Ja dat is ook waar, want daar wordt regelmatig over en weer geleend.quote:Op zaterdag 28 september 2013 21:21 schreef Life2.0 het volgende:
[..]
in beetje studentenomgeving staat 20% niet eens op slot
het zijn geen mulderfeiten, dit is gewoon strafrecht; waar het om de bewijzen bije lkaar moet gaan zoeken, op aannamens veroordeel je niemandquote:Op zaterdag 28 september 2013 21:22 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Gezien de casus (fiets opgetild etc) is dat een bijzonder ongeloofwaardige smoes.
Hij heeft de fiets gestolen en daarna weer afgestaan aan de rechtmatige eigenaar (ga ik dan maar ff vanuit, dat rechtmatige). Desalniettemin heeft hij die fiets gewoon daadwerkelijk eerst getolen.
zelf ook nog een fiets (nadat het slot het niet meer deed) bijna 1.5 jaar elke dag buiten hebben staan, is nooit gejatquote:Op zaterdag 28 september 2013 21:23 schreef BlueMage het volgende:
[..]
Ja dat is ook waar, want daar wordt regelmatig over en weer geleend.![]()
Natuurlijk is dit gewoon strafrecht. Maar een fiets optillen. laten stuiteren, het slot laten springen en er dan mee wegfietsen is gewoon diefstal.quote:Op zaterdag 28 september 2013 21:24 schreef Life2.0 het volgende:
[..]
het zijn geen mulderfeiten, dit is gewoon strafrecht; waar het om de bewijzen bije lkaar moet gaan zoeken, op aannamens veroordeel je niemand
'gestolen' heeft meer betekenis dan 'iets van een ander pakken'
dit. klaarquote:Op zaterdag 28 september 2013 21:18 schreef klipper het volgende:
Je gaat naar de afspraak bij de politie, voordien hoef je niet te gaan want waarschijnlijk is er dan niemand.
Je ontken dat je de fiets gestolen heb, je geef aan dat je blijkbaar de verkeerde fiets had meegenomen omdat deze ontzettend veel op die van jezelf leek en ook nogeens bij hetzelfde fietsenrek stond, deze had tenslotte ook twee wielen, stuur en een zadel die je erg bekend voorkwamen.
Doordat je bezopen was dacht je er verder niet bij na en ging ermee weg, toen je de echte eigenaar tegenkwam die bovendien mijn aandacht op iets vestigde, namelijk een roze driehoekje begreep je gelijk dat nooit jouw fiets kon zijn.
Je bent eerst naar huis gegaan heb daar een douche genomen en vervolgens ging je de juiste fiets ophalen.
De agent antwoord vervolgens met een geheven vingertje foei, pak een lollie en nog veel plezier vandaag.
pak het artikel van diefstal er bij andersquote:Op zaterdag 28 september 2013 21:25 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Natuurlijk is dit gewoon strafrecht. Maar een fiets optillen. laten stuiteren, het slot laten springen en er dan mee wegfietsen is gewoon diefstal.
Dat de fiets later teruggegeven is (door toeval) doet daar niks aan af.
Ja, dat is het wel..quote:Op zaterdag 28 september 2013 21:27 schreef Life2.0 het volgende:
[..]
pak het artikel van diefstal er bij anders
als ik een banaan in mijn achterbroekzak stop in de super en vergeet te betalen heb ik die ook niet opeens gestolen..
Precies, het blijft diefstal.quote:Op zaterdag 28 september 2013 21:28 schreef Fe2O3 het volgende:
[..]
En dat is dan dus een veroordeling voor diefstal. Dronkenschap is geen excuus
Aangifte doen van diefstal van iets wat je gewoon in je bezit hebt.quote:Op de terugweg kwam ik de eigenaar tegen die daarna zijn fiets terug kreeg.
Bewijs maar eens dat er opzet in 't spel was. Is geen beginnen aan volgens mij.quote:
Nee hoorquote:
Ik ken het artikel.quote:Op zaterdag 28 september 2013 21:30 schreef Life2.0 het volgende:
[..]
Nee hoor
ik had namelijk niet het oogmerk het wederrechtelijk toe te eigenen, derhalve geen diefstal
daarom: pak het artikel erbij
Met welk doel stak je de banaan dan in je achterzak (en niet, zoals gebruikelijk, in een winkelkar of -mandje)?quote:Op zaterdag 28 september 2013 21:30 schreef Life2.0 het volgende:
[..]
Nee hoor
ik had namelijk niet het oogmerk het wederrechtelijk toe te eigenen, derhalve geen diefstal
daarom: pak het artikel erbij
Niet gaan is echt het achterlijkste wat je kan doen. Uiteindelijk komen ze je gewoon thuis ophalen.quote:Op zaterdag 28 september 2013 21:20 schreef Fe2O3 het volgende:
Niet gaan, met de politie praten kan jou NIET helpen, en je bent niet verplicht mee te werken aan een eigen veroordeling.
Kijk die maar even, overdreven Amerikaans, maar het idee erachter klopt hier net zo goed.
Het enige wat de politie nu heeft is dat persoon X heeft gemeld dat persoon Y 's nachts rondliep met zijn fiets, en die daarna aan X terug gaf. ALLES wat jij gaat zeggen bij de politie gaat tegen je werken, toegeven dat je de fiets in bezit had is bewezen diefstal! (ookal gaf je hem terug)
Ben jij de laatste jaren nog wel buiten geweest?quote:Op zaterdag 28 september 2013 21:28 schreef Fe2O3 het volgende:
[..]
En dat is dan dus een veroordeling voor diefstal. Dronkenschap is geen excuus
Ben benieuwd wat je moet doen alvorens de politie wel denkt dat je de intentie hebt te stelen...quote:Op vrijdag 4 oktober 2013 17:12 schreef Phalanx300 het volgende:
Even een update, ben dus al naar het verhoor gegaan en krijg nu na anderhalve maand ongeveer te horen wat er zal gebeuren. Ze hadden schijnbaar camera´s waarop ik in een bezopen bui een fiets aan het meeslepen was. Dus achterband is krom en een paar spaken zijn schijnbaar kapot gegaan. Maar agent zei ook dat de intentie om te stelen er niet was. Moet dan natuurlijk wel betalen voor de schade.
Zulke aso's moeten ze een boete geven voor openbaar dronkenschap en vandalisme.quote:Op vrijdag 4 oktober 2013 17:12 schreef Phalanx300 het volgende:
Even een update, ben dus al naar het verhoor gegaan en krijg nu na anderhalve maand ongeveer te horen wat er zal gebeuren. Ze hadden schijnbaar camera´s waarop ik in een bezopen bui een fiets aan het meeslepen was. Dus achterband is krom en een paar spaken zijn schijnbaar kapot gegaan. Maar agent zei ook dat de intentie om te stelen er niet was. Moet dan natuurlijk wel betalen voor de schade.
Waarom een fiets eerst slopen als je het zou willen stelen? Beetje tegenstrijdig.quote:Op vrijdag 4 oktober 2013 17:27 schreef Holenbeer het volgende:
[..]
Ben benieuwd wat je moet doen alvorens de politie wel denkt dat je de intentie hebt te stelen...
quote:Op zondag 29 september 2013 10:44 schreef klipper het volgende:
Het is geen diefstal, hooguit poging tot diefstal
huhu, maar da's nogal een verschilquote:Op vrijdag 4 oktober 2013 18:59 schreef Phalanx300 het volgende:
Ik denk dat hij bedoelt dat er van opzet geen sprake is:
"Diefstal is in het Nederlandse recht een zogenoemd opzetdelict. Dit betekent dat opzet een noodzakelijk vereiste is voor het plegen van diefstal. Het woord opzet staat niet expliciet in de delictsomschrijving genoemd, maar wordt geacht in het woord 'oogmerk' aanwezig te zijn."
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |