Dat iemand heeft een psychopathische vader heeft, is een reden om een bijstandsuitkering te krijgen?quote:Op zaterdag 28 december 2013 00:21 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Oh, Igen toch. Ook jij weet toch dat er mensen zijn die geen ouders meer hebben als ze 18 jaar oud zijn, of die 1 ouder hebben met wie de relatie verstoord is, of ...
Ook ik ken een aantal mensen die als puber maar 1 ouder hadden, ik ken ook iemand die geen ouders had als puber omdat beide ouders waren omgekomen door een verkeersongeluk. Het kan zomaar gebeuren.
Als zo iemand die zonder ouders opgroeit of met 1 ouder opgroeit dan ook nog eens een of andere psychiatrische stoornis heeft en hierdoor geen goed sociaal netwerk heeft dan kunnen de rapen helemaal gaar zijn. Ja, het gaat over een paar op de honderd mensen maar je laat toch niet die paar mensen het slachtoffer worden omdat het voor de meerderheid geen probleem is? Ook binnen de fatsoenlijke rechste kringen is dat niet te verkopen.
quote:'Is 32 uur per week nietjes tellen echt de kortste weg naar werk?'
OPINIE - Rutger Bregman − 27/12/13, 22:47
column Niemand kan nu nog ontkennen dat vernedering tot de kern van de sociale zekerheid is gaan behoren, vindt columnist Rutger Bregman. .
Dit is de tijd om Orwell te lezen. Natuurlijk, omdat privacy is gereduceerd tot een historische relikwie. Maar ook om een andere, misschien nog belangrijkere reden. Afgelopen dinsdag stond ze nog op de voorpagina van de Volkskrant: de opkomst van de participatiedictatuur.
George Orwell, een van de grootste schrijvers van de twintigste eeuw, leefde jaren in armoede. Hij schreef er een schitterend boek over: Down and Out in Paris and London (1933). 'Het eerste wat je ontdekt is de eigenaardige laagheid van armoede', schreef hij. 'Je dacht dat het simpel zou zijn, maar het is extreem complex. Je dacht dat het verschrikkelijk zou zijn, maar het is slechts miserabel en saai.'
Orwell vertelde over de talloze fouten die hij maakte in zijn geldstress. Hij beschreef de dagen dat hij maar gewoon in bed bleef liggen, omdat hij nergens zin in had. Hij wees op de essentie van armoede: 'het vernietigt de toekomst', omdat alleen het overleven in het hier en nu nog rest. En hij verwonderde zich erover hoe 'mensen aannemen dat ze het recht hebben tegen je te preken zodra je inkomen onder een bepaald niveau is beland.'
Gepest
Het is weer zover. Dat mensen in de bijstand systematisch worden gepest door de gemeente wisten we wel. Dat het kabinet niets begrijpt van de oorzaken en remedies van armoede - ook dat was bekend. Maar dat de obsessie met werk tot communistische taferelen leidt waarin bijstandsgerechtigden worden gedwongen nietjes uit paperassen te halen, het aantal bladzijden te tellen en dat nog eens drie keer te controleren? Niemand kan nu nog ontkennen dat vernedering tot de kern van de sociale zekerheid is gaan behoren.
We lazen dinsdag over de Amsterdamse Dienst Werk en Inkomen (DWI), die uitkeringsgerechtigden dwingt water naar de zee te dragen. Correctie: naar de plantenbakken. 'De planten verzopen, letterlijk, zo veel water moesten we ze geven', vertelde Benjamin van Crevel (53). 'Elke week waren er plantenbakken leeg omdat de vorige planten dood waren.' Zulke taferelen zouden leiden tot 'werknemersvaardigheden' zoals 'gezag aanvaarden' en 'je aan afspraken houden'. Sterker nog, volgens DWI is dit 'een opstap naar een (droom)baan'.
Waar we in werkelijkheid mee te maken hebben, is de criminalisering van de bijstand. 'Het onderscheid tussen criminelen met een taakstraf en bijstandsgerechtigden dreigt te vervagen', reageerde hoogleraar sociale zekerheid Gijsbert Vonk. Vanaf 1 juli worden alle bijstandsgerechtigden gedwongen een 'tegenprestatie' te leveren voor hun uitkering. Ook interactie met collega's is verplicht. Een vrouw at haar boterhammen liever alleen in de pauze en kreeg bijna een strafkorting van 30 procent.
Dwangprogramma's
In de eerste negen maanden van 2013 legde DWI al 1.274 strafkortingen op. Allemaal voor de eigen bestwil, zegt de dienst, want 32 uur per week schoenen poetsen, planten verzuipen of nietjes tellen zou 'de kortst mogelijke weg' naar werk zijn. De wetenschap zegt het tegenovergestelde. Onlangs verscheen er nog een metastudie naar het effect van honderdtwintig van dit soort dwangprogramma's. Wat blijkt: ze hebben geen enkel effect. Sterker nog, wie bijna fulltime blaadjes moet blazen, heeft minder tijd voor opvoeding, zelfzorg, opleiding, de boekhouding en het zoeken naar echt werk. Onder het bijstandsregime van Jetta Klijnsma wordt de armoede nog dieper.
Helaas was het geen Kafka, dinsdag op de voorpagina, maar uitstekende journalistiek over een bittere realiteit. Peuken oprapen die je werkmeesters net voor je hebben neergegooid, het kantoor poetsen van je chef, ook al is het gisteren nog gedaan, een verzuimbriefje halen als je te laat bent - alsof je in de brugklas zit. DWI wil zo een 'werksfeer' simuleren. Nuttig werk is verboden, want dat leidt tot verdringing van betaalde werknemers. De bijstandsgerechtigden wordt gevraagd te doen alsof ze echt werk hebben. Wie daar niet in gelooft, kan rekenen op een strafkorting.
Dan denk ik aan dat andere boek van Orwell: Nineteen Eighty-Four. 'We zijn niet tevreden met gehoorzaamheid alleen, zelfs niet met totale onderwerping', sneert O'Brien, een ambtenaar van de Gedachtenpolitie. 'Als je je eindelijk aan ons overgeeft, dan moet dat uit vrije wil zijn.' Het gaat er niet om dat bijstandsgerechtigden worden gestraft, het gaat erom dat ze geloven in de rechtvaardigheid van die straf. Dat het goed is voor hun eigenwaarde. Dat twee plus twee vijf is.
http://www.volkskrant.nl/(...)-weg-naar-werk.dhtml
As far as I know hebben we een behoorlijk tekort aan vacatures.quote:Op zaterdag 28 december 2013 09:06 schreef Igen het volgende:
Ja, natuurlijk weet ik dat er nare situaties zijn. Mijn argument echter was, dat er in normale gevallen een aanzienlijke keuzecomponent aanwezig is bij het al of niet in de bijstand komen.
Dat ontken ik ook niet. Maar dat is slechts een klein deel van het verhaal. Ten eerste worden verreweg de meeste banen überhaupt niet via een vacature ingevuld, en ten tweede, en dat was waar het mij in deze discussie om te doen was, is de bijstand niet het enige vangnet dat er bestaat.quote:Op zaterdag 28 december 2013 15:59 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
As far as I know hebben we een behoorlijk tekort aan vacatures.
Dat is wel zo. Ik heb werk in de schoonmaak en de post omdat ik rechtstreeks bij de betreffende bedrijven heb gesolliciteerd zonder dat er een vacature was.quote:Op zaterdag 28 december 2013 16:16 schreef Igen het volgende:
[..]
Dat ontken ik ook niet. Maar dat is slechts een klein deel van het verhaal. Ten eerste worden verreweg de meeste banen überhaupt niet via een vacature ingevuld, en ten tweede, en dat was waar het mij in deze discussie om te doen was, is de bijstand niet het enige vangnet dat er bestaat.
Alsof mensen in de Bijstand automatisch zwakbegaafde klaplopers zijn.quote:'werknemersvaardigheden' zoals 'gezag aanvaarden' en 'je aan afspraken houden'.
Er zijn aardig wat Oost-Europeanen aan het werk hier anders voor een Nederlands loon. Je kan mij niet vertellen dat Nederlandse bazen niet liever Nederlands sprekende mensen aan het werk hebben voor hetzelfde loon. En probeersels om bijstanders in de kassen aan het werk te krijgen mislukten hopeloos omdat de bijstanders er geen zin in hadden.quote:Op zaterdag 28 december 2013 15:59 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
As far as I know hebben we een behoorlijk tekort aan vacatures.
Dat met die kassen ligt wel even anders:quote:Op zaterdag 28 december 2013 21:44 schreef PaulieWalnuts het volgende:
[..]
Er zijn aardig wat Oost-Europeanen aan het werk hier anders voor een Nederlands loon. Je kan mij niet vertellen dat Nederlandse bazen niet liever Nederlands sprekende mensen aan het werk hebben voor hetzelfde loon. En probeersels om bijstanders in de kassen aan het werk te krijgen mislukten hopeloos omdat de bijstanders er geen zin in hadden.
Er zijn genoeg tuinders die normale Nederlandse lonen betalen maar liever Oost-Europeanen hebben omdat die harder werken.quote:Op zaterdag 28 december 2013 22:14 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Dat met die kassen ligt wel even anders:
http://www.omroepwest.nl/(...)e-door-gebruik-polen
Ja, want dat ze in Amsterdam een tekort aan fatsoenlijke parkeerplekken hebben lossen we gewoon op door er in Maastricht 10.000 aan te leggen.quote:Op zaterdag 28 december 2013 21:44 schreef PaulieWalnuts het volgende:
[..]
Er zijn aardig wat Oost-Europeanen aan het werk hier anders voor een Nederlands loon. Je kan mij niet vertellen dat Nederlandse bazen niet liever Nederlands sprekende mensen aan het werk hebben voor hetzelfde loon. En probeersels om bijstanders in de kassen aan het werk te krijgen mislukten hopeloos omdat de bijstanders er geen zin in hadden.
De hoge werkloosheid komt gewoon doordat het merendeel van de mensen te lui is om te werken inderdaad.quote:Op zaterdag 28 december 2013 22:19 schreef PaulieWalnuts het volgende:
[..]
Er zijn genoeg tuinders die normale Nederlandse lonen betalen maar liever Oost-Europeanen hebben omdat die harder werken.
De bijstand is wel zo'n beetje het laatste vangnet.quote:Op zaterdag 28 december 2013 16:16 schreef Igen het volgende:
[..]
Dat ontken ik ook niet. Maar dat is slechts een klein deel van het verhaal. Ten eerste worden verreweg de meeste banen überhaupt niet via een vacature ingevuld, en ten tweede, en dat was waar het mij in deze discussie om te doen was, is de bijstand niet het enige vangnet dat er bestaat.
Ik snap de vergelijking niet.quote:Op zaterdag 28 december 2013 22:42 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Ja, want dat ze in Amsterdam een tekort aan fatsoenlijke parkeerplekken hebben lossen we gewoon op door er in Maastricht 10.000 aan te leggen.
Het is net Italië hier wat dat betreft.quote:Op zaterdag 28 december 2013 16:16 schreef Igen het volgende:
[..]
Maar dat is slechts een klein deel van het verhaal. Ten eerste worden verreweg de meeste banen überhaupt niet via een vacature ingevuld
Wie?quote:Op zaterdag 28 december 2013 23:37 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Het is net Italië hier wat dat betreft.
Rara wie hier de zure druiven van plukken.
Je bent wel wat naïef.quote:Op woensdag 25 december 2013 12:13 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Ook dat gebeurt, en het werkt want als blijkt dat ze voor de bijstand zich ook elke dag moeten melden dan blijkt het plots vaak toch niet zo nodig. Maar ook dat mag weer niet van je.
Je bent elke keer overal tegen maar wat zie je wel zitten?
Het staat niet gelijk aan inkomen gevonden hebben maar blijkbaar is het toch niet zo nodig om bijstand te krijgen wanneer je er vanwege wat drempels van afziet?quote:Op zondag 29 december 2013 11:28 schreef Phlogi2013 het volgende:
[..]
Je bent wel wat naïef.
Je beschuldigt xapt1 dinges ervan conclusies te trekken, maar volgens mij doe jij exact hetzelfde hier.
Geen bijstand aanvragen staat niet gelijk aan inkomen hebben gevonden
Jij noemt het wat drempels. Heb ik dan zoveel zelfrespect? Wauw, ik word er bijna stil vanquote:Op zondag 29 december 2013 11:30 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Het staat niet gelijk aan inkomen gevonden hebben maar blijkbaar is het toch niet zo nodig om bijstand te krijgen wanneer je er vanwege wat drempels van afziet?
Het lijkt mij niet goed om iedereen die bij de gemeente aanklopt maar direct met een zak geld naar huis te sturen. Het moet wel echt duidelijk zijn dat je voor die uitkering in aanmerking komt.quote:Op zondag 29 december 2013 11:40 schreef Phlogi2013 het volgende:
[..]
Jij noemt het wat drempels. Heb ik dan zoveel zelfrespect? Wauw, ik word er bijna stil van
Een normaal mens laat zich niet zo behandelen. En een normaal mens behandelt anderen niet zo.
Nogmaals als je recht hebt op een uitkering dan moet je die ook kunnen krijgen maar naar mijn idee zouden zo min mogelijk mensen aanspraak moeten maken op het sociale stelsel. Juist om het voor de toekomst te kunnen behouden.quote:Maar een iets minder normaal mens wordt er gevaarlijk van, of slechts ernstig depressief. Daar hoor ik helaas bij.
Het is dat ik bij familie terecht kon, maar anders had ik op straat gestaan of in de cel gezeten.
En geloof me, er zijn er meer zoals ik. Mensen die worden opgeofferd om het domme idee in stand te kunnen houden dat het eigenlijk allemaal heel simpel is en voor iedereen hetzelfde werkt.
Geloof me, die mensen daar fuck je op een gegeven moment niet meer mee.
Prima. Maar geen reden om mensen als stront te behandelen. En dat is dus wel wat er gebeurt!quote:Op zondag 29 december 2013 11:45 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Het lijkt mij niet goed om iedereen die bij de gemeente aanklopt maar direct met een zak geld naar huis te sturen. Het moet wel echt duidelijk zijn dat je voor die uitkering in aanmerking komt.
[..]
Nogmaals als je recht hebt op een uitkering dan moet je die ook kunnen krijgen maar naar mijn idee zouden zo min mogelijk mensen aanspraak moeten maken op het sociale stelsel. Juist om het voor de toekomst te kunnen behouden.
Dat lijkt me een nogal snel getrokken conclusie.quote:Op zondag 29 december 2013 11:30 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Het staat niet gelijk aan inkomen gevonden hebben maar blijkbaar is het toch niet zo nodig om bijstand te krijgen wanneer je er vanwege wat drempels van afziet?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |