van jongeren. De aandacht
die kinderarts Nico van der Lely bij voortduring vraagt voor ophoging van de leeftijdsgrens ter
preventie van alcoholintoxicaties
, onder meer in het boek ‘Onze kinderen en alcohol’36,
draagt hieraan zeker bij.


=====

Whuut? Dus omdat een paar jongeren zich niet kunnen beheersen en "alcoholtoxificaties" ondergaan, mag geen enkele jongere tussen 16 en 18 geen enkel biertje kopen? Een paar biertjes per week ga je écht niet dood aan.

Waarom moet die normale, brave, bijdragende, hard studerende, matige recreatieve alcoholgebruiker lijden onder het gebrek aan verantwoordelijkheid van andere 16-18-jarige drinkers?

En waarom de grens bij 18, niet bij 21, 23 of 65, zoals andere leeftijdsgrenzen?

Kunnen jongeren van 19 opeens wel gewoon allemaal, zonder uitzonderingen met alcohol omgaan? Vindt er in geen enkel huishouden in Nederland alcoholisme plaats?

Ook de claim op "weerstand in de samenleving", oh, hoe is dat getest? Met een EenVandaag-panel waar 20.000 (?) leden ineens "de Voice of Holland (en andere Nederlandse provincies)" zijn?

Met gematigd gebruik is niets mis, dat geldt voor alle risicohobby's (linkse of rechtse).

De boodschap van de overheid is echter, wederom:

Een minderheid van gebruikers/beoefenaars van risicomiddelen/activiteiten kan niet omgaan met de verantwoordelijkheid die risicomiddelen/activiteiten met zich meebrengen. Bij jongeren tussen 16 en 18 zijn het daarbij ook nog de ouders die die verantwoordelijkheid voor deugdelijke opvoeding met gevoel voor algemene grenzen niet kunnen nemen. Daarom besluiten wij dat alle gebruikers/beoefenaars niet zelf die grens kunnen bepalen en zorgen wij dat zij in overtreding zijn als zij zich in gezelschap van vrienden met wat biertjes en wijntjes op grove wijze de samenleving schaden.

Het hele principe is fouter dan fout. Alleen D66 (zeldzaam liberale opleving?) en PVV (nog zeldzamere realisatie waar die 2e V nou eigenlijk voor stond) bleken in staat dat in te zien.

Faal, Nederland, dikke faal.
The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia

Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog
pi_135068344
quote:
0s.gif Op zaterdag 4 januari 2014 16:19 schreef Viajero het volgende:

[..]

En waar moeten de makers van ageviewers dan van leven?
Dat kun je je bij wapenhandelaren en -fabrikanten ook afvragen, vuile War On Drugs-tegenstander!

quote:
Dit soort regels zijn nooit voor niets, er profiteert altijd wel iemand van.
Het intermenselijk contact in de samenleving zeker niet.
The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia

Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog
  zaterdag 4 januari 2014 @ 16:24:25 #73
111528 Viajero
Who dares wins
pi_135068468
quote:
14s.gif Op zaterdag 4 januari 2014 16:21 schreef El_Matador het volgende:

[..]

Dat kun je je bij wapenhandelaren en -fabrikanten ook afvragen, vuile War On Drugs-tegenstander!

[..]

Het intermenselijk contact in de samenleving zeker niet.
Intermenselijk contact. Vuige hippy dat je bent. Er moet geld verdiend worden!
It really is just like a medieval doctor bleeding his patient, observing that the patient is getting sicker, not better, and deciding that this calls for even more bleeding.
  zaterdag 4 januari 2014 @ 16:25:54 #74
346939 Janneke141
Green, green grass of home
pi_135068528
quote:
0s.gif Op zaterdag 4 januari 2014 16:24 schreef Viajero het volgende:

[..]

Intermenselijk contact. Vuige hippy dat je bent. Er moet geld verdiend worden!
Dat is juist een reden om te zorgen dat je caissières gewoon hun werk doen, in plaats van een bak geld uit te geven aan een duur systeem dat ook niet foolproof is.
Opinion is the medium between knowledge and ignorance (Plato)
pi_135068584
quote:
0s.gif Op zaterdag 4 januari 2014 16:24 schreef Viajero het volgende:

[..]

Intermenselijk contact. Vuige hippy dat je bent. Er moet geld verdiend worden!
Ik verdiende vorig jaar rond de 3 miljoen met intermenselijk contact, Viajero. :*

Zat veel alcohol bij, trouwens.
The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia

Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')