Net even in mijn "AH-map" gekeken. Toen ik in 2007 in dienst kwam verdiende ik 2,76 euro per uur. En toen bestond het "all-in" loon ook nog niet.quote:Op zondag 6 oktober 2013 23:06 schreef mujentas het volgende:
[..]![]()
Maar ja, zo is iedereen ooit begonnen.
Wat?quote:Op zondag 6 oktober 2013 23:09 schreef Schuimpjes het volgende:
[..]
Net even in mijn "AH-map" gekeken. Toen ik in 2007 in dienst kwam verdiende ik 2,76 euro per uur. En toen bestond het "all-in" loon ook nog niet.
Hier ook even gekeken en ik verdiende 2.91quote:Op zondag 6 oktober 2013 23:09 schreef Schuimpjes het volgende:
[..]
Net even in mijn "AH-map" gekeken. Toen ik in 2007 in dienst kwam verdiende ik 2,76 euro per uur. En toen bestond het "all-in" loon ook nog niet.
Idemditoquote:Op zondag 6 oktober 2013 23:12 schreef mujentas het volgende:
[..]
Daar zou ik nu natuurlijk mijn bed niet voor uitkomen.
Het is toch eigenlijk gek als je erover nadenkt dat er van iemand van 15 precies hetzelfde wordt verwacht als iemand van bijvoorbeeld 17, terwijl die een stuk meer verdient.quote:
Reactie van Albert Heijn:quote:Gachte Albert Heijn,
Al jaren ben ik een groot fan van uw frikandelbroodjes. Er was een tijd dat ik ze zelfs als mijn lievelingseten beschouwde. Tot mijn grote spijt moet ik echter constateren dat het binnen de Albert Heijn niet goed gesteld is met het frikandelbroodje. Vooral de hoeveelheid curry per broodje lijkt sterk gedaald, ondanks dat het vaak van buiten voordoet alsof er genoeg op zit. Het broodje wordt nu droog en saai. De smaak vervalt. Na elk broodje weer dezelfde teleurstelling, waar was de curry?
Dit heeft ertoe geleid dat ik steeds minder frikandelbroodjes ben gaan kopen, ik waardeer ze niet meer zoals vroeger. Ondertussen zijn ze echter wel 10c duurder geworden. Dat lijkt weinig, maar met mijn toenmalige consumptie had dat zo één á twee euro extra uitgaven per week betekend, voor een arme student. En daarvoor krijg je nu dan ook nog eens minder.
Vandaar dit dringende verzoek, wees niet zo gierig met de curry! De curry maakt het broodje. Zonder curry, geen goed broodje. Zonder goed broodje, geen consumenten. Zonder consumenten, geen inkomsten. Zonder inkomsten, plus crisis, u raadt het al: faillissement.
En dus beveel ik u aan, ook voor uw eigen voortbestaan, red het frikandelbroodje.
Dank u wel.
Erik van Gemert
En daarna:quote:Hoi Erik. Wij hebben de kwaliteit en de specificaties van onze producten niet aangepast. Wij zullen onze leverancier aanspreken op de hoeveeheid curry en hopen dat je er nog vaak van zult genieten.
Dus tip voor d4v1d: Dien een klacht in, en dan mag je misschien wel naar de enige echte frikadelbroodjes bakker van Albert Heijnquote:Beste Erik, de leverancier heeft laten weten je klacht te onderzoeken. Ook hebben ze laten weten jou als grootste consument graag uit te nodigen om eens te kijken in de bakkerij in Hoogeveen. Dan kun je het productieproces bekijken en misschien heb je nog andere goede ideeën voor jouw doelgroep. Als je hier oren naar hebt, stuur je ons dan een privébericht met je contactgegevens?
Bij ons niet, hoor.quote:Op zondag 6 oktober 2013 23:14 schreef mujentas het volgende:
Het is toch eigenlijk gek als je erover nadenkt dat er van iemand van 15 precies hetzelfde wordt verwacht als iemand van bijvoorbeeld 17
JIj als grootste consument hebt daar natuurlijk alle ervaring meequote:Op zondag 6 oktober 2013 23:21 schreef d4v1d het volgende:
Ik had ook al het idee dat er minder curry in zat
Best netjes inderdaad.quote:Op zondag 6 oktober 2013 23:18 schreef Schuimpjes het volgende:
Iemand op Facebook:
[..]
Reactie van Albert Heijn:
[..]
En daarna:
[..]
Dus tip voor d4v1d: Dien een klacht in, en dan mag je misschien wel naar de enige echte frikadelbroodjes bakker van Albert Heijn
Overigens vanuit mijn vakgebied (school): Prima staaltje webcare!
Jammer dat ze dit soort uitjes niet (vaak) voor personeel organiseren. Er zit altijd een of andere winkelwedstrijd aan verbonden of het is bijvoorbeeld specifiek voor een medewerkersgroep (groenteboeren, bakkers, kaasspecialisten etc.).quote:Op zondag 6 oktober 2013 23:22 schreef mujentas het volgende:
[..]
Best netjes inderdaad.
Ik ben eens bij Bakkerland Zwanenburg geweest en het is wel interessant om te zien hoe ze die broden bakken en met welke snelheid dat gebeurt
Laatst was er cursus in de kantine en kon ik niet bij de magnetron in mn pauzequote:Op zondag 6 oktober 2013 23:24 schreef mujentas het volgende:
En over frikandelbroodjes gesproken (en ook die andere zoals saucijzen en kaas), die dingen lijken mij echt niet te vreten als ze niet warm zijn. Ik koop ook wel een frikandelbroodjes, maar alleen als ze net zijn afgebakken.
Als je die kaasbroodjes of kaassnacks in de magnetron opwarmt ruikt het een uur later nog naar kaas in de kantinequote:Op zondag 6 oktober 2013 23:24 schreef mujentas het volgende:
En over frikandelbroodjes gesproken (en ook die andere zoals saucijzen en kaas), die dingen lijken mij echt niet te vreten als ze niet warm zijn. Ik koop ook wel een frikandelbroodjes, maar alleen als ze net zijn afgebakken.
Vraag je of de broodafdeling hem even wilt opwarmen voor je?quote:Op zondag 6 oktober 2013 23:25 schreef d4v1d het volgende:
[..]
Laatst was er cursus in de kantine en kon ik niet bij de magnetron in mn pauze
Ik vind het echt gaaf om te zien als webcare goed uit pakt.quote:Op zondag 6 oktober 2013 23:18 schreef Schuimpjes het volgende:
Iemand op Facebook:
[..]
Reactie van Albert Heijn:
[..]
En daarna:
[..]
Dus tip voor d4v1d: Dien een klacht in, en dan mag je misschien wel naar de enige echte frikadelbroodjes bakker van Albert Heijn
Overigens vanuit mijn vakgebied (school): Prima staaltje webcare!
Dan ben ik weer 5 minuten verderquote:Op zondag 6 oktober 2013 23:25 schreef Schuimpjes het volgende:
[..]
Vraag je of de broodafdeling hem even wilt opwarmen voor je?
Het lijkt mij toch minder lekker als ze uit de magnetron komen ipv de oven.quote:Op zondag 6 oktober 2013 23:25 schreef d4v1d het volgende:
[..]
Laatst was er cursus in de kantine en kon ik niet bij de magnetron in mn pauze
Alsnog beter dan een koud broodje.quote:Op zondag 6 oktober 2013 23:26 schreef mujentas het volgende:
[..]
Het lijkt mij toch minder lekker als ze uit de magnetron komen ipv de oven.
Die dingen zijn in de oven in 2 minuten warm. En anders eet je ze maar koudquote:Op zondag 6 oktober 2013 23:26 schreef d4v1d het volgende:
[..]
Dan ben ik weer 5 minuten verderHeb maar 15 mins pauze he.
Mijn pauze gaat pas in als ik ga zittenquote:Op zondag 6 oktober 2013 23:26 schreef d4v1d het volgende:
[..]
Dan ben ik weer 5 minuten verderHeb maar 15 mins pauze he.
Daar zal de TL hier het wel niet mee eens zijnquote:Op zondag 6 oktober 2013 23:26 schreef mujentas het volgende:
[..]
Mijn pauze gaat pas in als ik ga zitten
Ik word al moe bij de gedachtequote:Op zondag 6 oktober 2013 23:27 schreef einschtein het volgende:
Ik mag om 4:00 beginnen met werken. Even de aftrap geven van het nieuwe spoorboekje: nachtlevering.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |