Nog twee weken en dan is het tijd voor de op één na belangrijkste wedstrijd van het seizoen. Het OKT. Wie o Wie gaan het halen en wie niet?quote:Met de wereldbekerwedstrijden in Berlijn is het eerste gedeelte van het schaatsseizoen afgesloten. De Nederlanders hebben nog ruim 2 weken om zich voor te bereiden op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT).
In Heerenveen verdelen de Oranjerijders- en rijdsters van 26 tot en met 30 december in een onderling toernooi op alle afstanden de beschikbare tickets en wordt duidelijk wie Nederland in februari bij de Olympische Spelen in Sochi op de langebaan gaan vertegenwoordigen.
Plek voor twintig schaatsers
Met maar plaats voor tien Nederlandse mannen en tien Nederlandse vrouwen wordt het dringen in Thialf. Op sommige afstanden lijkt het al een uitgemaakte zaak wie naar Rusland mogen, op andere afstanden is de concurrentie enorm en zijn teleurstellingen onvermijdelijk.
Op de 500, 1000 en 1500 meter mogen op de Spelen vier Nederlandse schaatsers meedoen. Voor de twee langste afstanden, de 3 en 5 kilometer voor vrouwen en de 5 en 10 kilometer voor mannen, zijn er drie tickets beschikbaar.
Prestatiematrix
Schaatsbond KNSB werkt met de zogenoemde prestatiematrix, die als doel heeft de schaatsers naar Sochi te sturen die de grootste kans hebben op eremetaal. Daarin worden de resultaten van het seizoen 2012-2013 plus die van de eerste vier wereldbekerwedstrijden van dit seizoen (2013-2014) verwerkt, waarna de waarde wordt bepaald van een klassering op het OKT.
Mannen
Bij het olympisch kwalificatietoernooi is het eind december bij de mannen vooral de vraag of Mark Tuitert (regerend olympisch kampioen 1500 meter) en Stefan Groothuis (voormalig wereldkampioen sprint) hun laatste kans pakken. Beide dertigers hebben een slecht begin van het seizoen achter de rug en strijden voor hun laatste kans.
Op basis van de eerste maanden van dit seizoen zijn zes tot acht namen in te vullen van schaatsers van wie wordt verwacht dat zij Sochi zullen halen.
Ronald en Michel Mulder wonnen allebei een wereldbekerwedstrijd op de 500 meter. De tweeling is voorlopig oppermachtig op de kortste afstand. Naast zijn zege verzekerde Ronald Mulder zich van een zilveren en twee bronzen wereldbekermedailles op de 500 meter en Michel Mulder won twee bronzen. Jan Smeekens, de winnaar van het wereldbekerklassement vorig seizoen, kwam voorlopig niet verder dan een vierde plaats.
Op de 1000 meter lijken Kjeld Nuis en Michel Mulder voorlopig de twee Nederlandse zekerheden. Nuis eindigde zowel in Calgary als Salt Lake City als tweede. Michel Mulder pakte ook twee wereldbekermedailles. Koen Verweij is de duidelijke favoriet op de 1500 meter. Bij de drie wereldbekerwedstrijden waar hij aan de start verscheen, belandde hij telkens op het podium (een keer goud, een keer zilver en een keer brons).
Sven Kramer en Jorrit Bergsma kunnen een ticket voor de 5 en 10 kilometer normaal gesproken niet missen. Routinier Bob de Jong lijkt ook een zekerheid, al viel hij zondag in Berlijn zwaar tegen. Jan Blokhuijsen, vaste kracht in de achtervolgingsploeg, deed het in Duitsland voor het eerst dit seizoen juist goed op de 5 kilometer.
Vrouwen
Ireen Wüst, Jorien ter Mors en Lotte van Beek lijken op basis van hun huidige vorm een startbewijs voor de Olympische Spelen niet te kunnen missen. De drie Nederlandse schaatssters komen op meerdere afstanden uit, wat weer een voordeel is voor de andere deelneemsters. De strijd voor de tien Nederlandse plekken lijkt bij de vrouwen daarom ook wat minder groot dan bij de mannen.
De 500 meter is een 'probleemafstand' voor Oranje. Thijsje Oenema en Margot Boer zijn momenteel de besten, maar kwamen dit wereldbekerseizoen ook nog niet verder dan een vierde plaats. Laurine van Riessen is voorlopig ver verwijderd van haar topvorm.
Wüst en Van Beek, allebei al een keer op het podium dit seizoen, zijn het meest kansrijk voor de startbewijzen voor de 1000 meter. Marrit Leenstra keerde na ziekte in Berlijn terug in het wereldbekercircuit en hoopt zich te plaatsen voor de 1000 en 1500 meter. Boer wil ook graag een Nederlands startbewijs op de kilometer. En de vraag is hoe Annette Gerritsen, in Vancouver 2010 winnares van zilver, en Van Riessen zich presenteren bij het OKT.
Op de 1500 meter lijken Wüst, Ter Mors en Van Beek favoriet. Leenstra heeft als doel zich daar bij te rijden. Ook op de 3 kilometer kunnen de namen van Wüst en Ter Mors normaal gesproken worden ingevuld. Diane Valkenburg kende een dramatisch Nederlands kampioenschap afstanden, maar hoopt bij het kwalificatietoernooi haar vorm van vorig seizoen terug te vinden. Het is ook interessant te zien hoe Pien Keulstra, eveneens van Team Activia, voor de dag komt. Antoinette de Jong, Linda de Vries, Jorien Voorhuis en Yvonne Nauta richten zich op de lange afstanden.
Die pakt gewoon 2 keer goudquote:Op zaterdag 28 december 2013 14:25 schreef franklop het volgende:
Voor Van Beek zou het natuurlijk lekker zijn om voor de 1000 en1500 m al een afstand te schaatsen in Sochi, alvast wat zenuwen weg die er ongetwijfeld zijn bij zo'n eerste Spelen.
Bij de junioren nog mee getraind. Was toen al verreweg de beste van die lichting. Bizar hoe weinig het eigenlijk halen, omdat een paar mensen het veld jarenlang domineert.quote:Op zaterdag 28 december 2013 14:25 schreef franklop het volgende:
Voor Van Beek zou het natuurlijk lekker zijn om voor de 1000 en1500 m al een afstand te schaatsen in Sochi, alvast wat zenuwen weg die er ongetwijfeld zijn bij zo'n eerste Spelen.
quote:Op zaterdag 28 december 2013 14:29 schreef -0- het volgende:
Hoe laat start Kramer ongeveer? Dan kan ik zorgen op tijd thuis te zijn.
Die is echt in vormquote:Op zaterdag 28 december 2013 14:30 schreef TheArt het volgende:
Tijd van Van Beek was echt klasse trouwens.
Ja hoe kan dat nu elke keerquote:Op zaterdag 28 december 2013 14:31 schreef franklop het volgende:
Daar gaat Van Riessen om zo een 28,5 erbij te zetten
Klopt, met deze omstandigheden moet je eigenlijk onder de 38.00 rijden.quote:Op zaterdag 28 december 2013 14:30 schreef Mexicanobakker het volgende:
38.36 is op de spelen niet goed genoeg
28.0quote:Op zaterdag 28 december 2013 14:31 schreef franklop het volgende:
Daar gaat Van Riessen om zo een 28,5 erbij te zetten
Hoe goed is de 4-1000 in de matrix?quote:
14e ofzoquote:Op zaterdag 28 december 2013 14:32 schreef Mexicanobakker het volgende:
[..]
Hoe goed is de 4-1000 in de matrix?
Als ze het de eerste kan, kan het de tweede ook lijkt me.quote:Op zaterdag 28 december 2013 14:32 schreef MiLalaa het volgende:
zo! hallo... dat had niemand even verwacht.
leuk, ik vind van Riessen wel leukook al is het meestal niks.. Kan ze die 2e 500m ook nog goed... ?
niet goed genoeg,maar in combi met 500 #1 wel een zekerheidquote:Op zaterdag 28 december 2013 14:32 schreef Mexicanobakker het volgende:
[..]
Hoe goed is de 4-1000 in de matrix?
nou, ik zie haar er wel voor aan het dan te verprutsen...quote:Op zaterdag 28 december 2013 14:33 schreef Ambrosius het volgende:
[..]
Als ze het de eerste kan, kan het de tweede ook lijkt me.
37,06 ?quote:Op zaterdag 28 december 2013 14:35 schreef TheArt het volgende:
Gewoon in Thialf maar een tiende boven het NR
Je leeft nog in het verleden?quote:Op zaterdag 28 december 2013 14:35 schreef TheArt het volgende:
Gewoon in Thialf maar een tiende boven het NR
37,06quote:
Die tijd van Nuyt is al een tijdje uit de boekenquote:Op zaterdag 28 december 2013 14:35 schreef TheArt het volgende:
Gewoon in Thialf maar een tiende boven het NR
Die heeft 37,28 inmiddelsquote:Op zaterdag 28 december 2013 14:37 schreef Mexicanobakker het volgende:
Die 37,54 is wel het PR van Boer toch?
quote:
quote:Op zaterdag 28 december 2013 14:36 schreef Mexicanobakker het volgende:
[..]
Je leeft nog in het verleden?
Daar moest natuurlijk staan 'oude NR'quote:Op zaterdag 28 december 2013 14:37 schreef Van_Poppel het volgende:
[..]
Die tijd van Nuyt is al een tijdje uit de boeken
Ja ik was even vergeten dat er dit jaar ook al in Amerika is geredenquote:
Dat doet ze de hele tijdquote:Op zaterdag 28 december 2013 14:47 schreef TheVulture het volgende:
Paulien herhaalt eigenlijk gewoon wat er net al is gezegd
Gelukkig maar, zou vervelend zijn als ze de verkeerde kant op schaatste. Dat deed toch een belg eens op de 3000 meter mannen bij de OWS?quote:Op zaterdag 28 december 2013 14:49 schreef franklop het volgende:
Rondje van Gerritsen gaat ook wel de goede kant op
Ik gun haar ook wel een plekje op de Spelen... alleen ben ik er bang voor dat er 9 anderen hoger in de matrix zullen eindigenquote:Op zaterdag 28 december 2013 14:49 schreef franklop het volgende:
Rondje van Gerritsen gaat ook wel de goede kant op
Ja in 2006quote:Op zaterdag 28 december 2013 14:50 schreef Wombcat het volgende:
[..]
Gelukkig maar, zou vervelend zijn als ze de verkeerde kant op schaatste. Dat deed toch een belg eens op de 3000 meter mannen bij de OWS?
Dan kan ze als 10e mee.quote:Op zaterdag 28 december 2013 14:50 schreef TheVulture het volgende:
[..]
Ik gun haar ook wel een plekje op de Spelen... alleen ben ik er bang voor dat er 9 anderen hoger in de matrix zullen eindigen
Dan is ze dus tiende en mag ze meequote:Op zaterdag 28 december 2013 14:50 schreef TheVulture het volgende:
[..]
Ik gun haar ook wel een plekje op de Spelen... alleen ben ik er bang voor dat er 9 anderen hoger in de matrix zullen eindigen
Dejaeger! Is ook weer in training hoorde ikquote:Op zaterdag 28 december 2013 14:50 schreef Wombcat het volgende:
[..]
Gelukkig maar, zou vervelend zijn als ze de verkeerde kant op schaatste. Dat deed toch een belg eens op de 3000 meter mannen bij de OWS?
Is toch altijd het spannendste onderdeel van de OWS.quote:
Er moet nog een tweede race gereden worden. Hoor ik net.quote:Op zaterdag 28 december 2013 14:51 schreef TheArt het volgende:
"Ze moet dan die bocht in"
Nee dat zie ik ook nog wel Deut
quote:Boer 75,400
vBeek 76,270
Leenstra 76,450
vRiessen 76,530
Oenema 76,575
Gerritsen 77,005
Kamminga 77,350
Das 77,510
Bruintjes 77,700
Ze verwacht niet dat er andere harder gaan dan Boer net, ja alleen Boer zelf.quote:Op zaterdag 28 december 2013 14:52 schreef Montov het volgende:
[..]
Er moet nog een tweede race gereden worden. Hoor ik net.
Eigenlijk zouden ze er een gemengde koppelkoers van moeten maken.quote:Op zaterdag 28 december 2013 14:52 schreef franklop het volgende:
3.000 meter mannen trouwens wel op valentijnsdag op de komende Spelen , dus wel weer besteed aan Dejaeger
Leuk. Alleen zit ik dan op Fuerteventura. Die van 2006 was wel absoluut legendarisch.quote:Op zaterdag 28 december 2013 14:52 schreef franklop het volgende:
3.000 meter mannen trouwens wel op valentijnsdag op de komende Spelen , dus wel weer besteed aan Dejaeger
quote:Op zaterdag 28 december 2013 14:52 schreef franklop het volgende:
3.000 meter mannen trouwens wel op valentijnsdag op de komende Spelen , dus wel weer besteed aan Dejaeger
In deze vorm moeten de Mulders zich wel kunnen plaatsen, dan kun je de hele matrix bijna weggooien.quote:Op zaterdag 28 december 2013 14:54 schreef Mansjester het volgende:
De 1000 is bij de mannen denk ik cruciaal voor de matrix
Dejaeger met Hege Bokko samen, gegarandeerd goud lijkt me danquote:Op zaterdag 28 december 2013 14:53 schreef Felagund het volgende:
[..]
Eigenlijk zouden ze er een gemengde koppelkoers van moeten maken.
Dat zou wat zijnquote:Op zaterdag 28 december 2013 14:55 schreef Remzz het volgende:
[..]
In deze vorm moeten de Mulders zich wel kunnen plaatsen, dan kun je de hele matrix bijna weggooien.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |