Angst bij bewoners met sinkhole in tuin Grote schrik bij de bewoners van het huis in Bergen op Zoom waar dinsdag een vrouw moest worden bevrijd uit een gat in haar tuin. Het gat was ontstaan door een grondverzakking die het gevolg was van water uit de tuinslang bij de buren. De vrouw die in de 'sinkhole' verdween is naar eigen zeggen erg geschrokken en wil zo snel mogelijk verhuizen.
'Mijn man was op het moment dat het gebeurde de logeerhond aan het uitlaten. En toen kwamen de tuinkasten ook nog van de muur af. Die vielen op mijn rug. Het wachten leek heel lang en al die tijd kon ik geen kant op. Al het zand was weg onder de stenen', vertelt Ilse van Bemmel aan Omroep Brabant.
Vanwege het postuur van de vrouw kon ze moeilijk uit de kuil komen en moest de brandweer assisteren. Mogelijk is de tuinslang van de buren, die dagenlang aanstond, de oorzaak van het wegspoelen van de grond. Van Bemmel: 'Misschien is er wel meer aan de hand. We willen hier zo snel mogelijk weg.'
Na het ongeluk durfde ze even niet naar het huis terug te keren. 'Nee, ik ben naar het huis van kennissen gegaan, van wie wij de logeerhond hebben. En ik zit hier nog steeds niet op mijn gemak, want ze hebben gezegd dat ons huis op palen staat. En het is bekend dat op de Bergse Plaat alles verzakt.'
BRONWel lullig voor die dikke vrouw maar het zou technisch gezien natuurlijk iedereen kunnen overkomen.