Was ook niet zo heel serieus bedoeld.quote:Op woensdag 9 oktober 2013 14:02 schreef erikkll het volgende:
Hiervoor hoef je echt geen echte taalkenner te zijn hoor
Ik volg je redenatie niet. Je bereidt is toch niet ik bereid?quote:Op woensdag 9 oktober 2013 13:55 schreef einschtein het volgende:
Is het bereid óf bereidt? Ik twijfel. Aan de ene kant praat je in 'je'/'jij' vorm, maar het is bedoeld als in 'ik bereid me op het ergste voor'.
Is een beetje wirwarrig, klopt.quote:Op woensdag 9 oktober 2013 14:10 schreef Copycat het volgende:
[..]
Ik volg je redenatie niet. Je bereidt is toch niet ik bereid?
Je weet dat 'je' 2e persoon enkelvoud is?quote:Op woensdag 9 oktober 2013 14:09 schreef DahBigKahuna het volgende:
Gewoon stam +t, in de 3e persoon enkelvoud, net als bijna ieder ander werkwoord.
Aangezien de stam eindigt op een d, staat er dus dt. ==> Bereidt.
Makkelijk toch?
Haha dat weet ik inderdaad, maar daarvoor geldt (met stam+t) hetzelfde.quote:Op woensdag 9 oktober 2013 14:24 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Je weet dat 'je' 2e persoon enkelvoud is?
Ik vond het wel leuk gevondenquote:Op woensdag 9 oktober 2013 14:10 schreef Copycat het volgende:
[..]
Ik volg je redenatie niet. Je bereidt is toch niet ik bereid?
Wat bedoel je hier precies mee?quote:Op woensdag 9 oktober 2013 13:55 schreef einschtein het volgende:
Is het bereid óf bereidt? Ik twijfel. Aan de ene kant praat je in 'je'/'jij' vorm, maar het is bedoeld als in 'ik bereid me op het ergste voor'.
Netjes.quote:Op woensdag 9 oktober 2013 14:26 schreef kingmob het volgende:
[..]
Ik vond het wel leuk gevondenHij bedoelt neem ik aan dat je een dergelijke zin gebruikt terwijl je het over jezelf hebt (zoals deze zin dus
). De jij in kwestie is dus eigenlijk een soort veralgemeniseerde ik...
In dit geval dus een gesprek zoals dit:
De een: "Waarom doe je dat?"
De ander: "Ach, je bereidt je op het ergste voor"
Daar heeft iemand vast heel erg zitten dubben en net het verkeerde gekozen.quote:Op donderdag 10 oktober 2013 10:15 schreef Biancavia het volgende:
De verwarring zit natuurlijk in de 'je' die achter het werkwoord komt.
Bereid je je voor?
(Bereid jij jou voor?)
Je bereidt je voor.
(Jij bereidt jou voor.)
In het geval van 'Je bereid je voor' zou ik van een hypercorrectie spreken.
Iemand die naast spelling ook zinsontleding zou moeten leren.quote:Op donderdag 10 oktober 2013 10:17 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Daar heeft iemand vast heel erg zitten dubben en net het verkeerde gekozen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |