Ik wou net een topic openenquote:Op maandag 28 oktober 2013 22:37 schreef BendeBielzen het volgende:
[..]
Ik heb je raad opgevolgd door in de douche te zetten en er liggen nu 2 eieren!!!!!!!! Weet niet of dat mogelijk is zo snel? Dan heb ik de eerste over het hoofd gezien misschien! Pfff ik ben blij!!!!
Naar wat ik zie zit er nog wel wat aan te komen, ik zt haar morgen weer even in de stomende douche. De eieren zien er mooi uit, mooi ovaal en ik denk niet zacht, dat ga ik morgen even bekijken als ik de kooi schoonmaak, ik heb haar vandaag ook wat K21 gegeven, of dat er mee te maken heeft weet ik niet? Heeft het nog zin haar krachtvoer te geven?quote:Op maandag 28 oktober 2013 23:03 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Ik wou net een topic openen![]()
Goed dat het gelukt is! 2 eieren is normaal, er kunnen nog meer komen. Goed in de gaten blijven houden. Als zij ziek is, niet eet, bol gaat zitten, naar de dierenarts! Verder moet je nadenken waar de legnood vandaan kan komen. Krijgt zij voldoende vitamines en mineralen in haar voeding?
P.S. Normaal gesproken leggen de agapornissen ongeveer 1 ei om de dag. Zij heeft het blijkbaar opgespaard. Wanneer heeft de paring plaats gevonden? Of zijn dat niet bevruchte eieren? Agapornissen kunnen tot stuk of 6 eieren leggen. '
Zien deze eieren verder goed uit?
Heeft zij ook een broedkastje tot haar beschikking? Eivoer erbij geven kan jij proberen. Eet zij normaal gesproken een zaadmengsel?quote:Op dinsdag 29 oktober 2013 00:08 schreef BendeBielzen het volgende:
[..]
Naar wat ik zie zit er nog wel wat aan te komen, ik zt haar morgen weer even in de stomende douche. De eieren zien er mooi uit, mooi ovaal en ik denk niet zacht, dat ga ik morgen even bekijken als ik de kooi schoonmaak, ik heb haar vandaag ook wat K21 gegeven, of dat er mee te maken heeft weet ik niet? Heeft het nog zin haar krachtvoer te geven?
De meningen er over verschillen inderdaad. Te veel grit kan namelijk verstoppingen veroorzaken. Als je vogels gewend zijn om grit te eten en het met mate eten, dan zal dat geen problemen geven. Doen zij het slechter als je stopt met grit?quote:Op dinsdag 29 oktober 2013 09:47 schreef oh-oh het volgende:
Oh, ik las laatst op het catharinaforum een interessante discussie. Moeten vogels nu wel of niet grit krijgen? Ik sprenkel twee of drie keer per week een beetje grit over hun zaadvoer. Verder krijgen ze bijna elke dag vers fruit met van alles, en hebben ze natuurlijk zaad tot huin beschikking, en er hangt altijd wel een snoepstengel in de kooi en ze krijgen af en toe wat trosgierst en er is er een die altijd met de pot mee eet ook. Maar schijnbaar is grit nu ineens omstreden?
Er is helaas geen wetenschappelijke studie naar gedaan om te kijken hoe grit de levensduur zou kunnen beïnvloeden. In principe, wordt er tegenwoordig toch steeds vaker de mening aangehouden dat grit voor parkieten niet noodzakelijk is. Sommige vogels, zoals duiven en kippen, eten hele zaden en granen. Die hebben waarschijnlijk wel wat grit nodig om de zaden te kunnen verteren. Parkieten eten wat zachter voer en zij pellen hun zaden. Het is wel bekend dat veel vogels grit "lekker" vinden. Ik denk dat af en toe een beetje grit geen kwaad kan. Maar er is helaas geen hard bewijs hoe het precies de levensduur zou kunnen beïnvloeden.quote:Op dinsdag 29 oktober 2013 10:03 schreef oh-oh het volgende:
Kan ik dat gewoon proberen zonder dat het meteen hommeles kan worden?
Als ik stop en er verandert niet echt iets, is er niet de kans dat het inwendig gewoon misgaat zeg maar?
De vogels in kwestie trouwens![]()
[ afbeelding ]
Wat ik er over lees is het dat ze gewoon minder oud lijken te worden met of juist weer zonder grit, ik kom er niet goed wijs uit zeg maar.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Op dinsdag 20 december 2011 03:07 schreef minthy het volgende:
Zelfs ik zou oh-oh doen, alleen al op basis van haar postgedrag en ui O+
'Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read.'
( Groucho Marx )
quote:Op dinsdag 29 oktober 2013 10:57 schreef oh-oh het volgende:
Oh ja hoor, waar vind ik jullie op FB?
Ik vind het zo lastig, met de honden kan ik veel makkelijker zelf beredeneren wat goed en wat slecht is, vogels zijn wat moeilijker te lezen. Ik heb ook altijd het idee dat die gewoon zo poef dood omvallen ineens zeg maar.
Een van de vogels is beste matties met de honden trouwens
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Hij past wel goed qua kleur bij de chineesjes
![]()
Ons Facebook is te vinden op https://www.facebook.com/Beaphar
En tja, bij de vogeltjes is het inderdaad moeilijk om in te schatten of zij het nog goed doen. Zij laten het pas heel laat zien als zij ziek zijn en zij zijn inderdaad heel kwetsbaar. Maar jouw vogels komen niks te kort, zo te zien.En de honden ook niet
![]()
Lastig hoor... Als zij daar iets voor zouden vinden wat direct 100% werkt...quote:Op dinsdag 29 oktober 2013 11:59 schreef Alentejana het volgende:
Hoe krijg ik de horzeleitjes van mijn ponies? Met een mesje schrapen lukt niet. Ze zitten helemaal onder, ook op het lichaam.
Blijkbaar werkt het beter met warm water. Ik denk dat je sowieso met een emmertje moet werken (ipv bijvoorbeeld een tuinslang) want je moet azijn door het water mengen.quote:Op dinsdag 29 oktober 2013 12:38 schreef Alentejana het volgende:
Is de temperatuur van het water van belang voor het loslaten? Want we wassen hier gewoon zomer en winter met koud water.
Goeiedag,quote:Op dinsdag 29 oktober 2013 09:10 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Heeft zij ook een broedkastje tot haar beschikking? Eivoer erbij geven kan jij proberen. Eet zij normaal gesproken een zaadmengsel?
Qua voer is het toch het beste voor een vogel om een pelletvoer te geven, bijvoorbeeld Beaphar Care + Parkiet Groot/Middel. Dat is een compleet voer en elk pellet is hetzelfde, dus krijg je geen selectief eetgedrag. Voor de broedende vogels heb je ook Care + parkiet "breeder" variant, dat zijn wel de verpakkingen van 5 en 10 kg. En natuurlijk vers fruit erbij.
Eventueel kan je ook wat vitamines mee geven (Multi-vit) of wat Gistocal voor de kalk (als er vermoeden is dat te laag calcium de oorzaak is van de problemen).
Succes!
P.S. Wat is K21, by the way?
Heb ik net geprobeerd, met washandje en bak met water met azijn naar bhuiten.quote:Op dinsdag 29 oktober 2013 13:34 schreef valentijn101 het volgende:
Ik deed vroeger (toen ik nog paarden had) azijn op een oude handdoek en daarmee flink wrijven.
Komt vast wel goed! Succes!quote:Op dinsdag 29 oktober 2013 13:47 schreef BendeBielzen het volgende:
[..]
Goeiedag,
Ze heeft een broedkastje, we hadden al een vermoeden dat er wat op weg was dus gelijk zo'n broedhokje gehaald voor ze en ze eten Agapornisvoer bij de Ranzijn vandaan plus allerlei zaadstokjes en krachtvoer. Bedankt voor de voertips, dat ga ik vandaag ook meteen kopen.
Dit is de eerste keer dus ik vind het wel spannend en een beetje eng zelfs
En het is niet K21 maar A21 lol Excuses!
Het is natuurlijk niet de bedoeling dat zij het water (met eventuele eitjes) opdrinken.quote:Op dinsdag 29 oktober 2013 13:49 schreef Alentejana het volgende:
[..]
Heb ik net geprobeerd, met washandje en bak met water met azijn naar bhuiten.
De ponies dronken het water, met echt wel veel (wijn)azijn in, achter elkaar opZe vonden het erg lekker.
![]()
Maar op het stuk dat ik geprobeerd heb op een pony zitten de eitjes er nog, het schijnt niet echt wat uit te maken. Ik heb een oud washandje gebruikt.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |