Ja, als het vol is en zou gaan beginnen te lekken, voel ik dat. Moeilijk uit te leggen, maar ik krijg een vol gevoel in mijn onderbuik als de cup voel is, en daar word ik wakker van.quote:Op donderdag 8 augustus 2013 10:27 schreef lady-wrb het volgende:
[..]
ik word niet wakker 's nachts, dus dat is geen optie voor mij neem ik aan.
word jij vanzelf wakker om dat ding te legen?
's nachts is het dus niks voor mij. ik gebruik slaapmedicatiequote:Op donderdag 8 augustus 2013 10:46 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ja, als het vol is en zou gaan beginnen te lekken, voel ik dat. Moeilijk uit te leggen, maar ik krijg een vol gevoel in mijn onderbuik als de cup voel is, en daar word ik wakker van.
Als je menstruatie niet te heftig is, kun je het ook 's nachts gebruiken, maar als het te heftig is en je wordt door de medicatie niet wakker, lijkt het me niet handig, inderdaad.quote:Op donderdag 8 augustus 2013 10:47 schreef lady-wrb het volgende:
[..]
's nachts is het dus niks voor mij. ik gebruik slaapmedicatie
maar overdag wil ik het best wel eens gaan proberen.
was het nu te koop bij da drogisterijen?
Zo'n ladycup kost 25 euro. Voor een pak tampons betaal je ca. 5 euro voor 32 stuks. Tijdens een menstruatie gebruik je ongeveer een pakje? Dus met 5 maanden heb je het er uit.quote:Op donderdag 8 augustus 2013 11:49 schreef Postbus100 het volgende:
Hier heb ik ook wel eens over nagedacht, na een tip van mijn huisgenootje. Maar ik vind het nog een behoorlijk bedrag wat je er voor neertelt. Het betaalt zich natuurlijk uiteindelijk wel terug, maar toch is het een behoorlijke investering.
Lijkt me trouwens ook vervelend om dat ding in je juiste tas te hebben op het moment dat je verwacht ongesteld te worden. En een toilet zonder kraantje houdt me ook tegen, maar dat is hierboven onderuit gehaald door de suggestie van schoonmaken met een wc-papiertje.
En ik heb ook nog een vraag over nachtelijk gebruik. Op zware dagen kan ik namelijk nipt een volle nacht halen met een tampon (sterkte: zes druppels), mits ik 's nachts niet wakker wordt en mits ik 's ochtends DIRECT naar de wc ren. Op de camping is dat altijd onmogelijk, maar dat terzijde. Zou zo'n cup het dan ook een hele nacht halen? Ik heb namelijk geen zin om er 's nachts voor wakker te worden.
Ik gebruik tampons van de etos: ongeveer 1,65 euro per 16. Ongeveer één pakje per keer, dus dan heb je het er pas na 1,5 jaar uit... Ervan uitgaande dat je dat ding niet kwijtraakt of iets dergelijks.quote:Op donderdag 8 augustus 2013 13:10 schreef miss_sly het volgende:
Zo'n ladycup kost 25 euro. Voor een pak tampons betaal je ca. 5 euro voor 32 stuks. Tijdens een menstruatie gebruik je ongeveer een pakje? Dus met 5 maanden heb je het er uit.
leegschenken in t toilet en schoonvegen met een intiemdoekjequote:Op donderdag 8 augustus 2013 14:28 schreef Postbus100 het volgende:
Erover nadenkend lijkt het me sowieso vervelend om dat ding te moeten verwisselen in een toilet zonder fonteintje, of dat nu thuis is of niet. Dan moet je eerst naar het toilet, ding eruit halen, broek weer omhoog (kans op doorlekken), naar een fonteintje buiten je toilet, omspoelen, weer terug naar het toilet, dat ding er weer instoppen. Omslachtig. Of hebben de gebruikers daar een oplossing voor? (één keertje afvegen met papiertje kan nog wel, maar dat lijkt me geen structurele oplossing).
Maar mijn punt is dus dat zelfs thuis vervangen veel gedoe is als je geen fonteintje in het toilet hebt. Edit: of je moet er twee hebben, dan kan het wel.quote:Op donderdag 8 augustus 2013 14:30 schreef Ynske het volgende:
[..]
leegschenken in t toilet en schoonvegen met een intiemdoekje
en dan thuis weer vervangen en schoonwassen
Dat is helaas wel het enige wat ik een nadeel vind, is hier ook zo. Hopelijk went dat nog een keer.... al ander merk geprobeerd (zachter materiaal), maar dat hielp weinig.quote:Op dinsdag 6 augustus 2013 14:36 schreef Crystal86 het volgende:
Maar eeehmm.. op de een of andere manier gaf het steeds een druk op m'n blaas, wat eigenlijk gek is want zo groot is dat ding nou ook weer niet, maar dat vond ik dus niet bepaald prettigAl ben ik geloof ik de enige met dat probleem hierbij, heb het nog nergens gelezen of gehoord.
Welke cons vind je vergezocht?quote:Op donderdag 8 augustus 2013 19:24 schreef jajablahblah het volgende:
Volgens mij moet je zo'n ding nemen voor het comfort en uit milieuoverweging. Niet uit kostenbesparing.
De rest van de cons vind ik wat ver gezocht eigenlijk.
Mij spreekt het systeem zeker aan. Ik heb last van het materiaal van tampons en maandverband, dit lijkt me een uitkomst eigenlijk.
Breder ook nog wel en langer en harder.quote:Op dinsdag 6 augustus 2013 13:24 schreef Ticootje het volgende:
[..]
Een piemel is toch vaak ook breder dan 4 cm?
nou...quote:Op donderdag 8 augustus 2013 19:58 schreef Nober het volgende:
[..]
Breder ook nog wel en langer en harder.
nou van 1,5 jaar voor je het er uit hebt qua kosten en misschien raak je m wel kwijt. Ik kan me niet voorstellen dat de kosten je hoofdmotivatie voor het gebruik zijn.quote:
Ja, goedemorgenquote:Sliekjes [..] bonkjes [..] slijmdraad
quote:Op vrijdag 9 augustus 2013 07:04 schreef Brighteyes het volgende:
Vies valt mij tnt mee.
Sliekjes en bonkjes horen op FOK toch? Want dan kan ik ook wel melden dat ik het nl vele malen ranziger vind dat, na het uithalen van een tampon er nog wel eens zo'n ranzige slijmdraad mee komt en dat dat soms ook en zooitje geeft.Dat heb je hierbij niet.
Eet ze!quote:
O ja, er zijn verschillende manieren waarop ie net niet helemaal goed zit: te diep, niet diep genoeg, beetje schuin, niet goed opengeklapt. Je krijgt er handigheid inquote:Op vrijdag 9 augustus 2013 09:07 schreef Brighteyes het volgende:
[..]
Eet ze!
Overigens... Er bestaat bij deze dingen ook zoiets als te diep kwam ik net achter.![]()
Ten eerste lekt het dan omdat hij scheef zakt, en het eruit halen is een interessante exercitie.
Nu zit hij weer zoals gisterenavond en dat voelt een stuk beter.
Die dan aan de muur geslingerd wordtquote:Op vrijdag 9 augustus 2013 07:04 schreef Brighteyes het volgende:
Vies valt mij tnt mee.
Sliekjes en bonkjes horen op FOK toch? Want dan kan ik ook wel melden dat ik het nl vele malen ranziger vind dat, na het uithalen van een tampon er nog wel eens zo'n ranzige slijmdraad mee komt en dat dat soms ook en zooitje geeft.Dat heb je hierbij niet.
quote:Op vrijdag 9 augustus 2013 09:07 schreef Brighteyes het volgende:
[..]
Eet ze!
Overigens... Er bestaat bij deze dingen ook zoiets als te diep kwam ik net achter.![]()
Ten eerste lekt het dan omdat hij scheef zakt, en het eruit halen is een interessante exercitie.
Nu zit hij weer zoals gisterenavond en dat voelt een stuk beter.
voel je het idd wanneer hij verkeerd zit?quote:Op vrijdag 9 augustus 2013 09:37 schreef miss_sly het volgende:
[..]
O ja, er zijn verschillende manieren waarop ie net niet helemaal goed zit: te diep, niet diep genoeg, beetje schuin, niet goed opengeklapt. Je krijgt er handigheid in
Ja, ik voel het wel als hij verkeerd zit. Vooral een kwestie van even met mijn vingers rond de onderkant voelen of het goed bol staat en verder een ongemakkelijk gevoel als hij niet goed zit.quote:Op vrijdag 9 augustus 2013 14:13 schreef Ynske het volgende:
vol
[..]
voel je het idd wanneer hij verkeerd zit?
ow en te diep? zit hij niet tegen je BMM aan?
Gisteren voelde in eerste instantie heel ongemakkelijk, druk, beetje pijnlijk, gewoon niet fijn.quote:Op vrijdag 9 augustus 2013 14:13 schreef Ynske het volgende:
vol
[..]
voel je het idd wanneer hij verkeerd zit?
ow en te diep? zit hij niet tegen je BMM aan?
Ik zou het eerst nog een paar keer proberen zond te knippen. Als je het gevoel hebt dat het eerder goed zit, nergens last van hebt behalve het steeltje en er lekt niets langs, zou je een klein stukje af kunnen knippen.quote:Op zaterdag 10 augustus 2013 22:09 schreef Susie het volgende:
Ik heb hem in feb aangeschaft, ook om de reden dat ik na 1 uur alweer met nieuwe tampons aan de slag kon. Ik bleef alleen dat steeltje soms voelen, maar een stukje afknippen durf ik niet. Daarom daarna eigenlijk niet meer gebruikt (en menstruatie is ook een stuk minder heftig), maar wil ik eigenlijk wel weer. Niet goed ingebracht of toch een stukje eraf knippen?
Thanks. Gaan we dat doen. Ik las hier eerder over uitkoken, je hoeft dus niet per se die sterilisatie tabletten te gebruiken?quote:Op zaterdag 10 augustus 2013 22:16 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ik zou het eerst nog een paar keer proberen zond te knippen. Als je het gevoel hebt dat het eerder goed zit, nergens last van hebt behalve het steeltje en er lekt niets langs, zou je een klein stukje af kunnen knippen.
Ik had in het begin ook wel eens dat ik het steeltje nog voelde, maar inmiddels weet ik hoe het goed zit en dan heb ik geen last van het steeltje. Ik heb dus niet geknipt, maar er zijn genoeg vrouwen die wel het steeltje een beetje korter maken.
Haha, ja, zal ik eens doenquote:Op zaterdag 10 augustus 2013 22:20 schreef Susie het volgende:
[..]
Thanks. Gaan we dat doen. Ik las hier eerder over uitkoken, je hoeft dus niet per se die sterilisatie tabletten te gebruiken?
PS. Ik ben overigens op de ladycup gekomen door een bericht op fb van jou.... je mag wel eens provisie aan ze vragen
Ja, dat kan nafuurlijk wel, maar dan zit hij dus wel bijna 2 weken in mijn koffer. Zou geen probleem moeten zijn als ik hem goed schoonmaak natuurlijk.quote:Op zaterdag 10 augustus 2013 22:32 schreef miss_sly het volgende:
Je hoeft het tussendoor toch niet uit te koken? Als je menstruatie voorbij is, kun je het goed schoonmaken en opbergen en thuis uitkoken?
Die tabletten kun je denk ik kopen bij een zorgwinkel? Net als tabletten voor kunstgebitten?
Whahaha, ja, dat is een ideequote:Op zaterdag 10 augustus 2013 22:43 schreef Brighteyes het volgende:
[..]
Ja, dat kan nafuurlijk wel, maar dan zit hij dus wel bijna 2 weken in mijn koffer. Zou geen probleem moeten zijn als ik hem goed schoonmaak natuurlijk.
En anders kieper ik hem wel in de waterkoker op mijn hotelkamer.![]()
Oké, ik zet dus nooooit meer thee in een hotelkamer.quote:Op zaterdag 10 augustus 2013 22:43 schreef Brighteyes het volgende:
En anders kieper ik hem wel in de waterkoker op mijn hotelkamer.![]()
heb er 2 jaar terug ook vanalles over gelezen..quote:Op dinsdag 6 augustus 2013 12:59 schreef Megara het volgende:
Ik weet niet of ik mag linken, maar vooralsnog: http://www.mooncup.co.uk/
Het betreft een siliconen cupje dat je inbrengt om alles op te vangen en daarmee maandverband en tampons geheel overbodig maakt. Hij is herbruikbaar, je moet hem dus legen, afspoelen en weer indoen en kunt hem tussendoor in kokend water reinigen. Ik heb er vandaag voor het eerst van gehoord, alle uitleg en een deel van de FAQ gelezen en het lijkt me wel wat.
Er stond alleen dat de kleinste maat 43mm in diameter is... hij is dan wel buigbaar maar dat is toch enorm? Ik ben een beetje bang dat hij je als het ware 'oprekt' van binnen en dat je hem voelt. Zijn er hier mensen die er eentje gebruiken?
Bij mij zit hij juist minder diep dan een tampon.quote:Op zaterdag 10 augustus 2013 23:12 schreef miss_sly het volgende:
Dat vind ik lastig, shmoopy. Ik weet niet op basis waarvan zij vrouwen boven de 30 of na een zwangerschap de grotere maat adviseren.
Ik weet wel dat het best een groot ding lijkt, maar dat het echt zonder meer past. Het zit op op een andere plek eigenlijk dan een tampon. Een tampon zot tamelijk voorin, maar een cup zit echt dieper bij je baarmoedermond, achter het schaambot. Wellicht is de ruimte daar sowieso groter als je gebaard hebt, doordat je heupen ook wat breed worden?
quote:Op zaterdag 10 augustus 2013 23:41 schreef shmoopy het volgende:
Die inbrenghulzen heb ik al helemaal nooit gesnapt. Ja, de uitleg staat op de verpakking, maar dan nog snap ik er geen drol van.
Maar dit terzijde.
mwah tis meer ervaring uitwisselen i guess. Vind jij het boeiend om mee te lezen?quote:Op zondag 11 augustus 2013 15:45 schreef HCFeestbeest het volgende:
Vinden vrouwen het echt zo boeiend om over dit soort dingen te praten?
quote:Op zondag 11 augustus 2013 16:04 schreef Apotheose het volgende:
[..]
mwah tis meer ervaring uitwisselen i guess. Vind jij het boeiend om mee te lezen?
Hoewel dit specifieke onderwerp wellicht alleen interessant is voor vrouwen, moet het idee van uitwisselen van ervaringen en het lezen van reviews je niet geheel vreemd zijn, lijkt mij?quote:Op zondag 11 augustus 2013 15:45 schreef HCFeestbeest het volgende:
Vinden vrouwen het echt zo boeiend om over dit soort dingen te praten?
Nou weet je, je krijgt er tussen je pakweg 12e en 50e elke vier weken mee te maken... Toch een substantieel deel van je leven hè.quote:Op zondag 11 augustus 2013 15:45 schreef HCFeestbeest het volgende:
Vinden vrouwen het echt zo boeiend om over dit soort dingen te praten?
quote:Op zondag 11 augustus 2013 10:49 schreef miss_sly het volgende:
Een ladycup mag maximaal 12 uur blijven zitten, dus dat kan een hele nacht blijven zitten. Ik hoef er meestal ook niet uit 's nachts, ondanks dat ik vrij heftig ongesteld ben. Een enkele keer word ik wakker van een drukkend gevoel en dan moet ik er even uit om te verschonen.
juist niet... Tampons (al dan niet met inbrenghuls) zijn droog en daardoor stroef, dit niet.quote:Op zondag 11 augustus 2013 20:25 schreef Emm16 het volgende:
Lijkt me vrij pijnlijk. Ik heb al moeite met tampons met inbrenghulzen.
Niet bepaald, ik word er eerder kotsmisselijk van.quote:Op zondag 11 augustus 2013 16:04 schreef Apotheose het volgende:
[..]
mwah tis meer ervaring uitwisselen i guess. Vind jij het boeiend om mee te lezen?
Me tooquote:Op zondag 11 augustus 2013 16:05 schreef RockabeIIa het volgende:
[..]
Het voorstellingsvermogen van menig man is
Ik ben wel geinteresseerd en me aan het inlezen. Ik mis alleen de foto's
Seks? Echt niet. Dat gaat echt niet lukken, hoor.quote:Op woensdag 14 augustus 2013 01:24 schreef Trini-Kwan het volgende:
een cup zit op dezelfde plek als de nuvaring.
Het einde van je sleuf, voor je baarmoedermond waar het wat ruimer is.
Je rekt niks op.
Een cup is hygiënisch en beter voor het milieu. Ook kun je er mee zwemmen, badderen, en zelfs seks mee hebben wanneer ongesteld bent zonder je zorgen hoeven te maken over bloedverlies.
Een lang geschapen man zou het kunnen voelen, net als de nuvaring, maar uit ervaring zijn er vrij weinig mannen die zich daar door laten tegenhouden. Degenen die het daardoor niet kunnen zijn dezelfde als degene die het enkel zonder condoom willen doen, dergelijke mannen wil je niet.
Verder ruikt het minder. Je voelt het niet zitten. Het is exact gemaakt voor de plek waar hij hoort te zitten, daar zitten vrij weinig zenuwen (een tampon voel je zitten als je hem niet goed zet, omdat hij dan in een gedeelte zit met veel zenuwen, niet diep genoeg). Sterker nog, je voelt hem zo niet zitten dat je hem zou kunnen vergeten, dat is wel een nadeel.
Het er uithalen is wel even een oefening. Ik ga hurken, en haal hem er met duim en wijsvinger uit. In het begin dacht ik dat dat nooit kon! ZO diep met een duim en wijsvinger! Maar dat kan gewoon allemaal.
Ik vind het super.
Maandverband ruikt. Bah dat oude bruine bloed.
Tampons zijn naar als je licht ongesteld bent, dat maakt heel je vagina droog. En je kunt er van in shock raken.
Hij zit bij mij wel dieper dan dit plaatje, hoor. Dit is wel heel erg vooraan!quote:Op woensdag 14 augustus 2013 02:00 schreef Brighteyes het volgende:
De lady cup zit niet waar de nuva ring zit hoor!En je kan er ook geen seks mee hebben.
Hij zit juist helemaal niet diep. Dat verschilt dan mss per soort/merk.
[ afbeelding ]
in shockquote:Op woensdag 14 augustus 2013 01:24 schreef Trini-Kwan het volgende:
Tampons zijn naar als je licht ongesteld bent, dat maakt heel je vagina droog. En je kunt er van in shock raken.
Nee joh, er staat nogal wat onzin in haar post.quote:
Ik bedoel inderdaad toxic shock syndroom.quote:Op woensdag 14 augustus 2013 10:40 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Nee joh, er staat nogal wat onzin in haar post.
Waarschijnlijk doelt ze op TSS (http://www.libresse.nl/Vo(...)ome-kort-toegelicht/).
Het gaat niet om een andere mening, maar die shock was raar, dat je er seks mee kunt hebben, is gewoonweg niet waar, en de ladycup moet net als een tampon goed zitten, anders heb je er ook last van.quote:Op woensdag 14 augustus 2013 10:43 schreef Trini-Kwan het volgende:
[..]
Ik bedoel inderdaad toxic shock syndroom.
Verder vind ik het een beetje raar om wanneer iemand een andere mening dan jou heeft het meteen onzin te noemen.
Wellicht hebben we dan een ander merk. Ik heb die die op dezelfde plek zit als je nuvaring, daarmee kan het prima.quote:Op woensdag 14 augustus 2013 10:44 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Het gaat niet om een andere mening, maar die shock was raar, dat je er seks mee kunt hebben, is gewoonweg niet waar, en de ladycup moet net als een tampon goed zitten, anders heb je er ook last van.
Ik vond gewoon dat je post niet echt correct was.
Ook van de nuvaring zeggen veel mensen dat ze het voelen tijdens seks.quote:Op woensdag 14 augustus 2013 10:45 schreef Trini-Kwan het volgende:
[..]
Wellicht hebben we dan een ander merk. Ik heb die die op dezelfde plek zit als je nuvaring, daarmee kan het prima.
Bij de softcup zit geen steeltje.quote:Op woensdag 14 augustus 2013 10:49 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ook van de nuvaring zeggen veel mensen dat ze het voelen tijdens seks.
Bovendien zit er nu eenmaal en steeltje aan; het lijkt me voor een man niet heel prettig om daar tegenaan te zitten
Zo zit ie bij mij wel. Ik hoef maar een klein beetje mee te geven en dan zit het stokje een vingertopje diep.quote:Op woensdag 14 augustus 2013 08:02 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Hij zit bij mij wel dieper dan dit plaatje, hoor. Dit is wel heel erg vooraan!
Vanmorgen weer in gedaan, maar niet vingertopjes gemeten. Zal ik straks eens doenquote:Op vrijdag 16 augustus 2013 09:43 schreef Brighteyes het volgende:
[..]
Zo zit ie bij mij wel. Ik hoef maar een klein beetje mee te geven en dan zit het stokje een vingertopje diep.
Ja, je hebt gelijk!quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 09:43 schreef Brighteyes het volgende:
[..]
Zo zit ie bij mij wel. Ik hoef maar een klein beetje mee te geven en dan zit het stokje een vingertopje diep.
Meestal wel ja, maar het kan best voorkomen dat het niet gaat, maar dan zou ik tampons kunnen gebruiken die dag, ik denk dat ik er 1tje ga bestellenquote:Op zaterdag 17 augustus 2013 07:22 schreef Susie het volgende:
ik zou het al niet op een openbaar toilet verschonen. Je kan hem tot 12 inhouden, dus het vast wel zo te plannen dat je thuis bent?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |