Kunnen we geen punt zetten achter dit soort onzin? Een man is een man, en een vrouw is een vrouw. Punt. Dat er mannen zijn die zich graag als vrouwen gedragen, en vrouwen die zich als man willen gedragen, ieder z'n ding. Maar een man kan nooit een vrouw worden, of andersom. De heren/dames medici overschatten wat ze kunnen veranderen, en geven mensen valse hoop. Dit gekunstel met gender (zoals de Amerikanen het graag zien) lost niets op.quote:Euthanasie voor Belg na mislukte geslachtsoperatie
Bewerkt door: Redactie
Voor het eerst heeft een Belg euthanasie laten plegen na een geslachtsoperatie. Onder medische begeleiding nam de 44-jarige Nathan Verhelst maandagmiddag afscheid van het leven, meldt de Belgische krant Het Laatste Nieuws.
Nathan, die 42 jaar lang Nancy heette, was als jongen geboren in een meisjeslichaam, en overleed als man in een lijf dat hij niet wilde. 'Ik was het meisje dat niemand wilde', zei hij 24 uur voor zijn dood tegen het Vlaamse dagblad. 'Terwijl mijn broers opgehemeld werden, kreeg ik een berghok boven de garage als slaapkamer. Was je maar een jongen geweest, klaagde mijn moeder. Ik werd getolereerd, meer niet.'
Al dan niet onder druk van zijn familie ontdekte Nathan als tiener dat hij zich beter voelde als man. Hij ging zich scheren en werd verliefd op vrouwen. Een vurig gewenste geslachtsoperatie kwam er in drie fasen: een hormonenkuur in 2009, wat later een borstamputatie en tot slot een vervangpenis in 2012. De operaties verliepen evenwel niet naar wens en veroorzaakten ook in de ogen van de betrokken medici 'ondraaglijk psychisch lijden'.
Nee, dit is een 2013 mening - verhelderend vergeleken met de maakbare maatschappij houding die we hier vaker terugzien.quote:
Wat het in mijn ogen is, doet niet ter zake. Wat een man of vrouw is, is uitermate digitaal gedefinieerd in onze chromosomen.quote:Op dinsdag 1 oktober 2013 06:43 schreef Hiddendoe het volgende:
En wat is een man in jouw ogen? Of een vrouw?
quote:Op dinsdag 1 oktober 2013 07:02 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Wat het in mijn ogen is, doet niet ter zake. Wat een man of vrouw is, is uitermate digitaal gedefinieerd in onze chromosomen.
Man: XY
Vrouw: XX
Waar past die bij jou?quote:Op dinsdag 1 oktober 2013 07:04 schreef SpecialK het volgende:
[..]
En waar past XXY in jouw uitermate binaire (want dat bedoelde je eigenlijk) wereldje?
Onder de noemer "dingen in de realiteit waar Lyrebird niet mee om kan gaan".quote:
Is dit van toepassing voor de OP? Het gaat om mannen die vrouw willen zijn, en vrouwen die man willen zijn. Niet om XXY's.quote:Op dinsdag 1 oktober 2013 07:08 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Onder de noemer "dingen in de realiteit waar Lyrebird niet mee om kan gaan".
'Ieder z'n ding' als in dat jij of andere mensen zich er niet mee hebben te bemoeien? Klopt!quote:Op dinsdag 1 oktober 2013 06:56 schreef Lyrebird het volgende:
Lezen dames: "Dat er mannen zijn die zich graag als vrouwen gedragen, en vrouwen die zich als man willen gedragen, ieder z'n ding."
dat was al duidelijk jaquote:Op dinsdag 1 oktober 2013 07:09 schreef RadioSlut het volgende:
Die hadden ze beter andere psychische hulp kunnen geven. Een geslachtsoperatie is in dit geval niet echt een goede oplossing geweest I guess...
Het bestaan van een geestelijk geslacht naast de fysieke is inderdaad Amerikaanse onzin. Klopt helemaal. Evolutie is daarnaast enkel een theorie, klimaatverandering in de breedste zin is onzin bedacht om ons te manipuleren en chemtrails zijn echt jonguh!quote:Op dinsdag 1 oktober 2013 05:22 schreef Lyrebird het volgende:
gender (zoals de Amerikanen het graag zien)
Het is van toepassing op jouw post waarin je claimt dat er maar 2 geslachtelijke chromosoom configuraties zijn. Raar statement gezien 47XXY, 46XX, 46XY en 46XX/47XXY, geassocieerd worden met twee- of ongeslachtelijkheid.quote:Op dinsdag 1 oktober 2013 07:09 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Is dit van toepassing voor de OP? Het gaat om mannen die vrouw willen zijn, en vrouwen die man willen zijn. Niet om XXY's.
Amerikaanse propaganda.quote:Op dinsdag 1 oktober 2013 07:16 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Het is van toepassing op jouw post waarin je claimt dat er maar 2 geslachtelijke chromosoom configuraties zijn. Raar statement gezien 47XX, 46XX, 46XY en 46XX/47XXY, geassocieerd worden met twee- of ongeslachtelijkheid.
Dat viel me ook opquote:Op dinsdag 1 oktober 2013 07:10 schreef Semisane het volgende:
[..]
'Ieder z'n ding' als in dat jij of andere mensen zich er niet mee hebben te bemoeien? Klopt!
Er is niets mis met mijn definitie dat mannen XY en vrouwen XX zijn. Een koe is een dier, maar een dier is geen koe.quote:Op dinsdag 1 oktober 2013 07:16 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Het is van toepassing op jouw post waarin je claimt dat er maar 2 geslachtelijke chromosoom configuraties zijn. Raar statement gezien 47XXY, 46XX, 46XY en 46XX/47XXY, geassocieerd worden met twee- of ongeslachtelijkheid.
Heb jij er last van als ik een papiertje op de grond gooi?quote:Op dinsdag 1 oktober 2013 07:31 schreef Me_Wesley het volgende:
Lekker belangrijk, als ze daar blij van worden.. alsof jij er last van hebt.
Neehoorquote:Op dinsdag 1 oktober 2013 07:32 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Heb jij er last van als ik een papiertje op de grond gooi?
Nee. Jij zei "Wat een man of vrouw is, is uitermate digitaal gedefinieerd " als antwoord op "wat is een man en wat is een vrouw". Waarmee je zegt dat alleen XY en XX geldig zijn als antwoorden in jouw binaire wereldje. Terwijl er mensen zijn met XXY die zich man voelen en er mensen zijn met 46XY die zich vrouw voelen, ondanks dat ze in meer of mindere mate geslachtskenmerken vertonen die je anders doen denken.quote:Op dinsdag 1 oktober 2013 07:28 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Er is niets mis met mijn definitie dat mannen XY en vrouwen XX zijn. Een koe is een dier, maar een dier is geen koe.
ik iig welquote:Op dinsdag 1 oktober 2013 07:32 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Heb jij er last van als ik een papiertje op de grond gooi?
Wat een onzin, het leid in slechts één enkele op de, wat 1000-den zaken, in Euthanasie. Dat had wellicht voorkomen kunnen worden, maar wellicht had deze vrouw/man al eerder zelfmoord gepleegd. Niet geheel ondenkbaar, althans met de informatie die we hebben.quote:Op dinsdag 1 oktober 2013 07:28 schreef Worteltjestaart het volgende:
TS heeft wel een punt.
Als mensen in het lichaam van een man zitten en ze voelen zich vrouw of andersom, is het absurd dat dat leidt tot euthanasie.
Aan de hand van één enkele casus, waarbij de persoon in kwestie zelf het besluit nam? Ik zie niet precies hoe dat kan doorwerken in een verbod. Dat sommige mensen er geen begrip voor kunnen opbrengen is iets anders, maar die konden dat toch waarschijnlijk niet wbt euthanasie.quote:Op dinsdag 1 oktober 2013 07:28 schreef Worteltjestaart het volgende:Daarmee wordt het systeem van euthanasie mogen plegen in een kwaad daglicht gezet waardoor het middel straks weer verboden wordt, waardoor het voor de mensen die het écht nodig hebben niet meer als optie te verkiezen is.
In je eigen huis? Nee niet bepaald. (En ja dat maakt je vergelijking wel kloppend)quote:Op dinsdag 1 oktober 2013 07:32 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Heb jij er last van als ik een papiertje op de grond gooi?
Wat een vergelijkingquote:Op dinsdag 1 oktober 2013 07:32 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Heb jij er last van als ik een papiertje op de grond gooi?
Dat zegt de TS niet. Lyrebird zegt niet dat het absurd is dat er is overgegaan op euthanasie maar dat hij vind dat het geknutsel met geslacht onnodig leed veroorzaken kan.quote:Op dinsdag 1 oktober 2013 07:28 schreef Worteltjestaart het volgende:
TS heeft wel een punt.
Als mensen in het lichaam van een man zitten en ze voelen zich vrouw of andersom, is het absurd dat dat leidt tot euthanasie.
Waarom vind je het gek om iemands doodswens in vervulling te laten gaan? Met het veranderen van de uiterlijke kenmerken en met de hormoonbehandelingen schijn je geen moeite te hebben. Waar ligt bij jou dan de grens?quote:Op dinsdag 1 oktober 2013 07:37 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Dat zegt de TS niet. Lyrebird zegt niet dat het absurd is dat er is overgegaan op euthenasie maar dat hij vind dat het geknutsel met geslacht onnodig leed veroorzaken kan.
Ik ben het met je eens dat het raar klinkt om na een mislukte operatie iemands doodswens in vervulling te laten gaan. En zo snel. Wellicht zijn er omstandigheden die niet genoemd worden maar dat gedeelte vind ik ook raar klinken.
Ben ik het eigenlijk wel mee eens. De hersenen van mannen en vrouwen zijn ook gewoon anders. Je kunt niet je pik afhakken, een stel tieten aannaaien en verwachten dat iedereen je als vrouw ziet. Dat ben je gewoon niet. Niet alles in het leven is maakbaar. Leer ermee leven.quote:Op dinsdag 1 oktober 2013 05:22 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Kunnen we geen punt zetten achter dit soort onzin? Een man is een man, en een vrouw is een vrouw. Punt. Dat er mannen zijn die zich graag als vrouwen gedragen, en vrouwen die zich als man willen gedragen, ieder z'n ding. Maar een man kan nooit een vrouw worden, of andersom. De heren/dames medici overschatten wat ze kunnen veranderen, en geven mensen valse hoop. Dit gekunstel met gender (zoals de Amerikanen het graag zien) lost niets op.
Dat zeg ik niet. Probeer het nog een keertje.quote:Op dinsdag 1 oktober 2013 07:39 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Waarom vind je het gek om iemands doodswens in vervulling te laten gaan?
Nee, XY is altijd een man, zoals XX altijd een vrouw is.quote:Op dinsdag 1 oktober 2013 07:34 schreef SpecialK het volgende:
Dus een man is niet altijd XY en XY is niet altijd een man. Het maakt niet uit hoe je het stelt. In dit geval is het 1 niet een subset van het andere.
quote:The XY sex-determination system is the sex-determination system found in humans, most other mammals, some insects (Drosophila), and some plants (Ginkgo). In this system, the sex of an individual is determined by a pair of sex chromosomes (gonosomes). Females have two of the same kind of sex chromosome (XX), and are called the homogametic sex. Males have two distinct sex chromosomes (XY), and are called the heterogametic sex.
Lekker genuanceerdquote:Op dinsdag 1 oktober 2013 07:40 schreef Vader_Aardbei het volgende:
[..]
Ben ik het eigenlijk wel mee eens. De hersenen van mannen en vrouwen zijn ook gewoon anders. Je kunt niet je pik afhakken, een stel tieten aannaaien en verwachten dat iedereen je als vrouw ziet. Dat ben je gewoon niet. Niet alles in het leven is maakbaar. Leer ermee leven.
Precedentwerking kan verregaande gevolgen hebben... natuurlijk gaat het hier om 1 casus uit velen, maar het feit dat het hier al leidt tot discussie...quote:Op dinsdag 1 oktober 2013 07:35 schreef Semisane het volgende:
Aan de hand van één enkele casus, waarbij de persoon in kwestie zelf het besluit nam? Ik zie niet precies hoe dat kan doorwerken in een verbod. Dat sommige mensen er geen begrip voor kunnen opbrengen is iets anders, maar die konden dat toch waarschijnlijk niet wbt euthanasie.
Hmm, iets andere invalshoek dus... in dat licht zouden vele vormen van plastische chirurgie ook not-done zijn... lijkt mij een beetje overdreven.quote:Op dinsdag 1 oktober 2013 07:37 schreef SpecialK het volgende:
Dat zegt de TS niet. Lyrebird zegt niet dat het absurd is dat er is overgegaan op euthanasie maar dat hij vind dat het geknutsel met geslacht onnodig leed veroorzaken kan.
Nope... bepaalde XY mutaties worden geassocieerd met tweeslachtigheid. Je argument is stuk.quote:Op dinsdag 1 oktober 2013 07:41 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Nee, XY is altijd een man, zoals XX altijd een vrouw is.
Of zoals Wikipedia het uitlegt (kun je op het internet vinden):
[..]
Waarom vind je het raar klinken om na een mislukte operatie iemands doodswens in vervulling te laten gaan? Met het veranderen van de uiterlijke kenmerken en met de hormoonbehandelingen schijn je geen moeite te hebben. Waar ligt bij jou dan de grens?quote:Op dinsdag 1 oktober 2013 07:41 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Dat zeg ik niet. Probeer het nog een keertje.
Nee, dat zeg ik niet. Probeer het nog eens.quote:Op dinsdag 1 oktober 2013 07:37 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Dat zegt de TS niet. Lyrebird zegt niet dat het absurd is dat er is overgegaan op euthanasie maar dat hij vind dat het geknutsel met geslacht onnodig leed veroorzaken kan.
Omdat voor de meeste mensen met een verminking (in het gezicht, geslachtsdelen of het kwijtraken van 1 of meerdere ledematen) met veel werk en psychologische steun nog een leuk leven is op te bouwen.quote:Op dinsdag 1 oktober 2013 07:43 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Waarom vind je het raar klinken om na een mislukte operatie iemands doodswens in vervulling te laten gaan? Met het veranderen van de uiterlijke kenmerken en met de hormoonbehandelingen schijn je geen moeite te hebben. Waar ligt bij jou dan de grens?
En wat nou als die 'vrouwenhersenen' (quote:Op dinsdag 1 oktober 2013 07:40 schreef Vader_Aardbei het volgende:
[..]
Ben ik het eigenlijk wel mee eens. De hersenen van mannen en vrouwen zijn ook gewoon anders. Je kunt niet je pik afhakken, een stel tieten aannaaien en verwachten dat iedereewn je als vrouw ziet. Dat ben je gewoon niet. Niet alles in het leven is maakbaar. Leer ermee leven.
En met het bewust verminken van een gezonde persoon heb je ook geen moeite?quote:Op dinsdag 1 oktober 2013 07:45 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Omdat voor de meeste mensen met een verminking (in het gezicht, geslachtsdelen of het kwijtraken van 1 of meerdere ledematen) met veel werk en psychologische steun nog een leuk leven is op te bouwen.
Om zo snel na een verminking maar de handdoek in de ring te gooien en als arts ipv een team psychologen in te zetten maar het euthanasieverzoek te ondertekenen... vind ik minimaal raar klinken. Maar zoals ik al aangaf misschien zijn er omstandigheden niet beschreven in het artikel waaruit blijkt dat dit echt de laatste halte was voor deze persoon.
"De heren/dames medici overschatten wat ze kunnen veranderen, en geven mensen valse hoop. Dit gekunstel met gender (zoals de Amerikanen het graag zien) lost niets op. "quote:Op dinsdag 1 oktober 2013 07:45 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Nee, dat zeg ik niet. Probeer het nog eens.
Prima.quote:Op dinsdag 1 oktober 2013 07:46 schreef SpecialK het volgende:
[..]
"De heren/dames medici overschatten wat ze kunnen veranderen, en geven mensen valse hoop. Dit gekunstel met gender (zoals de Amerikanen het graag zien) lost niets op. "
Nergens klaag je in de OP over de euthanasie zelf. Slechts over de geslachtsoperaties en dat gezeik over genders.
Ja, maar dit vind ik geen bewuste verminking.quote:Op dinsdag 1 oktober 2013 07:46 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
En met het bewust verminken van een gezonde persoon heb je ook geen moeite?
1. Bewust verminken... om een misgegane geslachtsoperatie te beschrijven is toch wel vrij ziekelijk.quote:Op dinsdag 1 oktober 2013 07:46 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
En met het bewust verminken van een gezonde persoon heb je ook geen moeite?
Precedent van wat dan? Euthanasie na mislukte geslachtsverandering? Dat is wel erg "far fetched", de groep die geslachtsverandering ondergaan is al klein, de groep die spijt krijgt nog kleiner etc etc.quote:Op dinsdag 1 oktober 2013 07:42 schreef Worteltjestaart het volgende:
[..]
Precedentwerking kan verregaande gevolgen hebben... natuurlijk gaat het hier om 1 casus uit velen, maar het feit dat het hier al leidt tot discussie...
Nee, je wordt, zoals je het zelf al beschrijft, geboren als een meisje, en je voelt je als een jongen. Maar dat betekent niet dat je ook een jongen bent. Je blijft een meisje.quote:Op dinsdag 1 oktober 2013 07:49 schreef Isetmyfriendsonfire het volgende:
Zoveel mensen weer die geen idee hebben waar ze over praten.
Ik heb het van dichtbij meegemaakt. Een vriendin, geboren als meisje, voelt zichzelf een jongen.
Hij heeft meerdere operaties en behandelingen ondergaan en is nog één stap verwijderd van jongen zijn. Hij is nog nooit zo gelukkig geweest.
Dit is niet iets waar je overheen groeit, je wordt zo geboren en je gaat zo dood. Snap dat.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |