Burgemeester in het nauw door onthullingen privéleven
Is een foto van jezelf op internet met ontblote burgemeesterstorso een lijk in de kast of niet? Burgemeester Onno Hoes van Maastricht vecht vanavond voor zijn baan. Hij moet zich opnieuw voor de fractievoorzitters uit de gemeenteraad verantwoorden, nu er telkens nieuwe onthullingen opduiken over zijn privéleven. Ondanks alle ophef - eerst over de zoenpartij met een jongeman in een hotellobby en nu weer over de gewaagde foto - zat Hoes gisteren gewoon de raadsvergadering voor, waar iedereen krampachtig deed of er niets aan de hand was. 'Hij zei de vorige keer dat er geen lijken meer uit de kast zouden vallen, dus hij heeft nu echt iets uit te leggen,' aldus een raadslid.
Verantwoorden
Hoes moet zich vanavond weer verantwoorden voor de fractievoorzitters. Het blijkt dat de burgemeester nóg een vlam zou hebben gehad van ergens in de 20. Deze keer heet hij Danny, met wie Hoes, zegt Danny in Privé, het bed zou hebben gedeeld. Hij is de tweede al: 2 weken geleden was er opeens Ruud, die zoenend met de burgemeester werd aangetrof- fen in de lobby van een plaatselijk hotel.
Tussendoor dook dan nog eens een internetfoto op van de torso van Hoes. De 'bladen' smullen ervan. Dat is natuurlijk niet omdat zij belangstelling hebben voor de Maastrichtse politiek, maar vooral omdat Hoes de echtgenoot is van Albert Verlinde. Verlinde krijgt, als presentator van RTL Boulevard en roddelkoning van Nederland, zo een wel heel kruidig koekje van eigen deeg.
Vandaag hangt hij, als hij niet met een goede uitleg komt. Daarbij heeft hij in elk geval volgens de oppositie een immens probleem: in een eerder crisisoverleg met de fractievoorzitters verklaarde Hoes dat alles wat er toen bekend was, alles was. Alleen het zoenen met Ruud dus. Er zouden geen lijken meer in de kast zitten. Of, om het in stadhuistaal te zeggen, hij mag blijven 'als er geen nieuwe terzake doende feiten zijn die hem of de stad op enigerlei wijze in diskrediet kunnen brengen'.
Dom
Vooral vanuit de oppositie klinkt onomwonden dat Hoes nu echt iets heeft uit leggen. 'De burgemeester is sowieso dom geweest om al die dingen te doen,' zegt de fractievoorzitter van de SP, Leny Eijssen. 'Hij heeft gezegd dat er geen lijken meer in de kast zouden zitten, dus ik ben heel benieuwd naar zijn uitleg. Voor de reputatie van Maastricht is dit natuurlijk niet goed, op deze manier moet onze stad niet in de krant staan.'
Fractievoorzitter Jan Hoen van de Maastrichtse Volkspartij wil niet zeggen welke vragen hij voor Hoes in petto heeft. 'Maar ik denk dat u ze zelf ook wel kunt bedenken. Ik ben wel benieuwd hoe het allemaal in elkaar zit, er lijkt toch veel meer aan de hand te zijn dan hij de vorige keer vertelde.'
Fractievoorzitter Vivianne Heijnen van het CDA: 'Ik ben blij dat we nu op heel korte termijn eens uitgebreid met de burgemeester kun- nen spreken. Dat lijkt me wel nodig.'
Beerput
De coalitiepartners in Maastricht, het zijn er liefst vijf, houden hun kruit droog. Burgemeester Hoes zelf geeft geen commentaar aan de pers. Zijn woordvoerder laat weten dat hij niet beschikbaar is. Desondanks is hij wel zichtbaar voor de camera's van zijn echtgenoot, bij RTL Boulevard: Ik ben dom geweest,' zegt hij. Maar hij zegt zich verbaasd te hebben over het opengaan van de beerput en de gretigheid waarmee er over hem bericht is. Danny, ja, die heeft hij wel gekend en hij heeft wel eens iets met hem gedronken. 'Maar van seksueel contact was geen sprake.'
Het is precies het punt waar het vanavond om draait, als hij de duimschroeven krijgt aangedraaid of hij de stad nu in diskrediet heeft gebracht of niet: alleen als privépersoon en burgemeester nog van elkaar te scheiden zijn, heeft hij een kans.
http://www.ad.nl/ad/nl/10(...)itleg-schuldig.dhtmlDat wordt gezellig vanavond