abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_130299922
Ja het staat nu ook op GeenStijl.

En voor het eerst tref ik eronder een comment aan die het quoten hier waard is ^O^

quote:
Jerremy Bentham vond in de negentiende eeuw het panopticum uit. De gevangenis waarin men vanuit een centrale positie alle goed verlichte cellen tegelijk in de gaten kon houden. Het centrale punt waar de bewaker zat was daarin tegen donker, zodat de gevangenen nooit wisten wanneer ze bekeken werden. Dit is nu de gevangenis.
Vroeger leefde men in de kooi, waarin verbod, wet en restrictie duidelijk zichtbaar waren. Men was niet vrij en de grenzen van de vrijheid waren duidelijk zichtbaar.
Tegenwoordig leven we in een glazenhuis. De muren staan er nog steeds, maar zijn transparant, ogenschijnlijk zijn we vrij. Maar eigenlijk zijn we aan alle kanten ingedamd, door een systeem dat veel efficiënter is in het uitoefenen van controle dan religie ooit had durven te dromen.
Vrijheid wordt meer onbereikbaar voor ons, naarmate we de grenzen ervan niet meer zelf kunnen bepalen of zien.
In onze maatschappij zijn we onder constant toezicht. Veelal extern. "ik heb niks te verbergen"? Alleen al de gedachte dat iemand met je meekijkt verandert je gedrag, stelde Foucault in zijn 'Discipline, Toezicht en Straf'. En met moderne technologie in acht genomen, is die controlepost nu overal.
Daarnaast is er nog zelfcontrole. Niet veel anders dan zoals Kafka dat beschreef. Middels allerlei methoden moeten we ons eigen gedrag evalueren ten opzichte van de maatschappij. (POP bijvoorbeeld) Hierin moeten de maoïstisch onszelf de grond in praten om vervolgens een stijgend traject te laten zien. Doen we dit verdwijnt het in een archief en wordt het nooit meer gelezen. Falen we om onszelf als niet als incompetent te beschrijven verplaatsen we de controle van onszelf naar een extern punt. We moeten dus externe autoriteit ten alle tijden internaliseren om mee te doen in deze maatschappij. Dit gebeurt mede door het idee van een: big brother, door toezicht en zelfcontrole. Het is dus niet alleen ik heb niet te verbergen. Want de eerder genoemde dingen veranderen je gedrag en gedachte impliciet. Je internaliseert een externe vorm van moraliteit en gedrag. Voor de liefhebber, sla het gesprek tussen K en de priester er aan het eind in zijn boek 'het proces' er nog eens op na. Een geweldig boek o.a. over dit idee van een externe moraliteit zelf opgelegd door een individu.
Zygmunt Baumann beschreef dat wij ondanks al onze progressie in 'vloeibare' tijden leven. Tal van beloften over zekerheid en vrijheid die de maatschappij ons moest brengen zijn niet ingelost. We zijn niet meer zeker of vrij dan dat we 40 jaar geleden waren. En als mensen zich onzeker voelen, heeft dat nare consequenties.(zie ook Maslow)
Vrijheid wordt weggegeven onder de pretentie dat we hier zekerheid voor terugkrijgen. De echte gevaren van terrorisme zitten niet in de terroristen, maar in onze reactie erop. Als wij ons laten leiden door angst, worden wij niet gevrijwaard van de idealen van de terroristen die we bestrijden, maar hier een negatief van.
Het idee dat wij onszelf veiliger en veiliger moeten maken door alles van onszelf vrij te geven aan de autoriteit is gevaarlijk. De wereld zal altijd een beetje gevaarlijk blijven. Maar statistiek laat zien dat de laatste 100 jaar het veiligst zijn in de geschiedenis. Slechts 30 doden door terrorisme in 60 jaar in Nederland. Elke dode is er één te veel, maar voor iets dat minder effectief is dan pinda-allergie wil ik mijn vrijheid en rechten niet opgeven.
'Angst voor de Vrijheid' van Erich Fromm laat zien wat er kan gebeuren als een angstige bevolking massaal hun vrijheid opgeeft. Een samenvatting, geen mooi plaatje en een Godwin.
Dus bij de volgende verkiezingen maar eens goed na kijken welke partijen hier iets zinnigs over te zeggen hebben. Ik denk dat ze allemaal zullen zwijgen als het graf.

1337haxxor | 20-08-13 | 23:49 | + 9 -
pi_130300420
quote:
14s.gif Op woensdag 21 augustus 2013 00:23 schreef Nemephis het volgende:
En voor het eerst tref ik eronder een comment aan die het quoten hier waard is
F&L / Panopticon
The view from nowhere.
pi_130301551
quote:
interesting.. maar eerst slapetijd.

Deze net gemaakt: Zouden mensen dit wel normaal vinden? :
  woensdag 21 augustus 2013 @ 01:16:24 #214
132191 -jos-
Money=Power
pi_130301600
quote:
2s.gif Op woensdag 21 augustus 2013 01:14 schreef Nemephis het volgende:

[..]

interesting.. maar eerst slapetijd.

Deze net gemaakt: Zouden mensen dit wel normaal vinden? :
[ afbeelding ]
Leuk gedaan! _O_
WEB / [HaxBall #64] Jos is God
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics.
  woensdag 21 augustus 2013 @ 01:51:05 #215
137562 rakotto
Anime, patat en video games
pi_130302264
Dat wordt weer terug gaan naar de analoge tijdperk!
All wars are civil wars, because all men are brothers. ~François Fénelon
pi_130303440
quote:
2s.gif Op woensdag 21 augustus 2013 01:14 schreef Nemephis het volgende:

[..]

interesting.. maar eerst slapetijd.

Deze net gemaakt: Zouden mensen dit wel normaal vinden? :
[ afbeelding ]
Goed gedaan!
pi_130305983
quote:
0s.gif Op woensdag 21 augustus 2013 01:51 schreef rakotto het volgende:
Dat wordt weer terug gaan naar de analoge tijdperk!
Dat hebben de meeste criminelen tijden geleden (deels) al gedaan. Bin Laden heeft in de laatste tien jaar van zijn leven geen mobieltje aangeraakt.
pi_130306117
quote:
14s.gif Op woensdag 21 augustus 2013 00:23 schreef Nemephis het volgende:
Ja het staat nu ook op GeenStijl.

En voor het eerst tref ik eronder een comment aan die het quoten hier waard is ^O^

[..]

Dit is de film die daar bij hoort
http://www.geenstijl.nl/m(...)vacy_in_nederla.html
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
pi_130306150
Interessant interview over privacy nu op Radio 1.
  woensdag 21 augustus 2013 @ 10:46:53 #220
172669 Papierversnipperaar
Cafeïne is ook maar een drug.
pi_130306266
quote:
7s.gif Op woensdag 21 augustus 2013 10:42 schreef Sloggi het volgende:
Interessant interview over privacy nu op Radio 1.
Boehoe! Stap ik net uit de auto.

Samenvatting?
Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
pi_130306309
quote:
1s.gif Op woensdag 21 augustus 2013 10:46 schreef Papierversnipperaar het volgende:

[..]

Boehoe! Stap ik net uit de auto.

Samenvatting?
Ik moet mezelf nuanceren, het ging meer over overheidsbeleid en nut en noodzaak van bepaalde regelgeving. Ze kwamen even over privacybeleid te spreken, o.a. over de drol die Opstelten vandaag draaide over meer drones.
pi_130306731
quote:
14s.gif Op woensdag 21 augustus 2013 10:35 schreef Sloggi het volgende:

[..]

Dat hebben de meeste criminelen tijden geleden (deels) al gedaan. Bin Laden heeft in de laatste tien jaar van zijn leven geen mobieltje aangeraakt.
Wat dus aantoont dat het monitoren, analyseren en bewaren van digitale data vrijwel zinloos is.
Aut viam inveniam, aut faciam
There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
  woensdag 21 augustus 2013 @ 11:08:47 #223
343860 UpsideDown
Baas Boven Baas
pi_130306817
Hahaha

quote:
'Cameron achter dreigement tegen Guardian'

De Britse premier David Cameron heeft zelf de hoogste Britse ambtenaar opdracht gegeven contact met de krant The Guardian op te nemen en met juridische stappen te dreigen.


Dat meldde de BBC woensdag op basis van bronnen binnen het ministerie van Binnenlandse Zaken. De ambtenaar, Sir Jeremy Heywood, eiste dat de redactie van de krant de documenten van de Amerikaanse klokkenluider Edward Snowden zou vernietigen of aan de autoriteiten zou overhandigen.

The Guardian heeft diverse keren gepubliceerd uit de documenten, waaruit blijkt dat de Amerikaanse inlichtingendiensten op grote schaal telefoon- en internetgegevens verzamelen met het spionageprogramma PRISM.

Hoofdredacteur Alan Rusbridger van de krant schreef maandag dat hij 2 maanden geleden door een ''zeer hoge regeringsfunctionaris'' was benaderd zonder diens naam te noemen.

Vernietigd
Uiteindelijk werden informatiedragers vernietigd. Medewerkers van de geheime dienst GCHQ zagen in de kelder van het gebouw van The Guardian in Londen toe, hoe de computers en harde schijven met informatie van Snowden letterlijk werden vernietigd. Volgens de hoofdredacteur heeft de krant nog steeds de beschikking over de gewraakte informatie.

Volgens de bronnen stemde niet alleen de Conservatieve Cameron, maar ook de Liberaal-Democratische vicepremier Nick Clegg en minister William Hague van Buitenlandse Zaken in met de actie tegen de krant.
Say what?
pi_130306879
quote:
10s.gif Op woensdag 21 augustus 2013 11:08 schreef UpsideDown het volgende:
Hahaha

[..]

Mooi. Laat het lekker tegen hem gaan werken. Hoe meer mensen zien wat voor klootzak het is, des te beter.
pi_130306910
quote:
14s.gif Op woensdag 21 augustus 2013 11:05 schreef Barbusse het volgende:

[..]

Wat dus aantoont dat het monitoren, analyseren en bewaren van digitale data vrijwel zinloos is.
Per definitie. Terroristen en mafiosi hebben het al jaren door dat je niet elektronisch je details moet bespreken. Eerst was het niet via de telefoon en nu niet via alles. Of in codetaal die snel veranderd. Wat overblijft is dat de rest wel in de gaten gehouden kan worden en daar ziet iedere overheidsinstantie wel brood in.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
  woensdag 21 augustus 2013 @ 11:15:07 #226
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_130306954
Nee, je kan ook veel uit de metadata halen, zodat je analyses kan maken over de opbouw.
Daarbij breng je het netwerk in kaart, en kan je aan de hand van cross referenties meer datamining toepassen.
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
pi_130307136
quote:
10s.gif Op woensdag 21 augustus 2013 11:08 schreef UpsideDown het volgende:
Hahaha

[..]

Lang leve het informatietijdperk :')
Aut viam inveniam, aut faciam
There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
pi_130307266
quote:
10s.gif Op woensdag 21 augustus 2013 11:08 schreef UpsideDown het volgende:
Hahaha

[..]

Wat zijn politici toch dom :D
The view from nowhere.
pi_130307557
quote:
14s.gif Op woensdag 21 augustus 2013 11:05 schreef Barbusse het volgende:

[..]

Wat dus aantoont dat het monitoren, analyseren en bewaren van digitale data vrijwel zinloos is.
Dat niet, want je maakt het criminelen wel een stuk moeilijker effectief en efficiënt te werken.

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 21-08-2013 11:42:58 ]
pi_130307785
quote:
7s.gif Op woensdag 21 augustus 2013 11:37 schreef Sloggi het volgende:

[..]

Dat niet, want je maakt het criminelen wel een stuk moeilijker effectief en efficiënt te werken.
Euhm, hoeveel omzet heeft de mafia op dit moment? In ieder geval is het niet gekrompen sinds 2001 Dit zijn zeer slimme en flexibele organisaties die als bazen hiermee om gaan.
Drugs van de straat? Worden er geen mensen meer afgeperst? Geen moorden meer gepleegd?

En niet alleen de grote vissen, maar hoeveel juweliers zijn er het afgelopen jaar gestopt en hoeveel rollator oudjes hebben hun portemonnee nog?

Criminaliteit pak je niet aan met camera's, drones en intensieve elektronische spionage.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
pi_130307956
quote:
7s.gif Op woensdag 21 augustus 2013 11:37 schreef Sloggi het volgende:

[..]

Dat niet, want je maakt het criminelen wel een stuk moeilijker effectief en efficiënt te werken.
Dat vraag ik me dus serieus af. De terroristische acties en criminele organisaties die de meeste maatschappelijke schade aanrichten werken vrijwel volledig analoog. Drugs worden nog steeds gesmokkeld, bommen worden nog steeds tot ontploffing gebracht. Het enige wat misschien moeilijker is geworden, is de logistieke organisatie ervan. Maar ondanks dat gaat het nog steeds door allemaal. Kwestie van creatief denken, iets wat westerse overheden in steeds mindere mate kunnen imho.
Aut viam inveniam, aut faciam
There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
pi_130308132
quote:
2s.gif Op dinsdag 20 augustus 2013 17:05 schreef Nemephis het volgende:

[..]

Onze vrijheden gaan eraan as we speak.
Nu pas wakker, to remind you.. dit proces is al zo'n 12 jaar bezig. Iedereen die er toen wat van zei werd als aluhoedje weggezet. Jarenlang werd ik bijvoorbeeld voor paranoïde weggezet. Dit begint nu te keren. Maar helaas............... te laat :W

Mensen in dit land verdienen het eigenlijk ook gewoon om keihard onderdrukt te worden. Volgende keer gewoon weer lekker stemmen op de gevestigde kliek :')
  woensdag 21 augustus 2013 @ 12:51:13 #233
132191 -jos-
Money=Power
pi_130309536
quote:
Duitse overheid vreest NSA-achterdeur in nieuwe Windows
Backdoor (trojan)

21 aug. 2013 door Andreas Udo de Haes

Nieuws - Duitse IT-experts waarschuwen voor security- en spionagerisico's bij Windows-computers die gebruik maken de aankomende Trusted Computing-standaard.

Duitse experts waarschuwen dat toekomstige versies van Windows en Trusted Computing niet geschikt zijn voor overheidsgebruik, omdat de eindgebruiker geen controle meer heeft over de hard- en software. Dat blijkt uit interne overheidsdocumenten waarover Zeit Online beschikt.
TPM achterdeur voor NSA?

Het gaat speciaal om de nieuwe specificaties voor trusted computing, Trusted Platform Module (TPM) 2.0, een beveiligingssysteem dat in de hardware van de computer zit ingebakken. Dat biedt grote securityvoordelen, maar ook risico’s. Want de controle over hard- en software komt steeds meer bij de leverancier te liggen en niet meer bij de afnemer. TPM wordt sinds 1999 door vooral Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Intel, IBM, HP en Cisco gestandaardiseerd.
Verder dichtgetimmerd

De zorgen over Trusted Computing bestaan al heel lang, maar TPM 2.0 levert een scala nieuwe risico’s op, die zeker na de serie PRISM-onthullingen, de alarmbellen in Duitsland doen rinkelen.

Ten eerste zal TPM 2.0 standaard aan staan in plaats van optioneel zijn. Ten tweede zal het compleet uitschakelen van de module niet meer mogelijk zijn en ten derde zal het besturingssysteem, in dit geval dus Windows, de functie van de TPM meer beheersen, schrijft Zeit.

Door deze specificaties is de vertrouwelijkheid en integriteit van computersystemen niet meer gegarandeerd, waarschuwen de Duitse deskundigen. “Het gebruik van TPM voor de federale overheid en exploitanten van kritieke infrastructuur wordt onaanvaardbaar.”
Blijf tot 2020 op Windows 7

Het vermaledijde TPM 2.0, geïntegreerd in de toekomstige Windows-versie, zal in 2015 gemeengoed zijn. Het interne overheidsadvies in Duitsland luidt daarom vooralsnog: blijf Windows 7 gebruiken, dat is veilig tot het jaar 2020.

Microsoft stelt in een reactie tegenover Zeit Online dat TPM 2.0 altijd aan staat omdat dit zo is afgesproken en gestandaardiseerd. Het staat pc-fabrikanten overigens geheel vrij om computers zonder TPM op de markt te blijven brengen, aldus de Windows-maker. Webwereld heeft Microsoft Nederland om een reactie gevraagd op de kwestie.
http://webwereld.nl/bevei(...)ur-in-nieuwe-windows
WEB / [HaxBall #64] Jos is God
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics.
pi_130310702
quote:
0s.gif Op woensdag 21 augustus 2013 11:46 schreef Red_85 het volgende:

[..]

Euhm, hoeveel omzet heeft de mafia op dit moment? In ieder geval is het niet gekrompen sinds 2001 Dit zijn zeer slimme en flexibele organisaties die als bazen hiermee om gaan.
Drugs van de straat? Worden er geen mensen meer afgeperst? Geen moorden meer gepleegd?

En niet alleen de grote vissen, maar hoeveel juweliers zijn er het afgelopen jaar gestopt en hoeveel rollator oudjes hebben hun portemonnee nog?

Criminaliteit pak je niet aan met camera's, drones en intensieve elektronische spionage.
quote:
0s.gif Op woensdag 21 augustus 2013 11:52 schreef Barbusse het volgende:

[..]

Dat vraag ik me dus serieus af. De terroristische acties en criminele organisaties die de meeste maatschappelijke schade aanrichten werken vrijwel volledig analoog. Drugs worden nog steeds gesmokkeld, bommen worden nog steeds tot ontploffing gebracht. Het enige wat misschien moeilijker is geworden, is de logistieke organisatie ervan. Maar ondanks dat gaat het nog steeds door allemaal. Kwestie van creatief denken, iets wat westerse overheden in steeds mindere mate kunnen imho.
Als we de technologie niet hadden digitale communicatie te onderscheppen zouden criminelen niet meer analoog hoeven te werken en zouden ze het een stuk gemakkelijker hebben. Daar lijkt me geen discussie over mogelijk.

Dat staat echter los van de vraag of het wel wenselijk is dat overheden zo ver gaan in het controleren van digitale informatie.
pi_130310782
quote:
7s.gif Op woensdag 21 augustus 2013 13:31 schreef Sloggi het volgende:

[..]

[..]

Als we de technologie niet hadden digitale communicatie te onderscheppen zouden criminelen niet meer analoog hoeven te werken en zouden ze het een stuk gemakkelijker hebben. Daar lijkt me geen discussie over mogelijk.

Exact, maar mijn punt is wel dat die flexibele organisaties altijd wel een manier vinden om te werken. Dat zijn geen domme mensen.
quote:
Dat staat echter los van de vraag of het wel wenselijk is dat overheden zo ver gaan in het controleren van digitale informatie.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
pi_130310977
quote:
0s.gif Op woensdag 21 augustus 2013 13:34 schreef Red_85 het volgende:

[..]

Exact, maar mijn punt is wel dat die flexibele organisaties altijd wel een manier vinden om te werken. Dat zijn geen domme mensen.

[..]

Natuurlijk, maar dat betekent niet dat je het ze niet moeilijk hoeft te maken.
  woensdag 21 augustus 2013 @ 13:49:51 #237
130298 TheThirdMark
To what Purpose!
pi_130311227
quote:
7s.gif Op woensdag 21 augustus 2013 13:40 schreef Sloggi het volgende:

[..]

Natuurlijk, maar dat betekent niet dat je het ze niet moeilijk hoeft te maken.
Dan moet je ze het gericht moeilijk maken.
Feit is dat hoe zwaarder alle beveiligingen worden ''we moeten ze het toch moeilijk maken he'' hoe makkelijker het wordt wapens en drugs te smokkelen of om aanslagen te plegen.
Waar de overheid voorheen gericht onderzoek deed hadden ze beschikking over beperkte data. Maar wel beperkte data over een gericht onderwerp.
Nu doen overheden zo'n achterlijk breed onderzoek naar alles en hebben ze beschikking over alle data van zo'n 5miljard mensen. De kleine restjes ''fouten'' van criminele elementen verdrinken.
Zie het als een opdracht om een specifieke druppel water te vinden in de Atlantische Oceaan.
pi_130311339
quote:
7s.gif Op woensdag 21 augustus 2013 13:40 schreef Sloggi het volgende:

[..]

Natuurlijk, maar dat betekent niet dat je het ze niet moeilijk hoeft te maken.
Het criminelen en terroristen (als ze al echt bestaan) het moeilijker maken door middel van meer surveillance en nog meer surveillance terwijl ze al 'underground' zijn?
Right...

Overigens is in NZ een controversiële wet aangenomen met verregaande gevolgen voor het communicatieverkeer. 75% van de Kiwi's zijn tegen en toch aangenomen. NSA kan nu lekker meekijken.

http://www.nzherald.co.nz(...)=1&objectid=11112152
http://www.stuff.co.nz/na(...)ws-pass-by-two-votes
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
  woensdag 21 augustus 2013 @ 13:56:36 #239
78918 SeLang
Black swans matter
pi_130311449
quote:
Ik blijf nog maar even op Windows XP
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
pi_130312110
Wel opvallend hoe weinig de grote kranten hierover berichten. De NRC was een tijdlang behoorlijk fanatiek in haar verslaggeving, maar dat is weggeëbd. Ik vraag me af hoe dat in de rest van Europa is. Der Spiegel doet in ieder geval uitgebreid verslag van alle ontwikkelingen.

Ondertussen in Duitsland:

quote:
FDP-Politiker Löning: "Da ist die rote Linie überschritten worden"

Auch aus der Bundesregierung ist scharfe Kritik zu hören am harschen Vorgehen der britischen Behörden gegen den "Guardian". Die von Rusbridger geschilderten Vorgänge hätten ihn erschüttert, sagte der Menschenrechtsbeauftragte der Bundesregierung, Markus Löning (FDP), der "Berliner Zeitung". "Da ist die rote Linie überschritten worden." Er mache sich Sorgen um den Zustand der Presse- und Meinungsfreiheit in Großbritannien.

Auch die Art und Weise, wie die Behörden den Lebenspartner des Enthüllungsjournalisten Glenn Greenwald festgehalten haben, hält Löning für nicht akzeptabel. "Dies ist geschehen auf Grundlage eines Anti-Terror-Gesetzes. Eine Verbindung kann ich aber nicht erkennen."

SPD-Chef Sigmar Gabriel sagte dem "Kölner Stadt-Anzeiger", er halte wegen der Vorgänge ein Eingreifen der Europäischen Union für möglich. Falls die Briten keine Konsequenzen aus den Vorfällen zögen, müsse sich die EU-Kommission und das EU-Parlament damit befassen.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')