Klopt helemaal, maar dat maakt ze nog niet goed geïntegreerd.quote:Op dinsdag 17 december 2013 09:50 schreef ReplaR het volgende:
[..]
Toch, als je 10000 willekeurige personen vraagt van welke groepen ze last hebben zal er geeneen de chinezen noemen.
Waar heb je het over man, ik zie hier in Nederland veeeeeeeeel meer hoofddoekies rondlopen dan in Marokkoquote:Op maandag 16 december 2013 17:43 schreef WhateverWhatever het volgende:
[..]
En dan Sinterklaas feest invoeren, kerken bouwen, vrouwen zonder hoofddoek laten rondlopen?
Sceince fiction...
Maar je hebt nooit problemen met ze, ze werken gewoon doen hun ding totaal geen last van deze mensen en dan boeit het mij niet dat ze geen goed Nederlands kunnen spreken, maar wat dacht je van de oudere Marokkaanse mannen en vrouwen die kunnen ook geen woord Nederlands.quote:Op dinsdag 17 december 2013 07:17 schreef DroogDok het volgende:
[..]
Chinezen ingeburgerd? Echt? De eerste die fatsoenlijk Nederlands spreekt moet ik nog tegenkomen.
Ja erg he, dat we een democratie hebben waar je een partij op mag richten. Het zou verboden moeten worden!quote:Op maandag 16 december 2013 13:46 schreef WhateverWhatever het volgende:
Eerste Rotterdamse moslimpartij heet Nida
[..]
Bron
Dit kan ook alleen in Nederland en gezien de inwoners in Rotterdam zullen zij nog hoog scoren ook..
Ik ben trouwens bezig om een partij in Marocco op te richten, zal het wat worden?
Draai de rollen nou eens om, ze zien ons aankomen! Daar gaat het mij om, niet om de democratie gelukkig leven wij daarin.quote:Op dinsdag 17 december 2013 11:12 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Ja erg he, dat we een democratie hebben waar je een partij op mag richten. Het zou verboden moeten worden!
Sneue vergelijkingen altijd.quote:Op dinsdag 17 december 2013 11:13 schreef WhateverWhatever het volgende:
[..]
Draai de rollen nou eens om, ze zien ons aankomen!
quote:Op dinsdag 17 december 2013 11:13 schreef WhateverWhatever het volgende:
[..]
Draai de rollen nou eens om, ze zien ons aankomen! Daar gaat het mij om, niet om de democratie gelukkig leven wij daarin.
Dat geldt voornamelijk voor de 1e generatie natuurlijk, de Chinezen hebben van huis uit een cultuur van geslotenheid, dat zit als ware in hun genen, maar ook dat is in de 2e generatie al een stuk minder. Maar als in zijn algemeenheid je zo gedragen als de Chinezen "niet geïntegreerd" heet, .... dan maar niet geïntegreerdquote:Op dinsdag 17 december 2013 10:04 schreef DroogDok het volgende:
[..]
Klopt helemaal, maar dat maakt ze nog niet goed geïntegreerd.
Wat hebben wij te schaften met de politiek in midden oosten landen? Moeten we ons daaraan gaan spiegelen volgens jou?quote:Op dinsdag 17 december 2013 11:13 schreef WhateverWhatever het volgende:
[..]
Draai de rollen nou eens om, ze zien ons aankomen! Daar gaat het mij om, niet om de democratie gelukkig leven wij daarin.
hypothetischquote:Op dinsdag 17 december 2013 11:18 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Wat hebben wij te schaften met de politiek in midden oosten landen? Moeten we ons daaraan gaan spiegelen volgens jou?
Dan nog. Moeten we hier volgens jou hetzelfde beleid rondom democratie gaan voeren als in moslimlanden?quote:
dit dus. Had het al veel eerder verwacht.quote:Op maandag 16 december 2013 13:56 schreef admiraal_anaal het volgende:
Ach maak mij er niet druk om, Den Haag heeft ook een moslimpartij en waarom niet? Als ze hun doelgroep kunnen vertegenwoordigen binnen ons politieke stelsel zie ik het probleem niet.
Als ik een partij voor clowns wil oprichten en er genoeg stemmers mee trek dan mag dat ook dus waarom dit niet
Mij ook, maar dit stoort mijquote:Op dinsdag 17 december 2013 11:33 schreef Hexagon het volgende:
Verder lijkt me dit een kansloze partij. Het doel van de partij is namelijk vooral om een uitgerangeerde PvdA er opnieuw aan een zetel te helpen en daarbij verschaft het moslim zijn een idee van een bestaansrecht.
dit soort partijen horen helemaal niet thuis in Nederlandquote:De partij vindt volgens hem inspiratie in de Koran
Tja dat is aan de stemgerechtigde Nederlanders om te bepalen.quote:Op dinsdag 17 december 2013 11:41 schreef WhateverWhatever het volgende:
[..]
Mij ook, maar dit stoort mij
[..]
dit soort partijen horen helemaal niet thuis in Nederland
Het doel van de partij is wat dat betreft weinig anders dan de gemiddelde lokale partij.quote:Op dinsdag 17 december 2013 11:33 schreef Hexagon het volgende:
Verder lijkt me dit een kansloze partij. Het doel van de partij is namelijk vooral om een uitgerangeerde PvdA er opnieuw aan een zetel te helpen en daarbij verschaft het moslim zijn een idee van een bestaansrecht.
dat was wel interessant ja toen ik in Marokko was (Marakesh en omgeving). Best veel vrouwen die geen hoofddoeken droegen en ook geen afkeurende blikken enzo. Kerken heb ik overigens niet zo snel gezien daar. Moskeeën uiteraard des te meerquote:Op dinsdag 17 december 2013 10:57 schreef o.us2.0 het volgende:
[..]
Waar heb je het over man, ik zie hier in Nederland veeeeeeeeel meer hoofddoekies rondlopen dan in MarokkoDaar zie je het nauwelijks op het platteland na. Daar zie ik ook meer vrouwen hotpants dragen dan hier
Kortzichtigheid puur sang. Chinezen zijn slecht geïntegreerd, spreken niet of slecht Nederlands. Zelfs de tweede generatie die hier opgegroeid is. In crimineel opzicht hebben ze feitelijk een veel groter effect op de maatschappij dat de Marokkaanse straatcrimineeltjes. Ze bezigen zich in witte boorden-criminaliteit en omtrent het meer straat-georienteerde werk zijn ze veel meer georganiseerd, waardoor ze dus lastiger te pakken zijn. Maar wanneer je de randstedelijke actualiteit in de gaten houd, zijn er met enige regelmaat afrekeningen in dat circuit.quote:Op dinsdag 17 december 2013 11:04 schreef WhateverWhatever het volgende:
[..]
Maar je hebt nooit problemen met ze, ze werken gewoon doen hun ding totaal geen last van deze mensen en dan boeit het mij niet dat ze geen goed Nederlands kunnen spreken, maar wat dacht je van de oudere Marokkaanse mannen en vrouwen die kunnen ook geen woord Nederlands.
Ik kan in heel veel gevallen horen wanneer ik iemand van Chinese komaf aan de lijn heb. Al ben ik misschien niet de beste benchmark, aangezien zo'n 50% van mijn sociale kring uit mensen van die etniciteit bestaat, die op 3 mensen na ook allemaal ouders hebben die uit dezelfde regio (Wen Zhou, waar feitelijk al die restauranthouders vandaan komen) komen.quote:Op dinsdag 17 december 2013 11:16 schreef Jian het volgende:
[..]
Dat geldt voornamelijk voor de 1e generatie natuurlijk, de Chinezen hebben van huis uit een cultuur van geslotenheid, dat zit als ware in hun genen, maar ook dat is in de 2e generatie al een stuk minder. Maar als in zijn algemeenheid je zo gedragen als de Chinezen "niet geïntegreerd" heet, .... dan maar niet geïntegreerd
quote:Op dinsdag 17 december 2013 11:53 schreef Kenju het volgende:
[..]
Kortzichtigheid puur sang. Chinezen zijn slecht geïntegreerd, spreken niet of slecht Nederlands. Zelfs de tweede generatie die hier opgegroeid is. In crimineel opzicht hebben ze feitelijk een veel groter effect op de maatschappij dat de Marokkaanse straatcrimineeltjes. Ze bezigen zich in witte boorden-criminaliteit en omtrent het meer straat-georienteerde werk zijn ze veel meer georganiseerd, waardoor ze dus lastiger te pakken zijn. Maar wanneer je de randstedelijke actualiteit in de gaten houd, zijn er met enige regelmaat afrekeningen in dat circuit.
Een andere reden is dat de criminaliteit zich richt tegen andere Chinezen dus niet-Chinezen merken er dan minder van. Verder doen Chinezen vaak geen aangifte vanuit het idee dat ze alles in de eigen groep moeten houden, en ze de Nederlandse politie in veel gevallen ook niet vertrouwen. Deels terecht overigens, aangezien ze zich in veel gevallen minderwaardig behandeld voelen, waar Chinezen totaal niet tegen kunnen. Iets dat sowieso in de cultuur geënt zit bij veel Chinezen op basis van een geschiedenis waarin zij zichzelf als meer ontwikkeld zagen dan het westen, en de ervaringen na de 2e WO toen de Amerikanen en Engelsen zich ontzettend denigrerend gedroegen naar de Chinezen.
Maar ja, jij hebt geen last van Chinezen, dus bestaat het allemaal niet.... Ik word altijd een beetje moe van dit soort simpelingen die een uitspraak over de mc-samenleving doen, maar ondertussen totaal geen weet hebben van de variabelen rondom deze discussie.
En helemaal met dat kleinburgerlijke 'dit kan alleen in Nederland'-gejank.
[..]
Ik kan in heel veel gevallen horen wanneer ik iemand van Chinese komaf aan de lijn heb. Al ben ik misschien niet de beste benchmark, aangezien zo'n 50% van mijn sociale kring uit mensen van die etniciteit bestaat, die op 3 mensen na ook allemaal ouders hebben die uit dezelfde regio (Wen Zhou, waar feitelijk al die restauranthouders vandaan komen) komen.
Hoe dan ook, Chinezen snappen vaak bepaalde nuances niet. Stukjes ironie en sarcasme. Op deze manier heb ik dan ook meerdere keren kleine ruzietjes gehad, of zaken die opgehelderd moesten worden.. Dat is bij de 2e generatie zoals ik zei ook het geval. Ook gaan ze vaak met elkaar om, tenminste de Chinezen die hun origine in Wen Zhou vinden. Mensen die uit de omgeving van Hong Kong komen (of iig hun ouders), Kanton dus, zijn meer open.
En Turkse/Marokkaanse vrouwen en mannen dan?quote:spreken niet of slecht Nederlands
Ik zou Turken en Marokkanen niet op één hoop gooien. Andere groepen, andere variabelen die van kracht zijn, en ook andere statistieken die ze vertonen. Maar inderdaad hebben ook die een flinke weg te gaan. Ik had het alleen over Chinezen omdat die door sommige simpelingen gezien worden als een ideale vorm van integratie, terwijl dat onzin is. Overigens snappen Turken en Marokkanen die nuances waar ik het over had, inderdaad beter. Maar ze staan cultureel ook dichter bij de Nederlanders dan de Chinezen. Logisch ook aangezien het land van origine dichter veel bij dat van ons ligt, en bijv. samenlevings-technische waarden, vooral ingegeven door een religie die erg op die van ons lijkt, eveneens.quote:Op dinsdag 17 december 2013 12:00 schreef WhateverWhatever het volgende:
En Turkse/Marokkaanse vrouwen en mannen dan?
Heeft niets te maken met Turks of Marokkaans zijn, maar met het opgroeien in een achterstandswijk. Wanneer je in de randgroepwijken van alle grote steden kijkt, zul je altijd van dit soort teringlijers vinden, van alle kleuren.quote:Als deze mensen nou eens proberen om hun kinderen op te voeden, leren dat mensen die niet moslims zijn met respect te behandelen zal het allemaal een stuk aangenamer worden in deze samenleving.ater.
Weer een dik stuk naïviteit.quote:Op dinsdag 17 december 2013 12:03 schreef WhateverWhatever het volgende:
[..]
En jij wordt totaal niet boos als je die beelden ziet?
Nee, als ik boos moest worden om iedere gangsterbende die er in deze wereld bezig is dan was mijn leven niet zo heel prettig meer.quote:Op dinsdag 17 december 2013 12:03 schreef WhateverWhatever het volgende:
[..]
En jij wordt totaal niet boos als je die beelden ziet?
Maar jij zal dan ook niet in Amsterdam West wonen, ga eens een weekje logeren daar gezellig met je vriendin!quote:Op dinsdag 17 december 2013 12:05 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Nee, als ik boos moest worden om iedere gangsterbende die er in deze wereld bezig is dan was mijn leven niet zo heel prettig meer.
Ik ben btw vorig jaar nog in Marrakech geweest. Als je gewoon uit de buurt blijft bij die types is er niet veel aan de hand.
Waar wil je nu precies naartoe? Je springt steeds van de hak op de tak.quote:Op dinsdag 17 december 2013 12:14 schreef WhateverWhatever het volgende:
[..]
Maar jij zal dan ook niet in Amsterdam West wonen, ga eens een weekje logeren daar gezellig met je vriendin!
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |