abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_132068103
Hieronder schets ik een specifieke situatie maar ik vraag het me meer in het algemeen af: wat is redelijk om te verwachten van een werknemer wat betreft het reizen voor business trips in het weekend en avonduren zonder hiervoor een extra vergoeding te krijgen. En wat is gebruikelijk bij het bedrijf waar jezelf werkt?

De afgelopen tijd ben ik een aantal keren voor mijn werk op stap geweest geweest waarop ik zondagmiddag om 14:00 thuis wegging en vrijdagnacht erop om 2:00 thuiskwam.
Nou is het zo, dat ik de volgende keer dat ik op pad moet op vrijdagavond een feest gepland heb. Dit heb ik aangekaart bij mijn leidinggevende, die hier tot mijn verbazing hier extreem moeilijk overdeed. Hij vond het belachelijk om mij vrijdag overdag terug te laten vliegen. Na een lange discussie was hij bereid mij om donderdag(avond) terug laten vliegen, 2:00 thuis dus, maar er werd dan wel verwacht dat ik vrijdagmorgen om 9:00 weer op kantoor was.
pi_132068510
Belachelijk....
Ik reis ook vaak genoeg en dagen in het weekend die ik dan werk, compenseer ik met extra vrije dagen.

Ik zou hem melden dat werken op zondag (en ja, reistijd buiten woon werk verkeer valt ook onder werktijd) wordt normaal gesproken beloond met 200% salaris.
Overwerk staat normaal 150% salaris voor.

Kijk even na wat er in je contract is afgesproken of bespreek het met P&O als je zo'n afdeling hebt.
  vrijdag 11 oktober 2013 @ 14:32:37 #3
20103 FoXje
opgezegd@fok.nl
pi_132068561
Ik reis zelf niet, maar voor collega's wordt reistijd 100% als werktijd geteld.
opgezegd@fok.nl
pi_132068662
Wat een goede baas heb jij zeg :{
Om aan te geven hoe hoog Erdogan het moederschap acht, gaf hij een voorbeeld uit de praktijk. ''Ik kuste wel eens de voeten van mijn moeder omdat ze naar het paradijs roken. Zij wierp me dan een zedige blik toe en huilde soms.''
  vrijdag 11 oktober 2013 @ 14:36:18 #5
15746 daNpy
Marathon Coupé
pi_132068689
Krijg je wel buitenland vergoeding of ook niet?
You can sleep in a racecar, but you can't race a house!
Op zaterdag 12 november 2022 13:41 schreef knoopie het volgende:
Daar kan je wel om lachen, maar de motorolie vervangen is een stuk handiger in de badkuip dan op je vloerkleed in de woonkamer.
pi_132068908
Werk je bij een katoenplukker ofzo?

Serieus, pak eerst je contract erbij en evt CAO als die van toepassing is en zoek het kopje arbeidstijden en reistijd woon-werkverkeer
pi_132069031
In mijn contract staat niks specifiek, alleen dat er verwacht wordt dat ik bereid ben te reizen voor het werk. Ik krijg ook geen speciale buitenland vergoeding, natuurlijk worden mijn verblijf en eten/drinken daar wel vergoed.

Er is mij destijds vertelt dat reizen buiten werktijd niet wordt gezien als werktijd maar dat er zoveel mogelijk geprobeerd wordt de weekenden te ontzien. Volgens mijn leidinggevende is dit een normaal protocol.

Op zondag 200% eisen vind ik een beetje gortig. Wat hou je bijvoorbeeld aan als werktijd? Vanaf het moment dat je thuis weggaat totdat je in je hotel bent? In dat geval zal het bedrijf snel failliet zijn. Daarnaast vind ik bier drinken op de luchthaven of een film kijken in het vliegtuig nou niet echt werk.
  vrijdag 11 oktober 2013 @ 14:53:10 #8
20103 FoXje
opgezegd@fok.nl
pi_132069207
quote:
0s.gif Op vrijdag 11 oktober 2013 14:47 schreef TechnoThijs het volgende:
Daarnaast vind ik bier drinken op de luchthaven of een film kijken in het vliegtuig nou niet echt werk.
Maar ook geen vrije tijd! Dus vergoeding.
opgezegd@fok.nl
  vrijdag 11 oktober 2013 @ 14:55:31 #9
62913 Blik
The one and Only!
pi_132069281
Wat zegt HR?
pi_132071011
Reistijd = werktijd. Wanneer je niet naar je normale standplaats reist, is vaak een eerste deel van de reistijd overigens wel voor eigen rekening (meestal ligt die grens op 30 of 60 minuten per enkele reis).

Afhankelijk van welk deel van je reistijd niet gezien wordt als werktijd, mag je niet om 9 uur beginnen als je 's nachts pas om 2 uur bent thuisgekomen. De minimale rusttijd is namelijk 8 uur (verkorte rust, maximaal 1x per week. De andere dagen heb je minimaal 11 uur rusttijd).

Het is je werkgever ook kwalijk te nemen dat hij 'moeilijk doet' over het feit dat jij naar een prive-aangelegenheid toe wilt en dat tijdig aangeeft. Een werkgever moet goed werkgeverschap tonen, en daaronder valt ook het rekening houden met prive-afspraken. Zeker als werknemers zoals in dit geval niet op vaste werktijden werken. Ik neem tenminste aan dat je niet elke vrijdag tot diep in de nacht aan het werk bent.

Reistijd moet normaal gesproken tegen het normale uurloon vergoed worden. Er kan echter sprake van zijn dat hiervoor in het geval van buitenlandse reizen afwijkende afspraken zijn in de CAO, met een gereduceerd tarief.

Dan nog het punt 'buitenlandvergoeding' of 'overnachtingsvergoeding'. Afhankelijk van welke kosten de werkgever op zich neemt, is het redelijk dat je voor elke nacht die je niet thuis kan slapen een vergoeding krijgt, en wel om de volgende redenen:
- Je gezinsleven en sociale leven lijdt eronder als je je vrij tijd niet in je eigen omgeving kan besteden
- Contact houden met je gezin kost extra geld (tenzij je hiervoor de bedrijfstelefoon mag gebruiken)
- Je bent in een hotelkamer, hoe luxe ook, niet voorzien van dezelfde gemakken als thuis.
- 's avonds even een biertje/wijntje en zak chips open trekken kost in je hotelkamer een vermogen ten opzichte van de kosten die je daarvoor thuis zou maken.

Ik denk dat het tijd wordt om eens je CAO op te gaan zoeken en daarna met iemand van HR om de tafel te gaan zitten. Eventueel samen met andere collega's die ook regelmatig op dezelfde manier worden uitgebuit.
  vrijdag 11 oktober 2013 @ 15:58:46 #11
62913 Blik
The one and Only!
pi_132071154
reistijd=werktijd :') Zou ik tegen mijn werkgever moeten zeggen op het moment dat die mij naar bijvoorbeeld Azië stuurt. Dat is toch al snel 30 uur van deur tot deur vice versa.

Niettemin mag er wel een zekere vorm van billijkheid verwacht worden van je werkgever, en dat is wat er nu gebeurt wat mij betreft niet
pi_132071168
quote:
0s.gif Op vrijdag 11 oktober 2013 15:54 schreef Ivo1985 het volgende:
Ik denk dat het tijd wordt om eens je CAO op te gaan zoeken en daarna met iemand van HR om de tafel te gaan zitten. Eventueel samen met andere collega's die ook regelmatig op dezelfde manier worden uitgebuit.
Deze vooral, reistijd is niet standaard werktijd. Tenminste daar waar ik werk is de 1e dag heen je eigen tijd, vooral je CAO dus goed doorlezen.
Advocatus diaboli aiunt, non semper.
pi_132071353
Ook ik reis veel voor mijn werk, en dus ook in de avond uren en in het weekend. Bij elke werkgever kreeg ik de tijd die ik onderweg was niet vergoed (hoort bij de functie), maar werd er ook niet moeilijk gedaan op het moment dat ik eens een paar uur hiervoor terug neem. Het is een kwestie van geven en nemen, wat door beide gewoon in alle redelijkheid doorgevoerd wordt. Daarnaast verwacht mijn werkgever dat ik weet wat nodig is om mijn werk te doen. Soms betekent dit voor mij een prive aangelegenheid afzeggen omdat het gewoon niet mogelijk is de afspraken anders te plannen, de andere keer betekent dit dat ik midden op de dag terug reis en vrijdagmiddag om 15u mijn weekend kan beginnen.

De manier waarop jouw werkgever reageert vind ik persoonlijk wat apart, maar ik weet dan ook niet wat voor afspraak het in dit geval om gaat. Is het inderdaad zeer belangrijk dat jij daar bent t/m vrijdagavond, dan kan ik het me voorstellen. Is het echter zo dat je je werk daar ook gedaan kan krijgen in de tijd t/m donderdag, dan vind ik dat hij zich wel heel star opstelt. In dat laatste geval vind ik het ook wel belachelijk dat hij van je verwacht dat je om 9.00u op kantoor bent. Je bent tenslotte en al de hele week weggeweest van huis, daarnaast midden in de nacht thuis.

Just my 2 cents...
Live to ride, ride with your heart
pi_132074497
quote:
0s.gif Op vrijdag 11 oktober 2013 15:59 schreef Tikbalang het volgende:

[..]

Deze vooral, reistijd is niet standaard werktijd. Tenminste daar waar ik werk is de 1e dag heen je eigen tijd, vooral je CAO dus goed doorlezen.
Reistijd buiten de tijd die je normaal aan woon-werk verkeer besteed is wel degelijk standaard werktijd TENZIJ anders is vastgelegd.

Zoals ik al zei, kunnen er in de CAO andere afspraken gemaakt zijn, of als je niet onder een CAO valt individuele afspraken. Maar zijn die afspraken er niet, dan geldt nog altijd het beginsel dat extra reistijd die je maakt in opdracht van je werkgever vergoed moet worden met je normale uurloon + eventuele toeslagen voor avond/nacht/weekend/feestdag als je niet reist tijdens je normale werktijden.

Reis je normaal elke dag een uur tussen huis en werk, 5 dagen per week, dan is het redelijk dat bij een buitenlandse reis van een week de eerste 5 uur reistijd voor eigen rekening zijn. Je zou normaal in een week immers ook 5 uur in je eigen tijd reizen. Ben je normaal elke dag al 2 uur aan het reizen, dan is de eerste 10 uur voor eigen rekening als je naar het buitenland moet.
pi_132076088
Iedereen roept maar CAO etc....maar wat is je salaris en je functie?

Bij laagbetaald werk kun je reistijd als werktijd zien maar op een gegeven moment zit het gewoon in je salaris verwerkt en moet je niet zeuren.
  vrijdag 11 oktober 2013 @ 20:18:04 #16
62913 Blik
The one and Only!
pi_132078587
quote:
0s.gif Op vrijdag 11 oktober 2013 18:00 schreef Ivo1985 het volgende:

[..]

Reistijd buiten de tijd die je normaal aan woon-werk verkeer besteed is wel degelijk standaard werktijd TENZIJ anders is vastgelegd.

Zoals ik al zei, kunnen er in de CAO andere afspraken gemaakt zijn, of als je niet onder een CAO valt individuele afspraken. Maar zijn die afspraken er niet, dan geldt nog altijd het beginsel dat extra reistijd die je maakt in opdracht van je werkgever vergoed moet worden met je normale uurloon + eventuele toeslagen voor avond/nacht/weekend/feestdag als je niet reist tijdens je normale werktijden.

Reis je normaal elke dag een uur tussen huis en werk, 5 dagen per week, dan is het redelijk dat bij een buitenlandse reis van een week de eerste 5 uur reistijd voor eigen rekening zijn. Je zou normaal in een week immers ook 5 uur in je eigen tijd reizen. Ben je normaal elke dag al 2 uur aan het reizen, dan is de eerste 10 uur voor eigen rekening als je naar het buitenland moet.
Echt nonsens wat je hier allemaal neerzet. Mijn baas lacht me keihard uit als ik dergelijke onzin zou proberen te verkopen. Dan zou een tripje Azie hem hem naast de onkosten die ik maak, 25 uur extra vakantietijd kosten...

Het is precies zoals hierboven wordt uitgelegd, het is een beetje geven en nemen. Van beide kanten moet er flexibel naar gekeken worden.
pi_132080828
Dan val jij dus in de categorie TENZIJ gevallen... zo simpel is het.

Doorgaans is het zo dat hoe hoger de salaris hoe meer er voor rekening van de werknemer komt. Simpelweg omdat je van een werknemer die 5k bruto per maand ontvangt meer mag verwachten dan van iemand die 2k bruto ontvangt. Het is bij hogere functies gebruikelijk dat contractueel is vastgelegd dat eventuele overuren niet worden verrekend. Als het voor de functie vanzelfsprekend is dat er veel zakelijke reizen worden gemaakt, ligt het voor de hand om daarover iets vast te leggen.

Geven en nemen klinkt heel leuk, maar dat werkt gewoon niet in de praktijk.

Dit zijn zaken waar je vooraf afspraken over maakt als werkgever en werknemer als er niets via de CAO geregeld is. Maak je die afspraken niet vooraf, dan is het simpel: opgelegde werkzaamheden uitvoeren = betaald krijgen. In opdracht van je werkgever ergens naartoe reizen (anders dan de gebruikelijke standplaats) is simpelweg ook het uitvoeren van een werkopdracht.

Het is dus aan de werkgever van TS om de gewenste voorwaarden rondom buitenlandse reizen vast te leggen binnen wettelijke regels, ter goedkeuring aan de OR en MR aan te bieden en dan, als de OR en MR de voorwaarden goedkeuren deze vervolgens te hanteren.
  vrijdag 11 oktober 2013 @ 22:02:54 #18
62913 Blik
The one and Only!
pi_132084325
quote:
0s.gif Op vrijdag 11 oktober 2013 21:05 schreef Ivo1985 het volgende:
Dan val jij dus in de categorie TENZIJ gevallen... zo simpel is het.

Doorgaans is het zo dat hoe hoger de salaris hoe meer er voor rekening van de werknemer komt. Simpelweg omdat je van een werknemer die 5k bruto per maand ontvangt meer mag verwachten dan van iemand die 2k bruto ontvangt. Het is bij hogere functies gebruikelijk dat contractueel is vastgelegd dat eventuele overuren niet worden verrekend. Als het voor de functie vanzelfsprekend is dat er veel zakelijke reizen worden gemaakt, ligt het voor de hand om daarover iets vast te leggen.

Geven en nemen klinkt heel leuk, maar dat werkt gewoon niet in de praktijk.

Dit zijn zaken waar je vooraf afspraken over maakt als werkgever en werknemer als er niets via de CAO geregeld is. Maak je die afspraken niet vooraf, dan is het simpel: opgelegde werkzaamheden uitvoeren = betaald krijgen. In opdracht van je werkgever ergens naartoe reizen (anders dan de gebruikelijke standplaats) is simpelweg ook het uitvoeren van een werkopdracht.

Het is dus aan de werkgever van TS om de gewenste voorwaarden rondom buitenlandse reizen vast te leggen binnen wettelijke regels, ter goedkeuring aan de OR en MR aan te bieden en dan, als de OR en MR de voorwaarden goedkeuren deze vervolgens te hanteren.
Ik zit niet in de categorie TENZIJ, ik heb ook een CAO waar niks over dit soort zaken vermeldt staat. Ik heb gewoon een werkgever die hier gewoon redelijk mee omgaat.

Je kunt wel zeggen dat alles zwart op wit moet staan binnen wettelijke kaders. Praktijk leert dat dat vaak niet zo is. Als medewerker ga je ook geen procedure starten om zoiets te organiseren, zeker niet in deze tijden.

Wel kun je het idd via de OR spelen, maar verwacht niet dat het dan snel is opgelost. Meestal is een OR niet heel slagvaardig en gaat er zeker een aantal maanden overheen
pi_132109233
quote:
1s.gif Op vrijdag 11 oktober 2013 20:18 schreef Blik het volgende:

[..]

Echt nonsens wat je hier allemaal neerzet. Mijn baas lacht me keihard uit als ik dergelijke onzin zou proberen te verkopen. Dan zou een tripje Azie hem hem naast de onkosten die ik maak, 25 uur extra vakantietijd kosten...

Het is precies zoals hierboven wordt uitgelegd, het is een beetje geven en nemen. Van beide kanten moet er flexibel naar gekeken worden.
Je kunt het ook omdraaien: jij bent voor de baas onderweg, waarom zou je daar 25 uur privétijd voor inleveren?

Een samenwerkoplossing is het mooiste. Ik reis ook regelmatig in eigen tijd voor de werkgever, maar als ik vervolgens eens een keer een middagje vrij moet hebben ga ik echt geen vakantie-uren schrijven. Voor beide partijen is dat akkoord, dan is het klaar.

Bij de situatie van TS vind ik dat de werkgever best iets mag toegeven voor het feit dat de werknemer al op zondag van huis vertrekt en vrijdag pas laat thuis is. Dat hoeft geen geldelijke vergoeding te zijn, maar het zou de werkgever sieren als ie dan de terugvlucht dit keer zonder morren op donderdagavond doet en de vrijdag gratis vrijaf geeft.
Schip ahoy!
pi_132123274
quote:
0s.gif Op zaterdag 12 oktober 2013 21:53 schreef Piet__Piraat het volgende:

[..]

Je kunt het ook omdraaien: jij bent voor de baas onderweg, waarom zou je daar 25 uur privétijd voor inleveren?

Een samenwerkoplossing is het mooiste. Ik reis ook regelmatig in eigen tijd voor de werkgever, maar als ik vervolgens eens een keer een middagje vrij moet hebben ga ik echt geen vakantie-uren schrijven. Voor beide partijen is dat akkoord, dan is het klaar.

Bij de situatie van TS vind ik dat de werkgever best iets mag toegeven voor het feit dat de werknemer al op zondag van huis vertrekt en vrijdag pas laat thuis is. Dat hoeft geen geldelijke vergoeding te zijn, maar het zou de werkgever sieren als ie dan de terugvlucht dit keer zonder morren op donderdagavond doet en de vrijdag gratis vrijaf geeft.
Iedereen bedankt voor de reacties.
Ik ben gemiddeld zo’n 55 uur per week bezig werk terwijl ik slechts voor 40 betaald krijg. Dat mogen mensen gek vinden maar ik vind dat dit bij mijn functie en salaris hoort. Overuren? Dat bestaat bij ons niet, hoogstens een keer een ochtendje vrij (wat niet van je vakantiedagen af gaat) na een extreem slopende week. Aan de andere kant word wanneer je een uurtje iets moet regelen (nieuw telefoonabbonement wordt bezorgd) er ook niet moeilijk gedaan.
Ik wil dit soort zaken helemaal niet via de CAO en HR spelen, ik vind dit is iets tussen mij en mijn leidinggevende. Ik heb dit topic dan ook geopend om te horen wat bij andere bedrijven de policy is ten aanzien van reizen voor het werk in je vrije tijd. Jullie reacties komen overeen met mijn gevoel: mijn leidinggevende vraagt in dit geval teveel van mij. Of je hier altijd iets mee moet doen is een tweede...
  zondag 13 oktober 2013 @ 14:33:59 #21
15746 daNpy
Marathon Coupé
pi_132123461
quote:
0s.gif Op zondag 13 oktober 2013 14:27 schreef TechnoThijs het volgende:

[..]

Iedereen bedankt voor de reacties.
Ik ben gemiddeld zo’n 55 uur per week bezig werk terwijl ik slechts voor 40 betaald krijg. Dat mogen mensen gek vinden maar ik vind dat dit bij mijn functie en salaris hoort. Overuren? Dat bestaat bij ons niet,
Dat veranderd de zaak. Jij hebt idd een functie met salaris waarbij dit inbegrepen is.

Echter vind ik nog steeds dat de baas echt wel één keer rekening kan houden met jouw prive afspraak. In principe heeft de baas daar niks mee te maken, als je niet kan dan kan je niet.
You can sleep in a racecar, but you can't race a house!
Op zaterdag 12 november 2022 13:41 schreef knoopie het volgende:
Daar kan je wel om lachen, maar de motorolie vervangen is een stuk handiger in de badkuip dan op je vloerkleed in de woonkamer.
pi_132123510
Het hangt denk ik ook af van je salaris, dus ik weet niet of je dat wilt posten, maar het zou het wel makkelijker maken om te oordelen.

Bij mijn werkgever krijg ik buiten reguliere werktijden enorm gecompenseerd. Ik ben op vrijdags bijvoorbeeld roostervrij. Onlangs toch moeten werken en krijg dat dus 175% ( _O_) gecompenseerd.

Ook reistijd buiten woon werk valt altijd onder werktijd. Gelukkig hoef ik niet veel naar het buitenland, dus dergelijke situaties komen bij mij niet veel voor, maar als ze voorkomen, dan gelden gewoon alle compensatieregelingen.
pi_132123511
quote:
0s.gif Op zondag 13 oktober 2013 14:33 schreef daNpy het volgende:

[..]

Dat veranderd de zaak. Jij hebt idd een functie met salaris waarbij dit inbegrepen is.

Echter vind ik nog steeds dat de baas echt wel één keer rekening kan houden met jouw prive afspraak. In principe heeft de baas daar niks mee te maken, als je niet kan dan kan je niet.
Dat hangt er vanaf wat inbegrepen is: de tijd cq de inspanning als het zich voordoet, of 24/7 beschikbaarheid? Dat laatste is zo te zien toch wel waar het op neerkomt.
pi_132123551
Trouwens, wat betreft 'bij salaris inbegrepen'.. als TS nu al 55 uur werkt en dan ook nog op vreemde tijden moet werken mag je verwachten dat hij ook 150% verdient om het inderdaad inbegrepen te laten zijn. Vaak is dat niet het geval. Ja, ten opzichte van een vakkenvuller misschien, maar vergeleken met een baan op z'n eigen niveau valt het vaak vies tegen als je omrekent naar uurloon.
pi_132123574
Wij krijgen een dagvergoeding van bijna 100 euro netto per dag in het buitenland, dat ingaat op moment van vertrek tot moment van aankomst, inclusief weekend. Verblijfs- en vervoerkosten worden daarnaast door de werkgever vergoed.
  zondag 13 oktober 2013 @ 14:49:37 #26
403588 mcmlxiv
Extremist volgens extremisten
pi_132123871
quote:
Iedereen bedankt voor de reacties.
Ik ben gemiddeld zo’n 55 uur per week bezig werk terwijl ik slechts voor 40 betaald krijg. Dat mogen mensen gek vinden maar ik vind dat dit bij mijn functie en salaris hoort. Overuren? Dat bestaat bij ons niet, hoogstens een keer een ochtendje vrij (wat niet van je vakantiedagen af gaat) na een extreem slopende week. Aan de andere kant word wanneer je een uurtje iets moet regelen (nieuw telefoonabbonement wordt bezorgd) er ook niet moeilijk gedaan.
Ik wil dit soort zaken helemaal niet via de CAO en HR spelen, ik vind dit is iets tussen mij en mijn leidinggevende. Ik heb dit topic dan ook geopend om te horen wat bij andere bedrijven de policy is ten aanzien van reizen voor het werk in je vrije tijd. Jullie reacties komen overeen met mijn gevoel: mijn leidinggevende vraagt in dit geval teveel van mij. Of je hier altijd iets mee moet doen is een tweede...
Hmm uit jouw openingspost lees ik nou niet dat jouw werkgever zo flexibel is.Dat niet moeilijk doen komt vooral van jouw kant zo te lezen. Goh ja je mag tijdens werkuren een nieuw abbonement afsluiten, nou poeh he, wat een ruimte krijg je. Veel nemen en weinig geven zo komt het op mij over. Waarschijnlijk vlieg je ook nog in de achterbak zodat je lekker gebroken aankomt?

Geven en nemen als uitgangspunt is helemaal goed. Maar dat moet in de praktijk betekenen dat jij je lekker voelt in de relatie met je werkgever, dat alles bespreekbaar is, dat er een eerlijke beloning is voor je werk, tijd en onkosten, dat er transparantie is en dat jouw belangen (bijna) even zwaar worden meegewogen als de bedrijfsbelangen. Dat lees ik nog niet terug in jouw posts.
pi_132128650
quote:
0s.gif Op zondag 13 oktober 2013 14:27 schreef TechnoThijs het volgende:

[..]

Iedereen bedankt voor de reacties.
Ik ben gemiddeld zo’n 55 uur per week bezig werk terwijl ik slechts voor 40 betaald krijg. Dat mogen mensen gek vinden maar ik vind dat dit bij mijn functie en salaris hoort. Overuren? Dat bestaat bij ons niet, hoogstens een keer een ochtendje vrij (wat niet van je vakantiedagen af gaat) na een extreem slopende week. Aan de andere kant word wanneer je een uurtje iets moet regelen (nieuw telefoonabbonement wordt bezorgd) er ook niet moeilijk gedaan.
Ik wil dit soort zaken helemaal niet via de CAO en HR spelen, ik vind dit is iets tussen mij en mijn leidinggevende. Ik heb dit topic dan ook geopend om te horen wat bij andere bedrijven de policy is ten aanzien van reizen voor het werk in je vrije tijd. Jullie reacties komen overeen met mijn gevoel: mijn leidinggevende vraagt in dit geval teveel van mij. Of je hier altijd iets mee moet doen is een tweede...
Het is voor jou de vraag of je er iets mee moet doen; voor mij zou dat wel duidelijk zijn. Prima als je regelmatig overuren draait en zelf vindt dat dat bij de baan hoort. Je mag ook best naar de werkgever aangeven dat je je realiseert dat e.e.a. erbij hoort en dat je daar niet moeilijk in bent.

Wat er nu lijkt te gebeuren is dat je echter wel veel voor de werkgever goed praat (die verwacht heel veel van jou), maar dat je alle mogelijke moeite moet doen om iets terug te krijgen. Maw: die overuren horen erbij en de werkgever is niet van plan je daarin te compenseren (die blijkt wel uit het moeilijk doen over deze vrijdag). Dan gaat het wel aardig scheef en het is best goed om daar wat van te zeggen op z'n tijd, en af en toe op een beheerste manier op de rem te gaan staan. Je mag best laten zien waar je grenzen liggen.

Je werkgever mag ook best wat respect opbrengen voor iemand die zo flexibel is. Dat hoef je niet te zeggen, maar dat kun je wel laten merken. Door alles zelf als 'normaal' af te doen, doet de werkgever dat ook en krijg je dit soort situaties. Daarbij hoeven jij en je werkgever het niet altijd eens te zijn, maar moeten sommige zaken toch besproken worden.
Schip ahoy!
pi_132147229
quote:
0s.gif Op zondag 13 oktober 2013 14:27 schreef TechnoThijs het volgende:
Ik ben gemiddeld zo’n 55 uur per week bezig werk terwijl ik slechts voor 40 betaald krijg. Dat mogen mensen gek vinden maar ik vind dat dit bij mijn functie en salaris hoort.
Er is een categorie functies waarbij je in feite je prive-leven opgeeft, bijvoorbeeld verkoper voor zeer grote kontrakten, sommige consultants en managers. Je kunt dan geen uren meer tellen en vaak is het onderscheid tussen ontspanning en werk niet meer te maken. De beloning is daar meestal ook naar.

Als dit de situatie is dan is het denkbaar dat je werkgever verlangt dat je een feest laat schieten als er bijvoorbeeld een belangrijke klant ontvangen moet worden. Aan de andere kant, slaat het dan nergens op dat deze eist dat je vrijdag om 9.00 AM verschijnt, louter om je aanwezigheid te kontroleren. Dit wijst op een baas die niet weet hoe die met dergelijke werknemers om moet gaan.

Er is een andere categorie werknemers met veel extra uren die wel bijgehouden en gecompenseerd dienen te worden, bijvoorbeeld piloten of offshore-technici. Vaak ook met het oog op de veiligheid. In deze categorie is het normaalgesproken ook mogelijk om gemaakte overuren in te ruilen voor salaris of vrije tijd op een bepaalde datum. Mocht je in deze categorie vallen, dan schiet je baas imho ook tekort mbt het vrijdagavond verzoek.
  maandag 14 oktober 2013 @ 12:41:46 #29
62913 Blik
The one and Only!
pi_132152466
quote:
0s.gif Op zaterdag 12 oktober 2013 21:53 schreef Piet__Piraat het volgende:

[..]

Je kunt het ook omdraaien: jij bent voor de baas onderweg, waarom zou je daar 25 uur privétijd voor inleveren?

Een samenwerkoplossing is het mooiste. Ik reis ook regelmatig in eigen tijd voor de werkgever, maar als ik vervolgens eens een keer een middagje vrij moet hebben ga ik echt geen vakantie-uren schrijven. Voor beide partijen is dat akkoord, dan is het klaar.

Bij de situatie van TS vind ik dat de werkgever best iets mag toegeven voor het feit dat de werknemer al op zondag van huis vertrekt en vrijdag pas laat thuis is. Dat hoeft geen geldelijke vergoeding te zijn, maar het zou de werkgever sieren als ie dan de terugvlucht dit keer zonder morren op donderdagavond doet en de vrijdag gratis vrijaf geeft.
Je vergeet dat er ook een gedeelte slaaptijd in zit, dus om dat nou compleet privé-tijd te noemen gaat me een beetje ver.

Overigens ben ik het verder helemaal met je eens. Het is een kwestie van geven en nemen, en op dit moment is die balans een beetje zoek bij TS
pi_132152564
quote:
0s.gif Op maandag 14 oktober 2013 12:41 schreef Blik het volgende:

[..]

Je vergeet dat er ook een gedeelte slaaptijd in zit, dus om dat nou compleet privé-tijd te noemen gaat me een beetje ver.

Overigens ben ik het verder helemaal met je eens. Het is een kwestie van geven en nemen, en op dit moment is die balans een beetje zoek bij TS
Daarom: balans. Je kunt niet alles als werktijd rekenen inderdaad, dan is het niet meer te doen. Maar een deel ervan zeker wel. En het zoeken naar evenwicht moet van twee kanten komen. In dit geval lijkt de werkgever dat niet helemaal te beseffen. En TS mogelijk ook niet :P
Schip ahoy!
  maandag 14 oktober 2013 @ 12:59:30 #31
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_132152797
quote:
0s.gif Op vrijdag 11 oktober 2013 19:04 schreef Den_Haag het volgende:
Iedereen roept maar CAO etc....maar wat is je salaris en je functie?

Bij laagbetaald werk kun je reistijd als werktijd zien maar op een gegeven moment zit het gewoon in je salaris verwerkt en moet je niet zeuren.
^O^
Althans... zo zit het bij mijn organisatie.

Boven een bepaald functie-niveau (startend met schaal 11) is er geen overwerk meer mogelijk. Dan wordt het gewoon gezien als onderdeel van je functie, dat je af en toe wat langer blijft om iets af te maken etc. etc. En reizen in je eigen tijd valt in dit geval ook gewoon weg.

Ik werk part time, val wel in die categorie, en lever dus meer dan regelmatig een dag van mijn eigen tijd in als ik op reis ga. So be it.
Tegelijkertijd hebben we de regeling dat als ik eens onverwacht weg moet omdat een van mijn kinderen ziek is geworden op school (*afklopt* komt zelden voor), dat ik dan ook weg kan zonder daar meteen uren voor in te hoeven leveren. Voor wat, hoort wat. Geven en nemen idd, en ik zorg er wel voor dat ik iets meer geef dan neem, zo ontstaat er nooit gezeik. :s)

Buitenlandvergoeding doen we ook niet aan. Uiteraard worden wel alle kosten die gemaakt worden keurig vergoed en hebben we een vrij uitgebreide Travel Policy waarin dingen vastgelegd zijn als dat je dry cleaning kosten mag laten vergoeden als je langer dan vier dagen aaneengesloten weg bent en dat je per dag 5 euro aan prive telefoonkosten mag claimen etc.

quote:
0s.gif Op vrijdag 11 oktober 2013 14:19 schreef TechnoThijs het volgende:
Hieronder schets ik een specifieke situatie maar ik vraag het me meer in het algemeen af: wat is redelijk om te verwachten van een werknemer wat betreft het reizen voor business trips in het weekend en avonduren zonder hiervoor een extra vergoeding te krijgen. En wat is gebruikelijk bij het bedrijf waar jezelf werkt?

De afgelopen tijd ben ik een aantal keren voor mijn werk op stap geweest geweest waarop ik zondagmiddag om 14:00 thuis wegging en vrijdagnacht erop om 2:00 thuiskwam.
Nou is het zo, dat ik de volgende keer dat ik op pad moet op vrijdagavond een feest gepland heb. Dit heb ik aangekaart bij mijn leidinggevende, die hier tot mijn verbazing hier extreem moeilijk overdeed. Hij vond het belachelijk om mij vrijdag overdag terug te laten vliegen. Na een lange discussie was hij bereid mij om donderdag(avond) terug laten vliegen, 2:00 thuis dus, maar er werd dan wel verwacht dat ik vrijdagmorgen om 9:00 weer op kantoor was.
Ik vind het wat kinderachtig van je baas dat hij je niet overdag laat terugvliegen, maar tegelijkertijd, jij moet eerder thuis zijn, dat is niet helemaal zijn probleem toch?

Het is alleen wel zo dat als ik om 02.00 thuis ben na een zakenreis dat ik dan echt niet per se geacht wordt om 9 uur sharp weer present te zijn de volgende dag. Dan zou ik evt. wel iets later kunnen komen.
***
  maandag 14 oktober 2013 @ 13:18:53 #32
401888 Nightquest777
The Wizard To Show The Way
pi_132153311
Als ik naar het buitenland moet dan krijg ik in principe de reistijd niet betaald, ik mag wel min ofmeer zelf bepalen op welke dagen ik wil vliegen. Dus als ik maandagavond een feestje van mijn ouders heb (bijvoorbeeld), dan mag ik zelf kiezen dat ik van dinsdag-vrijdag weg ga.
De reistijd zelf is voor mij geen werktijd, wel heb ik een afspraak met mijn werkgever dat ik de heenreis met name 's avonds in mijn eigen tijd doe, en de terugreis volledig binnen kantooruren. Verder kom ik aan het einde van het jaar in aanmerking voor een bonus van max 1 maand salaris doordat ik veel declarabele uren maak, en veel in het buitenland zit.

Jammer om te lezen dat er geen fatsoensrelatie bestaat tussen jou en je baas, TS. Ik zou dat heel zwaar opvatten. Het is wel eens gebeurd dat ik ver na middernacht thuis was. Mijn werkgever heeft mij toen even gebeld en aangegeven dat ik de volgende ochtend lekker thuis kon blijven. Is zeker geen regel of recht ofzo, maar laat gewoon even de respectvolle relatie zien en dat vind ik wel belangrijk.
Chaos is a ladder.
  dinsdag 15 oktober 2013 @ 11:50:28 #33
23452 HMS
Have Mine, Sucker
pi_132184394
Het zou een kwestie van geven en nemen moeten zijn. Ik reis ook regelmatig voor mijn werk en dan krijg ik geen speciale vergoeding, maar ik kan wel van alles declareren. Ik zie de tijd die ik dan van huis ben wel als een soort van investering, maar het kost het werk ook geld om mij een mooie biefstuk te laten eten. Maar als ik in het weekend moet riezen heb ik wel altijd veel vrijheid om mijn reistijd te kiezen en soms ook een extra nachtje ergens te blijven als een mini-steden-trip.

Dus de baas moet eigenlijk blij zijn dat jij je tijd van huis wil zijn en zou wel wat flexibeler mogen zijn om het voor jou ook leuk te houden. En als je baas dat niet zo ziet, dan is het idd een baasje van niks ;)
"The thrill ot the chase is so diminished when one's prey has little legs"
pi_132184741
Wettelijk bezien is woon-werk verkeer voor eigen tijd. Werk-werk verkeer is dan in de tijd van de werkgever en dus betaald.
Van belang is in je contract te kijken wat er als werkplek is aangeduid. Is dat je woonadres of het werkadres (waar je normaal gesproken werkt)?
Als het je woonadres is dan valt alle reistijd onder werktijd. Is het je normale werkplek, dan is de reistijd woon-werk aftrekbaar van je reistijd naar een andere plek maar valt de rest dus wel onder werktijd. Tenzij specifiek in je contract vermeldt staat dat reizen altijd onder eigen tijd valt.
pi_132186633
Als de afspraken nergens gedefinieerd staan, lijkt het me dat er tegenwoordig ook gekeken wordt naar hoeveel "anderen" jouw werk kunnen doen.

Vaak gaat het wel om vrij specifiek (technisch) werk en worden deze werknemers gekoesterd omdat een werkgever zich goed beseft dat hij niet zo makkelijk een goede vervangen kan vinden.

Soms zijn er echter voor jouw 100 anderen, dan zijn ze een stuk minder flexibel en aardig.

Het is soms tegen de regels en helemaal niet netjes, maar wel de harde realiteit.
.
pi_132186822
quote:
0s.gif Op dinsdag 15 oktober 2013 13:07 schreef Fer het volgende:
Als de afspraken nergens gedefinieerd staan, lijkt het me dat er tegenwoordig ook gekeken wordt naar hoeveel "anderen" jouw werk kunnen doen.

Vaak gaat het wel om vrij specifiek (technisch) werk en worden deze werknemers gekoesterd omdat een werkgever zich goed beseft dat hij niet zo makkelijk een goede vervangen kan vinden.

Soms zijn er echter voor jouw 100 anderen, dan zijn ze een stuk minder flexibel en aardig.

Het is soms tegen de regels en helemaal niet netjes, maar wel de harde realiteit.
het zou nog kunnen worden aangevuld krachtens redelijkeheid en billijkheid anderzijds zou de arbeidstijdenwet misschien een antwoord kunnen geven
Generaal?? Pardon??
pi_132187311
quote:
0s.gif Op dinsdag 15 oktober 2013 13:14 schreef GeneraalAdmiraal het volgende:

[..]

het zou nog kunnen worden aangevuld krachtens redelijkeheid en billijkheid anderzijds zou de arbeidstijdenwet misschien een antwoord kunnen geven
De arbeidstijdenwet geeft niet aan of er voor de reistijd ook betaald dient te worden, slechts of deze telt voor de werk en rusttijden. Verder is wetgeving op gebied van reistijd ook beperkt, waar in principe reistijd geen werktijd is, tenzij er voldaan wordt aan 2 summiere ijkpunten mbt. locatie en soort werkzaamheden en gezag van werkgever.

Over afstand en buitenland lijkt vrij weinig bepaald te zijn.

In de Wet dan, voor de duidelijkheid.
.
  dinsdag 15 oktober 2013 @ 13:34:30 #38
22239 -Schorpioen-
Feel young, look young
pi_132187465
Ik reis ook regelmatig voor het werk naar het buitenland.

Bij ons is de regel :

Een reisdag is een werkdag
Elke weekend werkdag krijg je terug in de vorm van een vakantiedag
Voor elke dag in het buitenland krijg je 36 Euro.

En alles wat je in het buitenland uitgeeft qua eten en drinken kan je declareren.
Amsterdam + Boekel = werelds...
pi_132188542
quote:
0s.gif Op dinsdag 15 oktober 2013 13:29 schreef Fer het volgende:

[..]

De arbeidstijdenwet geeft niet aan of er voor de reistijd ook betaald dient te worden, slechts of deze telt voor de werk en rusttijden. Verder is wetgeving op gebied van reistijd ook beperkt, waar in principe reistijd geen werktijd is, tenzij er voldaan wordt aan 2 summiere ijkpunten mbt. locatie en soort werkzaamheden en gezag van werkgever.

Over afstand en buitenland lijkt vrij weinig bepaald te zijn.

In de Wet dan, voor de duidelijkheid.
je zou wel een duidelijke lijn in kunnen krijgen van " oke, we gaan van het maximale uit en er zijn geen aanvullende regels gesteld". Iemand mag maximaal zoveel uur werken, dus krijgt maximaal zoveel uur uitbetaald.

of dit daadwerkelijk ook wordt aangenomen is natuurlijk een ander punt.
Generaal?? Pardon??
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')