Tja, kunnen de Amerikanen überhaupt aan iets anders denken dan aan stimulering van de binnenlandse vraag? Volgens mij kennen ze het idee van een handelsoverschot alleen nog maar uit grootmoeders vertellingen.quote:Op zondag 5 januari 2014 23:04 schreef arjan1112 het volgende:
Ze vinden het zeker niet genoeg om de werkloosheid in het zuiden te verlagen?
Amerikanen houden van veel op de pof importeren. En ze kunnen het zich verloorloven, anders komen ze democratie brengen.quote:Op zondag 5 januari 2014 23:17 schreef Igen het volgende:
[..]
Tja, kunnen de Amerikanen überhaupt aan iets anders denken dan aan stimulering van de binnenlandse vraag? Volgens mij kennen ze het idee van een handelsoverschot alleen nog maar uit grootmoeders vertellingen.
Finland binnenkort ook niet meerquote:Op vrijdag 20 december 2013 12:48 schreef SeLang het volgende:
[..]
Die AAA-rating sloeg ook nergens meer op aangezien in de eurozone alleen Duitsland en Finland nog AAA hebben.
Als er niet echt sprak is van een economie dan heeft een lage muntkoers ook geen effect om als een stimulus te dienenquote:Op maandag 6 januari 2014 08:29 schreef SeLang het volgende:
Het punt dat de meeste mensen vreemd genoeg lijken te missen is dat als één land een handelsoverschot heeft dat een ander land (of groep landen) dan per definitie een handelstekort heeft. Niet iedereen kan netto exporteur zijn.
Het zelfde geldt voor lage munt. Iedereen wil tegenwoordig een competitief voordeel halen met een lage munt maar dat is een mathematische onmogelijkheid.
Nog eventjes 10 jaar geduld, werkzoekenden..quote:'Tot 2024 blijft het knokken om baan'
Van krapte op de arbeidsmarkt of van de eerder door sommigen voorspelde war for talent is daardoor voorlopig geen sprake. Dat stelt bankier ABN Amro in een rapport over de arbeidsmarkt dat vandaag is gepubliceerd. .
Na 2024 zet een daling in van de potentiële beroepsbevolking, maar die is volgens de studie minder sterk dan eerder werd verwacht.Tussen 2013 en 2023 houdt de bank rekening met een sterke groei van de potentiële beroepsbevolking van 245 duizend naar 620 duizend personen; een groei van 4,2 procent. Dat is vooral het gevolg van de stapsgewijze verhoging van de AOW-gerechtigde leeftijd - een effect waarmee in vorige ramingen onvoldoende rekening is gehouden.
Dus de VS deelt zichzelf de zware taak toe om alles op de pof te consumeren. It's a tough job, but someone has to do it, right?quote:Op maandag 6 januari 2014 08:29 schreef SeLang het volgende:
Het punt dat de meeste mensen vreemd genoeg lijken te missen is dat als één land een handelsoverschot heeft dat een ander land (of groep landen) dan per definitie een handelstekort heeft. Niet iedereen kan netto exporteur zijn.
Het zelfde geldt voor lage munt. Iedereen wil tegenwoordig een competitief voordeel halen met een lage munt maar dat is een mathematische onmogelijkheid.
Europa en de eurozone als geheel hebben ongeveer een handelsbalans in evenwicht ten opzichte van de rest van de wereld, dus dat zit alvast goed.quote:Op maandag 6 januari 2014 08:29 schreef SeLang het volgende:
Het punt dat de meeste mensen vreemd genoeg lijken te missen is dat als één land een handelsoverschot heeft dat een ander land (of groep landen) dan per definitie een handelstekort heeft. Niet iedereen kan netto exporteur zijn.
Het zelfde geldt voor lage munt. Iedereen wil tegenwoordig een competitief voordeel halen met een lage munt maar dat is een mathematische onmogelijkheid.
Maar de EU is geen geheel , en gaat dat ook niet wordenquote:Op maandag 6 januari 2014 10:07 schreef Igen het volgende:
[..]
Europa en de eurozone als geheel hebben ongeveer een handelsbalans in evenwicht ten opzichte van de rest van de wereld
en dan gaat alles inmiddels met robots, zelfs de zorgquote:Op maandag 6 januari 2014 09:11 schreef Perrin het volgende:
[..]
Nog eventjes 10 jaar geduld, werkzoekenden..
Ik geloof er niks van, maar we zullen zien.quote:Op maandag 6 januari 2014 11:14 schreef HD9 het volgende:
[..]
en dan gaat alles inmiddels met robots, zelfs de zorg
koetsen die rijden ook al zonder paarden tegenwoordig.quote:Op maandag 6 januari 2014 11:15 schreef Perrin het volgende:
[..]
Ik geloof er niks van, maar we zullen zien.
misschien over 80 jaar in plaats van over 10 jaar.quote:Op maandag 6 januari 2014 11:14 schreef HD9 het volgende:
[..]
en dan gaat alles inmiddels met robots, zelfs de zorg
Ja het schijnt ook dat we internet gebruiken om te communiceren. Toch zie ik een samenleving vol zelfstandig opererende robots de komende jaren niet gebeuren. Maar wie weet. Terug ontopic?quote:Op maandag 6 januari 2014 11:17 schreef HD9 het volgende:
[..]
koetsen die rijden ook al zonder paarden tegenwoordig.
Wist je dat ??/
ja vast, terwijl we nu bezig zijn met productie van mobiele analyse apparaten en apps, zorg is de groeimarkt van deze tijd en bestuurderloos vervoerquote:Op maandag 6 januari 2014 11:18 schreef arjan1112 het volgende:
[..]
misschien over 80 jaar in plaats van over 10 jaar.
Wat is er op technologie gebied nou echt veranderd van 2004-2014 ?quote:Op maandag 6 januari 2014 11:31 schreef HD9 het volgende:
[..]
ja vast, terwijl we nu bezig zijn met productie van mobiele analyse apparaten en apps, zorg is de groeimarkt van deze tijd
niks en google bestaat nog nietquote:Op maandag 6 januari 2014 11:32 schreef arjan1112 het volgende:
[..]
Wat is er op technologie gebied nou echt veranderd van 2004-2014 ?
Wel een beetje overtrokken bericht niet waar? Potentiele beroepsbevolking. Ja, iemand van 64/65 tegenover iemand van 34/35? Ik schat nog steeds dat grootste gedeelte van die ouderen er mee kappen.quote:Op maandag 6 januari 2014 09:11 schreef Perrin het volgende:
[..]
Nog eventjes 10 jaar geduld, werkzoekenden..
Ik mag hopen dat ze doorploeteren, ikzelf moet tenslotte wachten tot (ver?) na mijn 70e voordat ik met pensioen kan.quote:Op maandag 6 januari 2014 11:44 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Wel een beetje overtrokken bericht niet waar? Potentiele beroepsbevolking. Ja, iemand van 64/65 tegenover iemand van 34/35? Ik schat nog steeds dat grootste gedeelte van die ouderen er mee kappen.
Ik weet niet hoe oud je bent maar ik neem aan dat je wel met een schema bezig bent zodat je niet tot je 70e door moet? Zo moeilijk is die berekening niet.quote:Op maandag 6 januari 2014 11:49 schreef Perrin het volgende:
[..]
Ik mag hopen dat ze doorploeteren, ikzelf moet tenslotte wachten tot (ver?) na mijn 70e voordat ik met pensioen kan.
quote:Vorige week werd de voormalige Griekse minister van Verkeer Michalis Liapis betrapt op het rijden met valse kentekenplaten.
Hij had zijn nummerborden ingeleverd om geen belasting te hoeven betalen voor zijn grote terreinwagen en daar valse platen op gezet.
De hoogste ambtenaar van het ministerie van Financiën liet maandag weten dat in 2013 al zo’n 70.000 uitschrijvingen uit het kentekenregister zijn geweest. De autohandel schat in dat sinds 2009 meer dan 1 miljoen voertuigen zijn afgemeld.
quote:wo 08 jan 2014, 10:28
Werkloosheid Italië stijgt naar recordniveau
ROME (AFN) - De werkloosheid in Italië is in november gestegen tot een recordniveau van 12,7 procent van de beroepsbevolking, van 12,5 procent een maand eerder.
Dat maakte het Italiaanse statistiekbureau woensdag bekend op basis van voorlopige cijfers.
Daarmee nam de werkloosheid in Italië sterker toe dan verwacht.
Economen hadden in doorsnee een stijging van de werkloosheid voorspeld tot 12,6 procent. In november 2012 bedroeg de werkloosheid nog 11,3 procent.
De jeugdwerkloosheid in Italië kwam in november uit op 41,6 procent, tegen 41,4 procent in oktober. Een jaar eerder stond de jeugdwerkloosheid op 37,6 procent.
quote:wo 08 jan 2014, 19:51
Centrale bank Oslo: allemaal miljonair
OSLO - Een bijna een kwart eeuw geleden opgezet Noors spaarfonds beschikt inmiddels over omgerekend 605 miljard euro.
Dat uit olie- en gasinkomsten opgebouwde nationale spaarpotje bevat dus nu ruim 5,1 biljoen Noorse kronen.
Dat is volgens meldingen van de centrale bank in Oslo vanaf woensdag een miljoen keer het aantal inwoners van het land.
Foto: Robert Hoetink
Als het fonds zou worden verdeeld over de inwoners, waren alle ruim 5 miljoen Noren nu gerekend in Noorse kronen miljonair (één euro is ongeveer 8,4 Noorse kronen). De directeur van de centrale bank, Thomas Sevang, zei woensdag dat het nog niet eerder was voorgekomen dat het spaarpotje in kronen een miljoen keer het aantal inwoners bevat.
Uitgeven mogen de 'miljonairs' het geld echter niet. Het Scandinavische land heeft na de ontdekking van de waardevolle delfstoffen in 1969 besloten dat er gespaard moet worden voor magere jaren. De minister van Financiën, Siv Jensen, wijst erop dat veel landen met tijdelijke grote inkomsten uit natuurlijke hulpbronnen relatief korte tijden van voorspoed beleven, gevolgd door een erg moeilijke aanpassing aan minder voorspoed. Dat mag de Noorse miljonairs niet overkomen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |