persoonlijk vind ik dat zwarte piet moet blijven, alleen smeer dan wat roet vlekken op zn gezicht, meer niet. het is een leuke traditie voor kinderen, e liedjes moet je anders ook weggooien.quote:Op vrijdag 11 oktober 2013 08:47 schreef controlaltdelete het volgende:
[..]
Vind ik ook hoor maar dan krijg je half NL over je heen die te beroerd zijn om dit feestje een beetje aan te passen. Net zoals vroeger de roe en kinderen in de zak eruit is gehaald waarom kunnen we de Pieten niet verschillende kleuren geven en gewoon Piet noemen? Ik snap de commotie hierom heen niet zo goed. Omdat het traditie is wordt steeds aangegeven, maar tradities kun je best een beetje gaan aanpassen het is niet zo dat het feestje moet gaan verdwijnen. De kindjes gaan er snel in mee en zijn vast snel vergeten dat Piet ooit eens zwart was.
ja hoor..quote:Op vrijdag 11 oktober 2013 08:50 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Jij snapt echt niet waar dit over gaat.
Maar ja gros van de mensen hebben niet eens een kachel meer, schoorstenen zijn steeds minder in gebruik dus dat zwart als roet gaat ook haast niet meer op. Bovendien zullen kachels steeds meer gaan verdwijnen. Had het er laatst nog over met mijn nichtje en haar kleine (nog te jong voor sinterklaas). Hun hebben overal vloerverwarming sta je dan met je verhaal over die schoorsteen en roet.quote:Op vrijdag 11 oktober 2013 08:53 schreef pokkerdepok het volgende:
[..]
persoonlijk vind ik dat zwarte piet moet blijven, alleen smeer dan wat roet vlekken op zn gezicht, meer niet. het is een leuke traditie voor kinderen, e liedjes moet je anders ook weggooien.
maar ik kan er echt niet bij dat mensen zo graag die raciale kenmerken willen behouden. echt achterlijk. we vertellen kinderen allang dat het door de schoorsteen komt, dat zwart.
JUIST als je beweert dat zwart niet op ras slaat, moet je ervoor zorgen dat dat verhaal ook perfect klopt, en niet kan worden verward met een stereotype van een neger.
De Ramadan is sowieso racistisch, want ik als niet-moslim mag daar niet aan meedoen. Idem met het Suikerfeest. Hier in de buurt worden alleen de moslims uitgenodigd voor het Suikerfeest, dus zijn het racisten.quote:Op vrijdag 11 oktober 2013 02:39 schreef RickoKun het volgende:
Over twintig jaar hebben we sowieso geen sinterklaas meer omdat er meer buitenlanders dan nederlanders zijn en doen we allemaal maar aan ramadan.
Buitenlanders eerst!
Nou, dan vertel je dr toch gewoon lekker dat het allemaal niet waar is. Opbokken met die kutkinderen en hun kind zijn en opgroeien, meteen de waarheid vertellen, klaarstomen voor de echte, keiharde werkelijkheid!quote:Op vrijdag 11 oktober 2013 08:56 schreef controlaltdelete het volgende:
[..]
Maar ja gros van de mensen hebben niet eens een kachel meer, schoorstenen zijn steeds minder in gebruik dus dat zwart als roet gaat ook haast niet meer op. Bovendien zullen kachels steeds meer gaan verdwijnen. Had het er laatst nog over met mijn nichtje en haar kleine (nog te jong voor sinterklaas). Hun hebben overal vloerverwarming sta je dan met je verhaal over die schoorsteen en roet.
En dan vertel je ze er gelijk even bij dat ze een eeuwigdurend schuldgevoel moeten hebben voor iets wat hun over over over over over grootvaders hebben gedaan en dat je de rest van je leven moeten BOETEN, BOETEN ZEG IK JE voor wat zij hebben gedaan! Geef de negers alles wat ze willen om je schuldgevoel af te kopen en voel je de rest van je leven schuldig omdat je blank bent, want zo rollen wij nu eenmaalquote:Op vrijdag 11 oktober 2013 09:07 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Nou, dan vertel je dr toch gewoon lekker dat het allemaal niet waar is. Opbokken met die kutkinderen en hun kind zijn en opgroeien, meteen de waarheid vertellen, klaarstomen voor de echte, keiharde werkelijkheid!
Kind zijn is passe, dat doe je niet meer anno 2013!
Ja, ze zullen moeten wennen dat de zwarte meesters bij elk weerwoord met "is racisme" zullen komen. Buigen witman, buigen voor de zonden van 100 jaar geleden!quote:Op vrijdag 11 oktober 2013 09:12 schreef Scorpie het volgende:
[..]
En dan vertel je ze er gelijk even bij dat ze een eeuwigdurend schuldgevoel moeten hebben voor iets wat hun over over over over over grootvaders hebben gedaan en dat je de rest van je leven moeten BOETEN, BOETEN ZEG IK JE voor wat zij hebben gedaan! Geef de negers alles wat ze willen om je schuldgevoel af te kopen en voel je de rest van je leven schuldig omdat je blank bent, want zo rollen wij nu eenmaal
Een beetje zoals een volwassen vent die het nodig vindt om jaar in jaar uit te janken om een kinderfeestje bedoel je?quote:Op vrijdag 11 oktober 2013 09:16 schreef controlaltdelete het volgende:
Wat een stelletje kleuters hier om je te bescheuren
Ik ben een halfbloedje maar ik kan er wel inkomen, dat eeuwige slavernijverleden wat er maar bij gesleurd wordt maakt elke discussie onmogelijk. Altijd maar weer dat vingertje, het is racisme!quote:Op vrijdag 11 oktober 2013 09:16 schreef controlaltdelete het volgende:
Wat een stelletje kleuters hier om je te bescheuren
Als je nou niet zoveel kak zou verspreiding zou je ook niet zo bang zijn voor mensen van andere culturen. Je mag best meedoen aan de Ramadan. En als je aan de Ramadan heb meegedaan mag je ook vast meedoen aan het Suikerfeest. Verder ken ik ook Turken die hun buren (of ze nou moslim zijn of niet) ook laten meegenieten van het lekkere eten.quote:Op vrijdag 11 oktober 2013 08:57 schreef Scorpie het volgende:
[..]
De Ramadan is sowieso racistisch, want ik als niet-moslim mag daar niet aan meedoen. Idem met het Suikerfeest. Hier in de buurt worden alleen de moslims uitgenodigd voor het Suikerfeest, dus zijn het racisten.
Of wat dacht je van Keti-Koti bij de Surinamers? No white boys allowed hoor hey. Racistisch! Ze hebben ook de Nationale dag van de Inheemsen. Drie keer raden wie daar niet bij uitgenodigd zullen worden. TeringracistenEn dan het offerfeest, idem dito.
Dan heb jij geluk, in mijn buurt wordt je met pek en veren weggejaagd als de Blanke Overwinnaar van weleer. Denk maar niet dat ik het in mijn hoofd moet halen om op zo'n blackface-only feestje te komenquote:Op vrijdag 11 oktober 2013 09:26 schreef Fides het volgende:
[..]
Als je nou niet zoveel kak zou verspreiding zou je ook niet zo bang zijn voor mensen van andere culturen. Je mag best meedoen aan de Ramadan. En als je aan de Ramadan heb meegedaan mag je ook vast meedoen aan het Suikerfeest. Verder ken ik ook Turken die hun buren (of ze nou moslim zijn of niet) ook laten meegenieten van het lekkere eten.
Zelfde met Keti Koti, daar ben ik zelf ook weleens voor uitgenodigd door een Surinaamse familie. En dat was heus niet om mij een schuldgevoel aan te praten. Gewoon om gezellig te ouwehoeren, samen te eten en voor hun om te herdenken wat hun voorouders is aangedaan.
Klopt. Ik had ooit eens Afghaanse bovenburen, superleuke mensen met het suikerfeest kwamen ze ook altijd wat lekkers brengen.quote:Op vrijdag 11 oktober 2013 09:26 schreef Fides het volgende:
[..]
Als je nou niet zoveel kak zou verspreiding zou je ook niet zo bang zijn voor mensen van andere culturen. Je mag best meedoen aan de Ramadan. En als je aan de Ramadan heb meegedaan mag je ook vast meedoen aan het Suikerfeest. Verder ken ik ook Turken die hun buren (of ze nou moslim zijn of niet) ook laten meegenieten van het lekkere eten.
Zelfde met Keti Koti, daar ben ik zelf ook weleens voor uitgenodigd door een Surinaamse familie. En dat was heus niet om mij een schuldgevoel aan te praten. Gewoon om gezellig te ouwehoeren, samen te eten en voor hun om te herdenken wat hun voorouders is aangedaan.
dat is waar... kan je nog zeggen dat het van de stoomboot komt.quote:Op vrijdag 11 oktober 2013 08:56 schreef controlaltdelete het volgende:
[..]
Maar ja gros van de mensen hebben niet eens een kachel meer, schoorstenen zijn steeds minder in gebruik dus dat zwart als roet gaat ook haast niet meer op. Bovendien zullen kachels steeds meer gaan verdwijnen. Had het er laatst nog over met mijn nichtje en haar kleine (nog te jong voor sinterklaas). Hun hebben overal vloerverwarming sta je dan met je verhaal over die schoorsteen en roet.
In welke buurt woon jij dan? Ik woon naar ik vermoed in de meeste zwarte wijk van NL (40+ procent van de wijk is Surinaams of Antiliaans, tegen de 30% is "Overig niet Westers" (veel Ghanezen, Nigerianen, Dominicanen, overige donkere Afrikanen) en maar rond de 15% is autochtoon) en hier is het geen enkel probleem.quote:Op vrijdag 11 oktober 2013 09:29 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Dan heb jij geluk, in mijn buurt wordt je met pek en veren weggejaagd als de Blanke Overwinnaar van weleer. Denk maar niet dat ik het in mijn hoofd moet halen om op zo'n blackface-only feestje te komen
niet snappen waarom, lol. plaat voor je kop heet dat.quote:Op vrijdag 11 oktober 2013 09:18 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Een beetje zoals een volwassen vent die het nodig vindt om jaar in jaar uit te janken om een kinderfeestje bedoel je?.
Niet gewoon eens je schouders kunnen ophalen, totaal gebrek aan relativeringsvermogen heet dat.quote:Op vrijdag 11 oktober 2013 09:36 schreef pokkerdepok het volgende:
[..]
niet snappen waarom, lol. plaat voor je kop heet dat.
beetje triest als je voor iets als racisme maar gewoon je schouders ophaald.quote:Op vrijdag 11 oktober 2013 09:38 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Niet gewoon eens je schouders kunnen ophalen, totaal gebrek aan relativeringsvermogen heet dat.
Beetje triest als je voor een kinderfeestje waar kinderen al jaren blij van worden de uitgekauwde racismekaart weer eens trekt.quote:Op vrijdag 11 oktober 2013 09:39 schreef pokkerdepok het volgende:
[..]
beetje triest als je voor iets als racisme maar gewoon je schouders ophaald.
JUIST voor een leuk kinderfeestje. dat maakt het namelijk nog veel erger, dat je dit soort shit op kinderen loslaat.quote:Op vrijdag 11 oktober 2013 09:41 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Beetje triest als je voor een kinderfeestje waar kinderen al jaren blij van worden de uitgekauwde racismekaart weer eens trekt.
Omdat kinderen van die leeftijd nog te jong zijn om te beseffen dat het een racistisch tintje heeft. Bovendien worden kinderen al snel blij van elk feestje waar ze kadootjes krijgen. Denk eens aan de Heilige Communie die tig kinderen moeten doen en ze niet eens beseffen waar het daadwerkelijk om gaat maar het feestje en de kado's daar worden ze blij van.quote:Op vrijdag 11 oktober 2013 09:41 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Beetje triest als je voor een kinderfeestje waar kinderen al jaren blij van worden de uitgekauwde racismekaart weer eens trekt.
Wat we al decennia doen op kinderen, ook op mij, en kijk eens! Ik zie negers niet als als slaven of minderwaardig.quote:Op vrijdag 11 oktober 2013 09:42 schreef pokkerdepok het volgende:
[..]
JUIST voor een leuk kinderfeestje. dat maakt het namelijk nog veel erger, dat je dit soort shit op kinderen loslaat.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |