Echt.quote:Op dinsdag 3 december 2013 18:29 schreef µ het volgende:
[..]
En bash doet er nog autocompetion mee ook, voor remote files.
srs?quote:Op dinsdag 3 december 2013 18:29 schreef µ het volgende:
[..]
En bash doet er nog autocompetion mee ook, voor remote files.
Geld maken is best oké, ze moeten ook elke avond eten natuurlijk. Maar dit is NIET de juiste manier he.. Dat snap jij ook welquote:Op maandag 2 december 2013 23:01 schreef mschol het volgende:
[..]
ze moeten toch ergens geld mee verdienen
Jup. Erg vet. En dat is ongeveer instant als je controlled connections hebt.quote:
Je moet wel via ssh-copy-id je key hebben gecopyeerd zodat je passwordless werkt.quote:Op dinsdag 3 december 2013 18:32 schreef Felagund het volgende:
[..]
Echt.Volgens mij is mijn standaarshell csh, die doet dat niet.
Of controlled connections gebruiken...quote:Op dinsdag 3 december 2013 18:36 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Je moet wel via ssh-copy-id je key hebben gecopyeerd zodat je passwordless werkt.
zsh ook, best wel standaard nu.quote:Op dinsdag 3 december 2013 18:29 schreef µ het volgende:
[..]
En bash doet er nog autocompetion mee ook, voor remote files.
Ah oke, dan had je dat erbij meoten zettenquote:Op maandag 2 december 2013 20:14 schreef d4v1d het volgende:
[..]
Er komt sowieso geen desktop openkel CLI
Hij heeft het specifiek over nieuwe gebruikers.quote:Op woensdag 4 december 2013 01:27 schreef Blue_Panther_Ninja het volgende:
http://gathering.tweakers(...)ge/41341276#41341276
Een ander breekpunt bij nieuwe gebruikers lijkt mij de opdrachtprompt. Alle standaardhandelingen, en voor mij omvat dat het gebruik en installeren van programma's, configureren van hardware e.d. moet mogelijk zijn via de GUI. De terminal mag dan handiger zijn voor ervaren IT'ers, het gebruik ervan is absoluut afschrikwekkend voor nieuwe gebruikers.
Sorry hoor,maar als je niet met CLI(WTF is command prompt??) kan werken(helemaal met zeer simpele opdrachten voor beginneling/newbie) in een Unix-like OS(inclusief MacOS 10.x),dan ben je echt geen ICTer/tweaker in mijn ogen.![]()
Hoe wil je dan je GUI(Desktop Environment/DE of driver voor grafische kaart) fixen,als het gebroken/gecrasht is?Om maar niet te spreken over het zeer snel installeren van software voor je hele systeem(up-to-date),bij het vast lopen van de grafische package manager?
Het doet me een beetje denken aan:quote:Op woensdag 4 december 2013 09:31 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Hij heeft het specifiek over nieuwe gebruikers.Niet over Tweakers.
Ik kan me hier wel in vinden. Eigenlijk is het veiliger, omdat ze Windows vaak zelf installeren en dan als admin inloggen.quote:Op woensdag 4 december 2013 17:34 schreef BabeWatcher het volgende:
Sommige mensen moeten helemaal niet over dat soort zaken denken, die moeten hun computer laten installeren door iemand die er verstand van heeft en als desktop-gebruiker inloggen. Geef ze vooral nooit het root/administrator-wachtwoord. Voor alfa's is Linux net zo onveilig als Windows.
Het softwarecentrum, het updategemak en het feit dat het geen geld kost om over te stappen naar de nieuwste versie, maken het ook een stuk veiliger.quote:Op woensdag 4 december 2013 17:47 schreef slacker_nl het volgende:
[..]
Ik kan me hier wel in vinden. Eigenlijk is het veiliger, omdat ze Windows vaak zelf installeren en dan als admin inloggen.
Grote verschil is vooral dat ze niet lukraak meer op allerlei .exe's kunnen klikken.quote:Op woensdag 4 december 2013 17:51 schreef KomtTijd... het volgende:
[..]
Het softwarecentrum, het updategemak en het feit dat het geen geld kost om over te stappen naar de nieuwste versie, maken het ook een stuk veiliger.
En dan heb je natuurlijk nog het gebrek aan virussen, waar je misschien niet te hard van uit moet gaan maar wat wel degelijk een zeer groot verschil maakt.
Echt waar joh?quote:Op woensdag 4 december 2013 09:31 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Hij heeft het specifiek over nieuwe gebruikers.Niet over Tweakers.
quote:Op woensdag 4 december 2013 10:00 schreef slacker_nl het volgende:
[..]
Het doet me een beetje denken aan:
http://coding2learn.org/blog/2013/07/29/kids-cant-use-computers/
http://www.salon.com/2006/09/14/basic_2/
http://www.bricklin.com/wontprogram.htm
Alleen bij "noodgevallen"(i.e root/super gebruiker).quote:Op woensdag 4 december 2013 10:44 schreef TargaFlorio het volgende:
Maar een standaard Ubuntu installatie voldoet toch prima voor veel gebruikers? Heb je toch geen kennis nodig van de CLI?
Je moet wel exact weten wat je aan het doen ben(altijd als standaard gebruiker inloggen),anders even SELinux erbij zetten als je toch paranoïde bent.quote:Op woensdag 4 december 2013 17:34 schreef BabeWatcher het volgende:
Sommige mensen moeten helemaal niet over dat soort zaken denken, die moeten hun computer laten installeren door iemand die er verstand van heeft en als desktop-gebruiker inloggen. Geef ze vooral nooit het root/administrator-wachtwoord. Voor alfa's is Linux net zo onveilig als Windows.
En vervolgens de boel zo hard verneuken(te veel GUI gedoe),waardoor ze Win7/8.1 opnieuw moeten installeren(tenzij de gegevens van gebruikers op een andere partitie staat).quote:Op woensdag 4 december 2013 17:47 schreef slacker_nl het volgende:
[..]
Ik kan me hier wel in vinden. Eigenlijk is het veiliger, omdat ze Windows vaak zelf installeren en dan als admin inloggen.
Debian heeft wel goed gedaan met de package manager+repositories mechanisme(extreem veilig en goed testen)......terug in 1998!Lang voordat Apple App Store uitkwam(2007/2008)!quote:Op woensdag 4 december 2013 17:51 schreef KomtTijd... het volgende:
[..]
Het softwarecentrum, het updategemak en het feit dat het geen geld kost om over te stappen naar de nieuwste versie, maken het ook een stuk veiliger.
En dan heb je natuurlijk nog het gebrek aan virussen, waar je misschien niet te hard van uit moet gaan maar wat wel degelijk een zeer groot verschil maakt.
Het is ook verdomd lastig voor rechters om voor zulke (voor hun) abstracte zaken een oordeel te vellen, zeker omdat vaak jurisprudentie en wetgeving momenteel (nog) ontbreekt.quote:
Dan moeten ze er ook niet over gaan oordelen, want zo creeeren ze jurisprudentie. Dan moeten ze zeggen, we weten het niet, we gaan er nog langer over nadenken en we gaan nadenken wat de mogelijke gevolgen zijn van deze uitspraak.quote:Op vrijdag 6 december 2013 07:52 schreef nyny83 het volgende:
[..]
Het is ook verdomd lastig voor rechters om voor zulke (voor hun) abstracte zaken een oordeel te vellen, zeker omdat vaak jurisprudentie en wetgeving momenteel (nog) ontbreekt.
Waarom denk je da tze met langer nadenken tot een andere conclusie zouden zijn gekomen? Die rechter even een spoedcursusje ICT geven? Hij heeft er gewoon geen verstand van en hoort de argumenten van beide partijen aan en neemt op basis daarvan zijn beslissingen.quote:Op vrijdag 6 december 2013 10:01 schreef slacker_nl het volgende:
[..]
Dan moeten ze er ook niet over gaan oordelen, want zo creeeren ze jurisprudentie. Dan moeten ze zeggen, we weten het niet, we gaan er nog langer over nadenken en we gaan nadenken wat de mogelijke gevolgen zijn van deze uitspraak.
Het lijkt mij dat dat in de normale versie ook gebeurt. We hebben het hier over een bèta versie en daar vind ik zoiets nog wel te vergeven.quote:Op vrijdag 6 december 2013 10:08 schreef nyny83 het volgende:
Overigens is het niet eens zo heel gek. Het is natuurlijk een beveiligingsprobleem an sich als iedereen zomaar code kan insturen en dat klakkeloos in een beta verschijnt. Als je een product op de markt zet en er zelfs geld mee verdient mag je ervanuit gaan dat er een verantwoordelijke is voor de code die op zijn minst even controleert wat er allemaal ingeprakt wordt door alle hobbyprutsers die code insturen.
Het komt in een nightly build, maw, het is nog een developervariant. Daarin kan van alles gestopt worden om er later uitgehaald te worden, het is geen HEAD, het is nog niet voor het grote publiek zo maar beschikbaar, het is een development versie met veel meuk erin waarna ze gaan kijken welke features en hoe en wat.quote:Op vrijdag 6 december 2013 10:08 schreef nyny83 het volgende:
Overigens is het niet eens zo heel gek. Het is natuurlijk een beveiligingsprobleem an sich als iedereen zomaar code kan insturen en dat klakkeloos in een beta verschijnt. Als je een product op de markt zet en er zelfs geld mee verdient mag je ervanuit gaan dat er een verantwoordelijke is voor de code die op zijn minst even controleert wat er allemaal ingeprakt wordt door alle hobbyprutsers die code insturen.
Ben je toevallig van sticky aan het installeren? Zou bv. kunnen dat hij je sticky als sda ziet en je HDD als sdb.quote:Op vrijdag 6 december 2013 23:50 schreef d4v1d het volgende:
Ben ik Debian Jessie aan het installeren krijg ik dit
[ afbeelding ]
Kan ook niet echt een error beschrijving vinden.. Geen idee wat er aan de hand zou zijnZit maar één hdd in, /dev/sda..
iemand een idee waar ik zou moeten kijken?
van een USB ja, ik kreeg twee keuzes. /dev/sda en /dev/sdb. De beschrijving die er achter stond zei dat sda een hdd was, en sdb een kingston usb.. Zou moeten kloppen toch?quote:Op vrijdag 6 december 2013 23:56 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Ben je toevallig van sticky aan het installeren? Zou bv. kunnen dat hij je sticky als sda ziet en je HDD als sdb.
en /var/log/syslog zegt dit.quote:~ # fdisk -l
Disk /dev/sda: 160.0 GB, 160041885696 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 19457 cylinders, total 312581808 sectors
Units = sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
Disk identifier: 0x000947ca
Device Boot Start End Blocks Id System
/dev/sda1 2048 308549631 154273792 83 Linux
/dev/sda2 308551678 312580095 2014209 5 Extended
/dev/sda5 308551680 312580095 2014208 82 Linux swap / Solaris
Disk /dev/sdb: 7803 MB, 7803174912 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 948 cylinders, total 15240576 sectors
Units = sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
Disk identifier: 0x00cb77c2
Device Boot Start End Blocks Id System
/dev/sdb1 * 63 15240575 7620256+ b W95 FAT32
Ik ga nu maar slapen en speur morgen google wel even af wat dit zou kunnen zijn.quote:Dec 6 22:55:24 grub-installer: info: Installing grub on '/dev/sda'
Dec 6 22:55:24 grub-installer: info: grub-install supports --no-floppy
Dec 6 22:55:24 grub-installer: info: Running chroot /target grub-install --no-floppy --force "/dev/sda"
Dec 6 22:55:25 grub-installer: error: cannot seek `/dev/sda'.
Dec 6 22:55:25 grub-installer: error: cannot seek `/dev/sda'.
Dec 6 22:55:25 grub-installer: error: cannot seek `/dev/sda'.
Dec 6 22:55:25 grub-installer: error: cannot seek `/dev/sda'.
Dec 6 22:55:25 grub-installer: /usr/sbin/grub-probe: error:
Dec 6 22:55:25 grub-installer:
Dec 6 22:55:25 grub-installer: cannot seek `/dev/sda'
Dec 6 22:55:25 grub-installer: .
Dec 6 22:55:25 grub-installer: Auto-detection of a filesystem of /dev/sda1 failed.
Dec 6 22:55:25 grub-installer: Try with --recheck.
Dec 6 22:55:25 grub-installer: If the problem persists please report this together with the output of "/usr/sbin/grub-probe --device-map="/boot/grub/device.map" --target=fs -v /boot/grub" to <bug-grub@gnu.org>
Dec 6 22:55:25 grub-installer: error: Running 'grub-install --no-floppy --force "/dev/sda"' failed.
Dec 6 22:55:27 main-menu[4816]: (process:10929): error: cannot seek `/dev/sda'.
Dec 6 22:55:27 main-menu[4816]: (process:10929): error: cannot seek `/dev/sda'.
Dec 6 22:55:27 main-menu[4816]: (process:10929): error: cannot seek `/dev/sda'.
Dec 6 22:55:27 main-menu[4816]: (process:10929): error: cannot seek `/dev/sda'.
Dec 6 22:55:27 main-menu[4816]: (process:10929): File descriptor 3 (pipe:[9741]) leaked on lvdisplay invocation.
Dec 6 22:55:27 main-menu[4816]: (process:10929): Parent PID 11121: /bin/sh
Dec 6 22:55:27 main-menu[4816]: (process:10929): File descriptor 4 (/dev/pts/1) leaked on lvdisplay invocation.
Dec 6 22:55:27 main-menu[4816]: (process:10929): Parent PID 11121: /bin/sh
Dec 6 22:55:27 main-menu[4816]: (process:10929): File descriptor 5 (/dev/pts/1) leaked on lvdisplay invocation.
Dec 6 22:55:27 main-menu[4816]: (process:10929): Parent PID 11121: /bin/sh
Dec 6 22:55:27 main-menu[4816]: (process:10929): File descriptor 6 (/dev/pts/1) leaked on lvdisplay invocation.
Dec 6 22:55:27 main-menu[4816]: (process:10929): Parent PID 11121: /bin/sh
Dec 6 22:55:27 main-menu[4816]: (process:10929):
Dec 6 22:55:27 main-menu[4816]: (process:10929): Volume group "sda" not found
Dec 6 22:55:27 main-menu[4816]: (process:10929):
Dec 6 22:55:27 main-menu[4816]: (process:10929):
Dec 6 22:55:27 main-menu[4816]: (process:10929): Skipping volume group sda
Dec 6 22:55:27 main-menu[4816]: (process:10929):
Dec 6 22:55:27 main-menu[4816]: WARNING **: Configuring 'grub-installer' failed with error code 1
Dec 6 22:55:27 main-menu[4816]: WARNING **: Menu item 'grub-installer' failed.
Dat lijkt inderdaad prima te kloppen.quote:Op vrijdag 6 december 2013 23:59 schreef d4v1d het volgende:
[..]
van een USB ja, ik kreeg twee keuzes. /dev/sda en /dev/sdb. De beschrijving die er achter stond zei dat sda een hdd was, en sdb een kingston usb.. Zou moeten kloppen toch?
Even een shell gestart,
Waarom zou je dat willen?quote:Op zaterdag 7 december 2013 13:35 schreef Robuustheid het volgende:
Hoe bekijk je de contents van je directory in je internetbrowser?
Onder Windows was dat nog vrij eenvoudig, gewoon C:/ in adresbalk van je browser en gaan maar.
Maar aangezien Linux z'n drivers anders indeelt... hoe kan ik de contents van m'n schijven bekijken in Chrome?
Is een bug, moet je even handmatig grub installeren.quote:Op vrijdag 6 december 2013 23:50 schreef d4v1d het volgende:
Ben ik Debian Jessie aan het installeren krijg ik dit
[ afbeelding ]
Kan ook niet echt een error beschrijving vinden.. Geen idee wat er aan de hand zou zijnZit maar één hdd in, /dev/sda..
iemand een idee waar ik zou moeten kijken?
vi bedoel je? Je wilt een spreadsheet editten in de cli?quote:Op zaterdag 7 december 2013 16:56 schreef Robuustheid het volgende:
Bestaat er een soort excel/sheet achtig programma, voor terminal/bash, waar je overzichtelijk allerlei gegevens/cijfers erin kunt verwerken in terminal/ncurses?
Meh. Ik neem wel een wheezy install en upgrade ik hem zodra het systeem draait. Kost me minder moeitequote:Op zaterdag 7 december 2013 17:31 schreef t4rt4rus het volgende:
[..]
Is een bug, moet je even handmatig grub installeren.
Het is wel testing
Even booten met zelfde installer, naar tty2 gaan.
zooi mouten, chrooten en even grub even opnieuw installeren.
Dat lijkt me inderdaad handiger, of! Je gaat met grub uit unstable aan de gang.quote:Op zaterdag 7 december 2013 20:04 schreef d4v1d het volgende:
[..]
Meh. Ik neem wel een wheezy install en upgrade ik hem zodra het systeem draait. Kost me minder moeite
Nee man, gewoon zelf even grub-install /dev/sda doen.quote:Op zaterdag 7 december 2013 20:04 schreef d4v1d het volgende:
[..]
Meh. Ik neem wel een wheezy install en upgrade ik hem zodra het systeem draait. Kost me minder moeite
moderne moederborden hebben een boot-beveiligingquote:Op vrijdag 6 december 2013 23:50 schreef d4v1d het volgende:
Ben ik Debian Jessie aan het installeren krijg ik dit
[ afbeelding ]
Kan ook niet echt een error beschrijving vinden.. Geen idee wat er aan de hand zou zijnZit maar één hdd in, /dev/sda..
iemand een idee waar ik zou moeten kijken?
dit ding is toch zeker 5-6 jaar oud.quote:Op zaterdag 7 december 2013 23:03 schreef BabeWatcher het volgende:
[..]
moderne moederborden hebben een boot-beveiliging
Google eens op UEFI
zelf ook gehad, maar ik weet niet meer hoe ik er uiteindelijk uitgekomen ben, maar installatie is enorm lastig, vroeger had ik een multiboot stickje, die probleemloos op oude computers werkt, maar bij moderne alleen maar foutmeldingen geeft.
daar kan het niet aan liggenquote:Op zaterdag 7 december 2013 23:03 schreef d4v1d het volgende:
[..]
dit ding is toch zeker 5-6 jaar oud.
Het heeft vroeger gewoon prima gedraaid, nu bij een reinstall hapert die.quote:Op zaterdag 7 december 2013 23:04 schreef BabeWatcher het volgende:
[..]
daar kan het niet aan liggen
jammer dat ik je voorlopig niet kan helpen
UEFI kan uit he. Het is niet dat het verplicht is.quote:Op zaterdag 7 december 2013 23:03 schreef BabeWatcher het volgende:
[..]
moderne moederborden hebben een boot-beveiliging
Google eens op UEFI
zelf ook gehad, maar ik weet niet meer hoe ik er uiteindelijk uitgekomen ben, maar installatie is enorm lastig, vroeger had ik een multiboot stickje, die probleemloos op oude computers werkt, maar bij moderne alleen maar foutmeldingen geeft.
Nee, ik heb over m'n schijven, niet over m'n home-directory.quote:Op zaterdag 7 december 2013 13:37 schreef µ het volgende:
[..]
Waarom zou je dat willen?
file:///home/
wellicht?
Ziet goed uit, even uitproberen zometeen. Thanks.quote:Op zaterdag 7 december 2013 18:56 schreef slacker_nl het volgende:
[..]
vi bedoel je? Je wilt een spreadsheet editten in de cli?
http://cafeninja.blogspot(...)ine-spreadsheet.html
Zie sc dus
In een terminal mounten.quote:Op zondag 8 december 2013 00:33 schreef Robuustheid het volgende:
Weet iemand hoe je je schijven kan navigeren, die in dev zitten? (Zoals sda1, sda2, etc).
Krijg de melding dat ik geen toegang ertoe hebt, alleen de home directory.
1 | sudo mount /dev/apparaat /mnt/mountfolder |
http://en.wikipedia.org/w(...)e_Firmware_Interfacequote:Op zaterdag 7 december 2013 23:03 schreef BabeWatcher het volgende:
[..]
moderne moederborden hebben een boot-beveiliging
Google eens op UEFI
zelf ook gehad, maar ik weet niet meer hoe ik er uiteindelijk uitgekomen ben, maar installatie is enorm lastig, vroeger had ik een multiboot stickje, die probleemloos op oude computers werkt, maar bij moderne alleen maar foutmeldingen geeft.
Je externe schijf ofzo?quote:Op zaterdag 7 december 2013 23:52 schreef Robuustheid het volgende:
[..]
Nee, ik heb over m'n schijven, niet over m'n home-directory.
quote:Op zondag 8 december 2013 19:57 schreef Blue_Panther_Ninja het volgende:
http://www.reddit.com/r/e(...)_is_it_used_instead/
![]()
![]()
Famous last wordsquote:unix is non hack-able due to the way it handles processes.
Ironisch; het eerste boek wat ik las over hacken behandelde juist louter Unix.quote:
Je hebt wel een aparte /home partitie?quote:Op maandag 9 december 2013 20:45 schreef BabeWatcher het volgende:
Ik heb nu naast Mint 16 Mate ook nog Arch met Gnome draaien.
Helemaal configureerbaar via de browser: https://extensions.gnome.org/
waarom ontdek ik dit nu pas?
Alleen wat een verspilling van de ruimte. Gelukkig heb ik een behoorlijk groot scherm, maar er is mij veel te veel witruimte, en de menu's en title bars zijn nog veel te groot, maar goed, ik heb de komende tijd weer wat om uit te zoeken.
Ik heb nog 1 partitie onbenut, volgend weekend maar eens voor de allerlaatste keer Unity een kans geven.
file:///home/ is het inderdaad. Ik gebruik Chrome als me filer. Ik heb een lege Debian 7 met alleen Chrome, Xmonad & uxrvtquote:Op zaterdag 7 december 2013 13:35 schreef Robuustheid het volgende:
Hoe bekijk je de contents van je directory in je internetbrowser?
Onder Windows was dat nog vrij eenvoudig, gewoon C:/ in adresbalk van je browser en gaan maar.
Maar aangezien Linux z'n drivers anders indeelt... hoe kan ik de contents van m'n schijven bekijken in Chrome?
even in top checken en dan sudo kill -9 service/process namequote:Op donderdag 12 december 2013 13:18 schreef dezomervoorbij het volgende:
[ afbeelding ]
Zojuist apache geïnstalleerd. Echter lukt het me niet om deze service te stoppen/starten.
Hoe bedoel je? Als ik in via 'top' naar de processen kijk, zie ik niets wat Apache betreft.quote:Op donderdag 12 december 2013 13:22 schreef Blue_Panther_Ninja het volgende:
[..]
even in top checken en dan sudo kill -9 service/process name
Dat is opmerkelijk,want alle processen moeten erbij staan(inclusief met root als de gebruiker)quote:Op donderdag 12 december 2013 13:24 schreef dezomervoorbij het volgende:
[..]
Hoe bedoel je? Als ik in via 'top' naar de processen kijk, zie ik niets wat Apache betreft.
1 | netstat -tulpn |
1 | tcp6 0 0 :::80 :::* LISTEN 4744/apache2 |
Dat klopt! Want op deze server draait ook Squid.quote:Op donderdag 12 december 2013 13:40 schreef ex het volgende:
De foutmelding zegt dat er al iets luistert naar poort 80, en dat apache2 dus niet mag binden.
Wat is de output van:
[ code verwijderd ]
Ik heb een linux-server ingericht die moet functioneren als Web en proxyserver.quote:Op donderdag 12 december 2013 13:44 schreef ex het volgende:
Er kunnen nooit 2 deamons op dezelfde poort verbinden, dus 1 van de twee zal je aan een andere poort moeten hangen.
Wat probeer je precies te bereiken?
Een warning is trouwens geen foutmelding
Simpele manier om mijn conclusie te bevestigingen:
Even squid stoppen, en daarna apache starten.
Je wilt geen squid op port 80 hebben als transparante proxy. Je moet je clients wijsmaken dat al het verkeerd over de proxy moet. Daarvoor hoeft squid echt niet op port 80 te draaien.quote:Op donderdag 12 december 2013 13:49 schreef dezomervoorbij het volgende:
[..]
Ik heb een linux-server ingericht die moet functioneren als Web en proxyserver.
De proxyserver is transparant voor inkomend en uitgaand verkeer over poort 80.
Ik wil apache gebruiken voor een intranetpagina. Die ik wil publiceren door m'n gehele netwerk.
Ik kan dus niet aan de squid configuration komen. Ik zie inderdaad dat Apache start op het moment dat squid gestopt is, maar vervolgens kan ik (logisch) squid niet meer starten.
Vraag is, hoe kan ik dit aanpassen in mijn apache config.
Dat snap ik, maar tijdens deze opdracht is het verplicht om squid over poort 80 te laten lopen. Er is geen andere optie;)quote:Op donderdag 12 december 2013 13:51 schreef slacker_nl het volgende:
[..]
Je wilt geen squid op port 80 hebben als transparante proxy. Je moet je clients wijsmaken dat al het verkeerd over de proxy moet. Daarvoor hoeft squid echt niet op port 80 te draaien.
http://www.tldp.org/HOWTO/TransparentProxy.html
Haha bedankt! Ik zal het doorgeven :pquote:Op donderdag 12 december 2013 13:53 schreef ex het volgende:
Onder Debian kan je in /etc/apache2/ports.conf de poort aanpassen van 80 naar iets anders.
Toch zou een betere setup zijn:
Squid onder een andere poort, apache2 gewoon op 80, en dan in je clients (de browser dus) een proxy adres + port opgeven.
De opdracht is wat mij betreft dus ook fout![]()
Wat is deze?quote:Op donderdag 12 december 2013 14:50 schreef Blue_Panther_Ninja het volgende:
Sommige mensen hebben een Linux backdoor gedoe.
https://mega.co.nz/#!Fswl(...)llM9MigDH4fHITnGXwi4
http://pastebin.com/8MsZkZTJ
Heb uitgevoerd wat op die pagina beschreven staat. Echter lijkt dat niet helemaal te werken. Als je dit gedaan hebt, gaat al je verkeer over poort 8080. Als ik naar google.nl ga, kom ik op de intranetpagina terecht. Is voor elke willekeurige pagina het geval.quote:Op donderdag 12 december 2013 14:50 schreef ex het volgende:
Ja, dat is logisch want apache2 draait nu op poort 8080, dus als je localhost:8080 aanroept kom je uit bij apache, en als je 80 aanroept (dus gewoon localhost) dan kom je uit bij de proxy.
Misschien kan je geowon deze guide volgen http://kvz.io/blog/2007/07/15/install-squid-apache-on-1-server/ die doet zo te zien precies wat jij wilt.
1 random persoon heeft wat vage (waarschijnlijk zelf veroorzaakte) rotzooi op z'n installatie. Lijkt me niet echt om een backdoor oid te gaan.quote:Op donderdag 12 december 2013 16:10 schreef Blue_Panther_Ninja het volgende:
[..]
http://boards.4chan.org/g/res/38682071
Ik snap nog steeds niet helemaal wat je precies probeert te bereiken, je gebruikt nu als client en server de zelfde machine?quote:Op donderdag 12 december 2013 16:18 schreef dezomervoorbij het volgende:
[..]
Heb uitgevoerd wat op die pagina beschreven staat. Echter lijkt dat niet helemaal te werken. Als je dit gedaan hebt, gaat al je verkeer over poort 8080. Als ik naar google.nl ga, kom ik op de intranetpagina terecht. Is voor elke willekeurige pagina het geval.
Dan laat je apache op een andere poort draaien. Of! Je laat squid op port 80 van je lokale interface draaien en apache op je externe (dus lo:80 en intX:80quote:Op donderdag 12 december 2013 13:51 schreef dezomervoorbij het volgende:
[..]
Dat snap ik, maar tijdens deze opdracht is het verplicht om squid over poort 80 te laten lopen. Er is geen andere optie;)
Het is niet zelf veroorzaakt,anders zou heel veel mensen niet vragen om bestand zelf na te kijken.En bovendien is het Linux Mint 16.quote:Op donderdag 12 december 2013 16:48 schreef ex het volgende:
[..]
1 random persoon heeft wat vage (waarschijnlijk zelf veroorzaakte) rotzooi op z'n installatie. Lijkt me niet echt om een backdoor oid te gaan.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 | nmap 111.39.43.54 Starting Nmap 6.40 ( http://nmap.org ) at 2013-12-12 17:40 CET Nmap scan report for 111.39.43.54 Host is up (0.37s latency). Not shown: 987 closed ports PORT STATE SERVICE 21/tcp open ftp 25/tcp filtered smtp 37/tcp filtered time 80/tcp filtered http 135/tcp filtered msrpc 139/tcp filtered netbios-ssn 445/tcp filtered microsoft-ds 1025/tcp open NFS-or-IIS 1028/tcp open unknown 1720/tcp filtered H.323/Q.931 3389/tcp open ms-wbt-server 5555/tcp open freeciv 8080/tcp filtered http-proxy Nmap done: 1 IP address (1 host up) scanned in 15.93 seconds |
Ik heb een Linux server en hierop draaien Squid en Apache.quote:Op donderdag 12 december 2013 16:50 schreef ex het volgende:
[..]
Ik snap nog steeds niet helemaal wat je precies probeert te bereiken, je gebruikt nu als client en server de zelfde machine?
Man iptables, have fun!quote:Op donderdag 12 december 2013 18:53 schreef dezomervoorbij het volgende:
Klopt. Mijn DHCP deelt automatische adressen uit. Tevens de gateway van m'n Linux-server. Dus dat is goed!
Met ip-tables ben ik onbekend.
Ik ga ervanuit dat het met dat Got double buffered visual! te maken heeft, want als ik bij graphics configuration de backend op software renderer zet ipv openGL dan doet ie het wel, wel zwaar traag uiteraard.quote:01:24:695 /home/buildbot/dolphin-emu/Source/Core/DiscIO/Src/NANDContentLoader.cpp:217 W[DIO]: CreateFromDirectory: error opening /home/henk/.dolphin-emu/Wii/title/00000001/00000002/content/title.tmd
01:24:784 /home/buildbot/dolphin-emu/Source/Core/DiscIO/Src/NANDContentLoader.cpp:217 W[DIO]: CreateFromDirectory: error opening /home/henk/.dolphin-emu/Wii/title/00000001/00000002/content/title.tmd
01:28:169 /home/buildbot/dolphin-emu/Source/Core/Core/Src/ConfigManager.cpp:140 N[BOOT]: Saving settings to /home/henk/.dolphin-emu/Config/Dolphin.ini
01:28:712 /home/buildbot/dolphin-emu/Source/Core/DolphinWX/Src/GLInterface/GLX.cpp:91 N[Video]: glX-Version 1.4
01:28:714 /home/buildbot/dolphin-emu/Source/Core/DolphinWX/Src/GLInterface/GLX.cpp:113 N[Video]: Got double buffered visual!
01:28:739 /home/buildbot/dolphin-emu/Source/Core/Core/Src/Boot/Boot.cpp:199 N[BOOT]: Booting /media/henk/HDD/Games/GC/Mario Kart Double Dash.iso
01:28:829 /home/buildbot/dolphin-emu/Source/Core/Core/Src/HLE/HLE_OS.cpp:43 N[OSREPORT]: 81200500->81300000| Apploader Initialized. $Revision: 32 $.
01:28:830 /home/buildbot/dolphin-emu/Source/Core/Core/Src/HLE/HLE_OS.cpp:43 N[OSREPORT]: 8120051c->81300000| This Apploader built Apr 17 2003 12:46:20
Afgebroken
Heb je al geprobeerd om gewoon de dolphin-repository toe te voegen en hem daaruit te installeren?quote:Op vrijdag 13 december 2013 19:15 schreef Skunk-m het volgende:
Ik heb linux mint 16 en ik heb dolphin (gamecube emu) geinstalleerd met de deb voor ubuntu 13.04.
Als ik nou een spel start in dolphin komt dat schermpje tevoorschijn en dan stopt het hele programma ermee.
Als ik em via terminal open krijg ik dit te zien:
[..]
Ik ga ervanuit dat het met dat Got double buffered visual! te maken heeft, want als ik bij graphics configuration de backend op software renderer zet ipv openGL dan doet ie het wel, wel zwaar traag uiteraard.
Paar jaar terug had ik em op ubuntu, dat werkte perfect, toen zat ie volgens mij ook nog gewoon in de repositories.
Ik gebruik overigens de nvidia-304 driver.
iemand?
lol had daar in eerste instantie naar gezocht, maar kon t niet vinden voor mint16/ubuntu13.10 maar nu eerste zoekopdrachr, eerste link heb ik em geinstalleerd via dat ( http://ubuntuhandbook.org(...)13-10-linux-mint-16/ ) maar nog steeds exact zelfde probleem.quote:Op vrijdag 13 december 2013 21:14 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Heb je al geprobeerd om gewoon de dolphin-repository toe te voegen en hem daaruit te installeren?
Wat een topicquote:Op zaterdag 14 december 2013 20:12 schreef Blue_Panther_Ninja het volgende:
http://gathering.tweakers(...)ge/41418071#41418071
Wanneer was laatste keer dat die gast een Linux distro gebruikte,ergens in 2002 of 2003 of zo?Winhoos erg gebruiksvriendelijk?in wat voor opzicht(videogames zeker)?![]()
Het duurde welgeteld 15 fucking jaar(1969/1970 met Unix tot 1984/1985) voordat er massaal/ commerciel gebruik werd gemaakt van moderne GUI.In al die tijd was CLI juist het middel om alles te doen.
Ik begrijp die linuxatiemensen niet. Als iemand niet wil, dan niet! Kom alleen niet meer bij mij huillie lopen doen als je machine ineens niet meer werkt, omdat je zo stom bent geweest om ladygaga.mp3.exe te downloaden en uit te voeren.quote:Op zaterdag 14 december 2013 20:12 schreef Blue_Panther_Ninja het volgende:
http://gathering.tweakers(...)ge/41418071#41418071
Wanneer was laatste keer dat die gast een Linux distro gebruikte,ergens in 2002 of 2003 of zo?Winhoos erg gebruiksvriendelijk?in wat voor opzicht(videogames zeker)?![]()
Het duurde welgeteld 15 fucking jaar(1969/1970 met Unix tot 1984/1985) voordat er massaal/ commerciel gebruik werd gemaakt van moderne GUI.In al die tijd was CLI juist het middel om alles te doen.
Overal heb je meerdere mensen met zulke gedachten(M$ shills),iets met elitaire Windhoos gebruikers die zichzelf superieur vinden maar Stockholm Syndroom hebben.quote:
Linuxatiemensen?quote:Op zaterdag 14 december 2013 20:29 schreef BabeWatcher het volgende:
[..]
Ik begrijp die linuxatiemensen niet. Als iemand niet wil, dan niet! Kom alleen niet meer bij mij huillie lopen doen als je machine ineens niet meer werkt, omdat je zo stom bent geweest om ladygaga.mp3.exe te downloaden en uit te voeren.
Dat had ik al geprobeerd en dat is ook een andere fout.quote:Op zaterdag 14 december 2013 11:24 schreef slacker_nl het volgende:
[..]
http://www.starnet.com/xw(...)uble_buffered_Visual
Hear hear. Het is toch geen religie die verspreid moet worden?quote:Op zaterdag 14 december 2013 20:29 schreef BabeWatcher het volgende:
[..]
Ik begrijp die linuxatiemensen niet. Als iemand niet wil, dan niet! Kom alleen niet meer bij mij huillie lopen doen als je machine ineens niet meer werkt, omdat je zo stom bent geweest om ladygaga.mp3.exe te downloaden en uit te voeren.
Het is wel beter. Maar je kan er ook gewoon over doen zonder gelijk als een extremist over te komen.quote:Op maandag 16 december 2013 09:57 schreef KomtTijd... het volgende:
[..]
Hear hear. Het is toch geen religie die verspreid moet worden?
Als mensen mij vragen 'Ubuntu, is dat beter dan windows?' zeg ik ook altijd 'Nee, het is anders'.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 4% gewijzigd door slacker_nl op 16-12-2013 10:12:27 ]In theory there is no difference between theory and practice. In practice there is.
Of elke Linux of BSD distroquote:Op maandag 16 december 2013 09:57 schreef KomtTijd... het volgende:
[..]
Hear hear. Het is toch geen religie die verspreid moet worden?
Als mensen mij vragen 'Ubuntu, is dat beter dan windows?' zeg ik ook altijd 'Nee, het is anders'.
quote:Op maandag 16 december 2013 10:05 schreef slacker_nl het volgende:
[..]
Het is wel beter. Maar je kan er ook gewoon over doen zonder gelijk als een extremist over te komen.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
quote:Op maandag 16 december 2013 10:05 schreef slacker_nl het volgende:
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Maar inderdaad, ik begrijp die noodzaak om anderen te overtuigen ook nooit zo. Die apple fanboys wilden me ook altijd ompraten om over te stappen naar apple devices
Vicariously I live while the whole world dies
Ik ook.quote:Op maandag 16 december 2013 09:57 schreef KomtTijd... het volgende:
[..]
Hear hear. Het is toch geen religie die verspreid moet worden?
Als mensen mij vragen 'Ubuntu, is dat beter dan windows?' zeg ik ook altijd 'Nee, het is anders'.
Dat is ook altijd wat ik zeg: beveiliging op gebruikersniveau. Een normale gebruiker kan alleen zijn eigen werkplek om zeep helpen. Dat is bij windhoos wel anders.quote:Op dinsdag 17 december 2013 19:44 schreef wdn het volgende:
[..]
Ik ook.
Meestal met erbij "Linux is bedacht als systeem waarbij meer dan 1 persoon tegelijk moeten werken dus is de beveiliging beter"
Mijn moeder van 68 gaat binnenkort on-line; die weet niet beter dus dat wordt Ubuntu.
quote:Op dinsdag 17 december 2013 19:44 schreef wdn het volgende:
[..]
Ik ook.
Meestal met erbij "Linux is bedacht als systeem waarbij meer dan 1 persoon tegelijk moeten werken dus is de beveiliging beter"
Mijn moeder van 68 gaat binnenkort on-line; die weet niet beter dus dat wordt Ubuntu.
Dat is trouwens Unix structuur(directory's,permissies,veiligheid e.d) ,toen het in Juli 1969(!) werd bedacht met multi-tasking+multiusers+security in kernel(systeem datums starten op 1/2 januari 1970quote:Op dinsdag 17 december 2013 19:57 schreef BabeWatcher het volgende:
[..]
Dat is ook altijd wat ik zeg: beveiliging op gebruikersniveau. Een normale gebruiker kan alleen zijn eigen werkplek om zeep helpen. Dat is bij windhoos wel anders.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |